Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Zmień domyślne hasło, zanim zostanie zhakowane. Jak zmienić hasło administratora routera bezprzewodowego?

Hakerzy mają długą historię włamań do sieci bezprzewodowych i wykorzystują w tym celu różnorodne narzędzia i sztuczki. Nie mają żadnego. Jeśli jednak nie zmieniłeś jeszcze hasła do zarządzania routerem bezprzewodowym z wartości domyślnej, hakerzy nie będą już musieli hakować Twojej sieci bezprzewodowej.

Załóżmy, że po skonfigurowaniu routera bezprzewodowego nie zmieniłeś domyślnego hasła administratora. W takim przypadku hakerzy muszą jedynie szybko znaleźć i wprowadzić domyślne hasło routera. Przejdź do witryny producenta urządzenia, aby zobaczyć domyślne hasło administratora routera.

Wiele osób łączy się z routerem dopiero po jego skonfigurowaniu, a po kilku szybkich ustawieniach i połączeniu internetowym pozostawia ustawienia bez nadzoru i pozostawia je bez zmian na stronie ustawień. Nieświadomy, że ta niewielka zmiana naraża poziom bezpieczeństwa sieci domowej na znaczne ryzyko.

Zmień domyślne hasło routera.

Sposób wykonania tej czynności różni się w zależności od producenta i modelu routera. Aby to zrobić, musisz zapoznać się z instrukcją swojego urządzenia.

Większość routerów udostępnia internetową stronę administracyjną, za pomocą której można uzyskać dostęp do ustawień konfiguracyjnych routera i je zmienić. Domyślnie niektóre routery wyłączają bezprzewodowy dostęp do ekranu administratora, dlatego podłącz komputer do routera za pomocą kabla Ethernet.

CZYTAĆ:  Jak tworzyć treści dla sieci społecznościowych

Następnie musisz wpisać adres interfejsu zarządzania routerem w pasku adresu przeglądarki internetowej. W przypadku większości routerów ten adres to 192.168.1.1 lub 10.0.0.1.

Niektóre standardowe adresy obejmują:

  • Apple: 10.0.1.1
  • ASUS: 192.168.1.1
  • Belkin: 192.168.1.1 lub 192.168.2.1
  • Bawół: 192.168.11.1
  • DLink: 192.168.0.1 lub 10.0.0.1
  • Linksys: 192.168.1.1 lub 192.168.0.1
  • Netgear: 192.168.0.1 lub 192.168.0.227

Na przykład zmiana hasła zarządzania w routerach D-Link odbywa się w następujący sposób:

1. Najpierw musisz połączyć się z routerem. W tym celu należy wpisać w przeglądarce następujący adres:

http://192.168.1.1 ” Lub ” http://192.168.0.1
po wpisaniu adresu powyżej otworzy się pole do wpisania Nazwy Użytkownika i Hasła, w którym należy wprowadzić następujące informacje.
„Nazwa użytkownika: administrator”
„Hasło: admin” Jeżeli nie wpisano słowa admin, pozostaw pole puste i nie wpisuj niczego w karcie hasła.

2. Po wejściu na stronę ustawień kliknij zakładkę Zarządzanie.

3. Po lewej stronie dostępnych opcji kliknij „Kontrola dostępu”, a następnie „Zarządzanie użytkownikami”.

4. Wypełnij określone pola, jak pokazano:

„Nowa nazwa użytkownika”: W tej sekcji możesz wybrać inną nazwę użytkownika zamiast admin.
„Aktualne hasło”: Wprowadź poprzednie hasło, za pomocą którego wpisałeś.
„Nowe hasło”: Teraz wprowadź w tym polu nowe hasło, które chcesz.
„Potwierdź hasło”: Aby potwierdzić hasło, wpisz ponownie nowe hasło w tym polu.
Na koniec kliknij „Zastosuj”, aby zastosować zmiany.

Jak zresetować hasło routera, jeśli je zapomnisz?

Jeśli zmienisz hasło, ale go nie pamiętasz, musisz zresetować je do ustawień fabrycznych, aby powrócić do stanu pierwotnego.

Poniższe kroki są takie same dla większości urządzeń i polegają na wyczyszczeniu wszystkich ustawień konfiguracyjnych routera i przywróceniu ich do ustawień domyślnych.

Aby to zrobić, naciśnij i przytrzymaj przycisk resetowania z tyłu routera bezprzewodowego. W zależności od producenta i modelu routera prawdopodobnie będziesz musiał przytrzymać przycisk resetowania przez 10 do 30 sekund. Jeśli nie przytrzymasz tego przycisku wystarczająco długo, router uruchomi się ponownie i nie powróci do ustawień fabrycznych. W przypadku niektórych routerów do naciśnięcia przycisku resetowania należy użyć szpilki.

CZYTAĆ:  Od wsparcia sprzedaży po animację medyczną – wpływ wirtualnej rzeczywistości

Hasło routera i hasło sieciowe

Należy pamiętać, że hasło do zarządzania routerem różni się od hasła dostępu do sieci Wi-Fi. Byłoby pomocne, gdybyś nie używał tego samego hasła do obu celów.

Pobierz motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressdarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie intexPobierz motywy WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmo