Zobacz, co aplikacje Microsoft Android mogą zrobić na Surface Duo

Microsoft kończy ostatnie poprawki w swoim Surface Duo, a niektóre z głównych nowych funkcji były już znane z niedawnego wycieku podczas składania marki.

Dziś przedstawiamy bardziej szczegółowo ten sprzęt firmy Redmond, poprzez analizę tego, co aplikacje Microsoft Android będą mogły zrobić na Surface Duo.

Zobacz, co aplikacje Microsoft Android mogą zrobić na Surface Duo 1

Jest to pierwsza składana technologia firmy i jest dostarczana z dwoma ekranami. Premiera powinna być niedługo i do końca tego miesiąca Microsoft powinien ukończyć ostateczną wersję aplikacji, które są wstępnie zainstalowane na urządzeniu.

Strona internetowa Windows Centralny dokonał szczegółowej analizy niektórych z najważniejszych aplikacji na Androida firmy Microsoft, które utworzą sistema Surface Duo.

Microsoft Launcher

Zobacz, co aplikacje Microsoft Android mogą zrobić na Surface Duo 2

Microsoft Launcher (przez: Android Central)

Program Microsoft Launcher jest domyślny w Surface Duo i ma głęboką integrację z podwójnym ekranem. Domyślnie użytkownik ma dwa ekrany główne i doki, które można dostosować za pomocą widżetów i ikon aplikacji.

Poruszanie się między ekranami głównymi spowoduje przenoszenie treści między nimi. Wprowadza funkcję karteczek, która w związku z tym obsługuje pióro Surface Pen i synchronizuje się z aplikacją karteczek Windows 10

Jest również wyposażony w nową funkcję „grupy”, w której można sparować dwie aplikacje na tej samej ikonie. Klikając, otwierają się one jednocześnie, a użytkownik może również określić, który ekran otwiera każdą z tych aplikacji.

Microsoft Edge

Zobacz, co aplikacje Microsoft Android mogą zrobić na Surface Duo 3

Microsoft Edge jest natywną przeglądarką tego składanego, a także obsługuje oba ekrany. Interfejs jest dostosowywany automatycznie, a podczas zajmowania obu ekranów pasek wyszukiwania będzie po lewej stronie, a ulubione – po prawej.

Ta funkcja ma również zastosowanie do stron internetowych, ale w przeważającej części środkowa część Surface Duo może wyciąć treść. I nie wszyscy programiści zaprojektują aplikacje tak, aby poprawnie obsługiwały oba ekrany.

Przeglądarka oferuje także możliwość przeciągania i upuszczania obrazów, tekstu i linków do stron internetowych w innych aplikacjach obsługujących przeciąganie i upuszczanie.

Perspektywy

Zobacz, co aplikacje Microsoft Android mogą zrobić na Surface Duo 4

Microsoft Outlook jest fabrycznie zainstalowany na Surface Duo, a następnie będzie główną aplikacją do obsługi poczty e-mail i kalendarza. Krótko mówiąc, zarządza kontaktami telefonu i synchronizuje kontakty przechowywane w firmie Microsoft.

Ikona kalendarza pokazuje bieżącą datę i zapewnia szybki dostęp do kalendarza, a ikona e-mail kieruje użytkownika do wiadomości e-mail, zgodnie z oczekiwaniami.

Aplikację e-mail można rozszerzyć o skrzynkę odbiorczą po lewej stronie i treść wiadomości e-mail po prawej stronie, dzięki czemu kliknięcie wiadomości e-mail spowoduje wyświetlenie jej na prawym ekranie.

Z kolei kalendarz można rozszerzyć o oba ekrany i obsługuje funkcję przeciągania i upuszczania.

Jedna uwaga

Zobacz, co aplikacje Microsoft Android mogą zrobić na Surface Duo 5

Jest to kolejna aplikacja, która jest wstępnie zainstalowana na Surface Duo, a zatem będzie jedną z głównych aplikacji do korzystania z pióra Surface.

Obsługuje również rozszerzenie, a także umieści listę notatek na lewym ekranie, a wybraną notatkę po prawej.

Microsoft Office

Zobacz, co aplikacje Microsoft Android mogą zrobić na Surface Duo 6

Aplikacja Microsoft Office jest również kompatybilna z funkcją przeciągnij i upuść i obejmuje dwa ekrany.

Po lewej stronie znajdują się wszystkie dokumenty ostatnio zapisane w OneDrive, a kiedy dotkniesz któregokolwiek z nich, zostaną one otwarte i wyświetlone na prawym ekranie.

Do zrobienia

Zobacz, co aplikacje Microsoft Android mogą zrobić na Surface Duo 7

Aplikacja zorientowana na zadania obsługuje również oba ekrany.

Po rozciągnięciu możesz dotknąć zadania po lewej stronie, które pojawi się na prawym ekranie, tzn. Użytkownik może wykonywać różne czynności bez konieczności powrotu do aplikacji.

OneDrive

Zobacz, co aplikacje Microsoft Android mogą zrobić na Surface Duo 8OneDrive jest już zainstalowany w folderze folderów Microsoft, a następnie jest skonfigurowany do automatycznego tworzenia kopii zapasowych zdjęć.

Aplikację można rozciągnąć, a użytkownik zobaczy pliki na lewym ekranie, a pliki zostaną wyświetlone po prawej stronie. W dokumentach wystarczy kliknąć piórem Surface Pen, aby zapisać je jako plik PDF.

SwiftKey

Zobacz, co aplikacje Microsoft Android mogą zrobić na Surface Duo 9

Swiftkey jest klawiaturą domyślnie wyposażoną w Surface Duo i możesz przeciągać i upuszczać klawiaturę na każdym ekranie, aby ją przenieść.

Krąży plotka, że ​​możliwe będzie rozciągnięcie ekranu na dwóch ekranach i pisanie obiema kciukami.

Aplikacja ma dwa motywy, jeden jasny i jeden ciemny, aby chronić wzrok użytkowników.

Definicje

Zobacz, co aplikacje Microsoft Android mogą zrobić na Surface Duo 10

Ustawienia można również rozszerzyć na oba ekrany, przy czym ustawienia pojawiają się na lewym ekranie, a ustawienia wybrane po prawej.

Zapewnia m.in. opcje Microsoft Launcher, Outlook, OneDrive, Surface Pen, Peek Mode.

Ogólne zachowanie systemu

Po zablokowaniu Surface Duo wyświetla czas, datę i szybki dostęp do aparatu i latarki na lewym ekranie. Z kolei powiadomienia i połączenia przychodzące pojawią się na prawym ekranie, również po tej stronie, że można złożyć składany.

Zobacz, co aplikacje Microsoft Android mogą zrobić na Surface Duo 11

Właściwy ekran jest głównym ekranem dla zadań sistema, ale nie wiadomo jeszcze, czy tę funkcję można dostosować.

Aby zamknąć aplikację, przeciągnij palcem od dołu do góry, tak jak na iPhonie, aby rozszerzyć aplikację na oba ekrany, przesuń palcem w górę, ale zamiast jej zwolnienia, przeciągnij i upuść aplikację na środkowym panelu.

Z reguły aplikacje są otwierane w trybie ekranu i na ekranie, na którym są umieszczone. Na przykład, jeśli Twitter jest na prawym ekranie, kliknięcie go otworzy tylko na prawym ekranie i tylko wtedy można go przeciągnąć lub powiększyć.