Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Zresetuj karty sieciowe za pomocą CMD

Aby zresetować kartę sieciową w wierszu poleceń lub CMD, uruchom kolejno następujące polecenia, a następnie sprawdź, czy problem z połączeniem został rozwiązany, czy nie. Tej metody można użyć w systemach Windows 10 i 11.

Aby rozpocząć proces resetowania sieci, kliknij opcję resetowania sieci w menu stanu.

Pamiętaj, aby nacisnąć klawisz Enter po wpisaniu każdego wiersza poleceń. Spośród wszystkich poleceń sieciowych systemu Windows 10 można powiedzieć, że polecenie ping jest poleceniem, które prawie każdy zna i używał wcześniej. To polecenie służy do czyszczenia i resetowania kart sieciowych w ustawieniach.

Zresetuj kartę sieciową w systemie Windows 10 za pomocą CMD A Savvy Web

Na stronie ustawień systemu Windows kliknij „Sieć i Internet”. Następnie na tej stronie kliknij zakładkę „status” po lewej stronie, a następnie przejdź na dół po prawej stronie i kliknij link „reset sieci”. Teraz włącz/wyłącz opcję wykrywania sieci w panelu sterowania.

Jeśli masz VPN lub Serwer proxy po zresetowaniu może być konieczna ponowna konfiguracja.

Zamknij powiadomienie i zapisz całą swoją pracę (patrz obrazek poniżej). Na koniec kliknij przycisk resetuj teraz, aby zresetować ustawienia sieciowe. Otwórz ustawienia. Kliknij ikonę sieci i Internetu.

Lub naciśnij klawisze win + r i wpisz cmd. Następnie naciśnij Enter. Aby otworzyć ustawienia systemu Windows, po prostu naciśnij przycisk Start, a następnie kliknij przycisk ustawień wyglądający jak koło zębate lub naciśnij klawisze Windows+i na klawiaturze.

Przejdź do sekcji ustawień sieci i Internetu oraz na dół strony, aby wyświetlić sekcję wyszukiwania. Następnie wyszukaj i wybierz ustawienia (ikona koła zębatego).

Aby zresetować ustawienia sieciowe, kliknij opcję resetowania sieci poniżej. Pamiętaj, aby nacisnąć klawisz Enter po wpisaniu każdego wiersza poleceń.

W wierszu poleceń uruchom następujące polecenia w podanej kolejności, a następnie sprawdź, czy problem z połączeniem został rozwiązany.

Na stronie ustawień systemu Windows kliknij „Sieć i Internet”. Po otwarciu tej strony wybierz zakładkę „status” po lewej stronie, a następnie zejdź na prawą stronę i kliknij link „reset sieci”. Następnie wpisz polecenie resetowania netsh Winsock i naciśnij klawisz Enter.

Zamknij powiadomienie i zapisz swoje pliki.

Wpisz „Wiersz polecenia” w pasku wyszukiwania systemu Windows, a następnie kliknij Wiersz polecenia na liście wyników. Zamiast tego możesz jednocześnie nacisnąć Windows + r na klawiaturze, wpisać cmd i nacisnąć ctrl + shift + enter, aby otworzyć wiersz poleceń i uruchomić jako administrator.

Przeczytaj wyświetlane informacje. Następnie zostaniesz przeniesiony na nową stronę.

Nie ma znaczenia, czy masz do czynienia z dużym problemem z połączeniem się z siecią, czy też Twój problem jest niewielki; W każdym razie polecenie ping rozwiąże Twój problem.

Jak zresetować połączenie sieciowe w systemie Windows 10

Po kliknięciu przycisku Start, korzystając ze skrótu wiersza poleceń, wybierz z wiersza poleceń opcję Uruchom jako administrator.

Przejdź do ustawień sieci i Internetu. Wykrywanie sieci to jedno z ustawień systemu Windows, które pomaga sprawdzić, czy komputer może znaleźć inne komputery i czy inne komputery w tej samej sieci mogą go zobaczyć.

Po wybraniu opcji statusu pojawia się menu. Kliknij opcję resetowania sieci na dole, aby zresetować ustawienia sieciowe. Na koniec kliknij przycisk resetuj teraz, aby zresetować ustawienia sieciowe.

3

Naciśnij przycisk startu. Następnie wybierz ustawienia > sieć i internet > stan > reset sieci. Przeczytaj wyświetlane informacje.

Jak zresetować i zainstalować kartę sieciową Windows 10?

Aby to zrobić, możesz nacisnąć klawisze win + r, wpisać cmd i wejść. Oprócz tej metody możesz także zresetować i zainstalować kartę sieciową Windows 10 z wiersza poleceń.

Otwórz Powershell lub wiersz poleceń i uruchom go jako administrator. Następnie wpisz następujące polecenia, naciskając klawisz Enter na końcu każdego wiersza poleceń:

Netsh Winsock resetuje netsh int ip reset netsh advfirewall resetuje ipconfig / Flushdns ipconfig / zwalnia ipconfig / odnawia

Po wykonaniu instrukcji uruchom ponownie komputer.

Na ekranie resetowania sieci dotknij Resetuj teraz, a następnie Tak. Spowoduje to wyświetlenie menu wyboru opcji. Teraz możesz wpisać następujące wiersze poleceń netsh, aby zresetować stos TCP/IP w systemie Windows 10. Na koniec kliknij opcję resetowania teraz.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPress za darmobezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie micromaxPobierz motywy WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmo