Zrozumienie kserokopiarki z historią, funkcją i sposobem działania

Definicja kserokopiarki

kserokopiarka

Maszyna do kopiowania lub znana również z nazwy kserokopiarka w swoim ojczystym kraju, w Stanach Zjednoczonych, jest maszyną, której zadaniem jest wykonywanie kopii dokumentów i obrazów wizualnych na papierze lub folii z tworzywa sztucznego z szybkim procesem i niskim kosztem.

Większość współczesnych kserokopiarek wykorzystuje technologię o nazwie to kserografia, tj proces suchy (proces suchy) przy użyciu elektryczności elektrostatycznej powyżej fotoreceptor wrażliwe na światło, aby przyciągać i przesuwać cząsteczki tonera w postaci proszku (proszek) na papierze w formie odpowiadającej „obraz„(Skopiowane). Ciepło, ciśnienie lub ich kombinacja są następnie wykorzystywane do zintegrowania tonera z papierem.

Historia kserokopiarek

Historia kserokopiarek

Chester Floyd Carlson (8 Luty 1906 – 19 września 1968) był amerykańskim fizykiem, wynalazcą i prawnikiem urodzonym w Seattle w stanie Waszyngton. Jego najlepszy wynalazek dotyczy tego procesu elektrofotografia, najprościej mówiąc, proces kopiowania na sucho (pisanie na sucho) wygenerowane przy użyciu procesu mimeograph.

Technologia, którą odkrył, znajdowała się w jego rozwoju pod nazwą kserografia, termin, który dosłownie oznacza „suche pisanie„(„ Pisanie na sucho ”), ponieważ koncepcja różni się od procesu pisania lub kopiowania mokrym atramentem lub mokrym płynem chemicznym. Kserografia pochodzi z greckiego radykalne kserosy (co oznacza suchy) i wykresy (co oznacza pisanie). Jego odkrycie zmieniło paradygmat kopiowania dokumentów lub przepisywania dokumentów, który następnie stał się procesem znanym nam w obecnych warunkach kserograficznych.

Wynalazek technologii Pak Carlson został opatentowany 6 Październik 1942 r. Przez kilka kolejnych lat próbował udoskonalić swoje ustalenia. Maszyna elektrofotografia bardzo przydatne, ale w tamtych czasach nie interesowało wielu ludzi, ponieważ uważano, że nie ma żadnych perspektyw na przyszłość.

Z powodu nieistniejącej sytuacji pan Carlson był zmuszony przez lata sprzedawać tę koncepcję tylko po to, by sprzedać jego kopiarkę. Gigantyczne firmy technologiczne w tym czasie nie były w stanie zobaczyć przyszłości wynalazków pana Carlsona, w tym Kodak, IBM i General Electric, odmówili.

Kiedy był w najniższym punkcie, pan Carlson miał swojego pierwszego partnera Batelle Memorial Institute, niekomercyjna firma zajmująca się rozwojem nauki i technologii z siedzibą w Columbus, Ohio, USA. Instytucja jest gotowa zapewnić zastrzyk środków na kapitał wysokiego ryzyka, a także koszty badań i rozwoju, nad którymi Carlson pracuje nad technologią elektrofotografia te ustalenia.

Po pewnym czasie wspólnej pracy udało im się przekonać Firma fotograficzna Haloid z Nowego Jorku, wówczas średniej klasy firmy technologicznej. To historia zmieniania nazwisk elektrofotografia być kserografia, zmiana nazwy dokonana przez Haloid Company była przyczyną podwyższenia wartości sprzedaży technologii.

Haloid zmienił nazwę na Haloid Xerox w 1958 r. Firma Xerox doświadczyła przewagi w 1959 r., kiedy wprowadziła Xerox 914, pierwszą komercyjną automatyczną kserokopiarka z technologią kserografia który jest wyposażony w przycisk. W reklamie Xerox pokazuje małpę obsługującą tę maszynę, która jest tak łatwa w użyciu za pomocą przycisku na tej maszynie.

Nazwa Xerox 914 odnosi się do zdolności urządzenia do kopiowania dokumentów o rozmiarze papieru 9 cale x 14 cali (229 mm x 356 mm). Xerox 914 jest w stanie wykonać kopiowanie do 100 tysięcy papierów miesięcznie. W szczytowym momencie swojej popularności Xerox 914 osiągnął zyski dla firmy w wysokości 60 milionów USD.

Zrozumienie kserokopiarki z historią, funkcją i sposobem działania 1

W roku 1960, ośrodek badań kserograficznych o nazwie Wilson Center for Research and Technology otwarty w Webster w Nowym Jorku.

W roku 1961 nazwa firmy została ponownie zmieniona Xerox Corporation.

W roku 1963Xerox przedstawia Xerox 813, pierwszą stacjonarną maszynę do kopiowania, jako realizację wizji pana Carlsona, że ​​kserokopiarka może zmieścić się na biurku każdego.

Rok 1971Xerox przedstawia Xerox 6500, pierwszą kolorową kserokopiarka. Następnie Xerox 3600, 7200, 9200, 9400 i 9500. Xerox 9400 może kopiować dokumenty w sposób automatyczny dupleks. W Xerox 9500 dodano funkcje redukcja zoomu i kontrola jasność / ciemność elektronicznie.

Zrozumienie kserokopiarki z historią, funkcją i sposobem działania 2

W roku 1977, po opracowaniu technologii drukarek laserowych przez IBM, Xerox wydał Xerox 9700.

Rok 1981Xerox zaczął ulepszać system druk laserowy w 5700 roku był mniejszy niż 9700. W tym roku Xerox wydał także elektroniczną maszynę do pisania z pamięcią o nazwie Memorywriter.

Rok 1990, w rozwoju cyfrowych kserokopiarek Xerox przewyższających konkurentów z technicznego punktu widzenia. W tym roku firma Xerox wydała DocuTech Production Publisher Model 135, wprowadzenie do nowej technologii druk na żądanie. Cyfrowe kserokopiarki są zasadniczo zintegrowane z pierwszorzędnymi drukarkami laserowymi wysokiej klasy i skaner. Wkrótce potem inne dodatkowe funkcje, takie jak drukowanie sieciowe i faksowanie dodano do innych modeli.

Rok 2004, w 45. rocznicę Xerox, ponad 200 000 jednostek Xerox 914 wyprodukowanych na całym świecie około 1959–1976 zostało przerwanych.

Do tej pory, mimo że istnieje już technologia drukarka laserowa jest coraz bardziej wyrafinowany, ale technologia kopiowania z systemem kserografia jest również nadal szeroko stosowany w branży poligraficznej oraz w środowiskach biurowych, gdzie istnieje potrzeba powielania dokumentów pilne, ponadto również ze względu na niskie koszty operacyjne.

Funkcja kserokopiarki

Ogólnie rzecz biorąc, użycie kserokopiarki polega na kopiowaniu dokumentów przy użyciu technologii kserografia lub drukarka laserowa. Jednak w praktyce użycie kserokopiarki można zdefiniować w kilku różnych punktach widzenia, w tym w poniższych.

    z globalnej perspektywy kserokopiarka jest urządzeniem elektronicznym zdolnym do powielania dokumentów lub ilustracji z wykorzystaniem ciepła, światła, chemikaliów i elektryczności statycznej. z punktu widzenia biura kserokopiarka jest urządzeniem biurowym, które może wykonywać kopie dokumentów przy użyciu nośników papierowych, takich jak książki, papiery wartościowe, zdjęcia itp., które są kopiowane przy użyciu technologii kserografia (pisanie na sucho). z biznesowego punktu widzenia kserokopiarka to maszyna do kopiowania dokumentów, która ma przewagę w przystępnych kosztach operacyjnych, stosunkowo dużej prędkości kopiowania, trwałości urządzenia i może być zainwestowana w dłuższej perspektywie.

Jak pracować kserokopiarki

Poniżej znajdują się sekwencje czwarte (4) etapy pracy kserokopiarki z technologią kserografia.

Jak pracować kserokopiarki

    Ładowanie, cylindryczny bęben jest elektrostatycznie di-opłata z urządzeniem elektrycznym wysokiego napięcia o nazwie drut koronowy, wkrótce potem bęben zostanie pokryty materiałem fotoprzewodzący, tj. półprzewodnik który staje się przewodzący, gdy zostanie znaleziony ze światłem. Narażenie, bardzo jasna lampa oświetla oryginalny dokument, a biały obszar oryginalnego dokumentu odbija się na powierzchni bębna, która została pokryta materiałem fotoprzewodzący wcześniej Obszary, które nie są narażone na działanie światła (czarny obszar) nie będzieopłata. Rozwijający siętoner zostanie napełniony, gdy zostanie nałożony z bębna zgodnie z obraz (z oryginalnego dokumentu) będzie zainteresowany i pozostanie przy nim czarny obszar który nie był wcześniej ładowany, jak papier przymocowany do plastiku, który ma elektryczność statyczną. Przeniesienie, w wyniku czego toner na powierzchni bębna przesunie się z bębna do większego ujemnego obszaru papieru (czarny obszar) wcześniej.

W ten sposób spojrzenie na zrozumienie maszyny kopiującej, krótka historia kserografia, a także prace techniczne kserokopiarek. Mam nadzieję, że przydatne i łatwe do zrozumienia.