Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Zrozumienie związku podatkowego od sprzedaży i jego wpływu na Twoją firmę

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Zrozumienie związku podatkowego od sprzedaży i jego wpływu na Twoją firmę

Podstawy handlu elektronicznego są proste – kup lub stwórz produkt i sprzedaj go online. To dokuczliwe kłopoty administracyjne, z którymi nie tak łatwo sobie poradzić. A spośród tych szczegółów administracyjnych, które sprawiają sprzedawcom internetowym najwięcej kłopotów, jest podatek od sprzedaży.

Ten artykuł zapewni sprzedawcom internetowym przegląd wszystkiego, o czym musisz wiedzieć związek podatkowyjak obliczyć podatek od sprzedaży w różnych stanach i nie tylko.

Zagłębmy się.

Co to jest podatek od sprzedaży?

Podatek od sprzedaży jest podatkiem od transakcji, jak sama nazwa wskazuje. Jest płacony przez konsumentów, ale pobierany przez sprzedawców detalicznych, którzy przechowują go w powiernictwie do momentu przekazania go odpowiedniemu organowi podatkowemu wraz ze zwrotem podatku od sprzedaży.

W Stanach Zjednoczonych nie ma federalnego ani krajowego podatku od sprzedaży. Zamiast:

 • 45 stany i Waszyngton mają stanowy podatek od sprzedaży.
 • 37 stany zezwolić na lokalne podatki od sprzedaży (w tym na Alasce, gdzie nie ma stanowego podatku od sprzedaży).
 • 6 stany zezwalają na rządy lokalne (Alabama, Alaska, Arizona, Kolorado, Idaho i Luizjana), co oznacza, że ​​miasta, hrabstwa lub specjalne jurysdykcje podatkowe mogą niezależnie pobierać podatek od sprzedaży i zarządzać nim.
 • 5 stany nie mają stanowego podatku od sprzedaży (Alaska, Delaware, Montana, New Hampshire i Oregon lub stany NOMAD).

Podsumowując, w Stanach Zjednoczonych istnieje ponad 13 000 jurysdykcji podatkowych dotyczących sprzedaży i użytkowania, z których każda ma własne stawki, granice i kod raportowania.

Liczby te pomagają wyjaśnić, dlaczego zgodność z przepisami podatkowymi jest tak skomplikowana; stawki podatku od sprzedaży, zasady opodatkowania produktów i przepisy różnią się w zależności od stanu, a czasem nawet od miasta do miasta. Firmy zobowiązane do pobierania podatku od sprzedaży w wielu stanach muszą rozumieć i przestrzegać wszystkich odpowiednich przepisów dotyczących podatku od sprzedaży.

Pierwszym krokiem w kierunku zgodności jest ustalenie, gdzie należy pobierać podatek od sprzedaży.

Kto musi pobierać podatek od sprzedaży?

To, czy musisz pobierać podatek od sprzedaży w stanie (lub miejscowości), zależy od tego ogniwoktóry jest po prostu łącznikiem między jurysdykcją podatkową a firmą.

Innymi słowy, państwo nie może wymagać od firmy rejestracji, a następnie pobierania i odprowadzania podatku od sprzedaży, chyba że firma ma związek z państwem. Ale firmy z nexusem rejestrują się i przestrzegają obowiązujących przepisów dotyczących podatku od sprzedaży.

Jak powstaje Nexus?

Jeszcze stosunkowo niedawno nexus opierał się wyłącznie na fizycznej obecności. Państwo może wymagać, aby firma fizycznie obecna w stanie pobierała i odprowadzała podatek od sprzedaży, ale nie może tego samego wymagać od firmy, która nie jest fizycznie powiązana z państwem.

Fizyczna obecność

Fizyczna obecność wydaje się prosta, ale może być zaskakująco dopracowana. Stacjonarny sklep lub biuro to oczywiście fizyczna obecność, ale czy podróżujący przedstawiciel handlowy lub pracownik? A co z systematycznym nagabywaniem przez katalogi lub ogłoszenia online? Zapasy w stanie?

Każdy stan ma inną odpowiedź na każde pytanie – niektóre lepiej zdefiniowane niż inne. Na przykład związek fizycznej obecności zostaje ustanowiony, jeśli pracownik lub przedstawiciel prowadzi działalność na rzecz:

 • Pewnego dnia w Kolorado lub Teksasie
 • Więcej niż dwa dni w roku w Arizonie
 • Co najmniej cztery dni w okresie 12 miesięcy w Minnesocie

Jeśli z jakiegokolwiek powodu wysyłasz pracowników lub przedstawicieli do innego stanu, możesz utworzyć ogniwo. Przechowywanie zapasów w innym stanie może zrobić to samo. W razie wątpliwości skontaktuj się z zaufanym doradcą podatkowym.

Rekommenderad:  Jak usunąć moje konto PSN z innego PS4

Rozciąganie fizycznej obecności: partner i nexus po kliknięciu

Stany były zainteresowane opodatkowaniem sprzedaży poza stanem na długo przed tym, jak Jeff Bezos sprzedał swoją pierwszą książkę Amazon.com. Kiedy firmy mogły wykorzystywać Internet do marketingu i sprzedaży konsumentom we wszystkich stanach, wiele stanów podwoiło swoje wysiłki w celu opodatkowania sprzedaży zdalnej. W tym celu poszerzyli definicję fizycznej obecności, obejmując:

 • Powiązania z przedsiębiorstwami państwowymi (nexus partnerski)
 • Linki na stronach internetowych obsługiwanych przez mieszkańców lub firmy w państwie (nexus kliknięcia)

Obecnie firmy spoza stanu mogą nawiązywać kontakty w wielu stanach za pośrednictwem oddziałów krajowych, łączy internetowych, zapasów, pracowników zdalnych, obecności na targach, podróżujących przedstawicieli lub innych powiązań.

A dzięki decyzji Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych z r Dakota Południowa przeciwko Wayfair, Inc.możliwe jest również utworzenie nexusu poprzez samą działalność gospodarczą (nexus ekonomiczny) — nie jest wymagana fizyczna obecność.

Poza fizyczną obecnością: związek ekonomiczny

W sprawie South Dakota przeciwko Wayfair, Inc. (21 czerwca 2018 r.) Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych uchylił obowiązującą od dawna zasadę fizycznej obecności. Fizyczna obecność w państwie nadal tworzy powiązania; Wayfair po prostu daje stanom możliwość opodatkowania firm, które nie są fizycznie obecne w stanie.

Dziś, zaledwie dwa lata po tej decyzji, wszystkie z wyjątkiem dwóch z 45 stanów, w których obowiązuje ogólnostanowy podatek od sprzedaży, przyjęły prawo o powiązaniach gospodarczych. Rosnąca liczba miast i hrabstw na Alasce zrobiła to samo i podejmowane są wysiłki w celu ustanowienia powiązań gospodarczych w stanach Floryda i Missouri, które się wstrzymały.

Co to jest związek ekonomiczny?

Chociaż nie ma dwóch dokładnie takich samych przepisów dotyczących powiązań gospodarczych, wszystkie opierają obowiązek poboru podatku od sprzedaży wyłącznie na działalności sprzedażowej zdalnego sprzedawcy w stanie.

Ile działań sprzedażowych potrzeba, aby uruchomić ekonomię ogniwo? To zależy od stanu.

Wyjątek dla mniejszych sprzedawców

Wszystkie stany z wyjątkiem jednego stanowią wyjątek dla małych zdalnych firm, co oznacza, że ​​firma spoza stanu musi mieć określoną wielkość sprzedaży w stanie (próg powiązania ekonomicznego), aby uruchomić powiązanie gospodarcze.

Wyjątkiem jest Kansas. Według Departament Skarbowy Kansas„Kansas może wymagać i wymaga od sprzedawców internetowych i innych sprzedawców zdalnych, którzy nie są fizycznie obecni w Kansas, aby pobierali i odprowadzali obowiązujący podatek od sprzedaży lub użytkowania od sprzedaży dostarczanej do Kansas”. Innymi słowy, tylko jedna sprzedaż do Kansas może stworzyć powiązanie dla sprzedawcy spoza stanu.

Progi powiązań ekonomicznych we wszystkich innych stanach są oparte albo na liczbie transakcji wolumenu sprzedaży, albo na liczbie transakcji wolumenu sprzedaży. Na przykład:

 • Alabama: tylko sprzedaż (250 000 USD)
 • Kalifornia: tylko sprzedaż (500 000 USD)
 • Illinois: transakcje sprzedaży (100 000 USD) (200)
 • Nowy Jork: Transakcje sprzedaży (500 000 USD) (100)

I nie chodzi tylko o matematykę, ponieważ musisz wiedzieć, która sprzedaż jest uwzględniona w progu każdego stanu. Niektóre stany obejmują tylko podlegającą opodatkowaniu sprzedaż materialnego majątku osobistego, niektóre podlegające opodatkowaniu nieruchomości i usługi podlegające opodatkowaniu, niektóre podlegające opodatkowaniu i zwolnione z podatku nieruchomości i usługi i tak dalej. Niektóre stany uwzględniają sprzedaż hurtową w progu, a inne nie. Niektóre obejmują niematerialną własność osobistą (np. towary i usługi cyfrowe), a inne nie. Ten przewodnik sprzedawcy po zasadach nexus i wymaganiach dotyczących poboru podatku od sprzedaży zawiera szczegółowe informacje na temat wszystkich przepisów dotyczących związku podatkowego.

Rekommenderad:  Co to jest prędkość rurociągu? Wykorzystanie wskaźników sprzedaży do napędzania wzrostu przychodów

Zanim zajmiesz się kłopotami związanymi z pobieraniem, składaniem i zgłaszaniem podatku od sprzedaży lub zatwierdzaniem transakcji zwolnionych z podatku, musisz dowiedzieć się, gdzie masz obowiązek podatkowy. To darmowe ocena ryzyka związku podatkowego może pomóc.

Jak zarejestrować się do podatku od sprzedaży

Po ustaleniu, że masz obowiązek poboru podatku od sprzedaży w nowym stanie, musisz zarejestrować się w stanowym urzędzie podatkowym (i we wszelkich niezbędnych lokalnych urzędach skarbowych). Niektóre stany dają firmom trochę swobody, wymagając rejestracji w ciągu 30, 60 lub 90 dni od przekroczenia progu powiązania ekonomicznego. W innych stanach detaliści spoza stanu muszą zarejestrować się, aby odbierać i przekazywać sprzedaż, gdy tylko zostanie przekroczony próg powiązania ekonomicznego (tj. przed kolejną fakturą).

Rejestracja jest zwykle prostym procesem. Będziesz musiał podać działowi podatkowemu pewną ilość informacji, w tym nazwę prawną i adres firmy, dokumenty identyfikacyjne właściciela (tj. prawo jazdy i/lub ubezpieczenie społeczne), federalny i/lub stanowy identyfikator pracodawcy (FEIN lub SEIN) oraz przewidywaną miesięczną sprzedaż w kraju.

W wielu stanach, w tym w Arkansas i Connecticut, rejestracja w celu uzyskania pozwolenia na podatek od sprzedaży jest płatna. Ale zezwolenia na podatek od sprzedaży są bezpłatne w Kalifornii, na Florydzie i kilku innych stanach. Prawie wszystko, co dotyczy podatku od sprzedaży, może ulec zmianie, więc skontaktuj się z stanowym departamentem podatkowym, aby uzyskać najbardziej aktualne informacje.

Rejestracja w wielu stanach

Firmy, które muszą zarejestrować się w wielu stanach, powinny rozważyć rejestrację za pośrednictwem Usprawniony system rejestracji podatku od sprzedaży (SSRS). Program znacznie upraszcza rejestrację podatku od sprzedaży w jednym lub we wszystkich 23 państwach członkowskich usprawnionego podatku od sprzedaży (SST), które podjęły kroki w celu zmniejszenia kosztów i obciążeń związanych ze sprzedażą oraz przestrzegania przepisów podatkowych dla sprzedawców spoza stanu.

Jeśli kwalifikujesz się jako sprzedawca-wolontariusz w stanie SST i zdecydujesz się skorzystać z usług certyfikowanego dostawcy usług SST (CSP) do obliczania i odprowadzania podatku od sprzedaży oraz składania deklaracji, stan zrekompensuje CSP za oprogramowanie i usługi. Innymi słowy, sprzedawcy-wolontariusze są uprawnieni do bezpłatne usługi obliczania i raportowania podatku od sprzedaży w państwach członkowskich SST.

Jak ustalić opodatkowanie

Po zarejestrowaniu się w danym stanie musisz określić, które transakcje sprzedaży podlegają opodatkowaniu, a które są zwolnione, i obliczyć podatek od transakcji podlegających opodatkowaniu. Podczas gdy większość transakcji podlega opodatkowaniu na Hawajach, w Nowym Meksyku i Południowej Dakocie, większość innych stanów zapewnia szereg zwolnień z podatku od sprzedaży.

Na przykład usługi informacyjne i utrzymanie majątku osobistego podlegają podatkowi od sprzedaży w Teksasie, ale usługi osobiste, takie jak strzyżenie, nie. Floryda opodatkowuje usługi rozrywkowe i rekreacyjne, ale nie usługi świadczone na materialnym majątku osobistym (np. usługi naprawcze). Karolina Północna zasadniczo opodatkowuje usługi instalacyjne, konserwacyjne i naprawcze, ale wiele innych usług jest zwolnionych. I tak dalej.

Rzeczowy majątek osobisty jest zwykle opodatkowany, ale istnieje wiele wyjątków od tej reguły. Futra i sprzęt sportowy podlegają opodatkowaniu w Minnesocie, ale dżinsy i t-shirty są zwolnione. Produkty cyfrowe, takie jak e-booki i muzyka przesyłana strumieniowo, podlegają podatkowi od sprzedaży w Pensylwanii, ale są zwolnione z podatku w Kalifornii. Opodatkowanie cukierków jest na całej mapie:

 • Z zastrzeżeniem ogólnej stawki podatku od sprzedaży w Idaho i Mississippi
 • Z zastrzeżeniem obniżonej stawki w Missouri i Wirginii
 • Całkowicie zwolnione w Kalifornii i Waszyngtonie
Rekommenderad:  5 Powody Amazon Sprzedawcy muszą założyć własny sklep e-commerce

Stanowe departamenty dochodów są wspaniałym źródłem informacji, ale ustalenie, które produkty i usługi podlegają opodatkowaniu podatkiem od sprzedaży w danym stanie, może być trudne. Fakt, że opodatkowanie podlega zmianom, nie pomaga.

Jeśli to, co sprzedajesz, podlega opodatkowaniu, jak obliczyć podatek od sprzedaży?

Jak obliczyć podatek od sprzedaży

Stawki podatku od sprzedaży różnią się w zależności od lokalizacji (pamiętasz ponad 13 000 jurysdykcji podatkowych wymienionych powyżej?).

Większość stanów opiera stawki podatku od sprzedaży na miejscu, w którym konsument obejmuje produkt lub usługę (pozyskiwanie w miejscu docelowym), chociaż niektóre opierają podatek od sprzedaży na lokalizacji sprzedawcy (pozyskiwanie pochodzenia), a niektóre stosują kombinację obu zasad pozyskiwania. Dodając do złożoności, niektóre stany wymagają od sprzedawców pobierania podatku od kosztów wysyłki i obsługi, podczas gdy inne tego nie robią.

Możesz użyć A kalkulator stawki podatku od sprzedaży znaleźć stawkę podatku od sprzedaży dla adresu, ale nie jest to opłacalne długoterminowe rozwiązanie dla firm, które muszą pobierać podatek od sprzedaży w wielu jurysdykcjach. Kalkulatory stawek podatku od sprzedaży również nie uwzględniają różnic w opodatkowaniu produktów omówionych powyżej.

Wózki na zakupy online, takie jak 3dcart, zazwyczaj mają podatek od sprzedaży silniki ułatwiające pobór podatku od sprzedaży. Jeśli są prawidłowo skonfigurowane, będą naliczać odpowiednią stawkę podatku za każdą sprzedaż podlegającą opodatkowaniu. Kicker polega na tym, że należy je aktualizować, gdy zmieniają się zasady opodatkowania produktów lub stawki.

Chociaż możliwe jest ręczne obliczenie podatku od sprzedaży, musisz poświęcić znaczną ilość czasu i badań, aby zrobić to dobrze. W przeciwnym razie możesz chcieć zatrudnić specjalistę podatkowego do obsługi swoich zobowiązań.

Istnieje jednak bardziej zautomatyzowane rozwiązanie. Oprogramowanie do podatków od sprzedaży sprawia, że ​​zarządzanie podatkami od sprzedaży jest znacznie łatwiejsze. Na przykład, Avalara AvaTax łączy się z ponad 700 gotowymi integracjami w księgowości, ERP, handlu elektronicznym, koszyku i innych aplikacjach, umożliwiając sprzedawcom usprawnienie pobierania podatków od sprzedaży i ich przestrzegania.

Oprogramowanie do obsługi podatku od sprzedaży może również pomóc w zarządzaniu certyfikatami zwolnienia potrzebnymi do weryfikacji transakcji zwolnionych (np. sprzedaży w celu odsprzedaży). Należy je aktualizować i przechowywać w aktach; w przypadku audytu audytor będzie chciał je zobaczyć.

Wreszcie, oprogramowanie do obsługi podatku od sprzedaży ułatwia przelewy i raportowanie, zapewniając, że pobrany podatek trafia do organów podatkowych w całości i na czas. Aby zachęcić do terminowego składania i przekazywania pieniędzy, wiele stanów zezwala sprzedawcom detalicznym, którzy składają dokumenty na czas, na zatrzymanie części podatku od sprzedaży, który pobierają — zwykle między 0.5% I 5% do maksymalnej kwoty.

Podsumowanie

Oczywiste jest, że podatek od sprzedaży dla firm internetowych może być niezwykle złożony, a zasady i stawki różnią się w zależności od stanu i produktu. Dzięki odpowiednim narzędziom do obliczania podatków po stronie Twojej firmy łatwo będzie śledzić wszelkie zobowiązania podatkowe naliczone przez Twoją firmę.