Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Zwiększanie liczby odwiedzających w celu zwiększenia możliwości biznesowych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Zwiększanie liczby odwiedzających w celu zwiększenia możliwości biznesowych

W przypadku firmy internetowej zwiększenie ruchu w witrynie jest kluczowym celem SEO. Chociaż bardziej trafny ruch przekłada się na lepszą wydajność wyszukiwarki, ma kilka innych zalet.

Wiele z tych korzyści ma bezpośredni wpływ na Twoje bezpośrednie cele biznesowe, które obejmują przychody. Z tego powodu bardziej trafny ruch to cel, który jest ważny nie tylko dla nowej firmy, ale także dla istniejącej.

To powiedziawszy, jest tutaj słowem kluczowym. Wyższe liczby ruchu można osiągnąć za pomocą szeregu etycznych i nieetycznych praktyk SEO. Kiedy jednak użytkownicy nie znajdą na Twojej stronie tego, czego szukają, „odbijają się”. Wyższe współczynniki odrzuceń są nie tylko złe dla SEO, ale także wskazują, że marnujesz cenny czas i zasoby.

W końcu po co mieć 100 000 unikalnych wyświetleń, jeśli żaden z odbiorców nie jest zainteresowany Twoim produktem/usługą?

Kiedy odwiedzający przynoszą większe zyski?

Więcej odwiedzających oznacza większe zyski tylko wtedy, gdy skierujesz odpowiedni ruch na swoją stronę. Jeśli osoba trafiająca na Twoją witrynę nie jest potencjalnym użytkownikiem, nadal będziesz mieć większy ruch, ale niekoniecznie przełoży się to na większą sprzedaż.

Rozszyfrujmy, w jaki sposób więcej odwiedzających może oznaczać większe zyski:

1) Więcej odwiedzających może umieścić Cię wyżej w wynikach wyszukiwania

Chociaż ruch nie jest bezpośrednim czynnikiem rankingowym, ma wpływ na strategię SEO i może zwiększyć Twoją obecność w wynikach wyszukiwania, dzięki czemu będziesz bardziej widoczny dla docelowych odbiorców. Gdy więcej osób trafia na Twoją witrynę i wchodzi w interakcję z treścią, daje to wyszukiwarce sygnał, że Twoja witryna ma coś wartościowego do zaoferowania. Ten sygnał z kolei motywuje wyszukiwarki do umieszczania Twojej witryny wyżej w SERP, zasadniczo zwiększając ruch w Twojej witrynie.

W przypadku, gdy użytkownicy naprawdę uznają Twoje treści za przydatne, nawet jeśli są to tylko treści na Twoim blogu, mogą zostać przekierowani do lejka konwersji. W rezultacie wzrost ruchu da ci więcej potencjalnych klientów do ścigania, co z kolei przełoży się na lepsze wyniki w zakresie przychodów. Przyjrzyjmy się, jak ruch można przełożyć na konwersje.

Rekommenderad:  Rząd Wielkiej Brytanii zbiera poufne dane zdrowotne w celu walki z COVID-19

2) Więcej odwiedzających może oznaczać więcej konwersji

Zwiększenie ruchu w Twojej witrynie ma wiele zalet — jedną z nich jest zwiększone konwersje. Należy jednak pamiętać, że wzrost ruchu niekoniecznie spowoduje taki sam wzrost konwersji – ponieważ część tego ruchu może być nieistotna dla Twojej firmy. W tym miejscu świetna optymalizacja i wysokiej jakości treści mają znaczenie.

Jeśli Twoja witryna, oprócz stron produktów/usług, zawiera wysokiej jakości treści, które informują i edukują użytkowników, możesz użyć ich do zbudowania listy e-mailowej. Z tej listy e-mailowej można następnie wysyłać intuicyjne i atrakcyjne informacje o Twoich produktach, aby zwiększyć sprzedaż. Ponieważ osoby, które zapiszą się na Twoją listę e-mailową, są już zainteresowane rodzajem informacji zawartych w Twojej witrynie, szanse na przekształcenie ich w płacących klientów są większe.

Wszystko to oczywiście działa tylko wtedy, gdy rozumiesz, jak ważne są kluczowe słowa kluczowe i wysokiej jakości treści, aby je wspierać. Jeśli Twoja witryna nie jest zoptymalizowana pod kątem odpowiednich słów kluczowych lub brakuje jej jakości treści, użytkownicy nadal będą trafiać na Twoją witrynę, a nawet mogą podać Ci swój adres e-mail, ale nigdy nie dokonają konwersji. Z tego powodu ważne jest, zwłaszcza w przypadku witryn biznesowych, kierowanie precyzyjnie ukierunkowanych użytkowników na ich witrynę.

3) Lepszy współczynnik konwersji oznacza większe zyski

Kiedy patrzymy na ruch i konwersje jako na osobne dane, podczas gdy jedno wpływa na drugie, to konwersja ma znaczenie dla firmy. Współczynniki przeliczeniowe bezpośrednio wpływają na Twoje zyski w przeciwieństwie do ruchu – zwiększony ruch może, ale nie musi, przynosić zyski.

Aby upewnić się, że zwiększony ruch zwiększy Twoje marże, bardzo ważne jest zoptymalizowanie witryny w taki sposób, aby ruch przychodzący konwertował. Oto, co możesz zrobić, aby to osiągnąć:

  • Zrozum dogłębnie swoich odbiorców docelowych i zaprojektuj komunikację w witrynie, aby rozwiązać ich problemy, zamiast po prostu chwalić się USP swojego produktu/usługi.
  • Dodaj swoje dane kontaktowe (numer telefonu, adres e-mail, adres zamieszkania), aby ułatwić odbiorcom kontakt z Tobą.
  • Dołącz film instruktażowy na swojej stronie docelowej, który wyjaśnia Twoją firmę. Pomaga to przełamać lody i pozwala potencjalnym klientom uzyskać jasność co do Twojej oferty.
  • Napisz przekonujące Wezwanie do działania i skieruj użytkownika w jego stronę za pomocą wskazówek kierunkowych.
Rekommenderad:  Rozumienie mowy: wyjście poza ASR

4) Większy ruch, większe możliwości sprzedaży

Duża część potencjału Twojej firmy do osiągania zysków polega na gromadzeniu tłumu. W scenariuszu offline to się liczy. Ale to samo dotyczy teraz również krajobrazu online. Jeśli jesteś w stanie przyciągnąć więcej osób do swojej witryny, Twoje szanse sprzedaży ogromnie wzrosną. Średnie współczynniki konwersji strony docelowej w różnych branżach, trochę się skończyły 2%. Oznacza to, że średnio tylko na 100 użytkowników trafiających na stronę internetową 2-3 w końcu dokonać zakupu. Jednak 10% witryn z największą liczbą konwersji ma minimalny współczynnik konwersji na poziomie 11,45%. Tę drastyczną różnicę można przypisać dobrze przemyślanym strategiom SEO, wykorzystaniu tzw najlepsze platformy e-commercewraz z mnóstwem przydatnych i informacyjnych treści.

To powiedziawszy, więcej odwiedzających Twoją witrynę oznacza świadomość Twojej marki. A wzrost świadomości może być korzystny w poprawie sprzedaży. W rzeczywistości wzrost pozytywnej świadomości Twojej marki może bezpośrednio przełożyć się na lepszą retencję klientów i bezpłatną reklamę szeptaną. Pozwól nam dokładnie zrozumieć, w jaki sposób Twój istniejący ruch może zostać przekształcony w zwolenników Twojej marki.

5) Więcej odwiedzających oznacza więcej potencjalnych klientów

Osobiste rekomendacje pozostają jednym z największych wyznaczników podejmowania decyzji przez klientów. Kiedy więc więcej odwiedzających odwiedza Twoją witrynę, oznacza to, że istnieje większa szansa na przyciągnięcie większej liczby osób dzięki ich rekomendacjom. A wszystko to ostatecznie prowadzi Twoją firmę do większych zysków. Istnieje kilka sposobów na przekształcenie odwiedzających w zwolenników Twojej witryny:

  • Oferuj wnikliwe informacje odpowiednie dla Twojej niszy. Jeśli użytkownik uzna te informacje za przydatne, z pewnością poleci Twoją witrynę swoim rówieśnikom. Co więcej, jeśli Twoje treści naprawdę zawierają przydatne informacje, inne blogi w Twojej niszy mogą zacząć linkować do nich w swojej pracy. Pomoże Ci to zwiększyć trafny ruch w Twojej witrynie.
  • Dostarczaj wartość poprzez kampanie e-mailowe. Podczas gdy kampanie e-mailowe pozostają jednym z najskuteczniejszych sposobów zamykania sprzedaży, jeśli wszystkie Twoje e-maile po prostu promują Twoją ofertę, możesz spodziewać się gwałtownego spadku liczby rejestracji. Z drugiej strony, jeśli Twoje e-maile zawierają przydatne informacje, które poprawiają życie odwiedzających i klientów, jest bardziej prawdopodobne, że nie tylko pozostaną w kontakcie z Twoją marką, ale także przedstawią ją swoim znajomym. Nie oznacza to w żaden sposób, że nie możesz wykorzystywać kampanii e-mailowych do promocji. Proste połączenie komunikatów promocyjnych z wnikliwymi informacjami przyniesie widoczne rezultaty.
  • Zaoferuj coś wyjątkowego. Innym trendem, który można zauważyć w witrynach o najwyższej konwersji, jest to, że wszystkie mają unikalną ofertę, która pomaga im wyróżnić się na tle konkurencji. Być może ta bezpłatna wersja próbna nie jest czymś, czego szukają twoi obecni odbiorcy, może bardziej interesuje ich e-book, który pozwoli im uporać się z problemami. Jeśli tak jest, daj odbiorcom e-booka, zbierz w zamian ich adresy e-mail i zacznij kroplówka-karmienie ich treściami, które ostatecznie przekształcą ich w płacących klientów.
Rekommenderad:  WhatsApp zaczyna udostępniać dane konta z Facebook w celu zwiększenia ukierunkowanej reklamy

Końcowe myśli

Uzyskanie dużego ruchu na Twojej stronie nie powinno być Twoim jedynym celem. Ponieważ kiedy dążysz do większych zysków, sami odwiedzający nie przyniosą wyników dla Twojej firmy.

Ostatecznie to konwersja pomoże Ci osiągnąć większe zyski. Tak czy inaczej, konwersje mogą być złożone. Samo spojrzenie na procentowy współczynnik konwersji może nie być odpowiedzią na lepsze wyniki sprzedaży. Musisz także upewnić się, że przyciągasz tylko wysokiej jakości leady, które dają obietnicę sprzedaży, gdy są kierowane do ścieżki konwersji.