Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Zwycięstwo 2023: jak oszczędzać, inwestować i zarabiać więcej w tym roku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Zwycięstwo 2023: jak oszczędzać, inwestować i zarabiać więcej w tym roku

Rok 2022 był rokiem jak żaden inny.

Podobnie jak wielu innych, nie możemy się doczekać, aby zostawić ten rok za sobą i zacząć od nowa w 2023 roku. A nie ma lepszego czasu niż Nowy Rok, aby zacząć wprowadzać zmiany w swoim życiu i tworzyć nowe nawyki finansowe.

Jeśli chcesz zmienić swój obraz sytuacji finansowej, musisz zacząć od ustalenia realistycznych celów finansowych. Niezależnie od tego, czy masz nadzieję zwiększyć swoje oszczędności emerytalne, odłożyć wystarczająco dużo pieniędzy na zaliczkę na dom, czy zwiększyć roczny dochód, nie ma lepszego czasu na rozpoczęcie niż nowy rok.

Niezależnie od Twoich celów, pierwszym krokiem do zdrowszej przyszłości finansowej jest zaplanowanie pomocy w realizacji postanowień. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak dokonać trwałych zmian i przejąć kontrolę nad swoimi finansami w Nowym Roku i później. Oto krótkoterminowe cele finansowe, które pozwolą Ci być na bieżąco.

Jak zaoszczędzić więcej w 2023

Jeśli jednym z Twoich celów na rok 2023 jest oszczędzanie pieniędzy, jedną z najważniejszych umiejętności, które musisz opanować, jest cierpliwość — i planowanie budżetu. Rozwijanie kont zajmie trochę czasu, gdy będziesz dążyć do określonych celów oszczędnościowych.

Pamiętaj, że nie ma sekretnego sposobu na szybkie oszczędzanie pieniędzy. Wszystko sprowadza się do wprowadzenia drobnych zmian, które mają duży wpływ na ogólne oszczędności. Zastosuj te sześć wskazówek dotyczących oszczędzania, aby wejść na ścieżkę do stabilności finansowej:

1. Śledź swoje wydatki i budżet na oszczędności

Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie oszczędności jest uważne śledzenie wydatków. Aktywnie monitorując wszystkie swoje dochody i wydatki, będziesz w stanie zobaczyć, gdzie idą twoje pieniądze i uniknąć impulsywnych zakupów.

Budżet zapewni również cenną perspektywę na to, gdzie wydajesz pieniądze i jak możesz je lepiej wykorzystać. Pomoże ci wykryć obszary, w których wydajesz więcej, niż myślisz, i można go skonfigurować tak, aby pozwalał na okazjonalne przyjemności, a także na nieprzewidziane sytuacje awaryjne. Możesz sporządzić swój budżet od podstaw za pomocą internetowego kalkulatora budżetu miesięcznego, aby szybko zrozumieć i ocenić swoje nawyki związane z wydatkami.

Jeśli twój budżet pokazuje, że powinny zostać pieniądze, ale wydajesz je, zanim będziesz mógł je zaoszczędzić, istnieje metoda, która może poprawić twoje nawyki. Zaplanuj swoje oszczędności i wykorzystaj je do swoich automatycznych przelewów, aby najpierw zapłacić sobie. Możesz także pracować wstecz, przeglądając swoją pensję i odejmując od niej wszystkie wydatki. Różnica powinna trafić bezpośrednio na twoje konto oszczędnościowe, jeśli coś zostało.

2. Zmniejsz swoje wydatki

Aby szybko wykroić więcej oszczędności, rozważ rezygnację lub ograniczenie jednego miesięcznego wydatku i umieszczenie tych pieniędzy w banku. Może to być mały bilet, który szybko się sumuje — pomyśl o swoich dziennych $6 kawa lub subskrypcja za 10 USD, z której nie korzystasz. Może to być również droższy luksus, taki jak cotygodniowy masaż lub zamówienie jedzenia na wynos o wartości 45 USD zamiast gotowania w domu.

Następnie zaparkuj te dodatkowe pieniądze bezpośrednio na koncie oszczędnościowym, aby zwiększyć stopę oszczędności. Jeśli zmniejszysz lub całkowicie usuniesz wydatki, przekonasz się, że oszczędności się sumują. Co więcej, są szanse, że nawet nie przegapisz wydania tych pieniędzy i będziesz mile zaskoczony, jak dużą różnicę może to mieć dla Twoich oszczędności w perspektywie długoterminowej.

Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej byłoby przestać kupować bezmyślnie, ponieważ wszystkie wydatki powinny przybliżać Cię do Twoich celów. Jeśli nie jest to konieczne (takie jak jedzenie, schronienie i transport), odetnij je od swojego budżetu. Staraj się być świadomym konsumentem, a nie bezmyślnym.

3. Skonfiguruj przelewy automatyczne

Jedną z najlepszych (i najwygodniejszych) dróg do gromadzenia bogactwa jest założenie automatycznego oszczędzania. Dzięki temu będziesz oszczędzać pieniądze, nawet o tym nie myśląc — zakładając, że masz ustalony budżet i znasz zarówno swoje wydatki, jak i cele oszczędnościowe. Ponadto, gdy pieniądze automatycznie przechodzą z konta czekowego na konto oszczędnościowe w każdy dzień wypłaty, pokusa ich wydawania będzie mniejsza. Wszystko, co musisz zrobić, to usiąść wygodnie i obserwować, jak Twoje saldo oszczędności rośnie w czasie.

Konfigurując automatyczne przelewy na konto oszczędnościowe, pamiętaj o przejrzeniu swojego budżetu i wybraniu kwoty, którą możesz regularnie przekazywać. Następnie umieść swoje oszczędności na autopilocie. Zalecamy wybranie konta oszczędnościowego, które oferuje połączenie najlepszych stóp procentowych i najniższych opłat, dzięki czemu można zmaksymalizować wzrost oszczędności.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zapracowane mamy mogą zaoszczędzić na autopilocie, z pewnością jest na to kilka sposobów!

4. Wydawaj pieniądze celowo

Zanim zarobisz ponad 50 $, co nie jest koniecznością, spróbuj narzucić 24-godzinny okres karencji. Zamiast kupować coś pod wpływem impulsu, idź do domu i prześpij się z tym. Jeśli dzień później nadal chcesz ten przedmiot i ma to sens w Twoim budżecie, śmiało go kup.

Rekommenderad:  Jak zbudować listę marketingu e-mailowego — i 24 zwycięskie strategie [2023]

W większości przypadków okaże się, że nie chcesz przedmiotu tak bardzo, jak myślałeś, i po prostu uniknąłeś wyrzutów sumienia kupującego. Innym prostym sposobem na podjęcie decyzji o zakupie jest określenie, ile godzin pracy zajmie Ci sfinansowanie zakupu.

Na przykład, jeśli zarabiasz 18 dolarów na godzinę i chcesz kupić parę spodni za 108 dolarów, powinieneś rozważyć, czy te spodnie są warte sześciu godzin twojego czasu.

Myśląc o czasie, który wymieniasz na pieniądze, możesz zachować perspektywę wydatków.

5. Pożegnaj się ze swoją kartą kredytową i idź tylko gotówką

Jeśli stwierdzisz, że ciągle masz ochotę przepłacać, korzystając z kredytu, powinieneś rozważyć tymczasowe przejście na budżet wyłącznie gotówkowy. Chociaż nie zawsze jest to bardzo wygodne, ta metoda jest świetnym sposobem na uniknięcie nadmiernych wydatków.

Dowiesz się, jak świadomie rozważać swoje wybory zakupowe i być na bieżąco z celami oszczędnościowymi. Ważne jest, aby wiedzieć, ile faktycznie wydajesz — w przeciwieństwie do dotknięcia karty i niemal natychmiastowego zapomnienia o zakupie.

Prostym sposobem wdrożenia tego jest użycie systemu kopert. Na początku każdego miesiąca przechowuj zaplanowaną w budżecie kwotę gotówki w kopertach oznaczonych indywidualnie dla każdej kategorii wydatków. Gdy zabraknie Ci gotówki na określoną kopertę, wydasz zaplanowaną w budżecie kwotę w tej kategorii na pozostałą część przydzielonego czasu.

Ponownie, cel jest prosty: stać się świadomym konsumentem, a nie bezmyślnym.

6. Zbuduj fundusz awaryjny

Jednym z najważniejszych celów oszczędnościowych, które powinieneś rozważyć, jest utworzenie funduszu awaryjnego. Przewidzenie, co życie ma dla ciebie w zanadrzu, jest prawie niemożliwe. Niezależnie od tego, czy jest to nieprzewidziana choroba, utrata pracy, nieoczekiwana naprawa domu lub samochodu, awaria finansowa może wystąpić nagle i znacząco wpłynąć na twoje zdrowie i stabilność finansową. Jeśli uruchomisz fundusz awaryjny, nie będziesz musiał się martwić, jeśli jesteś przygotowany, aby sobie z nimi poradzić.

Historycznie zaleca się utworzenie funduszu awaryjnego na pokrycie kosztów utrzymania od trzech do sześciu miesięcy. Jednak na koniec dnia liczy się tylko twoja opinia. Zadaj sobie pytanie, ile musiałbyś schować, aby czuć się bezpiecznie, a następnie pracuj nad zaoszczędzeniem tej kwoty.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie musisz być Wilkiem z Wall Street, aby zacząć inwestować i pomnażać swoje pieniądze. Bycie początkującym jest całkowicie w porządku. Szybko przekonasz się, że nawet jeśli masz tylko kilka dolarów do stracenia, Twoje pieniądze będą rosły wraz z potęgą procentu składanego.

Jak omówiliśmy powyżej, kluczem do budowania bogactwa jest rozwijanie dobrych nawyków. Gdy powiększysz swoje oszczędności i będziesz mieć trochę pieniędzy do zabawy, możesz rozpocząć swoją podróż inwestycyjną. Inwestowanie ma wiele różnych form, a przy tak wielu innych opcjach inwestowanie jest prostsze i prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wkrótce przekonasz się, jak uzależniające może być powiększanie pieniędzy.

Oto cztery sposoby na zwiększenie inwestycji w 2023 r.:

1. Miej Robo-doradcę Zainwestuj dla Ciebie

Mówiąc wprost, robo-doradcy to zautomatyzowani menedżerowie portfela inwestycyjnego. Są to platformy oprogramowania, które mogą pomóc użytkownikom w zarządzaniu inwestycjami bez konieczności samodzielnego zarządzania portfelem lub konsultowania się z doradcą finansowym. Robo-doradcy to niskopłatna alternatywa dla tradycyjnych doradców finansowych. Mogą mieć strukturę stałej opłaty miesięcznej już od $1 lub procent aktywów, w przybliżeniu od 00,15% do 00,50%.

Nowy klient rejestrujący się w robo-doradcy rozpocznie od podania podstawowych informacji o swoich celach inwestycyjnych poprzez serię pytań online. Pytania te będą dotyczyły terminów inwestycji, tolerancji ryzyka i tego, ile masz oszczędności. Robo-doradca następnie przepuści te odpowiedzi przez algorytm, aby zapewnić konkretne podejście i portfel inwestycji, które spełnią Twoje cele.

Gdy Twoje środki zostaną zainwestowane, robo-doradca będzie na bieżąco podejmował decyzje dotyczące inwestowania Twoich pieniędzy i odpowiednio przywracał równowagę Twojego portfela, aby upewnić się, że pozostaje on na dobrej drodze do Twoich celów.

Wybór, który robo-doradca jest dla Ciebie odpowiedni, zależy od Twoich celów inwestycyjnych, jeśli chcesz mieć dostęp do doradcy finansowego, oraz tego, jak wygląda Twoje obecne portfolio. Jeśli rozważasz skorzystanie z robo-doradcy, oto kilka, które polecamy:

Robo-doradcy są najlepsi dla inwestorów, którzy chcą założyć i zapomnieć o swoich portfelach inwestycyjnych, ale nadal chcą aktywnie zarządzać portfelem. Jeśli nie wiesz zbyt wiele o inwestowaniu lub nie chcesz poświęcać na to zbyt wiele czasu, robo-doradca jest idealny dla Twoich potrzeb.

Jednak niektórzy doświadczeni inwestorzy mogą również znaleźć wartość w robo-doradcy. Niska struktura opłat i zautomatyzowane funkcje mogą być idealne do celów długoterminowych i kont inwestowania emerytalnego.

2. Inwestuj na giełdzie

Inwestowanie na giełdzie to popularna droga do tego, aby pieniądze pracowały ciężej, a dzięki potędze internetu nie musisz inwestować tysięcy dolarów, aby zmoczyć stopy. Możesz zacząć od odłożenia kilku dolarów, które normalnie wydajesz na codzienną kawę, i zainwestować miesięczną sumę w akcje.

Rekommenderad:  Napraw Google dla Androida pokazuje problem offline

Istnieje coraz więcej aplikacji inwestycyjnych — takich jak Stash lub Robinhood — które pozwalają zapoznać się z inwestowaniem przed podjęciem większego zobowiązania. Przekonasz się, że zainwestowanie pierwszego dolara jest dość proste.

Jednak zawsze pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się inwestować w akcje, aby zwiększyć swoje bogactwo, wiedz, że nie ma gwarancji, jak Twoje akcje będą się zachowywać. Musisz zdywersyfikować swoje inwestycje, włączając akcje, obligacje, certyfikaty depozytowe (CD) i inne rachunki rynku pieniężnego.

To ochroni Cię przed ciągłą niestabilnością rynków finansowych.

3. Rozważ nieruchomości

Chociaż istnieją nieskończone możliwości inwestowania pieniędzy, badania pokazują, że nieruchomości są najlepszą długoterminową opcją inwestycyjną. Rozważ inwestowanie w nieruchomości, jeśli masz znaczne oszczędności i chcesz zainwestować swoje pieniądze. Istnieją różne sposoby zarabiania pieniędzy podczas inwestowania w nieruchomości, ale najpopularniejsze metody obejmują wzrost wartości nieruchomości i przepływ środków pieniężnych.

Aprecjacja nieruchomości ma miejsce, gdy wartość nieruchomości wzrasta w wyniku zmian na rynku nieruchomości. Jest to jednak trudna metoda, ponieważ rynek jest nieco nieprzewidywalny, co czyni ją bardziej ryzykowną niż inwestowanie w przepływy pieniężne.

Z drugiej strony inwestycja przynosząca dochód z przepływów pieniężnych koncentruje się na zakupie nieruchomości w celu uzyskania przychodów. Nieruchomościami dochodowymi mogą być nieruchomości mieszkalne, takie jak domy jednorodzinne, budynki mieszkalne itp. Mogą to być nieruchomości komercyjne. Jako właściciel zarabiałbyś pieniądze, trzymając i wynajmując nieruchomość, gdy zyskuje na wartości, a następnie sprzedając ją z zyskiem w późniejszym terminie.

Należy pamiętać, że inwestowanie w nieruchomości wiąże się z niższym ryzykiem niż na giełdzie, ponieważ rynek mieszkaniowy nie podlega tak dużej zmienności jak rynek akcji. Nie będziesz mieć takiego samego potencjału zarobkowego, ale przez większość czasu możesz liczyć na stały dochód i stały przepływ gotówki.

4. Zapisz się do planu emerytalnego swojego pracodawcy

Większość pracodawców oferuje dopasowane składki dla swoich pracowników na każdą inwestycję w 401 (k). To darmowe pieniądze, które zapewnią Ci stabilność finansową i sukces!

Najlepiej byłoby, gdybyś zamierzał przekazać 10-15% swojej pensji teraz, aby zapewnić sobie bezpieczną finansową przyszłość. Jeśli jednak masz napięty budżet, możesz zacząć nawet od zaledwie 1%. Prawdopodobnie nie przegapisz nawet tak małej wpłaty i możesz stopniowo zacząć ją zwiększać, aby zmieściła się w Twoim budżecie.

Pamiętaj, aby dokładnie obliczyć swoją emeryturę i odpowiednio ustawić swoje cele. Korzystając z różnych narzędzi, takich jak bezpłatny internetowy kalkulator emerytalny, będziesz mieć pewność, że będziesz w stanie wygodnie przejść na emeryturę.

Niezależnie od tego, czy próbujesz spłacić swój dług, zaoszczędzić więcej na emeryturę, czy zwiększyć miesięczny dochód, istnieją różne poboczne zgiełki i możliwości, dzięki którym możesz zarobić więcej pieniędzy poza głównym dochodem.

Oto dziesięć sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy w 2023 roku:

1. Jedź dla Ubera lub Lyft

Rozważ dołączenie do Ubera lub Lyfta (lub obu), aby wozić pasażerów po okolicy. Tylko pamiętaj, aby nie zapomnieć uwzględnić zarówno kosztów gazu, jak i kosztów konserwacji. Będziesz także potrzebować kwalifikującego się samochodu, który jest w dobrym stanie i zgodzisz się na sprawdzenie przeszłości i przegląd historii jazdy.

2. Dokonuj dostaw dla różnych usług

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, ludzie mają wszystko dostarczane bezpośrednio do domu. Skorzystaj z rosnącego trendu dostaw i zarejestruj się w usłudze, takiej jak InstaCart, Uber Eats, Postmates, DoorDash — masz dryf.

W większości przypadków otrzymujesz zapłatę za dostawę, a nawet masz możliwość zarabiania napiwków. Ponadto samochód nie zawsze jest wymagany. Niektóre z tych usług pozwolą ci korzystać z roweru, skutera, a nawet własnych dwóch stóp, aby realizować dostawy. Jednak sprawdzenie przeszłości jest prawie zawsze częścią umowy.

3. Odbierz pracę jako freelancer online

Masz umiejętność przynoszącą wysokie dochody, którą chciałbyś rozwinąć?

Niezależnie od tego, czy chodzi o programowanie, pisanie, marketing, projektowanie, wprowadzanie danych, a nawet bycie wirtualnym asystentem, istnieje wiele możliwości zarobienia dodatkowego dochodu dzięki freelancingowi. Witryny takie jak Elevate, Patreon, Upwork, Fiverr i Freelancer to świetne miejsca, aby zacząć.

Bez względu na to, jaki rodzaj pracy niezależnej wykonujesz, pamiętaj, aby znać swoją wartość i śledzić bieżącą stawkę za świadczoną usługę. W ten sposób dowiesz się, czy ładujesz za dużo, czy za mało.

4. Generuj zysk dzięki marketingowi afiliacyjnemu

Marketing afiliacyjny to świetny sposób na zarabianie pieniędzy w Internecie, jeśli masz odpowiednie źródło ruchu dla tego, co sprzedajesz.

Marketing afiliacyjny ma miejsce wtedy, gdy ty (partner) polecasz produkt lub usługę swoim obserwatorom za pośrednictwem swojej strony internetowej, bloga lub listy e-mailowej. Jeśli Twoi obserwatorzy zdecydują się na zakup tego produktu lub usługi za pomocą Twojego linku partnerskiego, otrzymasz prowizję za sprzedaż.

Rekommenderad:  Prywatność uniemożliwia tym aplikacjom na iPhone'a szpiegowanie Ciebie

Zasadniczo marketing afiliacyjny to klasyczna reklama, tylko w mniej nachalnej formie.

5. Sprzedawaj swoje towary online

Masz hobby, które chciałbyś zamienić w dodatkowy dochód? Od obróbki drewna po tworzenie biżuterii, od haftu po garncarstwo — istnieją możliwości zarabiania pieniędzy na sprzedaży unikalnych przedmiotów.

Najlepszą drogą do tego przedsięwzięcia jest sprzedaż swoich towarów na Etsy, stronie głównej dla rzemieślników sprzedających artykuły domowe, sztukę i rękodzieło, przedmioty vintage i wszystko pomiędzy. Etsy może pochwalić się prawie 48 milionami użytkowników i zarobił $5 miliardów w sprzedaży towarów w 2019 r. I to było przed naciskiem na wspieranie lokalnych sprzedawców zamiast dużych sklepów.

Pamiętaj, że przed podjęciem decyzji należy wziąć pod uwagę inne czynniki. Przeprowadź badania i upewnij się, że Twoje towary rzeczywiście się sprzedają i za jaką cenę.

Nie zapomnij również zbadać konkurencji i uwzględnić opłaty Etsy.

Jeśli masz dodatkowe miejsce w domu, w tym między innymi szafy, piwnice, wolne łazienki, salony, garaże i miejsca parkingowe, możesz je wynająć ze Stache.

Wszystko, co musisz zrobić z ich usługą, to bezpłatnie wystawić swoją przestrzeń, ustalić cenę i szczegóły oraz skoordynować rezerwację. Następnie możesz usiąść, zrelaksować się i zarobić dodatkowy dochód.

7. Zarejestruj się, aby zostać Tajemniczym Klientem

W firmach powszechną praktyką jest wiedzieć, jak sobie radzisz z perspektywy klienta. Dlaczego nie zarejestrować się, aby być ich oczami i uszami?

Złóż wniosek online za pośrednictwem różnych witryn, takich jak IntelliShop, Market Force, BestMark i Sinclair Customer Metrics. Zawsze pamiętaj, aby być świadomym oszustw i przeprowadzać odpowiednie badania, zanim przejdziesz dalej.

8. Zostań prywatnym nauczycielem

Zamień swoje umiejętności w zakresie matematyki, nauk ścisłych, języka obcego lub jakiejkolwiek innej wiedzy specjalistycznej w lukratywny występ dodatkowy, zostając prywatnym korepetytorem (online lub osobiście).

Aby rozpocząć, zobacz, jakiego rodzaju korepetytorzy są potrzebni na Craigslist. Alternatywnie możesz utworzyć profil na stronach takich jak Tutor lub Care. Wysokość opłaty będzie zależeć od różnych czynników, takich jak doświadczenie, wiedza specjalistyczna i popyt.

9. Wykonuj zadania dla innych osób

Jeśli nie masz nic przeciwko składaniu mebli Ikea, odbieraniu pralni chemicznej lub wypełnianiu recept, TaskRabbit to świetny sposób na zarobienie dodatkowej gotówki. Ta witryna internetowa może połączyć Cię z osobami w Twojej okolicy, które potrzebują pomocy przy różnych zadaniach, takich jak przeprowadzki, sprzątanie, usługi złotej rączki i nie tylko. Informujemy, że niektóre zadania zostały czasowo zawieszone z powodu pandemii COVID-19.

Aby się zakwalifikować, musisz mieć ukończone 18 lat, posiadać konto czekowe i kartę kredytową, smartfon oraz przejść wszystkie kontrole przeszłości i tożsamości. Będziesz musiał podać podstawowe informacje o sobie, przesłać zdjęcie profilowe, ustawić bezpośrednią wpłatę i określić swój poziom doświadczenia w wykonywaniu określonych zadań.

Note:

10. Testuj strony internetowe i aplikacje

Dzięki witrynom takim jak UserTesting masz możliwość zarabiania pieniędzy za swoje przemyślenia na temat tego, jak dobrze — lub nie tak dobrze — działała pojedyncza witryna lub aplikacja.

Aby móc testować strony internetowe, musisz mieć co najmniej 18 lat i zdać krótki test. Będziesz także potrzebować komputera, połączenia internetowego i mikrofonu. Ponadto wszyscy testerzy aplikacji mobilnych będą potrzebować urządzenia z systemem Android lub IOS.

Po spełnieniu wymagań otrzymasz 10 USD za każdy 20-minutowy test, który obejmuje nagranie i udzielenie odpowiedzi na cztery dodatkowe pytania. Możesz także zarobić do 120 USD, jeśli zdecydujesz się wziąć udział w rozmowie wideo po teście.

Niezależnie od postanowień finansowych na rok 2023, zawsze dobrym pomysłem jest stworzenie planu finansowego. Mając jasne, zwięzłe cele finansowe na dany rok, będziesz w stanie mierzyć swoje postępy i osiągnąć finansowy sukces.