Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

zwycięzca konkursu fotografii naukowej; Obraz atomu uwięzionego w pułapce jonowej

Za pomocą zwykłego aparatu opublikowano niesamowite zdjęcie uwięzionego atomu.

Zdjęcie uwięzionego atomu wygrywa konkurs fotografii naukowej. To zdjęcie przedstawia kilka pól elektrycznych, co jest bardzo interesujące i zaskakujące. Zdjęcie wykonał David Nadlinger z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Według EPSRC zdjęcie to zostało zrobione z okna ul komora próżniowa. Aby wykonać to zdjęcie, do oświetlenia atomu wykorzystano najpierw niebiesko-fioletowe światło lasera, które zebrało, a następnie wyemitowało cząsteczki światła.

Proces ten zapewnia wystarczającą ilość światła, aby standardowy aparat mógł uchwycić to zdjęcie.

O idei tego zdjęcia mówi zwycięzca tego konkursu David Nadlinger:

Dostrzeżenie atomu gołym okiem jest naturalnym pomostem pomiędzy światem rzeczywistym i kwantowym. Obliczenia na papierze wykazały, że mogę to zrobić, a kiedy pewnego dnia wolnego poszedłem do laboratorium, otrzymałem ten konkretny obraz małej niebieskiej kropki.

Duże zdjęcie Nadlingera przedstawia atom uwięziony na zdjęciu jako kropka pomiędzy dwiema metalowymi elektrodami o średnicy około dwóch milimetrów. Musisz powiększyć obraz, aby zobaczyć ten atom; ten obraz jest niesamowity.

Niesamowity obraz uwięzionego atomu

To zdjęcie zostało zrobione 7 sierpnia 2017 r. przy użyciu lustrzanki cyfrowej Canon 5D Mark II, obiektywu Canon EF 50 mm f/1.8, przedłużaczy i dwóch lamp błyskowych z kolorowymi żelami.

Co sądzisz o tym ekscytującym zdjęciu Davida Nadlingera?

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmoudemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie SamsungaPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmopobierz płatny kurs Udemy za darmo