Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Zwycięzcy nagród fotograficznych Audubon w 2024 r

Krajowe stowarzyszenie Audubon ogłosiło zwycięskie zdjęcia i filmy w konkursie Audubon Photography Awards 2021.

Nagrody fotograficzne Audubon zwrócenie uwagi na zagrożone gatunki poprzez pokazanie piękna ptaków. National Audubon Society to organizacja non-profit założona w 1905 roku na rzecz ochrony przyrody.

Organizacja ta działa na rzecz ochrony ptaków i ich siedlisk poprzez różne programy we współpracy z innymi partnerami, takimi jak centra przyrodnicze.

Konkurs fotograficzny Audubon, jeden z wiodących konkursów fotografii ptaków w Ameryce Północnej, przyznał osiem nagród w pięciu kategoriach i po raz pierwszy przyznał zwycięzcom nagrodę Female Bird Award i nagrodę filmową.

Organizacja twierdzi, że kategorię ptaków płci żeńskiej wprowadzono, aby zwrócić uwagę na samice ptaków, często pomijane i zaniedbywane w fotografii ptaków i ich ochronie.

Wprowadzono także nową kategorię filmów, które mają rzucić światło na wyjątkowe i fascynujące sposoby zachowania ptaków i interakcji z otoczeniem.

nagroda główna

 • Fotograf: Karolina Fraser

Konkurs fotograficzny Audubon 2021

Carolina Frazier zdobyła główną nagrodę za zdjęcie dużej biegnącej kukułki na ranczu Los Novios w południowym Teksasie. Zwycięskie zdjęcie zostało zrobione w gorący letni dzień, tuż przed zachodem słońca.

Fotograf uchwycił ptaka w złotym świetle słońca podczas zabawy w ziemi. Ten gatunek ptaka przystosował się do życia na obszarach suchych i może pokonywać znaczne odległości z prędkością 30 km na godzinę. Jeśli woda nie jest dostępna, biegnąca kukułka pozyskuje potrzebną wilgoć od jaszczurek, gryzoni i innych ofiar.

Profesjonalny zdobywca nagród

 • Fotograf: Steve Jetmore

Konkurs fotograficzny Audubon 2021

W mroźny zimowy dzień szukałem orłów i sów śnieżnych na wsi w stanie Michigan. Eksplorując boczne drogi, zauważyłem wysokiego Sargepe siedzącego na szczycie sosny. Kiedy sięgnąłem po aparat, ptak odleciał, a na zdjęciu wpadł jedynie jego ogon. Widziałem samca kardynała północnego lecącego z rośliny na roślinę i żerującego na nasionach. Jego czerwone pióra odbijały się w błyszczącym białym śniegu i kryształkach lodu. Pierwsze zdjęcie zrobiłem kiedy leciał. W drugiej klatce ten oszałamiający ptak śpiewający odsunął się.

Zdobywca nagrody amatorskiej

 • Fotograf: Robin O’Leary

Konkurs fotograficzny Audubon 2021

Przez trzy lata obserwowałem i fotografowałem parę rybitw piaskowych gniazdujących w pobliżu mojego domu, obserwując je i fotografując z kajaka. Chwyciłem aparat i popłynąłem w wietrzny wiosenny dzień, aby sprawdzić, jak żyją delfiny w tym roku. Wiatr utrudniał mi proces fotografowania. Nie było żadnego solidnego gruntu do zakotwiczenia, a ja skakałem w górę i w dół, co czasami powodowało, że zupełnie pomijałem ciekawe sceny z ptakami. Aby to zrekompensować, zwiększyłem czas otwarcia migawki i czułość ISO. W końcu z jaja wyszły dwie rybitwy. Uchwycenie tej sceny w takich warunkach to chwila jedyna w życiu.

Laureat Nagrody Młodzieżowej

 • Fotograf: Arav Karigtam W zimny lutowy dzień szukałem krzyżówek i innych kaczek wzdłuż wybrzeża Atlantyku. Leżałam płasko blisko brzegu wody. Nagle tuż obok mnie wylądowała gromada fioletowych gąsienic. Ptaki jadły, rozmawiały, piszczały, goniły się nawzajem i od czasu do czasu trzepotały, gdy fale wyrzucały je na brzeg. Gdy pogoda się pogorszyła, Dallas podeszli do przodu i osiedlili się wśród skał. Umieściłem aparat na skale i skupiłem się na jednym z gości z Arktyki, na fioletowym kolorze jego piór podkreślonym przez poranne słońce.

Nagradzane rośliny dla ptaków

 • Fotograf: Shirley Donald

Konkurs fotograficzny Audubon 2021

Wczesnym lipcowym rankiem zdjąłem z mojej łodzi plandekę maskującą, która była ukryta w bagnistej trawie na brzegu małego jeziora, i wszedłem do łodzi. Gdy wiosłowałem wśród lilii wodnych, widziałem samce czerwonoskrzydłych kosów zbierających w powietrzu ważki, aby nakarmić swoje pisklęta. Kobiety przyjęły inne podejście. Skakały z jednej lilii na drugą i wyciągały owady z żółtych i białych kwiatów. Naprawiłem aparat, kładąc go na torbie leżącej na podłodze i zrobiłem zdjęcie.

Nagroda dla samicy ptaka

 • Fotograf: Elizabeth Yicheng Shen

Konkurs fotograficzny Audubon 2021

Czekałem, aż Fernando, chilijski flaming, obudzi się z popołudniowej drzemki. Od 2010 roku ludzie zgłaszali obecność tego samotnego flaminga w parku, więc poszłam go sfotografować.

Moją uwagę przykuło wspaniałe polowanie na czaplę modrą i kilka odpoczywających mew. Czapla północna wyszła na polowanie. Szybko dostosowałem ustawienia aparatu, aby uchwycić jego sowią twarz. Te nieoczekiwane spotkania sprawiają, że zawsze noszę ze sobą aparat na łonie natury.

Nagroda Rybaka

 • Fotograf: Patrick Coughlin

Konkurs fotograficzny Audubon 2021

Fotografia kolibra to niemal idealne połączenie wyzwania i nagrody. Wiosną kolibry piją nektar fioletowych kwiatów Madery w rezerwacie. Kiedy przeglądałem zdjęcia, które zrobiłem pewnego wiosennego dnia, moją uwagę od razu przykuł obraz samicy muchołówki Anny. Chociaż większość ciała ptaka była pokryta kwiatami, nawiązałem kontakt wzrokowy poprzez płatki.

Honorowe, profesjonalne zdjęcie

 • Fotograf: Steve Jetmore

Konkurs fotograficzny Audubon 2021

Kiedy znajomy zauważył samicę jastrzębia rudego, wędrowałem w śnieżne, ciemne zimowe popołudnie z nowym aparatem i obiektywem. Odleciał poza zasięgiem wzroku, ale widzieliśmy go ponownie w pobliżu, jak skakał po liściach i próbował znaleźć pod spodem swoją ofiarę. Kiedy kilka minut później wiewiórka wschodnia uciekła spod gruzów, sokół szybko ją złapał i zaniósł na drzewo. Niesamowicie było zobaczyć to połączenie między drapieżnikiem a ofiarą. Związek, którego zwykle nie mam okazji pokazać na zdjęciach dzikiej przyrody.

Honorowe zdjęcie amatorskie

 • Fotograf: Tom Ingram

Konkurs fotograficzny Audubon 2021

Słyszałem o parze sokołów wędrownych gnieżdżących się w pobliżu chodnika na klifie w La Jolla, więc wyruszyłem w wiosenny dzień, mając nadzieję, że je sfotografuję. Idąc, usłyszałem krzyki ptaków drapieżnych krążących po niebie. Zatrzymałem się wzdłuż ścieżki i zobaczyłem ptaka, który porwał dzięcioła dębowego, zwykle spotykanego w okolicznych palmach. Myśliwy wylądował na półce pełnej piór z poprzednich zabójstw i zaczął wyrywać pióra dzięcioła. Podczas gdy sokół przygotowywał posiłek, wyskubane pióra dzięcioła trzepotały na krawędzi urwiska.

Zdjęcie młodego ptaka, które należy uczcić

 • Fotograf: Josiah Lanstein

Konkurs fotograficzny Audubon 2021

Fotografowałem khotkę zielonoskrzydłą, kiedy lokalna gęś kanadyjska wdała się w bójkę z inną gęsią, która miała wylądować w okolicy. Gęś była zdecydowana zatrzymać dla siebie kawałek mokradeł. Ustawiłem się na brzegu wody i szukałem śladów jego kolejnego ataku. Ucieszyłem się, że na moją scenę fotograficzną wkroczyło także kilka zielonoskrzydłych kotów; Ponieważ spokój przybyszów kontrastował z dramatycznym zachowaniem wściekłej gęsi.

Rośliny dla honorowych ptaków

 • Fotograf: Karen Boyer

Konkurs fotograficzny Audubon 2021

Kolibry Anny są całorocznymi mieszkańcami zachodniego Waszyngtonu. Wiosną samice zbierają materiał na gniazdo. Jednym z moich ulubionych tematów jest Anna, ponieważ kolekcjonują włosy pałki.

Ponieważ mam mały problem z poruszaniem się, fotografuję w pobliżu domu. Wybór odpowiedniego światła jest zawsze trudny. Moment wizyty kolibra na moim patio był tylko domysłem. Zauważyłem, że ten koliber delikatnie wyrywa włókna zbożowe z kociego ogona.

***

Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście oglądając tę ​​część migawki. Co sądzisz o zwycięskich obrazach? Które zdjęcie kategorii najbardziej Ci się podobało?

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmoPobieranie premium motywów WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie redmiPobierz motywy WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmo