Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Zwycięzcy Światowego Konkursu Fotografów Krajobrazu 2024

W konkursie Światowego Fotografa Roku 2021 wyłoniono sześciu zwycięzców, m.in Feliks Sproul zdobywając tytuł ogólnego zwycięzcy ze swoim zdjęciem zatytułowanym „Atlantycka zimowa burza dociera do Irlandii”.

Światowy Konkurs Fotografów Krajobrazu została założona w 2020 roku przez fotografa krajobrazu Nigela Dansona. Danson mówi:

Celem konkursu jest zebranie jak największej ilości pieniędzy na cele charytatywne i jednoczesne zgromadzenie w jednej grze najlepszych fotografów przyrody z całego świata.

Konkurs ten miał początkowo odbyć się tylko raz w 2020 r. Jednak w związku z sukcesem w roku inauguracyjnym Danson zdecydował się przeprowadzić go ponownie i wywrzeć bardziej znaczący wpływ, przekazując pieniądze zebrane w wyścigu na cele środowiskowe.

W Konkursie Światowych Fotografów Krajobrazu 2021 wzięło udział ponad 1400 fotografów. Do oceny zgłoszono łącznie 6512 zdjęć. Po wykonaniu całej pracy nagrodę otrzymało tylko sześć zdjęć i zwycięskie zdjęcie.

(Kliknij na obrazy, aby zobaczyć je w oryginalnym rozmiarze)

Zwycięzcy Światowego Konkursu Fotografów Krajobrazu 2021

 • Podpis pod zdjęciem: Atlantycka burza zimowa uderza w Irlandię
 • Imię fotografa: Felix Sproul
 • Model aparatu: Nikon D750

Odwiedziłem wzburzone morze tego obszaru zachodniego wybrzeża Irlandii kilka razy. W morzu chaosu, które ciągle się zmienia, wybór tematu i kompozycji był trudny. Byłem tu ostatni raz po wielkiej burzy; Ale fale nie wyglądały tak duże i przerażające, jak chciałem; Kiedy więc nadeszła kolejna wielka zimowa burza, wróciłem w te okolice i dostałem to, czego chciałem, mimo że było wietrznie i zimno, a pluskająca woda uniemożliwiała mi prawidłowe widzenie.

Kiedy wiatr smagał fale na plażę, cieszyłem się poczuciem siły natury i nie martwiłem się zbytnio o zdjęcia. Kiedy przeszukiwałem plażę, w końcu natknąłem się na tę scenę. Rzeczywisty rozmiar fal można zobaczyć na tle skał.

Wysokość niektórych z tych fal była nawet wyższa niż skał, a zderzenie z kolejnymi falami wyrzuciło je jeszcze wyżej.

Zwycięzcy Światowego Konkursu Fotografów Krajobrazu 2021

 • Tytuł zdjęcia: Jamaat Bahar
 • Nazwisko fotografa: Will Milner
 • Model aparatu: Nikon D810

Idealne wiosenne warunki w prastarym lesie bukowym na wzgórzach Chiltern Hills mogą być eterycznym przeżyciem. Na początku tego roku po raz pierwszy natknąłem się na tę małą i intymną scenę i przyciągnęły mnie sękate pnie buków.

Bardzo chciałem zobaczyć ten widok ponownie na wiosnę. Obraz ten od razu przyciągnął wzrok swoim wizualnym pięknem. Warto było czekać na piękny zielony kolor młodych liści buku i atrakcyjne liście dzwonka, spowite cienką warstwą mgły.

Bluebell to popularna roślina wśród fotografów, jednak rzadko można spotkać zdjęcie, które wykorzystuje je z taką elegancją. Główną kompozycją obrazu pod prysznicem jest świeża leśna zieleń. Widok niebieskiego koloru dzwonków w rogach obrazu jest magiczny. Jest wiele obrazów leśnej scenerii, ale to połączenie jest przyjemne i kompletne.

Zwycięzcy Światowego Konkursu Fotografów Krajobrazu 2021

 • Podpis pod zdjęciem: Ujście rzeki Loughor
 • Nazwisko fotografa: Ludwig Esser
 • Model aparatu: Nikon D610

Rzeka Lacher przepływa po północnej stronie półwyspu Gore w południowej Walii podczas odpływu po zachodzie słońca. Gdy zmieniają się przypływy, niebo odbija się w spokojnych wodach kanałów rzecznych.

Uwielbiam połyskujące odcienie i pastelowe piękno tego obrazu. Senna kompozycja i kolorystyka tej sceny szybko przyciągają widza.

Zwycięzcy Światowego Konkursu Fotografów Krajobrazu 2021

 • Tytuł zdjęcia: Knudshoved
 • Nazwisko fotografa: Trevals Beer
 • Model aparatu: Canon EOS 6D

Zamarznięte krople wody morskiej rozpryskują się na wędkach na wyspie Fionia w archipelagu duńskim. Fionia oznacza miejsce, gdzie wieje wiatr. To imię wydaje się bardzo odpowiednie, gdy prąd przecina skórę w ten zimny poranek.

Zwycięzcy Światowego Konkursu Fotografów Krajobrazu 2021

 • Tytuł zdjęcia: Ruska
 • Nazwisko fotografa: Antonio Fernandez
 • Model aparatu: Nikon D810

Tej fińskiej jesieni całą noc padał śnieg. Następnego dnia krajobraz zmienił się w ogromne białe płótno z wieloma zielonymi i żółtymi pociągnięciami pędzla. Ponad tym spokojnym krajobrazem stada migrujących ptaków mogłyby latać do południowej Europy.

Zwycięzcy Światowego Konkursu Fotografów Krajobrazu 2021

 • Tytuł zdjęcia: Martwe drzewa we mgle
 • Nazwisko fotografa: Brian Clark
 • Model aparatu: Nikon D800

To zdjęcie wykonano w Parku Narodowym Yellowstone w lutowy poranek przy minus 20 stopniach Celsjusza. Początkowo poranna mgła przykrywała wszystko; Ale stopniowo, gdy mgła opadła, ta minimalistyczna scena stała się widoczna.

***

Mamy nadzieję, że podobała Ci się ta część Shutter. Jakie są opinie użytkowników na temat zwycięzców konkursu World Landscape Photographer Contest 2021? Które zdjęcie najbardziej Ci się podobało?

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumdarmowy płatny kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie HuaweiPobierz zerowe motywy WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmo