Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Życie bez Internetu we współczesnym świecie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Życie bez Internetu we współczesnym świecie

Życie bez Internetu

Życie bez internetu to coś, czego większość z nas nie potrafi sobie nawet wyobrazić! Używamy go dosłownie do wszystkiego w naszym życiu, nawet do łączenia się z ludźmi wokół nas.

Co by się więc stało, gdyby internet nagle zniknął? Cóż, prawda jest taka, że ​​chociaż życie bez internetu brzmi jak zadanie niemożliwe, w rzeczywistości jest wykonalne i nie grozi więzieniem. Wręcz przeciwnie, istnieją różne korzyści związane z życiem bez internetu w domu.

Jak to jest żyć bez internetu?

Życie bez Internetu jest trudne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy niemal wszystko polega na Internecie. Jednak szybko zdajemy sobie sprawę, ile czasu tak naprawdę marnujemy w Internecie i jak możemy być o wiele bardziej produktywni, gdy wyłączamy komputer i faktycznie robimy rzeczy, które musimy zrobić!

Przyjrzyjmy się pozytywnym skutkom życia bez internetu, a także sposobom utrzymania tego stylu życia.

Dlaczego warto spróbować żyć bez Internetu?

Zanim zagłębimy się w zalety życia bez internetu w domu, spójrzmy na te statystyki:

  • Ludzie w wieku 16 – 29 wydawać 3 godzin dziennie na platformach społecznościowych.
  • Prawie 80% z nas sprawdza Facebook w ciągu 15 minut od przebudzenia.
  • Z powodu pandemii COVID-19 Amerykanie wydali średnio ok 325 godzin rocznie Facebook ostatni rok.
  • Badania wykazały również, że kilka osób sprawdza swoje smartphones każdy 6.5 minuty.
  • Przeciętna osoba wchodzi w interakcje (pisze, stuka, przesuwa, klika) za pomocą telefonu komórkowego 2617 każdego dnia.
  • Osiemdziesiąt cztery procent użytkowników telefonów komórkowych twierdzi, że nie wyobraża sobie dnia bez telefonu.

Poza tym nasza chęć pozostawania w kontakcie oznacza, że ​​prawie połowa osób posiadających smartfona spać z telefonem obok łóżka ponieważ czują, że mogą „coś przegapić”. Prawda jest taka, że ​​im bardziej jesteśmy połączeni z internetem, tym bardziej odrywamy się od rzeczywistości.

Pozbycie się połączenia Wi-Fi w domu nie oznacza, że ​​umrzesz z nudów. Przeciwnie, istnieje kilka korzyści żyć bez internetu w domu.

Plusy życia bez Internetu

Czy jesteś gotowy do odłączenia i zwolnienia połączenia internetowego? Będziesz zdumiony, ile możesz zyskać, przecinając niewidzialny przewód i odłączając go.

1. Więcej czasu dla rodziny

Obecnie w wielu domach czas spędzony z rodziną oznacza siedzenie ze sobą w tym samym pokoju, podczas gdy każdy jest przy swoim telefonie. Szczerze mówiąc, wszyscy jesteśmy temu winni kilka razy!

Może to być fajny sposób na spędzenie czasu razem, robiąc to, co lubimy. Może to jednak zaszkodzić relacjom rodzinnym.

Nakładając ograniczenia na korzystanie z telefonu lub korzystanie z technologii w czasie spędzonym z rodziną, możesz wykorzystać ten czas w znacznie lepszy sposób, aby opowiedzieć sobie nawzajem, jak minął dzień, co się dzieje w Twoim życiu i faktycznie wzmocnić więź rodzinną.

2. Lepszy sen

Według WebMD nastolatki, które korzystają z telefonów komórkowych 15 lub więcej razy dziennie, mają większe trudności z zasypianiem i zasypianiem w porównaniu z tymi, które używają telefonów komórkowych krócej. Wielu intensywnych użytkowników telefonów rozwinęło nawet bezsenność. Zmniejszając zużycie technologii, możesz znacznie poprawić jakość i długość snu.

3. Zmniejszony niepokój i większe szczęście

W związku z szybkim wzrostem smartphones, urządzenia do noszenia i tablety, uzależniliśmy się od informacji. Zawsze chcemy wiedzieć, co dzieje się wokół nas, dlatego stale sprawdzamy nasze media społecznościowe i pocztę e-mail. Może to prowadzić do zwiększonego niepokoju, szczególnie w sytuacjach takich jak sale lekcyjne, w których nie możemy sprawdzać naszych telefonów co pięć minut.

W rzeczywistości zespół naukowców z Kent State University przeprowadził tzw badanie na studentach college’u i odkryli, że studenci z wysokim „korzystaniem z telefonu komórkowego” mieli zwykle wyższy poziom lęku, niższy GPA i mniejsze szczęście lub satysfakcję z życia w porównaniu z ich rówieśnikami, którzy podobno rzadziej korzystali z telefonów komórkowych.

Mamy taką obsesję na punkcie bycia podłączonym przez cały czas, że ukuto na to termin – FOMO, czyli strach przed przegapieniem. Według słownika Oxford Dictionary FOMO to „.”

Spośród wszystkich czasów, kiedy sprawdzamy nasze telefony, jak często dzieje się coś ekscytującego? Czy naprawdę musimy zobaczyć tego mema z psem? Czy naprawdę musisz oglądać zdjęcia z kolacji swojego przyjaciela? Może nie. Odkładając telefon, możesz zacząć w pełni cieszyć się czasem spędzonym z najbliższymi.

4. Unikaj działań marnujących czas

Nawet jeśli nie masz domowego połączenia z Internetem, najprawdopodobniej będziesz mieć jakiś rodzaj internetu w swoim telefonie. Mimo to wyrób sobie nawyk wyłączania go lub po prostu przełącz telefon w tryb samolotowy. Ustal godziny dla członków rodziny i dla siebie, w których można korzystać z Internetu.

To dla mnie zdumiewające, jak bardzo np strata czasu media społecznościowe mogą istnieć, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Oczywiście są one specjalnie zaprojektowane w ten sposób! Instagram, FacebookI Twitter mieć niekończący się zwój. Nie wspominając już o nieskończonym wyborze filmów i programów w serwisie Netflix. Z każdym przesunięciem możesz iść dalej w głąb króliczej nory.

Rekommenderad:  10 wskazówek, jak pomóc Twojej firmie prosperować po wielu zmianach w 2022 r

Kiedy masz ograniczony plan transmisji danych i brak szerokopasmowego dostępu do Internetu w domu, całkiem łatwo jest trzymać się z dala od Internetu i inwestować czas w bardziej owocne zajęcia.

5. Wyższe oszczędności

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile pieniędzy faktycznie wydajesz miesięcznie na internet?

Koszt połączenia internetowego waha się od około 60 USD za przeciętne połączenie internetowe do 100 USD za doskonały szybki internet.

To prawie 720 $ do $1200 rocznie wydawane na opłacenie rachunku internetowego, który możesz potencjalnie zaoszczędzić.

6. Wykonaj więcej pracy

Czy kiedykolwiek czułeś, że doba ma za mało godzin lub zastanawiałeś się, gdzie podział się cały czas?

Kiedy zrezygnujesz z internetu, wszystko to się zmieni, ponieważ nie będziesz zaśmiecać całego swojego wolnego czasu aktywnością online. Pomyśl o tym, cały ten czas, który spędzasz na oglądaniu filmów o makijażu YouTube (choć całkiem zabawne) nie jest tak naprawdę ważne.

Godziny spędzone na bezmyślnym przeglądaniu mediów społecznościowych można teraz wykorzystać bardziej produktywnie. Nagle znajdziesz czas na wszystkie obowiązki domowe, które ciągle odkładałeś. Zadanie, które należy wykonać, jest wykonywane szybko, bez zwlekania i rozpraszania uwagi.

Brak dostępu do internetu w domu oznacza, że ​​możesz skupić się na zadaniu bez odwracania uwagi na smartfonie za każdym razem, gdy pojawi się powiadomienie. Tą drogą, może kontrolować Twój czas, a nie Wi-Fi kontrolujące Twój czas.

7. Lepsza organizacja

Dużo zyskujesz, minimalizując korzystanie z Internetu, ponieważ zachęca Cię to do lepszej organizacji. Kiedy nie masz już 24-godzinnego dostępu do Internetu, będziesz musiał odpowiednio zaplanować swój czas, gdy uzyskasz dostęp do połączenia internetowego.

8. Żyj chwilą

Być może najlepszą rzeczą w braku dostępu do Internetu jest to, że możesz żyć chwilą. Kiedy korzystasz z technologii, przegapiasz to, co dzieje się w prawdziwym świecie.

Piękne, zabawne, niesamowite rzeczy zawsze dzieją się wokół ciebie, wystarczy tylko zwrócić uwagę.

9. Silniejsze więzi społeczne

Kiedy ludzie spotykają się, aby nadrobić zaległości lub zjeść posiłek, przez połowę czasu korzystają z telefonów. Poświęcają sobie nawzajem ograniczoną uwagę i częściowo angażują się w rozmowę, a częściowo skupiają się na tym, co ludzie publikują w sieciach społecznościowych, takich jak Facebook.

Zmniejsza to naszą zdolność do rozwijania głębszych i bliższych relacji z nimi. Odkładając telefon i skupiając się całkowicie na ludziach, z którymi przebywasz, zauważysz rzeczy, których inaczej byś nie zrobił, i poczujesz się bardziej spełniony i połączony z innymi.

10. Mniej stresu

Brak dostępu do internetu może równać się zmniejszonemu poziomowi stresu. Wszyscy czujemy się niecierpliwi i trochę zdenerwowani, gdy ktoś nie odpowiada na naszego SMS-a w następnej sekundzie.

Jak często jesteśmy pochłonięci jakimś zadaniem, a potem rozpraszają nas telefony komórkowe? To sprawia, że ​​marnujemy czas, co skutkuje mniejszą ilością czasu na wykonanie zadania i nieco stresującym i panicznym wyścigiem, aby załatwić sprawy.

Rezygnacja z usługi internetowej umożliwia:

  • Skup się lepiej
  • Doświadcz mniej stresu
  • Mieć mniej fragmentaryczne i jaśniejsze myśli
  • Priorytetyzuj niezbędne zadania

Nie zapominaj, że masz o jeden rachunek mniej do zmartwień na koniec miesiąca.

11. Pozbądź się ciemnych kręgów

Wierz lub nie, ale spędzanie zbyt dużej ilości czasu przed ekranem może powodować cienie pod oczami.

Badania wykazały, że niebieskie światło emitowane przez urządzenia może nasilać widoczne oznaki starzenia, uszkadzać skórę, a nawet powodować powstawanie ciemnych plam pod oczami.

Zatem życie bez internetu w domu może również zmniejszyć prawdopodobieństwo ciemnych plam na skórze.

Wady życia bez Internetu

Życie bez internetu nie jest niemożliwe i zdecydowanie nie jest złe. Niemniej jednak istnieją pewne wady.

Oto kilka wad braku szerokopasmowego dostępu do Internetu.

1. Mniej informacji

Dzisiaj Google ratuje nam życie wiele razy dziennie. Ale wyobraź sobie świat, w którym Google nie istnieje, aby natychmiast odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania. Czy to nas trochę przeraża!

Mając dostęp do wszystkich informacji, jakie oferuje internet, możemy z łatwością czytać Wszystkie dzieła Immanuela Kanta lub dowiedz się więcej nt stała Plancka.

Możemy nawet uzyskać dostęp do stron internetowych poświęconych zdrowiu, takich jak WebMD, które pomagają nam w autodiagnozie z pewnym stopniem dokładności. Pomaga nam to zaoszczędzić czas i pieniądze na kosztach związanych ze zdrowiem. Bez tego byłoby jeszcze kilka i być może niepotrzebnych wizyt u lekarzy.

Rekommenderad:  Acer przedstawia nowe stereoskopowe wyświetlacze 3D bez okularów SpatialLabs View

2. Brak GPS’a

Możesz mieć szczęście, że żyjesz w czasach, gdy mapy nie są już potrzebne. Ale ludzie, którzy ich używali, znają okropności, jakie niosą.

Były to czasy, kiedy trzeba było zajrzeć do wielostronicowej książki lub pogniecionej mapy, żeby znaleźć drogę do innego miasta lub, co gorsza, na konkretną ulicę.

Czasami nawet musieliśmy pytać innych przechodniów, jak najlepiej dotrzeć do celu. Jak powiedzieliśmy, było okropnie!

3. Ograniczone możliwości dla rodzin o niskich dochodach

Wiele osób, zwłaszcza w biednych krajach i na obszarach wiejskich, od pokoleń żyje w ubóstwie. Wielu z nich musiało pracować niewiarygodnie ciężko, aby przeżyć, nie mając nigdy szansy na wydostanie się z nieszczęścia.

Jeśli ci ludzie zaczną żyć bez internetu, stracą dostęp do kanałów edukacyjnych i możliwości pracy online.

Jak żyć bez internetu?

Życie bez domowego internetu to jedno. Ale czy kiedykolwiek myślałeś o życiu bez internetu w ogóle? Czy to naprawdę możliwe? Cóż, oczywiście, że tak!

Życie bez internetu daje więcej czasu na mnóstwo innych rzeczy. Jeśli zastanawiasz się, co możesz robić w domu bez internetu, oto lista czynności właśnie dla Ciebie.

1. Czytać książki

Czytaj czytaj czytaj! Pamiętacie powieści? Albo encyklopedia?

Co jest lepsze niż wzięcie do ręki książki, coś, co od dawna zamierzałeś przeczytać, ale nigdy nie miałeś na to czasu. Możesz nawet kupić w bibliotece publicznej książkę o swoim mieście i odkryć nowe miejsca, o których istnieniu nie miałeś pojęcia.

Możesz po prostu kupić np Kindle i pobieraj książki przez publiczne Wi-Fi, takie jak McDonald’s. W rzeczywistości można nawet dostać kolorowe tabletki za całkiem tanie. Możesz otrzymać np Ogień 7 przez Amazon.

Ponadto istnieje wiele klasycznych książek dostępnych do pobrania za darmo. Zwykle wersje e-booków lub zwykła książka są również nieco tańsze niż wersja papierowa.

2. Idź do Aquaparku

Jeśli masz w domu dzieci, na pewno będą zachwycone. Możesz zainwestować w karnet sezonowy, aby spędzić całe lato przez zaledwie kilka godzin. W ten sposób możesz zbudować niesamowite rodzinne wspomnienia przy ograniczonym budżecie.

3. Idź na wycieczkę

Niezależnie od tego, czy jesteś singlem i mieszkasz sam, czy masz partnera i/lub dziecko, wędrówki mogą być zabawną, bezpłatną przygodą dla całej rodziny. Spakuj lunch, chwyć plecak i wyrusz na niesamowitą wędrówkę. Pamiętaj, aby zachować krem ​​​​przeciwsłoneczny, butelkę z wodą i aparat.

Bardzo łatwo jest dać się wciągnąć w zgiełk miejskiego życia. Wybierz się na wędrówkę, poczuj wiatr we włosach i słońce na skórze. Wiem, że to brzmi banalnie, ale to naprawdę jest urocze.

4. Uczyć się nowych umiejętności

Czy kiedykolwiek chciałeś nauczyć się robić na drutach lub piec pyszne ciasta?

Pozbywając się szerokopasmowego łącza internetowego, czas spędzany w Internecie można wykorzystać bardziej efektywnie i możesz nauczyć się robić rzeczy, których zawsze chciałeś się nauczyć. Te nowe umiejętności mogą nawet pomóc Ci zwiększyć dochód gospodarstwa domowego! Na przykład możesz tworzyć naklejki do sprzedaży na Etsy lub sprzedawać zdjęcia.

5. Nauczyć się nowego języka

To doskonały czas, aby zainwestować w książkę i nauczyć się nowego języka w całym nowo zdobytym czasie. Punkty Brownie, jeśli otrzymasz książkę z testami językowymi i zadaniami.

6. Pracuj nad zabawnymi łamigłówkami

Osobiście uwielbiam układanki i mogę spędzać godziny próbując dopasować dwa elementy do siebie.

Możesz także wziąć egzemplarz gazety i zrobić sudoku, krzyżówki lub jakąkolwiek inną aktywność na stronie rozrywkowej. Nie zapomnij o komiksach – są niesamowite i super zabawne!

7. Graj w gry karciane lub gry planszowe

Monopol, ONZ, Bazgrać, Pisownia, Rummikub, Sekwencja cokolwiek lubisz. W ten sposób możesz spędzić wartościowy czas ze znajomymi i członkami rodziny, a te gry mają w sobie coś naprawdę wyjątkowego i nostalgicznego.

Czy jest lepszy sposób na spędzenie przytulnego niedzielnego popołudnia bez bycia przyklejonym do telefonu komórkowego.

8. Eksperymentuj w kuchni

Zostań mistrzem piekarskim lub szefem kuchni – rzuć sobie wyzwanie, poznaj nowy przepis i odkrywaj świat, gotując i próbując różnych kuchni.

9. Rozpocznij malowanie

Nie musisz być kreatywny, aby to zrobić. W końcu piękno leży w oczach patrzącego, prawda?

Zdobądź kilka pędzli, kup płótno, kilka tubek z farbą i zacznij pracować nad swoim arcydziełem. Jeśli nie przepadasz za farbami, możesz nawet zacząć od kolorowych ołówków lub kredek.

10. Twórz ceramikę

Zainwestuj w trochę suchej gliny i zacznij tworzyć własną ceramikę. Jeśli chcesz, możesz nawet odtworzyć tę scenę z Ghosta!

11. Sadź własne warzywa

Sadzenie nasion i obserwowanie ich wzrostu to takie satysfakcjonujące uczucie. Dlaczego więc nie wykorzystasz czasu, który zaoszczędzisz, nie korzystając z Internetu, na uprawę własnego ogródka warzywnego.

Rekommenderad:  SAMSUNG Galaxy Z Fold 4 może być wyposażony w teleobiektyw 3x

Jest tak wiele warzywa, które możesz posadzić, w tym zioła, szpinak, pomidory itp. A co najważniejsze, nie trzeba mieć do tego ogromnego ogrodu. Możesz po prostu posadzić je w doniczce na balkonie.

12. Pisz

Słyszeliście o powiedzeniu, ? Możesz wykorzystać swój wolny czas, aby zagłębić się w swoje wewnętrzne myśli i je zapisać.

W rzeczywistości możesz nawet zostać niezależnym pisarzem i zacząć zarabiać pieniądze. Istnieje kilka stron internetowych, na których możesz sprzedawać własne opowiadania, zarabiać pieniądze i cieszyć się życiem bez internetu.

13. Uruchom podcast

Czy lubisz rozmawiać? Czy masz jakieś ważne informacje, którymi Twoim zdaniem powinieneś podzielić się ze światem? A może masz ciekawe spojrzenie na bieżące sprawy?

Czy jesteś gotowy, aby zostać artystą głosowym?

The Pracuj w domu, wykonując lektora kurs nauczy Cię wszystkiego, czego potrzebujesz, aby rozpocząć działalność w branży lektorskiej – i możesz zacząć zarabiać trochę dodatkowej gotówki na boku lub zastąpić swoje obecne dochody.

Tak czy inaczej, jeśli lubisz słuchać własnego głosu, podcasty mogą być dla Ciebie świetne! Przeszliśmy długą drogę od wynalezienia radia, a dziś słowo mówione jest bardziej pożądane niż kiedykolwiek!

14. Medytuj

Medytacja to doskonały sposób na wykorzystanie wolnego czasu i przynosi dużo spokoju. Możesz spędzić 15 do 20 minut każdego dnia na medytacji bez rozpraszania się, teraz, gdy nie masz połączenia z Internetem w domu.

15. Opiekuj się zwierzętami domowymi

Opieka nad zwierzętami jest nie tylko terapeutyczna, ale także jednym z najbardziej satysfakcjonujących emocjonalnie i psychicznie „zajęć pobocznych”.

Ale naprawdę będziesz musiał pokochać zwierzęta, zanim zaczniesz to robić. Pamiętaj, że ludzie myślą o swoich zwierzętach domowych jako o członkach rodziny i naprawdę nie ma miejsca na żadne błędy.

Wniosek

Dzwonienie do dostawcy usług internetowych i prośba o odcięcie połączenia internetowego może wydawać się zadaniem niemożliwym do wykonania. Możesz posłuchać doskonałego Ted Talk Tani Mulry o tym, jak wyłączyć technologię, aby zasilić swoje życie.

Stuknij dwukrotnie, aby załadować, a następnie otwórz Wideo…

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest zwrócenie uwagi, ile czasu faktycznie spędzasz w Internecie w ciągu dnia. Następnie możesz wyznaczyć cele dotyczące tego, jak długo chcesz pozwolić sobie na korzystanie z Internetu. Dobrą rzeczą jest to, że nie musisz robić tego wszystkiego sam. Istnieje kilka aplikacji opracowanych w celu śledzenia i ograniczania czasu spędzanego na telefonie. Możesz dowiedzieć się o nich więcej Tutaj.

Często zadawane pytania

Czy można dzwonić bez internetu?

Absolutnie! Do nawiązywania połączeń możesz używać telefonu stacjonarnego lub aplikacji, takiej jak Rebtel lub Nanu.

Jak mogę pracować z domu, jeśli nie mam połączenia z Internetem?

Cóż, możesz po prostu udać się do kawiarni, która ma stabilne połączenie internetowe z laptopem, iPadem, smartfonem lub jakimkolwiek innym urządzeniem, którego używasz do pracy i stamtąd.

Co powinienem zrobić, gdy wszyscy moi znajomi używają telefonów na hangoucie?

Możesz nawet zachęcić znajomych do odłączenia się od internetu podczas spotkania. Na przykład, kiedy ty i twoi przyjaciele idziecie coś zjeść, możesz położyć swoje telefony na środku stołu. Kto pierwszy odbierze telefon, będzie musiał zapłacić.

Życie bez Internetu

Table of Contents