Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

4 sposoby sformatowania dysku twardego

Dziś jestem do Państwa dyspozycji w zakresie szkoleń z zakresu formatowania dysku twardego. Tym razem nauczę Cię, jak sformatować dyski twarde. Formatowanie dysku twardego ma kilka metod, które można zastosować w zależności od potrzeb.

Jak wiadomo, może być konieczne usunięcie danych z naszych dysków twardych z wielu powodów. Można to zrobić na dwa sposoby: jednym jest zwykłe usuwanie, czyli usuwanie, a drugim jest formatowanie. W pierwszej metodzie możemy chcieć usunąć kilka plików lub folderów z partycji lub dysku. Ale w drugim sposobie, czyli formatowaniu, nie mamy prawa wyboru i ta partycja lub dysk zostanie całkowicie usunięta, a cała jej zawartość również zostanie usunięta…

Cóż, przyjaciele, nie marnując czasu, przejdźmy do sedna. Aby sformatować dysk twardy, najpierw wpisz Ten komputer lub Mój komputer. Następnie klikamy prawym przyciskiem myszy jeden z dysków, który chcemy sformatować, a następnie klikamy opcję Formatuj.

Teraz możesz manipulować ustawieniami w otwartym oknie. Możesz określić format w sekcji System plików. Na przykład NTFS lub FAT32, zawsze używam NTFS, ponieważ obsługuje pliki większe niż 4 GB. Pozostałe elementy są w najbardziej standardowym stanie. Nazwę dysku można zmienić dopiero po sformatowaniu.

Możesz także usunąć pole wyboru Szybki format, aby operacja formatowania dysku twardego trwała dłużej. Po dokonaniu ustawień kliknij opcję Start, aby rozpocząć formatowanie. Po zakończeniu formatowania zostanie wysłana wiadomość o zakończeniu operacji.

Format dysku twardego podczas instalacji systemu Windows 10, 8 i 7

Przyjaciele, zakładamy, że masz laptopa lub system i Twój dysk twardy znajduje się w tym urządzeniu. Teraz chcesz zmienić system Windows i chcesz sformatować pozostałe dyski w tym samym czasie, gdy zmieniasz system Windows. Na początek po uruchomieniu systemu Windows do tego etapu wybieramy dolną opcję (na obrazku poniżej), ponieważ górna opcja aktualizuje tylko system Windows.

CZYTAĆ:  Czy mogę kupić lightroom na miesiąc?

Tutaj natkniemy się na pole pokazujące nasze dyski i partycje. Teraz wybierz dowolny, klikając i klikając opcję Formatuj u dołu ekranu. Poczekaj kilka chwil, partycja zostanie sformatowana i będziesz mógł przejść do następnego dysku.

Jak sformatować dysk twardy za pomocą CMD

Nauczę Cię, jak sformatować dysk twardy i przejechać CMD. Najpierw kliknij przycisk Start i wpisz CMD. Kliknij prawym przyciskiem myszy CMD.EXE i wybierz Uruchom jako administrator.

Cóż, teraz zobaczysz czarny ekran CMD i otworzy się okno wiersza poleceń.

W tej sekcji należy wprowadzić polecenie discpart, a następnie nacisnąć przycisk Enter, aby wykonać polecenie.

Możesz zobaczyć wynik powyższego polecenia na obrazku poniżej.

Ale teraz musimy wpisać nowe polecenie: zapisz dysk z listą tekstową i naciśnij Enter.

Teraz zobaczysz listę dysków twardych podłączonych do Twojego urządzenia. Załóżmy teraz, że chcesz sformatować jeden z dysków twardych. Wprowadź polecenie wybierz numer dysku. Zamiast numeru dysku należy wprowadzić numer dysku, a następnie nacisnąć przycisk Enter.

Na przykład chcę sformatować dysk twardy numer jeden. Wpisuję takie polecenie:

Wybierz płytę 1

Cóż, teraz pojawi się komunikat informujący, że wybrany dysk został wybrany. Charakterystyczny jest komunikat na poniższym rysunku. Jeśli pamiętasz, wybraliśmy dysk numer 1. Komunikat brzmi następująco: Dysk 1 jest teraz wybranym dyskiem. Po zobaczeniu tego komunikatu wpisz pod nim polecenie clean i naciśnij przycisk Enter.

Teraz jest napisane, że dysk został pomyślnie usunięty. W zależności od pojemności i jakości dysku twardego może to zająć trochę czasu. Więc musisz poczekać.

Cóż, przyjaciele, to także wynika z nauczania formatu dysku twardego za pomocą CMD. Mam nadzieję, że to zapoczątkowało Twoją pracę.

Szkolenie dotyczące dysku twardego lub formatu dysku z programem DiskGenius

Aby korzystać z tego oprogramowania, wystarczy zainstalować je w systemie Windows i uruchomić. Jak wiadomo, to oprogramowanie pojawia się i losowo psuje dane 0 i 1 na dysku twardym, a dzięki temu posunięciu bardzo trudno jest przywrócić znajdujące się w nim informacje, co może być bardzo skuteczne i może być szkodliwe.

CZYTAĆ:  Jak naprawić błąd „Nie rozpoznano dysku SSD” w systemie Windows

Korzystając z tego oprogramowania możesz być prawie pewien, że dane nie zostaną zwrócone, jednak jeśli dysk twardy znajduje się na Twoim komputerze osobistym i będziesz chciał go później odzyskać, lepiej zrobić to jedną z metod, o których wspomniałem powyżej.

Cóż, otwórz program po instalacji i kliknij żądaną partycję prawym przyciskiem myszy i wybierz Formatuj bieżącą partycję.

Teraz otworzy się z pudełkiem jak na obrazku poniżej. Zgodnie z rozwijanym menu wybierz NTFS i kliknij format. Po zakończeniu pracy pojawi się opcja. Kliknij Tak.

wniosek

Poznałeś kilka sposobów formatowania dysku twardego. Od korzystania z narzędzi systemu Windows po korzystanie z wiersza poleceń i CMD. Na koniec sformatowałeś dysk twardy za pomocą zewnętrznego oprogramowania.

Istnieje kilka sposobów formatowania dysku twardego, z których każdy może zostać użyty.
Pamiętaj, że jeśli chcesz sformatować tylko jeden dysk, uważaj, aby nie sformatować całego dysku twardego.

Użyj szybkiego formatu dla nowych dysków twardych i użyj normalnego formatu dla starych i używanych dysków twardych. Prawdą jest, że formatowanie dysku twardego zajmuje więcej czasu, ale operacja ta jest wykonywana z większą dokładnością i jakością.
Jeśli Twój dysk twardy jest uszkodzony lub ma uszkodzony sektor, formatowanie go nie pomoże. Może to nawet spowodować większe szkody i nie będzie można wyodrębnić danych z dysku twardego, nawet jeśli wydasz pieniądze. Więc proszę bądź ostrożny.

Szkolenie to dotyczyło wyłącznie systemu operacyjnego Windows, dlatego jak tylko będzie to możliwe, przeprowadzimy dla Ciebie szkolenie dotyczące formatowania dysku twardego w innych systemach operacyjnych. Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi, daj nam znać w sekcji komentarzy.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobieranie premium motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie lawyPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumbezpłatny kurs online