Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Błędy przekierowań 301, które mogą zaszkodzić Twojej witrynie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Błędy przekierowań 301, które mogą zaszkodzić Twojej witrynie

Jeśli kiedykolwiek odwiedziłeś witrynę internetową i przechodzisz od strony do strony, być może spotkałeś się z sytuacją, w której strona ta zatrzymuje się na sekundę, a następnie przechodzi do innej strony, której osobiście nie prosiłeś. Dzieje się tak dlatego, że zaimplementowano przekierowanie.

To jest przykład prawidłowego utworzenia i działania przekierowania. Co jednak, jeśli witryna nie posiada prawidłowo działających przekierowań? Co wtedy? Co się dzieje, gdy zachodzą istotne zmiany i nie można dokładnie określić, dlaczego witryna straciła na wartości?

Spójrzmy na to nieco szerzej: tworząc witrynę internetową, należy zawsze uwzględnić sposób, w jaki odwiedzający będą mogli uzyskać do niej dostęp, nawet po wprowadzeniu tak znaczących zmian.

Co się więc stanie, gdy ktoś wpisze w przeglądarce błędny adres strony internetowej? Mogą zostać przekierowani na inną stronę, nie widząc w ogóle tej oryginalnej strony. Nazywa się to przekierowaniem 301 i ma miejsce, gdy serwer WWW wysyła żądanie do innego adresu URL (strony internetowej), a nowa lokalizacja istnieje, ale jest ładowana w miejsce poprzedniej strony. Typy przekierowań ustawiasz na serwerze w oparciu o to, co robisz z tym przekierowaniem.

Istnieje wiele różnych sposobów tworzenia przekierowań 301. Istnieje równie wiele sposobów na utworzenie błędów przekierowań 301.

Czym dokładnie są przekierowania 301?

Przekierowania 301 to kody stanu HTTP, które wskazują, że stary adres URL powinien zostać przekierowany do nowej lokalizacji w Twojej witrynie. Może się to zdarzyć, gdy przenosisz strony w swojej witrynie lub zmieniasz adresy URL ze względów SEO.

Przekierowania 301 są przydatne, ponieważ pozwalają użytkownikom, którzy trafią na jedną stronę w Twojej witrynie, zostać automatycznie przeniesieni na inną, bez konieczności wypełniania formularzy lub wykonywania jakichkolwiek dodatkowych czynności. Przydadzą się również, jeśli chcesz skierować ruch z różnych źródeł w to samo miejsce na swojej stronie.

Przekierowania 301 nie działają jednak na wszystkich stronach, dlatego ważne jest, aby je dokładnie przetestować przed użyciem w działających witrynach. Zaleca się, aby stosować tę technikę tylko w ostateczności, po uprzednim wypróbowaniu innych metod.

Jeśli zdecydujesz się na wdrożenie przekierowań 301, pamiętaj, że Google nadal będzie indeksować zawartość starej strony, jeśli pojawi się ona w tekście innej strony. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że użytkownicy nie znajdą żadnych uszkodzonych linków, staraj się nie umieszczać zbyt wielu przekierowań 301 na raz. Zamiast tego dodawaj jedną miesięcznie i monitoruj ruch, aby sprawdzić, czy się poprawił.

Błędy przekierowań, które mogą zaszkodzić ruchowi w Twojej witrynie

Chociaż istnieją najlepsze praktyki, jeśli nie znasz ich wszystkich, możesz napotkać błędy przekierowań 301.

Najczęstszym błędem popełnianym przez ludzi jest używanie ścieżek względnych zamiast bezwzględnych. Spowoduje to, że przeglądarka będzie szukać zawartości strony w niewłaściwym miejscu.

Linki bezwzględne nie działają w ten sposób. Zamiast tego powinny wskazywać tę samą lokalizację, niezależnie od tego, gdzie w witrynie pojawia się link (np. /about/contact). Linki względne zawsze zakładają, że dokument, z którego jest łącze, znajduje się bezpośrednio pod bieżącym.

Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, gdy chcesz utworzyć łącze do strony, która została przeniesiona na stałe. W tym przypadku nadal najlepiej byłoby użyć linku względnego, ponieważ możesz nie wiedzieć dokładnie, dokąd przekierowanie może prowadzić w przyszłości.

Wysyłanie wszystkich przekierowań 301 na Twoją stronę główną

Nie wysyłaj żadnych przekierowań 301 z powrotem na swoją stronę główną. Nierzadko zdarza się, że ludzie myślą, że mogą po prostu wysłać dowolne przekierowania 301 na Twoją stronę główną i to wystarczy.

Spowoduje to ogromną liczbę błędów 404, które zaszkodzą Twoim rankingom i ruchowi. Powodem jest to, że gdy wykonasz takie masowe przekierowanie, adresy URL, z których te przekierowania zostały przekierowane, będą traktowane jako błędy 404.

W rezultacie żaden z nich nie będzie rozprzestrzeniał wartości.

Jeśli chcesz przenieść wartość z przekierowanych stron na inne strony, najlepiej zastosować zaplanowane podejście i upewnić się, że przekierowanie z przekierowanych stron na inne odpowiednie strony.

Nie przekierowuj wszystkiego na swoją stronę główną.

Wysyłanie robotów poprzez koszmary związane z łańcuchem przekierowań

Łańcuchy przekierowań to najszybszy sposób na negatywny wpływ na rankingi i ruch. Mogą również powodować spowolnienie szybkości witryny i zwiększyć współczynnik odrzuceń.

Łańcuch przekierowań ma miejsce, gdy jedna strona przekierowuje na inną stronę, która następnie przekierowuje na inną stronę itp. Często robią to ludzie, którzy chcą manipulować stronami wyników wyszukiwania (SERP), tak aby ich witryna internetowa pojawiała się wyżej niż powinna w wynikach wyszukiwania. SERP.

Łańcuchy przekierowań są złe, ponieważ powodują wielokrotne indeksowanie Twojej witryny przez Googlebota, co zwiększa szybkość ładowania strony i obniża jej ranking w wyszukiwarkach. Najlepszym sposobem na uniknięcie łańcuchów przekierowań jest upewnienie się, że nie przekierowujesz stron więcej niż raz i że w żaden sposób nie konfigurujesz przekierowań błędnie.

Dlaczego te łańcuchy przekierowań są złym problemem SEO?

Łańcuchy przekierowań mogą powodować opóźnienia indeksowania. Na przykład: Google będzie śledzić 5 przekierowuje przeskoki podczas indeksowania. Po wykonaniu tej czynności Google przestanie indeksować, aby oszczędzać zasoby. To, co się tutaj dzieje, ma negatywny wpływ na budżet indeksowania, co może również prowadzić do problemów z indeksowaniem.

Powodują również wydłużenie czasu ładowania strony. Z reguły przekierowania powodują dłuższy czas ładowania strony zarówno dla użytkowników, jak i wyszukiwarek. Prowadzi to również do utraty budżetu indeksowania. A kiedy tak się dzieje, gdy wyszukiwarka musi żądać wielu adresów URL, musi to również skutkować żądaniem nowego, dodatkowego adresu URL. Kiedy Googlebot musi czekać, oznacza to, że ma mniej czasu na indeksowanie innych stron.

Innym poważnym problemem związanym z łańcuchami przekierowań jest to, że może to skutkować utratą kapitału łącza. Należy w tym momencie zauważyć, że nie wszystkie uprawnienia i prawa strony zostaną przekazane przez to konkretne przekierowanie. Oznacza to, że dodanie tylko jednego dodatkowego przeskoku w procesie przekierowania zmniejszy ilość uprawnień do strony przepływających do tej strony.

Niekończące się pętle przekierowań

Co to jest pętla przekierowań? Różni się to od łańcucha przekierowań tym, że pętla przekierowań jest w rzeczywistości zamkniętym łańcuchem przekierowań. Dlaczego to jest złe? Ponieważ powoduje to, że Google indeksuje tę samą pętlę przekierowań w kółko… ponownie. To jest o wiele gorsze niż łańcuch przekierowań.

Jeśli chcesz wiedzieć, co powoduje pętlę przekierowań, dzieje się tak dlatego, że jedna z tych stron zawiera kod, który próbuje skierować użytkowników z powrotem do siebie. Może się to zdarzyć, gdy przekierowania są nieprawidłowo zakodowane lub gdy ktoś nie zwrócił uwagi podczas tworzenia tego przekierowania.

Chociaż nie zdarza się to często, jeśli natkniesz się na pętlę przekierowań, może to oznaczać problem z konfiguracją serwera, który wymaga głębszego zbadania.

Zamiast przekierowania 301 używane są przekierowania 302

To zdarza się cały czas w kręgach programistów. Uważają, że nie ma różnicy, jeśli chodzi o przekierowania 301 i 302. W rzeczywistości istnieje znacząca różnica:

Przekierowania 301 są przekierowaniami trwałymi. Wysyła to sygnał do Google, że przekierowania są trwałe.

Przekierowania 302 są przekierowaniami tymczasowymi. A to wysyła sygnał do Google, że te przekierowania mają charakter tymczasowy.

Często podczas audytów stwierdzamy, że pewne rodzaje przekierowań zostały użyte, gdy nie powinny być stosowane. I to jest jeden z nich.

Ignorowanie rozróżniania wielkości liter

W adresach URL rozróżniana jest wielkość liter. Innym błędem, który często widzimy w audytach SEO, jest to, że mniej doświadczeni webmasterzy ignorują wielkość liter podczas wykonywania przekierowań, myśląc, że ogólne przekierowania „po prostu zadziałają”. Chociaż w niektórych przypadkach jest to prawdą, nie zawsze tak jest. Jest to coś, co w dużym stopniu zależy od konfiguracji serwera.

Załóżmy na przykład, że utworzyłeś przekierowanie z /page1.htm do /page2.htm, ale zamiast używać małych liter, użyłeś /pAgE2.htm. Strona /pAgE2.htm będzie zupełnie inną stroną w porównaniu do /page2.htm, ponieważ nie zawsze będzie przekierowywana wielkość liter. W związku z tym mogłeś przypadkowo wprowadzić błąd 404 podczas wykonywania tego przekierowania.

Dlatego przed wykonaniem jakichkolwiek przekierowań powinieneś upewnić się, że wszelkie przekierowania, które wykonasz, ostatecznie doprowadzą do prawidłowej wersji uwzględniającej wielkość liter, która musi zostać wyświetlona w wynikach wyszukiwania.

Zezwalanie wcześniej połączonym stronom na zaledwie 404

W idealnym przypadku na w pełni rozwiniętej witrynie internetowej możesz znaleźć powiązane strony, które z dowolnego powodu chcesz po prostu przekierować na inne strony. Czasami te oryginalne strony mogą zawierać błędy 404, ponieważ zostały usunięte, a nie przekierowania lub cokolwiek innego.

Jednak w przypadku tych stron, do których prowadzą linki, chcesz się upewnić, że zostaną przekierowane 301. Nie chcesz, żeby wyświetlały się tylko 404. Na początku taka konfiguracja może mieć sens, w miarę jak witryna się rozrasta i pojawia się więcej błędów (co naturalnie się zdarza – nie oszukujmy się – nikt nie jest doskonały w 100 procentach przypadków) ), wtedy będziesz mieć więcej 404.

Jako środek tymczasowy warto po prostu upewnić się, że wszystkie błędy 404 zostały przekierowane na właściwą, odpowiednią stronę.

Brak śledzenia utworzonych przekierowań

Czy tworząc przekierowania, śledzisz je? Jeśli masz dużą witrynę e-commerce, sprawy mogą bardzo szybko wymknąć się spod kontroli. Dlatego konieczne jest wdrożenie procesu śledzenia w celu monitorowania wszelkich tworzonych przekierowań.

Ważne jest, aby osoba zarządzająca dużym projektem na dużą skalę prowadziła inwentaryzację i listę śledzenia wszystkich wprowadzonych zmian przekierowań.

Możliwe jest na przykład utworzenie łańcucha lub pętli przekierowań 4 miesiące temu. Ale kiedy jesteś w punkcie 4 kilka miesięcy później, próbując zdiagnozować problem z rankingiem, ustalenie dokładnego źródła problemu z rankingiem może być trudne.

Gdy masz już zainstalowany system śledzenia, możesz łatwo wrócić i odkryć, że popełniłeś błąd przy przekierowaniu, które spowodowało łańcuch lub pętlę przekierowań.

Nieprawidłowe wykorzystanie przekierowań JavaScript

Same przekierowania JavaScript nie stanowią większego problemu dla SEO. W rzeczywistości można je preferować zamiast braku przekierowań. Nadal przekazują pewną wartość SEO.

Jeśli jednak nie zostaną poprawnie skonfigurowane, mogą w ogóle nie przekazywać żadnej wartości SEO. Na przykład wyszukiwarki muszą najpierw wyrenderować stronę, aby znaleźć przekierowanie. Jednak użycie przekierowania JavaScript może przerwać ten proces.

Chociaż Google poprawił się w indeksowaniu JavaScript, nadal mogą pojawiać się poważne problemy, gdy konfiguracje nie są optymalne. W razie wątpliwości zawsze upewnij się, że korzystasz z przekierowań przy użyciu standardowej metody, w przeciwnym razie możesz powodować problemy tam, gdzie nie powinno ich być.

Przekierowanie strony na inną stronę z innym zamiarem

Nie przekierowuj strony tylko po to, aby ją przekierować. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę takie kwestie jak: o czym jest dana strona, jaka jest jej wartość w stosunku do innych stron i tak dalej.

Zamiast tego chcesz mieć pewność, że Twoje przekierowania są bardziej strategiczne. Dodanie przekierowań musi wskazywać podobne strony i podobne strony, które mają wartość i dodatkowy kontekst dla tego adresu URL. Innymi słowy, preferowane jest wskazanie tego przekierowania na najbliższą stronę.

Przekierowanie strony wskazującej na inną stronę, która ma zupełnie inny cel niż oryginał, nie jest uważane za dobrą praktykę SEO.

Używaj tylko przekierowań zamiast faktycznego aktualizowania linków wewnętrznych

Być może spotkałeś się już z tym problemem: masz kilka linków wewnętrznych z błędem 404. Twoim pierwszym odruchem może być użycie przekierowań z tych błędów 404, a tak naprawdę po prostu przekierowanie ich wszystkich na stronę główną.

Jak już wspomnieliśmy, jest to naprawdę zły pomysł. Zamiast tego możesz rozważyć inicjatywę polegającą na zastąpieniu tych linków nowymi.

Zamiast ich przekierowywać, po prostu pamiętaj o zastąpieniu linków najbliższymi linkami kontekstowymi o znacznej wartości w dziale wartości linków.

W ten sposób zastąpisz link i możesz uzyskać wartość dodaną z tych zamienników linków, zamiast przekierowywać wszystkie brakujące linki wewnętrzne do strony głównej.

Tworzenie przekierowań HTML zamiast przekierowań po stronie serwera

Zalecane jest również użycie przekierowań po stronie serwera zamiast przekierowań na poziomie HTML. Istnieje kilka powodów, dla których nie chcesz używać przekierowania HTML.

Główna różnica między przekierowaniami HTML a standardowymi przekierowaniami po stronie serwera polega na tym, że to przekierowanie działa w kodzie HTML.

Ponieważ używasz przekierowania opartego na HTML, nie pozwala to na przeniesienie kapitału linku, tak jak byłoby to możliwe, gdybyś użył odpowiedniego przekierowania 301 lub 302.

Możliwe jest również nieumyślne utworzenie więcej niż jednego adresu URL dla pojedynczej strony, co często ma miejsce z powodu nieprawidłowego użycia końcowego ukośnika.

Ponadto dostępnych jest wiele automatycznych opcji tworzenia przekierowań 301 i 302, dlatego warto z nich korzystać w porównaniu z bardziej uciążliwą opcją ręczną: po prostu dlatego, że powoduje to mniej frustracji i większą dokładność z Twojej strony.

Nie pozwól, aby Twoje stare strony wyświetlały błędy — pamiętaj o użyciu przekierowania 301

Chociaż wybranie łatwej drogi i przekierowanie wszystkiego na stronę główną może wydawać się kuszące, rzadko jest to właściwa droga.

W idealnej sytuacji, gdy masz rozwiniętą witrynę ze znaczną liczbą linków, chcesz mieć pewność, że wszystkie linki, których nie masz – a które powodują błędy 404 – zostaną przekierowane 301 do najbliższej odpowiedniej strony.

W ten sposób przekazujesz kapitał łącza i nie pozostawiasz dziwnych problemów z pozycją na stole.

Jak planujesz poprawić własne błędy w przekierowaniach 301?