Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Co to jest Winbox i jak możesz połączyć się za jego pomocą z Twoim Mikrotik VPS.

Co to jest Winbox i jak możesz połączyć się za jego pomocą z Twoim Mikrotik VPS

MikroTik RouterOS to rodzaj systemu operacyjnego MikroTik Router BOARD. Ten system operacyjny można również zainstalować na komputerze PC lub maszynie wirtualnej i przekształcić w router ze wszystkimi niezbędnymi funkcjami. W tym tutorialu sprawdzimy sposoby łączenia się z MikroTik VPS.

RouterOS to system operacyjny oparty na jądrze Linux v2.6. Celem tego samouczka jest przedstawienie wszystkich metod połączenia dla początkowego klienta/administratora w krótkim przewodniku krok po kroku. Ta usługa zapewnia nam wszystkie elementy sieciowe w prostym środowisku, ale wymaga trochę informacji o sieciach komputerowych, tak jakbyś to zrobił

Unikalne konfiguracje w MikroTiku

 • Rozgromienie
 • Zapora sieciowa
 • Zarządzanie BW
 • Bezprzewodowy punkt dostępu
 • Brama hotspotu
 • Serwer VPN

Jak połączyć się z serwerem VPS MikroTik

Istnieją różne sposoby podłączenia routera MikroTik VPS, a w tym samouczku opiszemy tylko Internet, Winbox i SSH.

 • Połączenie internetowe (WWW).
 • Połączenie z Winboxem
 • Połączenie SSH
 • API do programowania narzędzi
 • CLI z Telnetem, konsolą lokalną i konsolą szeregową

Połącz się z MikroTik VPS przez Internet

Ten proces jest najprostszym sposobem połączenia się z Mikrotik VPS. To połączenie odbywa się przez port 80 i przeglądarkę internetową. Otwórz przeglądarkę internetową, wpisz adres IP swojego serwera i naciśnij Wchodzić. Jeśli port 80 jest otwarty w Twojej usłudze, zostaniesz przekierowany na stronę logowania do Twojego Mikrotik VPS.

Wstawić Nazwa użytkownika I Hasło i kliknij Zaloguj sie; tutaj jest demonstracja połączenia internetowego.

Połącz się z MikroTik VPS poprzez Winbox

Prowadzona i bezpieczna metoda łączenia się z serwerem MikroTik VPS to Winboxi jest to małe narzędzie do sterowania routerem ( MikroTik RouterOS ) w prostym środowisku graficznym. Posiada również opcję Terminal do wykonywania poleceń za pośrednictwem tego graficzny interfejs użytkownika. Winbox jest dostępny dla systemów Windows, IOS, Linux i Android.

CZYTAĆ:  7 najlepszych przykładów stron 404 dla witryn e-commerce

Etapy łączenia się z serwerem VPS MikroTik poprzez Winbox

 1. Pobierz oprogramowanie Winbox i zainstaluj/uruchom je.
 2. Wpisz adres IP i dane uwierzytelniające w polach i kliknij Łączyć.
 3. Notatka: Domyślny port Mikrotika to 8291. Aby połączyć się przez określony port, wpisz adres IP, np. 192.168.1.1:40410

Ten interfejs zapewnia wszystkie opcje i elementy w lewym panelu, a dostęp do terminala można uzyskać po prostu klikając Nowy terminal.

Połącz się z MikroTik VPS przez SSH

Ponieważ Mikrotik jest systemem operacyjnym opartym na systemie Linux, możesz także uspokajać i wykonywać polecenia przez SSH, co umożliwi bezpośrednie połączenie z terminalem Mikrotik.

Skorzystaj z poniższego przewodnika, aby połączyć się przez SSH.

Ponadto, w jaki sposób możesz połączyć się z Twoim Mikrotik VPS przez Winbox, udostępniliśmy przydatny film na ten temat. Proszę rozważ to.

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie mobilnePobieranie premium motywów WordPressdarmowy płatny kurs udemy do pobrania