Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Dlaczego moja mała firma jest uważana za obarczoną wysokim ryzykiem?

Dlaczego moja mała firma jest uważana za obarczoną wysokim ryzykiem?

Jeśli podobnie jak wielu przedsiębiorców rozpoczyna swoją pierwszą działalność gospodarczą, możesz być zszokowany, gdy dowiesz się, że Twoja firma należy do kategorii wysokiego ryzyka u dostawcy usług płatniczych, u którego złożyłeś wniosek o założenie konta. Jest to coś, co kwestionuje wielu właścicieli firm rozpoczynających działalność po raz pierwszy, ponieważ chociaż są nową firmą, ich zdolność kredytowa jest wyjątkowo dobra. Nie miałeś żadnych problemów z zakupem sprzętu i materiałów na kredyt i nie miałeś żadnych problemów z wynajmem nieruchomości komercyjnych.

W rzeczywistości nawet Twój bank chętnie udzielił Ci pożyczki dla małych firm z bardzo dobrym oprocentowaniem, więc dlaczego? Dlaczego teraz? Jesteś gotowy do uruchomienia, ale dopóki nie będziesz mógł przyjmować płatności, nie ma sensu nawet próbować. Czy to oznacza, że ​​nie będziesz mógł przyjmować kart ani konfigurować automatycznych płatności ACH dla swoich klientów? Zupełnie nie! Musisz po prostu zrozumieć, dlaczego jesteś uważany za osobę wysokiego ryzyka, a następnie możesz przejść dalej.

Mały biznes

Co to znaczy być wysokim ryzykiem

Chociaż fakt, że jest to nowa firma, może uwzględniać fakt, że należy ją zaliczyć do grupy wysokiego ryzyka, niekoniecznie z tego powodu dostawca usług płatniczych podjął taką decyzję. Przyjrzymy się zwykłym kryteriom określającym tę klasyfikację. Ale na razie ważne jest, aby zrozumieć, że jako sprzedawca wysokiego ryzyka prawie zawsze będziesz obciążany wyższymi opłatami wymaganymi przez dostawcę konta handlowego – prawie, ale nie zawsze!

Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz znaleźć dostawcę kont handlowych wysokiego ryzyka z konkurencyjnie niskimi opłatami. Faktycznie, można znaleźć dostawca oferujący konta handlowe wysokiego ryzyka jako ich specjalność, ponieważ biorą pod uwagę inne rzeczy poza długością Twojej działalności lub branżą, w której się znajdujesz. Są one ważne, ale nie stanowią całości tego, czego szukają niektórzy dostawcy kont handlowych.

Branże uważane za wysokie ryzyko

Co dziwne, niektóre rodzaje przedsiębiorstw uważane za przedsiębiorstwa wysokiego ryzyka mogą nie być takie, jakich można się spodziewać. Na przykład na stronie Forbesa Przedsiębiorstwa wysokiego ryzyka obejmują:

  • Podróże – rejsy i linie lotnicze
  • Meble
  • Elektronika
  • Firmy oferujące subskrypcje lub płatności cykliczne ACH

Pomyśl, jak absurdalnie to brzmi dla kogoś, kto nigdy nie musiał ubiegać się o konto sprzedawcy. Co jest takiego ryzykownego w sprzedaży sof lub komputerów? To nie jest tak, jak w przypadku innych rodzajów działalności, takich jak rozrywka dla dorosłych, CBD i waporyzacja. To zrozumiałe, ale rejs na Bahamy? Tu właśnie leży problem i być może tego nie zrozumiałeś.

Obciążenia zwrotne kosztują sprzedawców i dostawców małą fortunę

Czasami nie chodzi o to, by działać w „wątpliwej” branży, jak te wspomniane powyżej, ale raczej o firmy, które odnotowują więcej niż sprawiedliwy udział w obciążeniach zwrotnych. Branża turystyczna znajduje się na samym szczycie, ponieważ wiele osób zmienia zdanie w ostatniej chwili lub warunki pogodowe sprawiają, że podróżowanie jest niebezpieczne. Gdy karta zostanie obciążona i coś zostanie zwrócone lub anulowane, koszt dla konta sprzedawcy jest ogromny i dlatego te wyższe opłaty mają zrekompensować utratę przychodów.

Firmy, które mają najwięcej narażenie na obciążenia zwrotne i oszustwa znajdują się na szczycie listy sprzedawców wysokiego ryzyka, a jeśli będziesz miał pecha i trafisz do tego typu firm, zostaniesz zaklasyfikowany do grupy wysokiego ryzyka. Mimo to możesz znaleźć dostawców kont handlowych wysokiego ryzyka, którzy oferują konkurencyjne stawki, a proces składania wniosków jest szybki i łatwy. To powiedziawszy, możesz wiązać się z wysokim ryzykiem, ale płatności możesz przyjmować już jutro, więc nie martw się jeszcze.