Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google twierdzi, że pogrubiony tekst może pomóc w SEO

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google twierdzi, że pogrubiony tekst może pomóc w SEO

Podczas sesji pytań i odpowiedzi Johna zapytano o pogrubienie ważnych części treści w akapicie i o to, czy może to poprawić Twoje SEO.

John odpowiedział, że tak, może to poprawić Twoje SEO. Ale to bardzo mały czynnik.

Powiedział, że jeśli pogrubisz wszystko, to tak, jakby nic nie było pogrubione, bo w tekście nie ma żadnych czynników różnicujących.

Google sprawdza różne rzeczy, np. kontekst, aby zrozumieć, czego dotyczy treść strony internetowej.

Przyglądają się także pewnym rzeczom, aby dokładnie zrozumieć, co jest tutaj podkreślane.

Zazwyczaj pogrubienie tekstu odpowiada również temu, czego według Google dotyczy dana strona.

Jeśli utworzysz całkowicie pogrubioną stronę, nie pomoże to Twojemu SEO.

Używanie pogrubionych lub mocnych tagów jest również mniejszym i mniej ważnym czynnikiem rankingowym. Dlatego pogrubienie czegoś nie pomoże natychmiast Twojej witrynie. Może jednak pomóc, jeśli zwrócisz uwagę na takie rzeczy, jak kontekst i to, czy faktycznie powinien on być pogrubiony na stronie.

Nadaje to nieco większe znaczenie całej treści, co Google może wykorzystać do ekstrapolacji ważnych informacji, takich jak kontekst treści strony.

Dzieje się to mniej więcej w 40:22 minucie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana 40:22
Ktoś argumentował, że pogrubienie ważnych części akapitu może poprawić Twoje SEO. Czy to?

Jana 40:28
Tak, myślę, że to coś, co pojawia się od czasu do czasu. Właściwie to sprawdziłem jeszcze raz przed tą sesją. Matt Cutts nakręcił film, myślę, że około 2012 roku lub coś koło tego, o pogrubieniu i mocnym akcentowaniu stron. Dlatego zazwyczaj staramy się zrozumieć, czego dotyczy treść strony internetowej.

Przyglądamy się różnym rzeczom, próbując zrozumieć, co jest tutaj tak naprawdę podkreślane. Dotyczy to na przykład nagłówków na stronie, ale obejmuje także to, co jest faktycznie pogrubione lub podkreślone w tekście na stronie. W pewnym sensie ma to więc dodatkową wartość.

I że jest to wyraźny znak, że faktycznie myślisz, że ta strona lub ten akapit dotyczy tego, tego tematu tutaj. Zwykle pokrywa się to z tym, o czym według nas jest dana strona. Więc nie zmienia się to aż tak bardzo. Inną rzeczą jest to, że w dużej mierze jest to względne w obrębie strony internetowej.

Jeśli więc odejdziesz i powiesz: „Cóż, po prostu pogrubię całą moją stronę, a Google uzna, że ​​moja strona jest najważniejsza, to pogrubiając wszystko, w zasadzie nic nie będzie pogrubione, ponieważ wszystko jest takie samo. Natomiast jeśli z całej strony weźmiemy garść zdań, czy słów, w których powiecie, że jest to dla mnie naprawdę ważne i pogrubicie je, wtedy dużo łatwiej nam będzie powiedzieć: cóż, jest tu mnóstwo tekstów. I to jest potencjalnie jeden z najważniejszych punktów tej strony. I możemy nadać temu trochę większą wartość.

Zasadniczo dotyczy to wszystkiego, co dotyczy semantycznego kodu HTML, w którym nadajesz stronie nieco więcej znaczenia, używając odpowiedniego znacznika strony. I z naszego punktu widzenia to dobrze. Pomaga nam to trochę lepiej zrozumieć stronę.

Jeśli więc chcesz uprościć odpowiedź do jednego słowa, czy pogrubienie ważnych punktów w akapicie pomaga w SEO? Tak. Pomaga nam to lepiej zrozumieć ten akapit lub tę stronę.