Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google udostępnia aktualizacje dotyczące bezpieczniejszych podróży w czasie pandemii

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google udostępnia aktualizacje dotyczące bezpieczniejszych podróży w czasie pandemii

Choć pandemia Covid-19 jeszcze się nie skończyła, na całym świecie złagodzone są ograniczenia w podróżowaniu. W miarę jak szczepionki stają się coraz bardziej dostępne, coraz więcej osób jest skłonnych podróżować z powodów innych niż istotne.

Dlatego Google udostępniło trzy nowe aktualizacje, które pomogą użytkownikom bezpiecznie podróżować w roku 2021 i później.

Bardziej dostępne wskazówki dotyczące podróży

Od początku pandemii Covid-19 krajowe, regionalne i lokalne ograniczenia w podróżowaniu ulegają szybkim zmianom. Przepisy różnią się nie tylko między krajami, ale także między stanami, hrabstwami, a nawet poszczególnymi miastami.

Na przykład podczas gdy w niektórych obszarach odwiedzający czasami muszą przedstawić negatywny wynik testu na obecność wirusa Covid-19, poddać się kwarantannie lub jedno i drugie, w innych po prostu odwiedzający muszą to zrobić, ale nie egzekwują tego.

W odpowiedzi na tę zmianę jedna z aktualizacji Google dotyczących podróży ma pomóc użytkownikom szybko określić, czy w miejscu docelowym obowiązują jakieś ograniczenia, o których powinni wiedzieć.

Oto jak to wygląda podczas wyszukiwania informacji o podróży — w tym przypadku szukaliśmy lotów do Tokio, dokąd surowe ograniczenia w podróżowaniu aktualnie są na miejscu:

Google twierdzi również, że zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać e-maile z informacjami o aktualizacjach ograniczeń, chociaż w momencie pisania tego tekstu nie widzieliśmy takiej opcji.

Pomysły na ciekawe miejsca docelowe

Podróżni zawsze szukają nowych atrakcji i zabytków do zobaczenia w wybranym przez siebie miejscu, dlatego takie witryny lubią Tripadvisor prosperują od lat.

Teraz Google wkracza również w tę przestrzeń, dając widzom łatwy sposób przeglądania najważniejszych atrakcji, atrakcji, dzielnic, a nawet powodów wizyty. Można je obejrzeć klikając na Rzeczy do zrobienia patka:

Chociaż uznane witryny, takie jak Tripadvisor, prawdopodobnie nie są zbyt zachwycone tą zmianą, daje ona lokalnym firmom większe możliwości dotarcia do potencjalnych klientów za pośrednictwem wbudowanych funkcji Google.

Łatwe planowanie podróży

Wycieczki samochodowe mogą wiązać się z wolnością i eksploracją, ale często wymagają dużo planowania i przygotowań. Mając to na uwadze, Google udostępnia witrynom takim jak Podróżnicy ucieczka przed pieniędzmi, oferując użytkownikom prosty sposób planowania podróży bezpośrednio od wewnątrz mapy Google.

Aby z niego skorzystać, po prostu skorzystaj z witryny Map Google na komputery uzyskać wskazówki z jednego miejsca do drugiego. Następnie kliknij Dodaj miejsce docelowe przycisk pod dwiema lokalizacjami w menu nawigacyjnym po lewej stronie:

Będziesz wtedy mieć możliwość samodzielnego wpisania lokalizacji lub po prostu kliknięcia jej na mapie:

Po zakończeniu możesz przesłać wypełnione wskazówki dojazdu na swój smartfon e-mailem, SMS-em lub aplikacją Mapy Google. Jeśli korzystasz z aplikacji, możesz także szybko aktualizować trasę na bieżąco.

W czasach, gdy wiele osób woli podróżować własnym pojazdem niż wsiadać do zatłoczonego samolotu, pociągu czy autobusu, przewidujemy, że ta funkcja stanie się hitem wśród użytkowników Map Google.

Jak lokalne firmy mogą skorzystać z aktualizacji Google dotyczących podróży

Najnowsze aktualizacje dotyczące podróży mogą mieć na celu uczynienie podróży użytkowników bezpieczniejszymi i łatwiejszymi w planowaniu, ale dają też lokalnym firmom szansę na przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów.

Dzieje się tak dlatego, że dwie z trzech nowych funkcji (pomysły na miejsca docelowe i planowanie podróży) pomagają użytkownikom znajdować nowe miejsca do odwiedzenia podczas podróży. Jeśli więc chcesz zwiększyć ruch pieszy dla lokalnej firmy, musisz odpowiednio zoptymalizować jej witrynę.

Na początek zalecamy optymalizację wpisu w Google Moja Firma pod kątem maksymalnego efektu. To znaczy:

  • uzupełnienie i weryfikacja informacji zawartych w ogłoszeniu;
  • przesyłanie jak największej liczby zdjęć wysokiej jakości;
  • odpowiadanie na opinie klientów; I
  • dodawanie regularnych aktualizacji.

Następnie zapoznaj się z naszymi ogólnymi lokalnymi wskazówkami dotyczącymi SEO, które pomogą Ci umieścić nazwę Twojej firmy na mapie (w przenośni i dosłownie). Oznacza to:

  • ustalenie znaczenia w Twojej niszy;
  • upewnienie się, że podana jest dokładna lokalizacja firmy;
  • tworzenie unikalnych treści dla każdej lokalizacji, którą możesz posiadać;
  • zachęcanie klientów do pozostawiania recenzji;
  • dążenie do budowania aktywnej społeczności internetowej; I
  • współpraca z lokalnymi influencerami.

Więcej podróżnych w Google = więcej firm dla Ciebie

Dla lokalnych przedsiębiorstw, na które pandemia COVID-19 ma negatywny wpływ, większy napływ gości oznacza pożądany wzrost działalności. Ponieważ Google pracuje nad tym, aby ostrożni poszukiwacze przygód podróżowali jak nigdy dotąd, Twoim zadaniem jest wykorzystać najnowsze aktualizacje dotyczące podróży i zadbać o to, aby Twoja firma była jak najbardziej widoczna. Jeśli to zrobisz, możesz w rezultacie zyskać większy ruch (i płacących klientów!).

Chcesz poznać wyjaśnienia Google na temat nowych aktualizacji dotyczących podróży? Sprawdź oficjalny wpis na blogu na ten temat.

Kredyty obrazowe