Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Ile e-maili otrzymuje przeciętny człowiek dziennie w 2024 r.?

Ile e-maili otrzymuje przeciętny człowiek dziennie w 2024 r.?

Ile e-maili otrzymuje przeciętny człowiek dziennie

E-maile nękają nasze skrzynki odbiorcze, gdziekolwiek się udamy, dlatego zastanawiamy się, ile e-maili otrzyma przeciętny człowiek dziennie w 2024 r.

Nasze skrzynki odbiorcze są pełne e-maili. Istnieją biuletyny z witryn, które subskrybujemy, a także e-maile promocyjne dotyczące marek, które obserwujemy lub dokonujemy jednorazowego zakupu w przeszłości.

Oczywiście stare, dobre e-maile związane z pracą, z naszych dziewięciu do pięciu stanowisk, od których nigdy nie możemy się uwolnić.

Niezależnie od tego, który z nich otrzymamy w ciągu dnia, dźwięk sygnalizujący ich przybycie uwalnia hormony szczęścia.

Niezależnie od tego, czy chodzi o sprzedaż produktu, podekscytowanie się nadchodzącą premierą, czy też o pochwałę szefa za dobrze wykonaną pracę — e-maile są tutaj i pozostaną.

Ile e-maili otrzymuje przeciętny człowiek dziennie w 2024 r.?

Dla tych, którzy zastanawiają się, ile e-maili otrzymuje dziennie przeciętny człowiek w 2024 r., odpowiedź w dużej mierze zależy od środowiska, w którym prowadzisz firmę lub w którym pracujesz.

Osoby pracujące bezpośrednio w środowiskach korporacyjnych otrzymują średnio od 121 do 126 e-maili biznesowych dziennie.

Do dziś poczta elektroniczna pozostaje podstawową metodą komunikacji wykorzystywaną przez większość firm na całym świecie.

Właśnie dlatego ludzie w takich środowiskach pracy otrzymują więcej e-maili dziennie.

Zawierają ogłoszenia, biuletyny, komunikację między działami, nadchodzące wydarzenia i spotkania, harmonogramy szkoleń i inne kwestie związane z firmą.

Ile e-maili wysyła dziennie przeciętny człowiek w 2024 r

Ale ile e-maili wysyła przeciętny człowiek dziennie? W środowisku korporacyjnym wysyłanych jest średnio tylko 40 e-maili dziennie.

Liczba ta obejmuje już te, które są wysyłane w celach służbowych lub biznesowych, a także inne, które mają charakter osobisty.

Obecnie na całym świecie cztery miliardy użytkowników poczty elektronicznej korzysta z możliwości poczty elektronicznej. Obliczając, że każdy z nich wysyła 40 e-maili dziennie, wynik jest ogromny!

Historia pierwszego e-maila na świecie

Pierwsza na świecie poczta e-mail datuje się na rok 1971, kiedy internet jeszcze nie istniał, a ARPANET nadal jest głównym źródłem łączącym ze sobą szereg komputerów.

Inżynier komputerowy Ray Tomlinson wspomina, że ​​w tym roku wysłał pierwszą na świecie wiadomość e-mail za pomocą programu do obsługi wiadomości elektronicznych SNDMSG na swój własny adres, korzystając z sieci komputerowej obsługiwanej przez ARPANET — prekursora Internetu opracowanego przez firmę, dla której wówczas pracował.

Zawartość przypomina „QWERTYUIOP” lub typowy układ klawiatury w nowoczesnych komputerach.

Roczny zapis liczby e-maili wysłanych i odebranych dziennie

E-maile

Źródła: unsplash.com

Liczba e-maili wysyłanych i odbieranych każdego dnia rośnie z roku na rok, dzięki migracji codziennych operacji do Internetu.

Obecnie zarówno osoby prywatne, jak i firmy w dużym stopniu korzystają z wiadomości cyfrowych, w tym poczty elektronicznej, w celu przekazywania wiadomości docelowym odbiorcom.

I choć komunikatory internetowe przy użyciu dedykowanych aplikacji, takich jak Facebook Messenger, WhatsApp i Telegram, ożyły, formalne ustawienia, takie jak praca i biznes, nadal zależą od e-maili.

Dzięki temu dzienne statystyki e-maili wciąż się poprawiają, pomimo dostępności innych platform.

  • 2017 – 269 miliardów e-maili dziennie
  • 2018 – 281 miliardów e-maili dziennie
  • 2019 – 294 miliardy e-maili dziennie
  • 2020 – 306 miliardów e-maili dziennie
  • 2021 – 320 miliardów e-maili dziennie
  • 2022 – 333 miliardy e-maili dziennie

Oto prognoza dziennych statystyk e-maili na lata 2023–2025:

  • 2023 – 347 miliardów e-maili dziennie
  • 2024 – 362 miliardy e-maili dziennie
  • 2025 – 376 miliardów e-maili dziennie

Wiadomości spamowe szybko nadrabiają zaległości

Teraz, gdy w 2024 r. na całym świecie zostanie wysłanych i odebranych łącznie 333 miliardy e-maili, liczba spamu bardzo szybko nadrabia zaległości.

W tym roku każdego dnia wysyłanych jest 320 miliardów spamu! Prawie 95% z nich zawiera złośliwe oprogramowanie, którego celem jest zdobycie danych osobowych użytkownika i włamanie się na konta.

Obecnie platformy e-mailowe, takie jak Gmail, dużo inwestują w zwalczanie wiadomości spamowych, codziennie odbierając 100 milionów wiadomości tego typu.

Z drugiej strony, szacuje się, że jedna na sześć wiadomości e-mail trafia do folderu ze spamem, a wiele z nich nie zawiera złośliwych wiadomości.

Rosja wysyła największą liczbę wiadomości spamowych na całym świecie. Około 25% tego rodzaju e-maili na całym świecie pochodzi z kraju.

Niemcy zajęły drugie miejsce z 11%, a Stany Zjednoczone uplasowały się na trzecim miejscu z 10%.

Ile e-maili można dziennie wysłać przez Gmail?

Gmail-601

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nawet wysłanie e-maila ma swoje ograniczenia. Ma to na celu zapobieganie zbyt szybkiemu zapełnianiu skrzynek odbiorczych wiadomościami spamowymi.

Gmail umożliwia wysłanie z każdego konta e-mail maksymalnie 500 e-maili w ciągu 24 godzin.

Może to oznaczać jeden e-mail z 500 odbiorcami lub 10 e-maili wysłanych do 50 odbiorców.

Niezależnie od metody, pod warunkiem, że liczba ta nie przekracza 500 e-maili dziennie.

Tę samą liczbę limitów przestrzega Microsoft Outlook. Jednak maksymalna liczba odbiorców na e-mail jest ograniczona do zaledwie 100 osób.

Marketerzy uwielbiają wysyłać e-maile

Ankiety pokazują, że dziewięciu na dziesięciu marketerów wykorzystuje siłę poczty elektronicznej, aby dotrzeć do klientów w sposób organiczny.

Pozostaje jedną z najbardziej zaufanych platform do marketingu treści, która może pochwalić się imponującymi statystykami zwrotu z inwestycji.

W przeliczeniu na dolara firma może zarobić 42 dolary w zamian za wydanie 1 dolara na marketing e-mailowy.

Z drugiej strony promocyjne e-maile powinny być zabawne, starannie sformułowane, krótkie, ale treściwe i zoptymalizowane pod kątem wyświetlania na urządzeniach mobilnych, aby zapewniały pozytywne wyniki.

Około 90% użytkowników poczty e-mail w wieku od 18 do 34 lat używa telefonów komórkowych do czytania e-maili, dlatego konieczna jest optymalizacja pod kątem małego urządzenia przenośnego.

Wniosek

Poczta elektroniczna przeszła już próbę czasu i istnieje od lat 70. XX wieku.

Pozostaje jednym z najbardziej zaufanych środków komunikacji, zwłaszcza w środowisku biznesowym i zawodowym, pomimo dostępności innych platform komunikatorów internetowych.

Przeciętny człowiek otrzymuje dziennie ponad 120 e-maili.

Na szczęście nowoczesna technologia umożliwiła automatyczne filtrowanie wiadomości spamowych, w przeciwnym razie liczba ta w mgnieniu oka się podwoi.

Zachowaj ostrożność podczas klikania łączy wysyłanych w nieznanych wiadomościach, ponieważ mogą to być złośliwe oprogramowanie ukryte na widoku.

Jeśli lubisz czytać o tym, ile e-maili otrzymuje przeciętny człowiek dziennie w 2024 r., przeczytaj więcej artykułów na temat poczty e-mail na naszej stronie.

Źródła