Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

iOS 16.4: najnowsza aktualizacja iPhone’a, której nie możesz przegapić!

Z pewnością! Firma Apple wydała system iOS 16.4 jako aktualizację oprogramowania iPhone’a. Zawiera szereg zaktualizowanych środków bezpieczeństwa, poprawki błędów i nowe funkcje. Oto więcej szczegółów na temat głównych funkcji iOS 16.4:

31 nowych emoji

iOS 16.4 zawiera 31 nowych emoji pochodzących z listy rekomendacji Unicode z września 2022 r.: Emoji 15.0. Niektóre z nowych emoji obejmują nową buźkę, nowe zwierzęta, takie jak łoś i gęś, a także nowe kolory serc, w tym różowy i jasnoniebieski.

Izolacja głosu

W systemie iOS 16.4 możesz używać funkcji izolacji głosu podczas połączeń komórkowych. Po włączeniu funkcja Izolacja głosu może pomóc osobie, z którą prowadzisz rozmowę, słyszeć Cię wyraźniej, tłumiąc dźwięki tła, takie jak dzieci bawiące się w drugim pokoju lub budowa za oknem.

Z łatwością znajduj duplikaty zdjęć w udostępnionych albumach

W systemie iOS 16.4 możesz łatwo znaleźć zduplikowane zdjęcia w udostępnionych albumach w aplikacji Zdjęcia. Jeśli udostępniasz zdjęcia rodzinie lub znajomym za pośrednictwem iCloud, iOS 16.4 wyświetli wszystkie duplikaty w albumach i będziesz mógł połączyć te zduplikowane zdjęcia.

iOS 16.4: najnowsza aktualizacja iPhone'a, której nie możesz przegapić!

Wsparcie dla kontrolera PlayStation 5

W iOS 16.4 dodano obsługę kontrolera bezprzewodowego DualSense Edge do konsoli PlayStation 5. Za pomocą kontrolera możesz grać w gry obsługujące kontroler z usług takich jak Apple Arcade na swoim iPhonie.

Aktualizacja Apple Books

Animacja zwijania się strony powraca do Apple Books w systemie iOS 16.4, po tym jak została usunięta w poprzedniej aktualizacji iOS. Kiedy przewracasz stronę w e-booku na swoim iPhonie, strona zwija się jak fizyczna książka i możesz wybrać tę animację oprócz innych.

Zmiany w aplikacji muzycznej

Interfejs Muzyki został nieco zmodyfikowany w iOS 16.4. Zamiast pełnoekranowego wyskakującego okienka, jak we wcześniejszych wersjach iOS, po dodaniu utworu do kolejki u dołu ekranu pojawia się mały baner.
Ponadto, jeśli wejdziesz do Biblioteki w Muzyce, możesz uporządkować swoją bibliotekę według wykonawców i wybrać artystę, aby wyświetlić jego stronę Muzyki.

Aktualizacje Apple Podcasts

W systemie iOS 16.4 możesz uzyskać dostęp do karty Kanały w Bibliotece w Apple Podcasts. Na tej karcie wyświetlane są różne sieci, które obserwujesz. Możesz także kliknąć każdy kanał, aby zobaczyć programy, które subskrybujesz, oraz inne programy produkowane na tym kanale.

Kto i co jest chronione przez AppleCare, można zobaczyć tutaj: Aby zobaczyć, kto i jakie urządzenia są objęte planem AppleCare w iOS 16.4, kliknij Ustawienia > Ogólne > Informacje > Ubezpieczenie. Ułatwia to sprawdzenie, czy Twoje urządzenia są objęte gwarancją, a także możesz zarządzać swoim zasięgiem na tej stronie.

Dodano filtry trybu ostrości

Jeśli masz iPhone’a 14 Pro lub Pro Max, iOS 16.4 umożliwia włączenie lub wyłączenie opcji zawsze włączonego wyświetlania w niektórych trybach ostrości. Tworząc nowy filtr, możesz dotknąć opcji Always-On Display, aby włączyć lub wyłączyć wyświetlanie dla tego trybu ostrości.

Nowe funkcje Portfela Apple

Możesz dodać trzy nowe widżety do śledzenia zamówień dla Apple Wallet do ekranu głównego w systemie iOS 16.4. Każdy widżet wyświetla informacje o śledzeniu aktywnych zamówień, ale widżety mają różne rozmiary: mały, średni i duży.

Więcej opcji ułatwień dostępu

iOS 16.4 dodaje nowe opcje ułatwień dostępu, w tym Dim Flashing Lights, które automatycznie przyciemnia zawartość wideo przedstawiającą powtarzające się migające lub stroboskopowe światła. Aktualizacja rozszerza także obsługę VoiceOver na mapy i aplikacje pogodowe.

Aktualizacje oprogramowania Apple ID i beta

W systemie iOS 16.4 programiści i testerzy wersji beta mogą sprawdzić, czy ich Apple ID jest powiązany z wersją beta dla programistów, publiczną wersją beta lub obiema. Jeśli masz inny Apple ID, który ma dostęp do aktualizacji beta, iOS 16.