Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak naprawić Odmowę OTA z powodu obniżenia wersji SPL

Podczas gdy większość programistów próbuje spakować wymagane pliki partycji do swojej niestandardowej pamięci ROM, niektórzy wypuszczają ROM i zalecają użycie pozostałych plików, takich jak boot, vbmeta, Vendor_boot itp. z ROM, na którym jest oparty.

Chociaż w większości przypadków nie jest to powodem do niepokoju, czasami, jeśli programista nie jest aktywny w wydawaniu swojej pamięci ROM, mogą wystąpić błędy takie jak Odmowa OTA ze względu na obniżenie wersji SPL.

Jeśli masz ten problem, ten przewodnik będzie pomocny. W tym przewodniku dowiesz się, jak naprawić Odmowę OTA, ponieważ jest to obniżenie wersji SPL.

Jak naprawić Odmowę OTA, ponieważ jest to obniżenie wersji SPL?

Odmawiam OTA

Metoda 1: Znajdź starszą wersję najbliższą dacie

Jeśli otrzymujesz komunikat Denying OTA, ponieważ jest to błąd zmiany wersji SPL, pierwszą rzeczą, którą powinieneś spróbować, jest znalezienie starszej wersji plików partycji, które sflashowałeś w trybie Fastboot z podstawowej pamięci ROM. Jeśli nie możesz znaleźć tej samej wersji, która była zsynchronizowana z ROMem, spróbuj przynajmniej znaleźć pliki partycji z październikowej kompilacji, a następnie spróbuj użyć plików z pierwszego tygodnia listopada.

Metoda 2: Znajdź najnowszą pamięć ROM

Inną metodą, którą można wypróbować, jeśli otrzymujesz komunikat Odmowa OTA, ponieważ jest to błąd zmiany wersji SPL, jest skontaktowanie się z programistą ROM i poproszenie go o aktualizację pakietu ROM do najnowszej wersji. Pomoże to nie tylko rozwiązać problem, ale ze względów bezpieczeństwa nigdy nie zaleca się używania zbyt starszej kompilacji.

Metoda 3; Użyj wszystkich plików partycji z tą samą datą

Na koniec powinieneś upewnić się, że wszystkie używane pliki partycji mają tę samą datę wydania. Używanie boot i Vendor_boot od 27 listopada, ale używanie dtbo i vbmeta od 21 listopada jest niedozwolone i prawdopodobnie spowoduje wyświetlenie komunikatu OTA Denying, ponieważ jest to błąd zmiany wersji SPL.