Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak odblokować bootloader w Nubii Red Magic 8 Pro

Nubia jest powszechnie postrzegana jako niedoceniany producent OEM w świecie smartfonów, głównie ze względu na ograniczenia regionalne. Dzięki zaawansowanej specyfikacji i intrygującemu wewnętrznemu systemowi operacyjnemu użytkownicy z całego świata przestawili się na Nubię, a Nubia Red Magic 8 Pro jest jednym z największych hitów.

To urządzenie jest również całkiem dobre pod względem niestandardowego rozwoju. Istnieje wiele modów, z których możesz się cieszyć. Aby jednak przeprowadzić te poprawki, będziesz musiał zaznaczyć ważny warunek wstępny – odblokować program ładujący.

Jeśli chcesz odblokować bootloader w Nubii Red Magic 8 Pro, ten przewodnik jest dla Ciebie idealny. W tym poradniku dowiesz się jak odblokować bootloader w Nubii Red Magic 8 Pro.

Jak odblokować program ładujący w Nubii Red Magic 8 Pro

Jak odblokować bootloader w Nubii Red Magic 8 Pro

Krok 1: Zainstaluj zestaw SDK dla Androida

Aby rozpocząć, zainstaluj narzędzia platformy Android SDK na swoim komputerze. Jest to oficjalny plik binarny ADB i Fastboot dostarczony przez Google. Powinieneś go pobrać i rozpakować w dogodnym miejscu na swoim komputerze. Spowoduje to utworzenie niezbędnego folderu platform-tools.

Krok 2: Włącz debugowanie USB i odblokowywanie OEM

Następnie musisz włączyć debugowanie USB i odblokowywanie OEM na swoim smartfonie. Dzięki temu pierwszemu Twój smartfon będzie rozpoznawalny przez komputer w trybie ADB. Tymczasem pozwoli ci łatwo uruchomić smartfon w trybie Fastboot.

Aby przeprowadzić proces odblokowania bootloadera, konieczne będzie odblokowanie OEM. Musisz przejść do Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Stuknij 7 razy numer kompilacji -> Wróć do Ustawień -> System -> Opcje programisty -> Włącz debugowanie USB i odblokowywanie OEM.

Krok 3: Uruchom urządzenie w trybie Fastboot

  • Podłącz smartfon do komputera za pomocą kabla USB
  • Przejdź do folderu platform-tools i wpisz CMD w pasku adresu, a następnie naciśnij Enter, aby uruchomić wiersz poleceń
  • Wpisz następujące polecenie w oknie CMD, aby uruchomić urządzenie w trybie Fastboot –

adb, zrestartuj program ładujący

  • Teraz wpisz następujące polecenie, aby sprawdzić połączenie Fastboot –

urządzenia szybkiego uruchamiania

  • Jeśli otrzymasz identyfikator urządzenia, po którym następuje słowo kluczowe Fastboot, oznacza to, że połączenie zostało pomyślnie zakończone

Krok 4: Zainstaluj sterowniki Fastboot

  • Teraz musisz zainstalować sterowniki Fastboot, aby Twój komputer mógł zidentyfikować podłączone urządzenie w trybie Fastboot.

Krok 5: Odblokuj bootloader

  • Wpisz następujące polecenie w oknie CMD otwartym w narzędziach platformy

Odblokowanie flashowania fastboot

  • Otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem na swoim urządzeniu i będziesz musiał użyć klawiszy głośności, aby wybrać opcję Odblokuj program ładujący, a następnie nacisnąć klawisz zasilania, aby to potwierdzić
  • Twoje urządzenie zostanie zresetowane, a program ładujący zostanie odblokowany
  • Ponadto będziesz musiał zalogować się do swojego identyfikatora Google i skonfigurować smartfon od zera