Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak odblokować program ładowania w OnePlus Nord 2T

Jeśli chodzi o dziedzinę budżetową, seria OnePlus Nord firmy OnePlus zdołała ugruntować swoją pozycję jako jedna z najlepszych linii w segmencie budżetowym. OnePlus Nord 2T był dostarczany z oprogramowaniem OxygenOS 12 od razu po wyjęciu z pudełka i od tego czasu otrzymał aktualizację OxygenOS 13. Niestety aktualizacja nie spodobała się większości użytkowników Nord 2T. Ale nie martw się, istnieje obejście.

Możesz zrootować swój telefon i modyfikować elementy systemu operacyjnego oraz uzyskać uprawnienia administracyjne za pomocą Magisk. Ponadto możesz także zmienić standardowy system operacyjny i zainstalować nową niestandardową pamięć ROM. Zanim będziesz mógł to zrobić, jednym z warunków wstępnych będzie odblokowanie programu ładującego w OnePlus Nord 2T.

Jeśli chcesz się tego nauczyć, ten przewodnik jest dla Ciebie idealny. W tym przewodniku dowiesz się, jak odblokować program ładujący w OnePlus Nord 2T.

Jak odblokować bootloader w OnePlus Nord 2T 5G

Jak odblokować program ładujący w OnePlus Nord 2T

Krok 1: Zainstaluj zestaw SDK dla Androida

Aby rozpocząć, zainstaluj narzędzia platformy Android SDK na swoim komputerze. Jest to oficjalny plik binarny ADB i Fastboot dostarczony przez Google. Powinieneś go pobrać i rozpakować w dogodnym miejscu na swoim komputerze. Spowoduje to utworzenie niezbędnego folderu platform-tools.

Krok 2: Włącz debugowanie USB i odblokowywanie OEM

Następnie musisz włączyć debugowanie USB i odblokowywanie OEM w OnePlus Nord 2T. Dzięki temu pierwszemu Twój smartfon będzie rozpoznawalny przez komputer w trybie ADB. Tymczasem pozwoli ci łatwo uruchomić smartfon w trybie Fastboot.

Aby przeprowadzić proces odblokowania bootloadera, konieczne będzie odblokowanie OEM. Musisz przejść do Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Stuknij 7 razy numer kompilacji -> Wróć do Ustawień -> System -> Opcje programisty -> Włącz debugowanie USB i odblokowywanie OEM.

Krok 3: Uruchom urządzenie w trybie Fastboot

  • Podłącz smartfon do komputera za pomocą kabla USB
  • Przejdź do folderu platform-tools i wpisz CMD w pasku adresu, a następnie naciśnij Enter, aby uruchomić wiersz poleceń
  • Wpisz następujące polecenie w oknie CMD, aby uruchomić urządzenie w trybie Fastboot –

adb, zrestartuj program ładujący

  • Teraz wpisz następujące polecenie, aby sprawdzić połączenie Fastboot –

urządzenia szybkiego uruchamiania

  • Jeśli otrzymasz identyfikator urządzenia, po którym następuje słowo kluczowe Fastboot, oznacza to, że połączenie zostało pomyślnie zakończone

Krok 4: Zainstaluj sterowniki Fastboot

Teraz musisz zainstalować sterowniki Fastboot, aby Twój komputer mógł zidentyfikować podłączone urządzenie w trybie Fastboot.

Krok 5: Odblokuj program ładujący w OnePlus Nord 2T

  • Wpisz następujące polecenie w oknie CMD otwartym w narzędziach platformy

Odblokowanie flashowania fastboot

  • Otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem na swoim urządzeniu i będziesz musiał użyć klawiszy głośności, aby wybrać opcję Odblokuj program ładujący
  • Następnie naciśnij klawisz zasilania, aby to potwierdzić
  • Twoje urządzenie zostanie zresetowane, a program ładujący zostanie odblokowany
  • Ponadto będziesz musiał zalogować się do swojego identyfikatora Google i skonfigurować smartfon od zera