Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak odblokować program ładujący w OnePlus 11R (OnePlus Ace 2)

OnePlus 11R lub OnePlus Ace 2 to najnowszy dodatek do rodziny OnePlus, który cofnął czas i powrócił z czymś podobnym do czasów, gdy producent OEM był znany jako flagowy zabójca. Dzięki niesamowitym funkcjom, które zachwycą każdego użytkownika smartfona, w tym telefonie każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak niektórzy użytkownicy mogą chcieć więcej, być może więcej funkcji dostosowywania, pozbycia się oprogramowania typu bloatware i nie tylko.

Można to zrobić, instalując niestandardową pamięć ROM na swoim urządzeniu i nadając smartfonowi zupełnie inny wygląd. Aby tak się stało, musisz najpierw odblokować program ładujący w OnePlus 11R lub OnePlus Ace 2. Jeśli chcesz to zrobić, ten przewodnik będzie niezwykle pomocny. W tym przewodniku dowiesz się, jak odblokować program ładujący w OnePlus 11R lub OnePlus Ace 2.

Jak odblokować program ładujący w OnePlus 11R lub OnePlus Ace 2

Krok 1: Zainstaluj zestaw SDK dla Androida

Aby rozpocząć, zainstaluj narzędzia platformy Android SDK na swoim komputerze. Jest to oficjalny plik binarny ADB i Fastboot dostarczony przez Google. Powinieneś go pobrać i rozpakować w dogodnym miejscu na swoim komputerze. Spowoduje to utworzenie niezbędnego folderu platform-tools.

Krok 2: Włącz debugowanie USB i odblokowywanie OEM

Jak odblokować program ładujący w OnePlus 11R (OnePlus Ace 2)

Następnie musisz włączyć debugowanie USB i odblokowywanie OEM na swoim smartfonie. Dzięki temu pierwszemu Twój smartfon będzie rozpoznawalny przez komputer w trybie ADB. Tymczasem pozwoli ci łatwo uruchomić smartfon w trybie Fastboot.

Aby przeprowadzić proces odblokowania bootloadera, konieczne będzie odblokowanie OEM. Musisz przejść do Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Stuknij 7 razy numer kompilacji -> Wróć do Ustawień -> System -> Opcje programisty -> Włącz debugowanie USB i odblokowywanie OEM.

Krok 3: Uruchom urządzenie w trybie Fastboot

  • Podłącz smartfon do komputera za pomocą kabla USB
  • Przejdź do folderu platform-tools i wpisz CMD w pasku adresu, a następnie naciśnij Enter, aby uruchomić wiersz poleceń
  • Wpisz następujące polecenie w oknie CMD, aby uruchomić urządzenie w trybie Fastboot –

adb, zrestartuj program ładujący

  • Teraz wpisz następujące polecenie, aby sprawdzić połączenie Fastboot –

urządzenia szybkiego uruchamiania

  • Jeśli otrzymasz identyfikator urządzenia, po którym następuje słowo kluczowe Fastboot, oznacza to, że połączenie zostało pomyślnie zakończone

Krok 4: Zainstaluj sterowniki Fastboot

  • Teraz musisz zainstalować sterowniki Fastboot, aby Twój komputer mógł zidentyfikować podłączone urządzenie w trybie Fastboot.

Krok 5: Odblokuj bootloader

  • Wpisz następujące polecenie w oknie CMD otwartym w narzędziach platformy

Odblokowanie flashowania fastboot

  • Otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem na swoim urządzeniu i będziesz musiał użyć klawiszy głośności, aby wybrać opcję Odblokuj program ładujący, a następnie nacisnąć klawisz zasilania, aby to potwierdzić
  • Twoje urządzenie zostanie zresetowane, a program ładujący zostanie odblokowany
  • Ponadto będziesz musiał zalogować się do swojego identyfikatora Google i skonfigurować smartfon od zera