Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak odzyskać konto Gmail?

Z prawie 2 miliardami użytkowników na całym świecie Gmail jest najpopularniejszą usługą e-mail na świecie. Chociaż możesz korzystać ze smartfona z Androidem bez logowania się na konto Gmail, bez Gmaila stracisz wiele funkcji. Ta usługa e-mail sprawia, że ​​system Android jest bardzo łatwy w użyciu, pokazując dominację swoich usług w naszym cyfrowym życiu.

Aktywna usługa Gmail jest ważna pod względem technicznym i kluczowa dla wszystkich usług Google Mobile, w tym Zdjęć Google, Dokumenty Googlei Google Meet. Utrata dostępu do konta Gmail może być kłopotliwa.

Jak odzyskać konto Gmail?

Utrata konta nie tylko uniemożliwi otrzymywanie wiadomości e-mail, ale może również spowodować utratę dostępu do niektórych ważnych funkcji i danych. Jeśli w jakiś sposób utraciłeś dostęp do konta Gmail, oto dziewięć przydatnych rzeczy, które możesz chcieć zrobić.

Inhaltsverzeichnis

1. Do logowania użyj numeru telefonu zamiast hasła

Ta opcja jest prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem odzyskania konta i jest ważna tylko w przypadku zapomnienia adresu e-mail. W jakiś sposób niektórzy ludzie tworzą tak skomplikowane adresy e-mail (np. [email protected]), że nawet nie pamiętają nazwy e-mail. Zdziwiłbyś się także, jak często ludzie zapominają, że oryginalny numer telefonu dołączony do wiadomości e-mail może służyć również do logowania.

W takim przypadku, jeśli zapomniałeś swojego adresu e-mail, najprostszym i najłatwiejszym sposobem na jego odzyskanie jest użycie numeru telefonu do zalogowania się na konto Gmail zamiast wpisywania hasła. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Android
  • Kiedy logujesz się na swoje konto Google, wpisz swój adres e-mail lub numer telefonu.
  • Kliknij Dalej. Otrzymasz przypomnienie o sprawdzeniu telefonu.
  • Odblokuj swój telefon z Androidem.
  • W „?Próbuję podpisać i”?” sekcji, dotknij Tak.
iOS
  • Kiedy logujesz się na swoje konto Google, wpisz swój adres e-mail lub numer telefonu.
  • Kliknij Dalej, aby otrzymać przypomnienie o sprawdzeniu telefonu.
  • Na iPhonie dotknij Powiadomienia u góry ekranu.
  • W „?Próbuję podpisać i”?” sekcji, dotknij Tak.

2. Pobierz adres e-mail i numer telefonu

Odzyskiwanie adresu e-mail i numeru telefonu to kolejne wykonalne i łatwe rozwiązanie, którego możesz użyć do odzyskania adresu e-mail w celu uzyskania dostępu do pierwotnego konta. Podczas konfigurowania konta Gmail zawsze istnieje możliwość odzyskania wiadomości e-mail. Upewnij się, że e-mail, który próbujesz odzyskać, jest często używany. Google wyśle ​​Twoje hasło/szczegóły OTP na adres e-mail lub numer telefonu powiązany z kontem.

3. Korzystaj ze swojego konta Google na iPhonie lub iPadzie

Uwaga, użytkownicy iPhone’a lub iPada mogą chcieć skorzystać z urządzenia, na którym zalogujesz się na swoje konto Google. To urządzenie nie pyta o hasło; możesz go użyć, aby uzyskać dostęp do swojego konta.

4. Odblokuj urządzenie z Androidem, aby sprawdzić, czy jesteś jego właścicielem

Ta opcja jest dostępna tylko dla tych, których telefony obsługują system operacyjny Android. Zwykle Twój smartfon z Androidem jest połączony z Twoim kontem Gmail. Dostęp do swojego konta możesz uzyskać za pomocą numeru telefonu wpisanego do Twojego konta. Tutaj przydatna może okazać się także aplikacja Google Authenticator; Za pomocą tej aplikacji użytkownicy mogą potwierdzić swoje logowanie za pomocą losowo wygenerowanego numeru.

5. Korzystanie z poprzedniej lokalizacji i urządzenia do logowania

Większość ludzi ma problemy z logowaniem do Gmaila po zmianie urządzenia. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, spróbuj przełączyć się z powrotem na urządzenie (komputer stacjonarny, laptop lub komputer stacjonarny), którego zwykle używasz do logowania się. To najprawdopodobniej rozwiąże problem.

Oprócz korzystania z tego samego komputera, smartfona lub tabletu musisz używać tej samej przeglądarki, ponieważ hasło może być przechowywane w przeglądarce. Staraj się także przebywać w tym samym miejscu, w którym często się logujesz, np. w domu lub w pracy. Wykonaj poniższe czynności, aby odzyskać hasło z przeglądarki.

Komputer

Otwórz przeglądarkę Chrome.
Po prawej stronie paska narzędzi kliknij okrągłą ikonę i opcję Hasła. Zwykle ma to postać ikony klucza.

Stamtąd możesz przeglądać, usuwać lub eksportować zapisane hasła. Wyświetl zapisane hasła: kliknij ikonę oka po prawej stronie każdego hasła, aby je wyświetlić.

6. Sprawdź wszystkie dostępne dane i opcje odzyskiwania. Będziesz potrzebować tej opcji, jeśli nie pamiętasz udostępnionych informacji dotyczących odzyskiwania. Aby to sprawdzić, przejdź do strony swojego konta Google; Wystarczy, że przejdziesz do sekcji „Sposoby, w jakie możemy zweryfikować Twoją tożsamość”. Tutaj możesz uzyskać zarejestrowany pomocniczy numer telefonu lub adres e-mail.

7. Odpowiedz na pytania zabezpieczające

Chociaż konta Gmail są stare, nadal zawierają pytania i odpowiedzi dotyczące odzyskiwania. Te pytania i odpowiedzi są powiązane z naszym kontem Gmail i stanowią doskonałe narzędzie do odzyskiwania danych. Spróbuj więc dobrze zapamiętać pytanie(a) i nie zapomnij; Cóż, Googl nie zadaje Ci pytania, tylko pokazuje pytanie i musisz na nie odpowiedzieć słowo po słowie. Jeśli nie masz powiązanego pomocniczego adresu e-mail lub numeru telefonu, udzielenie odpowiedzi na te pytania może okazać się pomocne.

8. Użyj starego hasła

Czasami zmieniamy hasła, ponieważ stare hasło zostało naruszone. Jednak to stare hasło może być przydatne, ponieważ Google czasami uwierzytelnia użytkowników przy użyciu starego hasła. Na szczęście Google pozwala zgadywać, dzięki czemu możesz użyć najlepszego przypuszczenia.

9. Staraj się pamiętać, kiedy konfigurowałeś swoje konto Gmail

Opcja ta będzie bardzo utrudniona dla użytkowników, którzy nie śledzą swojej historii. Jeżeli wszystkie inne opcje zawiodą, może być wymagane podanie informacji o dacie otwarcia konta; Czasami Google prosi o te informacje. Zaletą tej metody jest to, że Google nie szuka dokładnej odpowiedzi. Pomocne może być pamiętanie przybliżonej odpowiedzi lub tylko roku otwarcia konta.

Jednym ze sposobów ustalenia roku otwarcia konta Gmail jest zapamiętanie ważnych wydarzeń z tego samego okresu, w którym otworzyłeś wiadomość e-mail; Może to być podanie o pracę, program, stopień naukowy lub inne wydarzenie.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPressdarmowy płatny kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie lenevoPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumudemy do pobrania za darmo