Jak ręcznie zaktualizować aplikację usług Google Play

Jeśli masz smartfon z Androidem, możesz być świadomy tego, jak ważne jest regularne aktualizowanie aplikacji.

Na szczęście, jeśli instalujesz aplikacje ze Sklepu Play, masz opcję automatycznej aktualizacji aplikacji za każdym razem, gdy dostępna jest aktualizacja.

Mimo to często znajdziesz się w sytuacji, w której aplikacja przestanie działać i nie będzie działać, dopóki nie zaktualizujesz usług Google Play.

Idealnie nie musisz nic robić na swoim końcu, ponieważ usługi Google Play są aktualizowane automatycznie, ale może się zdarzyć.

Zaktualizuj usługi Google Play ze Sklepu Play

Śledź ten link aby otworzyć aplikację usług Google Play w Sklepie Play, jeśli znajdziesz przycisk „Aktualizuj”, upewnij się, że zaktualizowałeś usługi Google Play.

Jeśli nie znajdziesz opcji aktualizacji usług Google Play, możesz odinstalować istniejące aktualizacje i ponownie je zainstalować.

Jak odinstalować aktualizacje z aplikacji usług Google Play

Musisz przejść do obszaru ustawień, aby zobaczyć listę wszystkich aplikacji. Gdy już tam będziesz, znajdź usługi Google Play i dotknij jej.

Gdy znajdziesz się na tej stronie, stuknij w trzy kropki, które pojawiają się w prawym górnym rogu, stuknięcie w nią daje opcję odinstalowania aktualizacji.

Po odinstalowaniu aktualizacji uruchom ponownie telefon i poczekaj kilka minut na aktualizację usług Google Play.

Po zakończeniu będziesz mógł korzystać z aplikacji.

Pobierz i zainstaluj APK usług Google Play

Jeśli z jakiegoś powodu powyższe metody nie działają, ostatnią opcją jest zainstalowanie pliku APK dla aplikacji usług Google Play.

Proszę Note: Podczas pobierania APK usług Google Play musisz upewnić się, że pobierasz najnowszą wersję.

Możesz Śledź ten link aby otworzyć aplikację usług Google Play na serwerze lustrzanym APK, a następnie znajdź najnowszą wersję, która pojawi się u góry w sekcji „Wszystkie wersje”.

Po pobraniu i zainstalowaniu pakietu APK problem zostanie rozwiązany.