Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak stworzyć treści przyjemne dla tłumu dla Reddit

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak stworzyć treści przyjemne dla tłumu dla Reddit

W porównaniu do innych popularnych witryn do udostępniania treści, takich jak YouTube, PinterestI Twitter, Reddit to osobna kategoria. Chociaż większość jego multimediów pochodzi od użytkowników linkujących do witryn stron trzecich, ich siłą napędową są także treści tworzone przez samych użytkowników.

Mimo to Reddit jest niezwykle trudny do pełnego wykorzystania przez marketerów, a jego użytkownicy często są bardzo krytyczni wobec treści nadmiernie sprzedażowych. Jednak tworzenie treści, które pokochają użytkownicy Reddita, wcale nie jest niemożliwe, a my pokażemy Ci, jak to zrobić.

Co to jest Reddit?

Założony po raz pierwszy w 2005 roku serwis Reddit można chyba najlepiej opisać jako gigantyczną kolekcję forów, z których każde skupia się na innym temacie. Ogólnie rzecz biorąc, użytkownicy mogą przesyłać na forum dwa rodzaje treści:

 • spinki do mankietów, który może zawierać łącze do obrazu lub filmu znajdującego się w innej witrynie; I
 • posty tekstowektóre są hostowane na samym Reddicie.

Ale rodzaje podforów – znanych na Reddicie jako subreddityprzy czym każdy jest sformatowany jako /r/temat– różnią się znacznie. The najpopularniejsze to m.in:

 • /r/ogłoszeniagdzie Reddit Inc. publikuje oficjalne ogłoszenia;
 • /r/zabawnegdzie użytkownicy zamieszczają treści humorystyczne;
 • /r/ZapytajRedditagdzie użytkownicy zadają sobie nawzajem pytania;
 • /r/graniegdzie użytkownicy zamieszczają posty na temat gier wideo, planszowych i karcianych;
 • /r/och, gdzie użytkownicy udostępniają zdjęcia i filmy przedstawiające urocze tematy; I
 • /r/muzykagdzie użytkownicy dyskutują o wszystkim, co związane z muzyką i dzielą się własnymi dziełami.

Ale to nie jedyne subreddity – istnieją ich więcej niż trzy od sierpnia 2021 rwięc istnieje subreddit na praktycznie każdy temat pod słońcem.

Na przykład na subredditach istnieją duże i aktywne społeczności, takie jak:

 • /r/mała firmaw którym użytkownicy zadają i odpowiadają na pytania dotyczące zakładania i prowadzenia małej firmy;
 • /r/SEOgdzie użytkownicy dzielą się nowościami SEO;
 • /r/marketing treści, gdzie użytkownicy omawiają content marketing i udzielają porad; I
 • /r/blogowaniegdzie użytkownicy opowiadają o tajnikach blogowania.

Niektóre marki i produkty mają nawet własne subreddity, w których przedstawiciele tych marek mogą, ale nie muszą, uczestniczyć. Przykłady obejmują:

 • /r/XboxSeriesXgdzie użytkownicy omawiają najnowszą konsolę do gier wideo Xbox;
 • /R/Applegdzie użytkownicy dzielą się wiadomościami na temat Apple i jego produkty;
 • /r/instantpotgdzie właściciele Instant Pot wymieniają się przepisami i poradami;
 • /r/razer, gdzie użytkownicy mówią o komputerach i urządzeniach peryferyjnych Razer; I
 • /r/Huelaw którym użytkownicy omawiają produkt zastępujący posiłek Huel.

W całym Reddicie jedną z jego najważniejszych funkcji jest system głosowania. Dzięki niemu użytkownicy mogą to zrobić zagłosuj (tzn. głosuj za) lub głosować negatywnie (tj. głosować przeciw) postom z dowolnego powodu, jaki uznają za stosowny. Im więcej głosów pozytywnych ma post, tym wyżej pojawia się na stronie subreddita. Im więcej głosów przeciwnych, tym niższa.

Głosy za i przeciw wpływają również na poszczególnych użytkowników — im więcej głosów pozytywnych otrzymają posty użytkownika, tym więcej karma (tj. punkty), które posiada ten użytkownik. Im więcej minusów otrzymują ich posty, tym mniej mają karmy.

Czy Reddit można wykorzystać w marketingu?

Biorąc pod uwagę, jak wielu użytkowników Reddita jest aktywnych i pełnych pasji, naturalne jest, że zastanawiasz się, czy nie mógłbyś wykorzystać tej witryny do własnych celów marketingowych. Krótko mówiąc, odpowiedź na Twoje pytanie brzmi zdecydowanie „tak” – w końcu wielu markom już się to udało.

Na przykład Toyota wypuściła serię czterech reklam na Reddicie, w których zadawała użytkownikom pytania dostał tysiące komentarzy w odpowiedzi. Było to szczególnie prawdziwe w przypadku dwóch reklam, w których wspominano o rozdawaniu Reddit Gold, jednej z wirtualnych nagród Reddit:

Podobnie firma Beardbrand, zajmująca się produktami do pielęgnacji mężczyzn, odniosła sukces i uznanie na Reddicie tworzenie pomocnych poradników dla innych przedsiębiorców i uczestniczenie w subredditach związanych z brodą, rażąco promujących własne produkty.

Z drugiej strony Reddit doświadczył więcej niepowodzeń marketingowych; tak wiele, że istnieje wiele ich list. Przykład: Woody Harrelson’s katastrofalny wywiad otwarty „Zapytaj mnie o wszystko” (AMA). z 2011 r. Założeniem subreddita Ask Me Everything (/r/AMA) na Reddicie jest to, że użytkownicy mogą zadawać ciekawym osobom szeroki wachlarz pytań.

A jednak Woody wydawał się mieć wrażenie, że użytkownicy nie powinni mieć możliwości zadawania mu zbyt osobistych lub nie na temat pytań, a jedynie zadawać pytania na temat jego nadchodzącego filmu Wał. W odpowiedzi na pytanie dotyczące jego osobistych relacji odpowiedział, mówiąc użytkownikom, aby „trzymali się filmu”. Użytkownicy szybko okazali swoje niezadowolenie, minusując jego komentarze i krytykując aktora za „pchanie” filmu:

Jaka jest więc różnica między sposobem, w jaki Beardbrand podszedł do marketingu na Reddicie, a tym, jak zrobił to Woody Harrelson? Ten pierwszy rozumiał, jak działa Reddit i czego chcą jego użytkownicy, drugi nie.

Jak sprzedawać na Reddicie

Wiesz, że chcesz, aby Twoja kampania marketingowa na Reddicie przyniosła wyniki bardziej podobne do wyników Beardbranda niż Woody’ego Harrelsona, ale jak możesz to zapewnić? Wdrożyj te podstawowe taktyki, aby zwiększyć swoje szanse na sukces.

Wiedz, kiedy kupować reklamy

Od samego początku ważne jest, aby poznać różnicę między marketingiem Reddit a reklamą Reddit.

Dzięki organicznemu marketingowi Reddit będziesz publikować komentarze i posty. Ale dzięki płatnym reklamom Reddit będziesz płacić za reklamy.

Skąd wiesz, którego powinieneś użyć? Reddita własne wytyczne dotyczące spamu ująć to najlepiej:

Jeśli Twoje wpisy na Reddicie składają się głównie z linków do firmy, którą prowadzisz, jesteś właścicielem lub z której w inny sposób czerpiesz korzyści, postępuj ostrożnie lub rozważ możliwości reklamowania się za pomocą naszej platformy samoobsługowej.

Innymi słowy, jeśli będziesz używać konta Reddit swojego lub swojej marki w celach promocyjnych, prawdopodobnie lepiej będzie dla Ciebie kupowanie reklam. Jeśli jednak będziesz używać swojego konta Reddit także do uczestniczenia w dyskusjach i społecznościach promujących Twoją markę, marketing organiczny może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Bądź bardziej autentyczny

Jeśli jest coś, czego użytkownicy Reddita nienawidzą, to jest to nieszczerość, szczególnie ze strony firm i marek. Istnieje nawet subreddit z ponad 200 000 członków, /r/HailCorporate, w którym użytkownicy wyśmiewają pozornie organiczne posty i komentarze na Reddicie, które w rzeczywistości są słabo zamaskowanymi reklamami produktów i firm:

Kiedy więc tworzysz swoje posty i komentarze:

 • bierz udział w dyskusjach tylko wtedy, gdy masz coś do dodania;
 • bądź przejrzysty w kwestii pracy dla marki, o której wspominasz; I
 • powstrzymuj się od używania nadmiernie sprzedażowego języka lub żargonu.

W razie wątpliwości pamiętaj, że najgorsze, co możesz zrobić, to oszukać użytkowników, aby myśleli, że patrzą na post generowany przez użytkowników, a nie na post promocyjny. Zamiast tego musisz zachować autentyczność, zachować uczciwość i szanować czas użytkowników, publikując wyłącznie istotne treści.

Subreddity badawcze

Ponieważ użytkownicy Reddita są niechętni nieautentycznym treściom, ważne jest, aby wybrać odpowiednie i najbardziej odpowiednie subreddity, na których chcesz tworzyć swoje posty.

Zwykle oznacza to unikanie najbardziej popularnych subredditów (takich jak /r/funny lub /r/pics) i zamiast tego wybieranie tych, które są bardziej niszowe.

Załóżmy na przykład, że chcesz promować witrynę małej firmy kosmetycznej w serwisie Reddit. Zamiast publikować mema związanego z makijażem na /r/funny, prawdopodobnie osiągniesz lepsze wyniki, publikując oryginalne treści na bardziej odpowiednim subreddicie, takim jak /r/makeupaddiction lub /r/indiemakeupandmore.

Naucz się słuchać

Niezależnie od tego, czy chcesz używać Reddita do opowiadania innym o swojej marce, równie korzystne może być usiąść i wysłuchać pytań i wątpliwości użytkowników dotyczących organizacji takich jak Twoja.

Aby to zrobić, nie musisz nawet zadawać sobie pytań. Zamiast tego po prostu znajdź odpowiednie subreddity i zacznij czytać.

Na przykład, jeśli prowadzisz kampanię marketingową na Reddicie dla firmy sprzedającej naczynia kuchenne, mądrze byłoby sprawdzić subreddit /r/cooking. W ten sposób możesz natknąć się na post podobny do tego, w którym setki użytkowników opowiadają, jak wyglądałaby ich wymarzona kuchnia, gdyby pieniądze nie grały roli:

Od gadżetów i urządzeń po wystrój i architekturę – taki wątek zapewni Ci listę funkcji, których szukają Twoi potencjalni klienci, oraz problemów, które chcą rozwiązać.

Zapewnij wsparcie

Jeśli Twoja marka jest już na tyle ugruntowana, że ​​użytkownicy mówią o niej na Reddicie, masz doskonałą okazję do zaoferowania obsługi klienta.

Jednym z najlepszych przykładów jest własny subreddit firmy elektronicznej Razer, którego pracownicy regularnie odpowiadają na pytania użytkowników i pomagają im w rozwiązywaniu problemów technicznych.

Jak widać na powyższym przykładzie, użytkownicy często pozytywnie reagują na indywidualną uwagę, jaką otrzymują od marek znających się na Reddicie. Ponadto będziesz mieć szansę pokazać innym użytkownikom, jak znakomita jest obsługa klienta Twojej marki.

Przeczytaj zasady

Jeśli nie znasz jeszcze Reddita, możesz nie wiedzieć, że każdy subreddit rządzi się własnym, unikalnym zestawem zasad, które są egzekwowane przez własną grupę moderatorów.

Na przykład jeden subreddit może nie zezwalać użytkownikom na publikowanie zdjęć, a inny może nie pozwalać na publikowanie filmów. Wiadomo nawet, że subreddity, które cieszą się dużym ruchem, zabraniają użytkownikom zadawania pewnych pytań, ponieważ zadano je już wiele razy.

Z tego powodu ważne jest, aby zapoznać się z regulaminem subreddita, na którym publikujesz i komentujesz. Można je zazwyczaj znaleźć na pasku bocznym strony głównej subreddita, jak widać na /r/technology:

Note że w powyższym przykładzie obsługa klienta jest dozwolona. Jeśli tego nie wiedziałeś i po prostu wkroczyłeś i zacząłeś oferować użytkownikom obsługę klienta, natychmiast zostałbyś zablokowany w subreddicie. Krótko mówiąc, naprawdę warto zapoznać się z regulaminem.

Skorzystaj z funkcji analitycznych

Marketing Reddit nie różni się od innych form marketingu tym, że musisz korzystać ze szczegółowych danych, aby zobaczyć, jak radzą sobie Twoje treści i gdzie można je ulepszyć.

Jeśli promujesz swoje treści za pomocą płatnych reklam Reddit, zadanie to jest proste dzięki Reddit wbudowane narzędzia do zarządzania reklamami. Umożliwiają one szybkie przeglądanie wskaźników, takich jak:

 • wrażenia;
 • efektywny koszt tysiąca wyświetleń (eCPM);
 • zaręczyny;
 • kliknięcia;
 • koszt kliknięcia (CPC);
 • współczynnik klikalności (CTR); I
 • konwersje.

Jeśli jednak promujesz swoje treści w sposób organiczny, publikując posty i komentarze tak jak wszyscy inni, sytuacja staje się nieco trudniejsza. Reddit nie umożliwia przeglądania danych o bezpłatnych postach, więc marketerzy muszą zamiast tego zwrócić się do narzędzi innych firm.

Kiedy zaczynasz publikować posty w nowym subreddicie, jednym z najbardziej przydatnych jest Później dla Reddita. Ich wyjątkowy narzędzie do analizy subreddita określa najlepszy dzień i godzinę na publikację dowolnego subreddita na podstawie historycznych zachowań użytkowników:

Możesz go także użyć do planowania postów w optymalnych porach i sprawdzania najskuteczniejszych słów tytułowych postów.

A jeśli wolisz opcję płatną, możesz zainteresować się pakietem bardziej szczegółowych narzędzi, takich jak te z Raportu Społecznego. Mogą dostarczyć Ci szczegółowych wskaźników wydajności, jeszcze bardziej ułatwić planowanie postów i zidentyfikować subreddity, które zapewniają największe zaangażowanie.

Reddit Mądrzej, nie trudniej

Tworzenie treści dla Reddita różni się od tworzenia treści dla jakiejkolwiek innej platformy — samą witrynę trudno sklasyfikować, każdy z jej subredditów jest inny, a jej użytkownicy są notorycznie wrogo nastawieni do reklamodawców.

Ale przy odrobinie badań i wiedzy o tym, czego chcą użytkownicy, możesz przekształcić Reddita z zastraszającej zagadki w marketingową kopalnię złota.

Kredyty obrazowe

RedditAdvertising.com / lipiec 2016
Obserwator / luty 2021
Zrzuty ekranu autorstwa autora / sierpień 2021