Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak zablokować numer telefonu?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak zablokować numer telefonu?

Są chwile, kiedy możesz czuć taką potrzebę zablokować numer telefonu i unikaj niechcianych telefonów, czy to od natrętnych telemarketerów, czy od byłego chłopaka/dziewczyny, który po prostu nie akceptuje, że to wszystko KONIEC! Powodów zablokowania numeru telefonu jest wiele, ale rozwiązań tego problemu jest wiele i jest ich niewiele. Jednak w zależności od modelu telefonu komórkowego i operatora może istnieć rozwiązanie.

Jak blokować numery telefonów i unikać niechcianych połączeń

Istnieją różne sposoby radzenia sobie z niechcianymi połączeniami i blokowania numeru telefonu. Nie wszystkie metody będą działać dla wszystkich, dlatego musisz uważnie wybrać opcję, która będzie dla Ciebie skuteczna.

Rejestracja „Nie dzwoń”.

Ta opcja najlepiej sprawdza się, jeśli próbujesz zablokować telemarketera. Jeśli jesteś w USA, możesz zarejestrować się w Krajowy Nie dzwoń do rejestru lub zadzwoń z numeru, który chcesz zablokować, aby trzymać telemarketerów na dystans. Telemarketer nie może dzwonić do Ciebie po dodaniu Cię do tej listy. Jeśli jesteś w Indiach, jest podobnie Krajowy Nie dzwoń do rejestru gdzie możesz zarejestrować swój numer telefonu.

Pomoc przewoźnika

Skorzystanie z pomocy operatora jest najwłaściwszą opcją zablokowania dowolnego numeru telefonu.

  • AT&T: Jeśli jesteś klientem sieci bezprzewodowej AT&T, możesz skorzystać z usługi premium o nazwie „Kontrola rodzicielska”, co pozwoli Ci ograniczyć liczbę osób, które mogą do Ciebie dzwonić lub wysyłać SMS-y, blokując lub zezwalając na określone numery. Kosztuje zaledwie $40,99 miesięcznie.
  • Verizon : Iść do Verizon Wireless i zaloguj się na swoje konto. A następnie przejdź do „Moich usług” i wybierz kontrolę SPAmu. Tutaj możesz dodać do 5 numery telefonów, z którymi nie chcesz się z Tobą kontaktować ani nawet wysyłać SMS-ów.
  • Sprint i T-Mobile: Obecnie Sprint i T-Mobile nie zapewniają łatwego sposobu blokuj niechcianych rozmówców, chociaż istnieje obejście dla użytkowników Sprint. Możesz zablokować wszystkie numery, których nie ma w kontaktach w telefonie. W tym celu przejdź do Ustawienia -> Bezpieczeństwo -> Inne [password will be last 4 digits of your phone number] –> Ustawienia połączeń. Tutaj znajdziesz tę opcję.

Opcje specyficzne dla słuchawki

Późno, producenci telefonów zaczęli udostępniać funkcje, które mogą Ci pomóc zablokuj telefon liczby. Zwróć uwagę na wbudowane lub dostępne do pobrania opcje ograniczania połączeń przychodzących.

  • Nokia : Użytkownicy telefonów Nokia z systemem Symbian mogą pobierać aplikacje takie jak , które mogą blokować wykonywanie połączeń z określonych numerów telefonów.
  • SAMSUNG : Jeśli masz telefon Samsung, możesz przekierować połączenie przychodzące bezpośrednio na pocztę głosową, nawet bez dzwonienia na Twoim urządzeniu. Spójrz na “Lista zablokowanych” na Twoim urządzeniu
  • Sony Ericsson : Telefony komórkowe SE mają wbudowane funkcje blokowania, po prostu wybierz Ustawienia > Połączenia > Zarządzaj połączeniami > Akceptuj połączenia > Tylko z listy i naciśnij „Edytuj”, aby wybrać numery.
  • T-mobile G1: Podobnie jak telefony Samsung, G1 również wykorzystuje funkcję dostępną na liście kontaktów do blokowania określonych numerów.
  • Jeżyna : Jeśli masz Blackberry, możesz skorzystać z programu o nazwie Skuteczna blokada połączeń z BerryWAV. Ten program zablokuje określone numery i pozwoli drugiej stronie usłyszeć komunikaty informujące, że Twój numer został odłączony lub nie jest już dostępny. Inną taką aplikacją jest Blokada połączeń.
  • iPhone’a : Nie jest to prosta opcja dostępna dla iPhone’ów, jeśli nie używasz iOS 7. Jeśli korzystasz z systemu iOS, sprawdź aktualizację poniżej 7. Jeśli masz iPhone’a po jailbreaku, istnieje kilka fajnych aplikacji, które Ci pomogą: MCleaner & iCzarna lista.

Aktualizacja: Jeśli korzystasz z iOS 7, możesz zablokować dowolną osobę jednym kliknięciem na swoim iPhonie. Zablokuje to tej osobie możliwość dzwonienia, wysyłania SMS-ów i korzystania z funkcji FaceTiming. Aby to zrobić, przejdź do swoich kontaktów, wybierz osobę i przewiń w dół, aby trafić „Zablokuj”.

Aktualizacja 2: Oto kompletny przewodnik na temat blokowania numeru telefonu na iPhonie.

Aktywuj tryb cichy dla określonych kontaktów

Są chwile, kiedy nieznośny przyjaciel lub krewny ciągle do ciebie dzwoni, a ty nie czujesz się komfortowo, mówiąc im, żeby to przerwał. Łatwym sposobem poradzenia sobie z takimi sytuacjami jest włączenie trybu cichego tylko dla takich kontaktów. Sztuka polega na tym, żeby mieć cichy dzwonek przypisane do takich kontaktów. Tak więc za każdym razem, gdy do ciebie dzwonią, tak naprawdę tego nie słyszysz i w końcu powinni się znudzić dzwonieniem do ciebie.

Pobierz ten pusty dzwonek mp3 (lub ten). Jeśli używasz Androida lub Symbiana smartphones, przenieś plik na kartę SD i ustaw go jako dzwonek dla tego irytującego kontaktu. Dodatkowo możesz utworzyć nowy profil i przypisać cichy dzwonek jako domyślny dla wszystkich osób w tym profilu. Użytkownicy iOS mogą skorzystać z tego przewodnika, aby przesłać dzwonek na iPhone’a.

TyMail

Jeśli Twój telefon jest kompatybilny z bezpłatnymi usługami, takimi jak TyMail, możesz blokować niechciane wiadomości poczty głosowej. Zablokowani dzwoniący otrzymają wybrane przez Ciebie powitanie i nigdy nie mają możliwości pozostawienia wiadomości głosowej! Mają dedykowane aplikacje dla Blackberry, Androida i iPhone’a, które są dostępne bezpłatnie.

Połączenie z pułapką

Połączenie z pułapką to usługa premium z wieloma funkcjami, takimi jak blokowanie niechcianych rozmówców, demaskowanie numerów, nagrywanie rozmów itp. TrapCall obsługuje obecnie AT&T, T-mobile, Verizon i Sprint.

Zadzwoń do działu obsługi klienta!

Jednym z najczęściej sugerowanych rozwiązań jest skontaktowanie się z Biurem Obsługi Klienta w celu uzyskania pomocy w zablokowaniu konkretnego numeru telefonu. Niestety! To nie działa przez większość czasu. Jednak niektórzy operatorzy pozwalają zablokować numer telefonu, ale dopiero po sprawdzeniu faktów i zadaniu kilku pytań zabezpieczających.

Zmień swój numer

Wiem, że to śmieszne rozwiązanie, ale w przypadku, gdy żaden z powyższych trików nie zadziała, jest to jedyna dostępna opcja.

Table of Contents