Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak zrobić zrzut ekranu w przeglądarce Firefox bez żadnych dodatków?

Robienie zrzutów ekranu stron przeglądarki Firefox to proste zadanie, które można wykonać bez instalowania wtyczki. Dołącz do ded9, aby dowiedzieć się więcej.

Za pomocą przeglądarki Firefox możesz wykonywać zrzuty ekranu stron internetowych lub wybranych obszarów w przeglądarce. Można to zrobić za pomocą narzędzi dostępnych w systemach Windows, Linux i Prochowiec bez instalowania wtyczek.

Uzyskaj dostęp do narzędzia do zrzutów ekranu przeglądarki Firefox

Narzędzie do zrzutów ekranu w przeglądarce Firefox nazywa się Zrzuty ekranu przeglądarki Firefox i jest bardzo łatwe w użyciu. Aby uzyskać dostęp do tego narzędzia, otwórz przeglądarkę Firefox i zaloguj się na stronie, której chcesz zrobić zdjęcie. Na prawym ekranie kliknij i wybierz opcję Zrób zrzut ekranu z menu podręcznego.

Przeglądarka Firefox przechodzi w tryb przechwytywania zdjęć, umożliwiając wybór czterech różnych sposobów wykonania zrzutu ekranu. Te cztery metody to:

  • Zrób zdjęcie części strony, która zostanie automatycznie wykryta
  • Zrzuty ekranu całej strony serwisu
  • Zrzuty ekranu z widocznej części serwisu
  • Zrzuty ekranu wybranego obszaru na stronie

Poniżej przeanalizujemy każdą z tych czterech metod.

Zrzuty ekranu części strony, która jest wykrywana automatycznie

Po wybraniu opcji Zrób zrzut ekranu, którą opisaliśmy wcześniej, przejdziesz do trybu automatycznego wykrywania. Poruszając wskaźnikiem myszy na ekranie, zobaczysz podświetlone fragmenty witryny. Sekcje te mogą zawierać tytuł, obraz, reklamę, akapit tekstu i tak dalej.

Po wybraniu obszaru, w którym chcesz wykonać zrzut ekranu, wybierz opcję Kopiuj, jeśli chcesz wkleić obraz w innym miejscu; W przeciwnym razie musisz wybrać opcję Pobierz, aby zapisać zdjęcie na komputerze.

CZYTAĆ:  Dlaczego warto kupować recenzje IMDb ze zweryfikowanych kont?

Kliknij ikonę X, aby wyjść z tego trybu i powrócić do normalnej strony internetowej.

Zrzuty ekranu na pełnym ekranie

Kliknij opcję „Zapisz całą stronę” w prawym górnym rogu okna, aby zrobić zdjęcie całej strony w przeglądarce Firefox. W tym trybie możesz uzyskać pełnoekranowe zrzuty ekranu, przewijając ekran.

Po kliknięciu zobaczysz podgląd zrzutu ekranu. Następnie, podobnie jak w poprzedniej metodzie, możesz wybrać jedną z następujących opcji: Jeśli chcesz wkleić obraz w innym miejscu, wybierz opcję Kopiuj; W przeciwnym razie, aby zapisać zdjęcie na komputerze, należy wybrać opcję Pobierz. Kliknij ikonę X, aby wyjść z trybu zrzutu ekranu i powrócić do normalnej strony internetowej.

Zrzuty ekranu z widocznej części serwisu

Jeśli nie chcesz robić zrzutu ekranu całej strony serwisu, możesz nagrać tylko widoczną część. Aby to zrobić, kliknij opcję „Zapisz widoczne” w prawym górnym rogu.

Następnie, podobnie jak w przypadku dwóch powyższych opcji, wybierz w razie potrzeby jedną z opcji Kopiuj, Pobierz lub Wyjdź.

Zrzuty ekranu wybranego obszaru na stronie

Ostatnią metodą robienia zrzutów ekranu w przeglądarce Firefox jest ręczne wybranie obszaru. Aby to zrobić, musisz określić część strony, z której chcesz zrobić zdjęcie. Po określeniu obszaru poprzez przeciągnięcie dwoma palcami po ekranie, odsuń palce od ekranu, aby zobaczyć wybrany obszar.

Jeśli chcesz dostosować rozmiar zrzutu ekranu, przeciągnij róg lub krawędź ekranu. Po przeciągnięciu zobaczysz jego szerokość i wysokość w pikselach. Ta opcja jest bardzo przydatna, jeśli potrzebujesz określonego rozmiaru obrazu.

Teraz, podobnie jak w poprzednich opcjach, wybierz w razie potrzeby jedną z opcji Kopiuj, Pobierz lub Wyjdź.

Po zrobieniu zrzutu ekranu powrócisz do normalnej strony witryny i będziesz mógł kontynuować jej czytanie.

Aby lepiej to zrozumieć, udostępniliśmy przydatny film wideo na temat robienia zrzutów ekranu w przeglądarce Firefox bez żadnych dodatków.

CZYTAĆ:  Zrozumienie danych i ich znaczenia w branży restauracyjnej

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz zerowe motywy WordPressdarmowy płatny kurs udemy do pobraniapobierz oprogramowanie SamsungaPobierz zerowe motywy WordPressbezpłatny kurs online