Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jaka jest polityka różnych producentów telefonów dotycząca publikowania aktualizacji?

Różni producenci telefonów komórkowych mają swoje zasady dotyczące publikowania aktualizacji oprogramowania i zabezpieczeń. W tym artykule dowiemy się o zasadach każdej marki związanych z dostarczaniem tych aktualizacji.

Publikowanie aktualizacji Aktualizacje oprogramowania systemu operacyjnego w świecie Androida wciąż nie są tak dobre, jak Apple. Dlatego zwrócenie uwagi na politykę różnych marek w zakresie dostarczania tych aktualizacji przy zakupie telefonu z Androidem może być dobrym przewodnikiem podczas długotrwałego użytkowania tych telefonów.

Połowa doświadczeń użytkowników smartfonów związana jest ze sprzętem i jego jakością, a druga połowa z doświadczeniami z oprogramowaniem. Oprogramowanie daje użytkownikowi możliwość kontrolowania sprzętu. Nawet jeśli jakość sprzętu smartfona jest imponująca, brak regularnych aktualizacji oprogramowania może spowodować, że użytkownik będzie całkowicie niezadowolony z jego doświadczeń.

Ostatnio wyniki wielu marek na tym polu poczyniły znaczny postęp. Im dłużej firma producenta aktualizuje, tym dłużej konsument pozostanie wierny swojej marce i smartfonowi; Ponieważ może uzyskać najnowsze wrażenia użytkownika bez zmiany telefonu. Z drugiej strony, im krótszy czas potrzebny na wsparcie i dostarczanie aktualizacji marki, tym bardziej nieprzyjemne doświadczenie dla użytkownika.

Jedną z głównych kwestii w odwiecznej debacie pomiędzy użytkownikami Apple i Androida jest ciągłe dostarczanie kilku aktualizacji dla użytkowników Androida. Ponieważ system operacyjny iOS jest ograniczony do zaledwie kilku urządzeń, marka może na bieżąco aktualizować znacznie większy odsetek modeli iPhone’ów.

Natomiast otwarty charakter Androida pozwala wielu firmom na korzystanie z systemu operacyjnego na swój sposób w swoich telefonach, co z kolei tworzy szeroką gamę interfejsów użytkownika, każdy z aktualizacjami opartymi na nowej wersji systemu operacyjnego Android . Mieć.

Każda firma ma swoją politykę aktualizacji. Niektórzy publikują te aktualizacje dla swoich telefonów przez dłuższy okres, inni przez krótszy okres. W przeciwieństwie do Google, Samsunga lub OnePlusinni producenci zazwyczaj nie mają pisemnych ani jasnych zasad dotyczących liczby dostarczanych aktualizacji.

W tym artykule, badając historię każdej marki w zakresie obsługi swoich telefonów lub odwołując się do różnych źródeł, witryn i katalogów każdej marki, przedstawiamy inne zasady każdej marki w celu zapewnienia aktualizacji.

Polityka marki dotycząca wydawania aktualizacji oprogramowania i zabezpieczeń

 • Jabłko
 • Google
 • SAMSUNG
 • Xiaomi
 • Prawdziwy ja
 • OnePlus
 • Motoroli
 • Nokia
 • Huawei i Honor

Jabłko

Projekt ekranu iPhone'a 13

Apple oferuje najdłuższe wsparcie i czas aktualizacji dla swoich telefonów wszystkich producentów. Wraz z najnowszą aktualizacją iOS 15 lista kwalifikujących się i kompatybilnych iPhone’ów wraca do iPhone’a 6s i 6s Plus.

Biorąc pod uwagę, że te dwa telefony zostały wydane w iOS 9 w 2015 roku, można powiedzieć, że otrzymały sześć znaczących aktualizacji. Ta liczba pokazuje, dlaczego użytkownicy iOS są zawsze dumni ze swoich zasad wsparcia dla użytkowników Androida.

Apple nie stosuje określonego wzorca dostarczania aktualizacji oprogramowania. Otrzymujący aktualizacje w dużej mierze zależą od sprzętu w każdym urządzeniu, takiego jak procesor, czas pracy baterii, pamięć RAM i pamięć masowa, aby zarządzać nowymi funkcjami i poprawiać wydajność.

Szacuje się, że okres ten wynosi od 5 do 7 lat. Producent ma podobną politykę w przypadku poprawek bezpieczeństwa i publikuje aktualizacje zabezpieczeń, gdy są potrzebne dla kwalifikujących się iPhone’ów. Poniższy obrazek przedstawia listę iPhone’ów otrzymujących najnowszą aktualizację Apple (obecnie wersja 15):

zasady aktualizacji Apple

iPhone 7 i iPhone 8 mają mocne procesory i taką samą ilość pamięci RAM pod względem specyfikacji, i teoretycznie, o ile iPhone 8 otrzyma wsparcie programowe, iPhone 7 również będzie mógł korzystać z tej aktualizacji.

CZYTAĆ:  Jaki kanał jest Court TV w DirecTV?

Google

Przód Google Pixel 6 Pro

Co roku Google wypuszcza nowe wersje systemu operacyjnego Android (Android 12 na rok 2021), a producenci smartfonów natychmiast rozpoczynają pracę nad swoimi powłokami oprogramowania z funkcjami, zmianami interfejsu użytkownika i tym podobnymi w najnowszej wersji systemu operacyjnego Android. Bądź kompatybilny.

Co miesiąc w komponentach Androida odkrywane są dziesiątki luk w zabezpieczeniach, dlatego Google co miesiąc publikuje poprawki bezpieczeństwa dla systemu operacyjnego Android. Potem od producenta wiodącego sprzętu do smartfonów zależy, jak długo będzie on w stanie dostarczać najnowsze aktualizacje systemu operacyjnego Android i poprawki zabezpieczeń dla każdego telefonu i udostępniać je konsumentowi.

Telefony Pixel są zawsze pierwszymi telefonami, które otrzymują najnowszą stabilną wersję Androida w postaci aktualizacji oprogramowania i zabezpieczeń co najmniej trzy lata od chwili wprowadzenia wyrobu na rynek, a po upływie tych trzech lat są nadal systematycznie aktualizowane przez 18 miesięcy. Będą nadal otrzymywać poprawki zabezpieczeń.

Przykładowo telefon Google Pixel 4a został wprowadzony na rynek w sierpniu 2020 roku (sierpień 1399) i do tej pory otrzymał aktualizację (Android 12). Ten telefon może także otrzymać dwie inne aktualizacje systemu operacyjnego.

Telefony kwalifikujące się do Google zawsze otrzymują te aktualizacje wcześniej niż inne marki, które otrzymują aktualizacje oprogramowania.

SAMSUNG

Ekran Samsunga Galaxy S20 FE

Samsung ma jasne, pisemne zasady dostarczania aktualizacji oprogramowania dla swoich telefonów, co wyróżnia tę markę na tle innych producentów telefonów z systemem Android.

Koreańska firma początkowo ogłosiła, że ​​będzie korzystać z systemu operacyjnego Android przez okres do trzech lat w przypadku serii Galaxy S (seria 10 i nowsze), serii Galaxy Note (seria 10 i nowsze), serii Galaxy Z, serii Galaxy A i niektórych serii Galaxy. telefony. M publikuje; Telefony średniej klasy, takie jak Galaxy A51 Galaxy A71 i ich następcy, również kwalifikują się do trzech lat aktualizacji systemu operacyjnego.

Oprócz wprowadzenia telefonów z serii Galaxy S22 i tabletów z serii Galaxy Tab 8, firma ogłosiła, że ​​11 lutego 2015 r. podczas wydarzenia Unpack 2022 wypuści do czterech generacji systemu operacyjnego Android dla kilku swoich urządzeń premium ; Tym samym nowa seria Galaxy S22, wszystkie telefony z serii Galaxy S21, Galaxy S21 AFA, Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 3 i nowa seria Galaxy Tab S8 otrzymają cztery aktualizacje oprogramowania. Wszystkie te urządzenia kwalifikują się do aktualizacji zabezpieczeń. Mają pięćdziesiąt lat.

Samsung zwykle zaczyna publikować aktualizacje dla swoich kwalifikujących się telefonów trzy miesiące po wydaniu przez Google stabilnej wersji Androida. Koreańska firma początkowo zapowiadała, że ​​podobnie jak Google będzie co miesiąc przez trzy lata udostępniać łatki bezpieczeństwa dla swoich telefonów. Jednak ostatnio zmienił tę liczbę na 4 lata, ale swoją politykę dotyczącą aktualizacji zabezpieczeń wyjaśnia w następujący sposób:

Miesięczne, kwartalne lub półmiesięczne aktualizacje zabezpieczeń zależą od daty premiery urządzenia. Naszą zasadą jest wydawanie tych poprawek w regularnych odstępach czasu.

Na przykład telefony z serii Galaxy S20 zostały wydane w marcu 2017 roku z wersją 10 systemu operacyjnego Android. Rok później te telefony mogą otrzymać aktualizacje zabezpieczeń systemu Android do wersji 13. Poniżej przedstawiono cykle aktualizacji oprogramowania smartfonów Samsung:

Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 10 w dłoni

Xiaomi to jeden z najbardziej zapracowanych producentów w Azji i Europie, w dużym stopniu polegający na swoim interfejsie MIUI i większość wydawanych przez niego aktualizacji jest związanych z tym interfejsem. Chińska firma prawie zawsze oferuje dwie istotne aktualizacje swoich flagowych telefonów. Mimo to nie ma określonej polityki udostępniania aktualizacji oprogramowania, a aktualizacje interfejsu użytkownika oparte na wersji Androida różnią się w zależności od modelu tej marki.

CZYTAĆ:  Testowanie jednostkowe PHP: jak napisać pierwszy test dla WordPressa

Polityka aktualizacji Xiaomi różni się nieco od zasad innych marek. Producent ten aktualizuje swój interfejs użytkownika MIUI o najnowsze funkcje najnowszej wprowadzonej wersji Androida i niekoniecznie udostępnia swoim użytkownikom najnowszą wersję Androida.

Z recenzji wynika, że ​​flagowe modele Xiaomi, takie jak May 11X, May 11 Ultra, May 10, May 10T i Redmi K20 Pro, otrzymają dwie aktualizacje systemu operacyjnego Android i maksymalnie cztery wersje interfejsu MIUI. Otrzymanie aktualizacji na telefonach zwykle zajmuje kilka miesięcy. W tych telefonach odstępy między otrzymywaniem aktualizacji zabezpieczeń są również nieregularne.

Modele Xiaomi ze średniej półki, takie jak seria Redmi Note, zazwyczaj otrzymują tylko jedną aktualizację systemu operacyjnego Android i cztery wersje MIUI. Modele z niższej półki, jak seria Redmi 9 i starsze, zwykle nie otrzymują aktualizacji oprogramowania i wypuszcza się dla nich tylko kilka wersji MIUI.

Choć Xiaomi nie posiada pisemnej polityki udostępniania aktualizacji oprogramowania, to nieoficjalną politykę producenta dotyczącą udostępniania aktualizacji można domyślić się następująco:

Średnio nie należy spodziewać się więcej niż dwóch wersji Androida dla flagowców i jednej wersji dla pozostałych telefonów Xiaomi. W przypadku większości modeli wprowadzonych na rynek w 2020 i 2021 roku Xiaomi obiecało udostępniać łatkę bezpieczeństwa co 90 dni przez okres do trzech lat. Łatki bezpieczeństwa są również oferowane co miesiąc i co kwartał przez co najmniej dwa lata.

Nie możemy być pewni daty premiery aktualizacji oprogramowania dla smartfonów Xiaomi. Jednak Xiaomi umożliwia użytkownikom pobranie najnowszej wersji ROM dla telefonów komórkowych z oficjalnej strony Xiaomi.

Prawdziwy ja

Wyświetlacz przekaźnika C11

Riley jest przyzwyczajony do dostarczania aktualizacji oprogramowania nieco później niż inne marki większość telefonów ze średniej i wyższej półki tego producenta otrzymuje aż kopię aktualizacji Androida w postaci interfejsu użytkownika. Aktualizacje zabezpieczeń są dostarczane nieregularnie w telefonach tej marki.

Matthew Seth, Riley 2021, ogłosił, że telefony Riley otrzymają co najmniej jedną dużą aktualizację Androida i dwa lata poprawek bezpieczeństwa. Wydaje się to nieco rozczarowujące w porównaniu do niektórych marek, które oferują co najmniej dwie główne aktualizacje systemu operacyjnego i trzyletnie aktualizacje zabezpieczeń.

Na przykład Riley wypuścił dwie aktualizacje Androida dla to X2 Pro; Ale na razie lepiej poprzestać na zapewnieniach firmy o wydaniu aktualizacji systemu operacyjnego i dwóch latach aktualizacji zabezpieczeń.

Dyrektor generalny Rilmi stwierdził także na temat poprawek bezpieczeństwa:

Planujemy dostarczać aktualizacje zabezpieczeń przez co najmniej dwa lata dla wszystkich smartfonów, nawet telefonów z niższej półki, takich jak seria C. Ta aktualizacja jest dostępna co miesiąc przez pierwsze sześć miesięcy po dostarczeniu aktualizacji oprogramowania oraz raz na dwa miesiące.

Aktualizacja smartfona Riley:

 • GT Telefony do nieruchomości: aktualizacja jednej wersji Androida i dwuletnie aktualizacje zabezpieczeń (pierwsze sześć miesięcy co miesiąc, a następnie co dwa miesiące)
 • Numerowane Telefony Rim: aktualizacja wersji Androida i dwuletnie aktualizacje zabezpieczeń (co dwa miesiące)
 • Rentgen telefony: aktualizacja wersji Androida i dwuletnie aktualizacje zabezpieczeń (co dwa miesiące)
 • Rolka C telefony: aktualizacja wersji Androida i dwuletnie aktualizacje zabezpieczeń (raz na dwa miesiące)

Rimi nie określiło czasu i częstotliwości aktualizacji telefonów na swojej oficjalnej stronie internetowej. Umożliwia jednak użytkownikom pobranie najnowszej wersji dostępnej z tej witryny.

OnePlus

OnePlus 7 Pro w prawej ręce użytkownika

OnePlus zwykle wypuszcza stabilną wersję Androida tego samego dnia, wypuszczając publiczną wersję beta dla swoich telefonów. Mimo to wypuszczenie regularnej aktualizacji interfejsu użytkownika marki (Oxygen OS) opartego na najnowszej wersji Androida czasami zajmuje od tego terminu nawet trzy miesiące.

Producent ten od zawsze należał do grona producentów, którzy przywiązują dużą wagę do aktualizacji oprogramowania swoich telefonów w postaci interfejsu użytkownika OxygenOS i początkowo obiecywali aż do dwa lata aktualizacji oprogramowania i trzy lata aktualizacji zabezpieczeń dla swoich flagowych telefonów. Mimo to faktem jest, że do tej pory wypuścił trzy aktualizacje oprogramowania dla większości swoich smartfonów, np. OnePlus 7 Pro.

CZYTAĆ:  Pełna historia handlu elektronicznego

Z opinii wynika, że ​​producent ten zmienił ostatnio politykę publikowania aktualizacji. Obecnie numerowane flagowce tej marki będą korzystać z Vane Plus 8 po aktualizacji trzech głównych wersji Androida i czterech latach poprawek bezpieczeństwa. Przez trzy lata telefony Vane Plus N będą także otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń od modeli N10 5G i N100 i nowszych.

Nie można jeszcze z całą pewnością wypowiedzieć się na temat daty wydania aktualizacji oprogramowania dla telefonów OnePlus, ale marka jest jedynym producentem telefonów z Androidem, który zastosował się do wymagań firmy Samsung w zakresie dostarczania aktualizacji.

Aktualizacja smartfona OnePlus:

OnePlus nie ma obecnie dedykowanej sekcji do aktualizacji zaktualizowanych zasad na swojej oficjalnej stronie internetowej, ale Khatmashi opublikował te aktualizacje na swoim forum. Producent umieszcza także wszystkie swoje zaktualizowane pamięci RAM w sposób pogrupowany dla telefonów na dedykowanej stronie, a użytkownicy mogą przeglądać i pobierać ich zawartość.

Motoroli

Ekran i widok z przodu Motoroli Moto G9 Plus

Motorola zazwyczaj publikuje aktualizacje oprogramowania dla większości swoich flagowych telefonów zaledwie kilka miesięcy po oficjalnym wydaniu przez Google stabilnej wersji Androida. Jednak niektóre modele z wyższej półki, takie jak Krawędź +Razra i Razra 5G Może odbierać dwie aktualizacje oprogramowania sprzętowego. Producent ten udostępnia także użytkownikom poprawki bezpieczeństwa raz na dwa miesiące.

Nokia

Nokia X7 / Nokia 8.1 w lewej ręce

Nokia była w przeszłości jednym z najszybszych producentów aktualizacji oprogramowania; Ale na razie nie wypuściła stabilnej wersji Androida 12 dla swoich telefonów. Nokia od początku skupiała się na sprzedaży modeli ze średniej i niższej półki, wyposażonych w seryjne oprogramowanie, takich jak Android One i Android Go.

Telefony z serii X tej marki (X10 i X20) korzystają z trzyletniej aktualizacji System operacyjny Android. Nokia obiecuje dwie główne aktualizacje systemu operacyjnego dla pozostałych telefonów i trzyletnie (2 lata w przypadku tańszych modeli) aktualizacje zabezpieczeń.

Huawei i Honor

Huawei P30 Pro

Zarządzanie aktualizacjami oprogramowania i dostarczanie ich nigdy nie było mocną stroną Huawei. Sprawa stała się bardziej skomplikowana wraz z amerykańskimi sankcjami nałożonymi na markę, a teraz Huawei nie korzysta już z usług Google w przypadku swoich produktów.

Firma wykorzystuje w swoich terminalach nowy fork Androida i na tej podstawie stworzyła ujednolicony interfejs użytkownika dla systemu operacyjnego oraz unikalną platformę do świadczenia usług dla telefonów komórkowych. Dlatego nie znamy jeszcze polityki Huawei i polityki wydawania aktualizacji oprogramowania i zabezpieczeń dla nowej generacji telefonów firmy.

Po rozstaniu z Huawei Honor reorganizuje swoją markę, aby powrócić do świata urządzeń mobilnych. Z tego powodu nie jest jeszcze jasne, jaka jest polityka firmy w zakresie dostarczania aktualizacji oprogramowania i zabezpieczeń.

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobieranie premium motywów WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie XiaomiPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy płatny kurs Udemy do pobrania