Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jaka jest różnica między interfejsem użytkownika a UX?

Większość z nas malując obraz o sobie, przyjmuje wyluzowaną postawę. Ale nie jest łatwo z nimi pracować. Tutaj wkracza koncepcja UI i UX. Ponadto, jeśli choć trochę jesteś zaznajomiony ze światem projektowania, zwłaszcza projektowaniem stron internetowych. Bez wątpienia słyszałeś słowa UI i UX. Każdy z nich ma inne znaczenie w świecie projektowania oraz inną wydajność i efektywność. Dołącz do nas, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania, ponieważ w tym artykule omówimy różnicę między interfejsem użytkownika a UX.
Co to jest interfejs użytkownika?
UI, co oznacza projektowanie interfejsu użytkownika i oznacza projektowanie interfejsu użytkownika. Zasadniczo interfejs użytkownika projektuje część witryny internetowej lub aplikacji, którą użytkownik może przeglądać. Ponadto w tym projekcie większą uwagę zwraca się na wizualny aspekt tematu. Mówiąc najprościej, projektant interfejsu użytkownika określa wygląd każdej części, aby zapewnić dobry wygląd witryny. Projekt interfejsu użytkownika (UI) jest ważny, ponieważ komunikuje się bezpośrednio z użytkownikiem. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie zwracają mniejszą uwagę na strony internetowe, które mają słaby interfejs użytkownika.
Co to jest projektowanie interfejsu użytkownika?

Osoby korzystające z inteligentnych narzędzi, takich jak komputery, niewątpliwie muszą tworzyć interfejsy użytkownika, z których może korzystać każdy w każdym wieku. Projektanci interfejsu użytkownika decydują, jak powinien wyglądać program. Projektowanie interfejsu użytkownika jest bardzo ważne, dlatego projektanci interfejsu użytkownika muszą zadbać o to, aby tworzony przez niego język użytkownika był odpowiedni do aplikacji, a także potrzeb użytkowników i odwiedzających.
Przykłady interfejsu użytkownika (UI)
Jak wygląda menu?
• Kolor przycisku wyszukiwania odpowiada oryginalnemu kolorowi witryny.
• Jak zaprojektować pudełko na banery reklamowe?

Co to jest UX? UX oznacza User Experience Design, co oznacza User Experience Design. Projekt ten nawiązuje do emocji i komfortu oraz łatwości obsługi użytkownika podczas pracy z różnymi komponentami serwisu. W projektowaniu interfejsu użytkownika mierzone są aspekty interakcji użytkownika z każdą częścią witryny. Niezależnie od tego, czy każda część jest łatwo dostępna dla użytkowników. Uwzględniana jest również praca z jakąkolwiek częścią komfortu i wygody użytkownika. To tylko część projektu UX. Drugi pogląd na ten projekt jest związany ze wskazówkami dla użytkownika.

CZYTAĆ:  Jak korzystać z Adobe Photoshop CS3 dla początkujących?

Powód znaczenia UX

UX to jeden z parametrów wpływających na SEO, ponieważ Google dba o zachowania i reakcje swoich użytkowników i osób odwiedzających witrynę. Google ma możliwość określenia użyteczności witryny dla użytkowników. Dlatego zapewnia witrynom o wysokim doświadczeniu użytkownika lepszą pozycję w wyszukiwarce Google.

Należy pamiętać, że wygląd witryny nie jest tutaj brany pod uwagę, a większą uwagę zwraca się na wygodę użytkownika w witrynie, a także wydajność i efektywność witryny. UX ma ogromny wpływ na zapamiętywanie witryny przez ludzi, ponieważ jeśli witryna jest dla użytkownika użyteczna, to użytkownik jej nie zapomni. uczyć się i termin SEO Click

Jaka jest różnica między interfejsem użytkownika a UX?

wskazówka

Jeśli chcesz odnieść sukces w SEO, zalecamy poświęcenie czasu na UX swojej witryny. Ponieważ Google oddziela witryny przyjazne dla użytkownika od witryn, które nie są przyjazne dla użytkownika, kliknij pozycję SEO na stronie, aby uzyskać więcej informacji i różnica między stroną poza stroną SEO. Dzięki temu zapewnia dużą liczbę wyników wyszukiwania witrynom o dużej funkcjonalności i przyjazności dla użytkownika.
Przykłady doświadczeń użytkownika (UX)

• Jakie opcje znajdują się w menu witryny.
• W której części strony znajduje się pole wyszukiwania?
• W której części witryny znajdują się banery reklamowe?
Jaka jest różnica między interfejsem użytkownika a UX?

Jak widać te dwa terminy mają zupełnie inne znaczenie. Ale przez większość czasu są zdezorientowani przez ludzi. Teraz, gdy dobrze znasz UI i UX, wyjaśnimy najważniejszą różnicę między UI i UX.
o Najważniejsza różnica między tymi dwoma typami projektów polega na tym, że interfejs użytkownika jest powiązany z wyglądem witryny i zwraca większą uwagę na wygląd witryny. Wciąż jednak UX wiąże się z koordynacją projektu z potrzebami użytkownika. Zadaniem UX jest zwiększenie lojalności użytkowników wobec serwisu. Ułatwimy Ci treść, podając przykład.
Weź pod uwagę, że chcesz umieścić w sekcji produktów sekcję zwaną filtrowaniem produktów, aby ludzie mogli łatwo znaleźć żądany produkt poprzez filtrowanie. Tutaj wygląd każdego pola, sposób wyświetlania opcji itp. są powiązane z projektem interfejsu użytkownika. Jednak opcje zawarte w tym filtrze, dzięki którym użytkownik może uzyskać dostęp do żądanego produktu lub miejsca, w którym znajduje się sekcja filtra produktów, są powiązane z projektem UX.
wskazówka

CZYTAĆ:  Co to jest jednolity język modelowania (UML)?

Chociaż te dwa projekty mają różne znaczenia i koncepcje, uzupełniają się nawzajem pod względem projektowym. Korzystając z obu, możesz stworzyć piękny i przyjazny dla użytkownika projekt.
Jaka jest różnica między interfejsem użytkownika a UX?

Ostatnie słowo

Chociaż UI i UX to dwa zupełnie odrębne pojęcia, same w sobie nie działają. Weź na przykład pod uwagę, że wejście na witrynę może wyglądać dobrze. Ale Twoja opinia na temat witryny zmieni się całkowicie, gdy planujesz pracować z tą witryną. Dlatego umieszczenie obok siebie tych dwóch typów projektów stworzy witrynę o wysokim poziomie jakości. Mamy nadzieję, że ten artykuł autorstwa Saba Host będzie dla Ciebie przydatny.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobierz motywy WordPresskurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie mobilnePobierz zerowe motywy WordPressdarmowy płatny kurs udemy do pobrania