Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

John Mueller: Rel=podążanie to nie rzecz

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: John Mueller: Rel=podążanie to nie rzecz

Jedną z najdłużej działających technik SEO jest użycie atrybutu rel=nofollow w swoich linkach. Ten atrybut zapewnia pewną kontrolę nad tym, które linki są liczone, a które nie.

Ostatnio jednak Google zmieniony zasady rel=nofollow.

Istnieje wiele atrybutów do wyboru podczas ustawiania opcji nofollow vs. follow. Teraz istnieją pewne „nowe” atrybuty, w tym rel=ugc i rel=sponsored.

Nie martwcie się, za chwilę przejdziemy do nowych zasad nofollow.

Pomimo realiów sytuacji nadal istnieje mit o atrybucie zwanym „dofollow”, który według niektórych specjalistów SEO jest prawidłowym tagiem.

Specjaliści SEO czasami nazywają link „dofollow”, mimo że domyślnie korzystają z linków. Innymi słowy, chociaż istnieje coś, co nazywa się dofollow, tak naprawdę nic to nie znaczy.

Na przykład następujący kod:

Nie różni się od tego kodu:

To drugie to przesada. Nie ma powodu dodawać rel=”follow”, ponieważ nie istnieje. Google domyślnie indeksuje wszystkie linki na stronie, chyba że istnieje powód, aby tego nie robić.

John Mueller powiedział to na temat rel=”follow”:

Czym właściwie jest Nofollow?

Dla tych, którzy nie znają najlepszych praktyk SEO i powszechnej wiedzy, nofollow odnosi się do kodu, który sprawia, że ​​linki się nie liczą.
Webmasterzy mogą używać tagu nofollow w przypadku linków, których nie powinny śledzić roboty wyszukiwarek.
Link do witryny jest uważany za głos redakcji w sprawie witryny, co oznacza, że ​​witryna, do której prowadzi łącze, jest zgodna z prawem i stanowi wartość dodaną dla użytkownika.
Gdy wyszukiwarki indeksują Twoją witrynę, zignorują wszelkie linki zawierające ten znacznik i zamiast tego skupią się na ważniejszych lub trafniejszych treściach w Twojej witrynie.
Może to być przydatne, gdy chcesz utworzyć reklamę produktu innej firmy, nie podając jej autorstwa, lub jeśli nie chcesz, aby spamerskie witryny odsyłały do ​​Ciebie wyłącznie w celu uzyskania wyższej pozycji w rankingu.

Dlaczego Nofollow jest ważny?

Linki nofollow są ważne z kilku powodów.
Po pierwsze, atrybut nofollow informuje wyszukiwarki, aby zignorowały link i nie brały go pod uwagę w algorytmie rankingu, co pomaga zapobiegać odsyłaniu przez spamerskie witryny linków zwrotnych do Twojej witryny.
Webmaster oznacza hiperłącza jako nofollow, gdy nie chce, aby roboty wyszukiwarek podążały za nimi podczas przeszukiwania strony internetowej.
Kiedy strona jest indeksowana przez wyszukiwarkę internetową, domyślnie cała zawartość, do której prowadzą linki, zostanie zaindeksowana. Czasami jednak niektóre linki zasługują na zignorowanie.
Nofollow na to pozwala.
Linki nofollow można wykorzystać w następujący sposób:

  • Aby zniechęcić witryny zawierające spam do odsyłania linków do Twojej witryny, oznaczając te linki jako nofollow.
  • Zapobiegaj przypadkowemu karaniu webmasterów za złe praktyki stosowane w innej witrynie, takie jak kupowanie lub wymiana postów gości na systemy linków naruszające wytyczne Google.
  • Powiedz wyszukiwarkom, jakie znaczenie ma hiperłącze przy określaniu pozycji stron w SERP.

Ważne jest, aby śledzić swoje strony i utrzymywać bloga, aby uniknąć niepożądanych kar.

Obejmuje to zwracanie uwagi na wszystkie linki przychodzące i korzystanie z niektórych narzędzi, takich jak Google Search Console, które pozwolą Ci sprawdzić, czy występują jakieś problemy z błędami indeksowania lub treścią zhakowaną.

Inne narzędzia, takie jak Screaming Frog, pomogą Ci znaleźć wszystkie linki nofollow istniejące w Twojej witrynie.

Jakie są nowe zasady Nofollow?

Być może słyszałeś o nowych zasadach nofollow, które omówimy tutaj.

Ponownie, nofollow to tag umieszczany na linkach, który informuje wyszukiwarki, aby nie przekazywały żadnej wartości linku do algorytmów rankingu dla miejsca docelowego tego linku nofollowe. Oznacza to, że nie są one w ogóle liczone, gdy oddajesz swój „głos redakcyjny” na ten link.

UGC oznacza treści generowane przez użytkowników, które odnosi się do komentarzy na blogach, forów dyskusyjnych i innych typów podobnych treści generowanych przez użytkowników.

Zasadniczo wszelkie komentarze na blogu lub w księdze gości w Twojej witrynie powinny być oznaczone jako UGC.

Oznaczenie atrybutu „sponsorowany” zwykle oznacza, że ​​link jest linkiem partnerskim ze względów reklamowych i nie należy go uważać za prawidłowy link.

Mogą to być reklamy AdSense oraz wszelkie reklamy, których Google nie ma brać pod uwagę podczas oceniania linków w Twojej witrynie.

John Mueller: Użycie Nofollow oznacza, że ​​link nie jest liczony

Kiedy używane jest nofollow, dyskontuje przede wszystkim linki. Oznacza to, że link jest ignorowany i nie jest zwykle liczony jako głos redakcyjny danej witryny.

Używanie nofollow jest przydatne, jeśli łączysz się z witrynami, które mogą nie mieć wiarygodnej reputacji.

Link nadal będzie tam prowadził czytelnika, ale Google nie uzna go za głos redakcyjny dotyczący tej witryny.

Używanie nofollow nie jest idealne w każdym przypadku, dlatego przed zastosowaniem go do jakichkolwiek linków powinieneś upewnić się, że oznaczenie i jego konsekwencje pasują do tego, czego chcesz!