10 najlepszych aplikacji VR na wszystkie mobilne platformy VR!

To jest wyróżniony obraz najlepszych aplikacji VR na Androida Rzeczywistość wirtualna startuje w wielkim stylu. Jest to jednak wciąż bardzo młody przemysł. Istnieje kilka platform VR, w tym trzy platformy mobilne z Google Cardboard, Google Daydream i Gear VR. Oczywiście Google Cardboard jest również kompatybilny z innymi prostymi zestawami VR innych firm.

Stanowią one dwie pozostałe mobilne platformy VR. Wystarczy telefon i zestaw słuchawkowy, dzięki którym uzyskasz VR. Ta lista miała kiedyś aplikacje Google Daydream. Google oficjalnie zamknęło go jednak pod koniec 2019 r., Więc usunęliśmy również Daydream z tej listy. Możesz sprawdzić naszą ostateczną listę najlepszych aplikacji Daydream tutaj. Dodatkowo kliknij tutaj, jeśli chcesz sprawdzić najlepsze gry VR!

Samsung Gear VR

  • Samsung Gear VR działa podobnie jak Google Daydream, ale ma aplikacje w Oculus Store zamiast Google Play. Możesz sprawdzić naszą pełną listę najlepszych aplikacji Gear VR tutaj!

Facebook 360

Wolny

Facebook 360 jest FacebookOficjalna aplikacja Gear VR, która działa również na urządzeniach Oculus. Wiesz, co to w większości robi. Możesz przeglądać swój kanał informacyjny, dodawać reakcje do postów oraz przeglądać zdjęcia i filmy w normalny sposób. Jednak, Facebook 360 ma silniejszą obsługę treści wideo i zdjęć w tej wersji swojej aplikacji, zwłaszcza w przypadku treści wideo 360 stopni. Nie wygląda to tak, jak aplikacje mobilne, ale to dobra rzecz. To pełna VR Facebook doświadczenie i oczywiście aplikacja jest bezpłatna.

POBIERZ Z SKLEPU OCULUS!

Facebook  360 - najlepsze aplikacje Gear Vr

Pokoje Oculus

Wolny

Oculus Rooms to hybryda między aplikacją a grą. Jego najsilniejsze cechy to elementy społecznościowe. Możesz zapraszać znajomych do swojego pokoju, grać w mini-gry, oglądać treści wideo i spędzać Wolny czas. Niektóre inne funkcje obejmują różne opcje dostosowywania Twojego małego pokoju Oculus oraz kilka innych drobiazgów. To doskonałe wprowadzenie do przestrzeni VR dla nowych właścicieli Gear VR i świetny sposób na spędzenie czasu. Podczas naszych testów nie wystąpiły żadne poważne problemy, ale od czasu do czasu spadaliśmy.

POBIERZ Z SKLEPU OCULUS!

Paint VR

$4.99

Paint VR to jedna z niewielu aplikacji do rysowania VR dla Gear VR. Masz w zasięgu wzroku pędzel i używasz go do malowania przedmiotów. Istnieją dodatkowe opcje, takie jak kolor tła, typ pędzla i podobne. Ponadto istnieją inne małe ustawienia. Niektóre opinie użytkowników narzekały na kontrole i całkowicie wiemy, skąd pochodzą. Kontrole są trochę niezgrabne, ale sprawdzały się w naszych testach. Inne dobre opcje aplikacji do rysowania dla Gear VR to Paint42 i GoPaint. Paint VR działa za $4.99 w sklepie Oculus. Jest również kompatybilny z zestawami słuchawkowymi Google Daydream w Google Play.

POBIERZ Z SKLEPU OCULUS!

Samsung PhoneCast VR Beta

Wolny

PhoneCast VR to jedna z naszych ulubionych aplikacji Gear VR. Zasadniczo pozwala korzystać z dowolnej aplikacji na Androida na zestawie słuchawkowym Gear VR. Działa, dając ci podstawowe okno. Aplikacje działają w tym oknie. Twoje wyniki na pewno będą się różnić. To w końcu aplikacja beta. Ponadto niektóre aplikacje (i gry) działają lepiej niż inne ze względu na charakter schematów sterowania Gear VR. Jednak przy niewielkiej optymalizacji może to być najlepsza aplikacja Gear VR dostępna w sklepie Oculus. W tej chwili uważamy, że jest to przynajmniej pierwsza piątka. Jest to świetny sposób na uzyskanie większej ilości produktywności, takich jak poczta e-mail, wiadomości itp. W VR.

POBIERZ Z SKLEPU OCULUS!

Zbłądzić

$4.99

Wander jest technicznie grą, ale ma cele edukacyjne i uważamy, że to raczej aplikacja. Wander korzysta z danych Google Street Map, aby dosłownie chodzić po całym świecie. Obejmuje to zwiedzanie zabytków i zabytków oraz inne potencjalnie edukacyjne treści. Istnieje integracja Wikipedii, dzięki czemu można uzyskać ciekawe fakty dotyczące różnych odwiedzanych miejsc. W niektórych przypadkach możesz nawet zanurzyć się pod wodą. To świetna aplikacja do relaksu i oglądania różnych rzeczy. Jest także fantastyczny jako narzędzie do nauki dla młodszych dzieci. Działa za $4.99 i sprawdził się w naszych testach.

POBIERZ Z SKLEPU OCULUS!

Google Cardboard (i kompatybilne zestawy słuchawkowe VR)

  • Google Cardboard była pierwszą platformą VR na Androida. To już nie jest platforma VR dla programistów, ale ma kilka fascynujących aplikacji VR. Kliknij tutaj, aby sprawdzić pełną listę najlepszych aplikacji Google Cardboard!

Teatr Kartonowy

Wolny

Cardboard Theatre to aplikacja do odtwarzania plików wideo na urządzeniu. Działa z większością popularnych kodeków wideo, ma prosty i minimalny interfejs użytkownika oraz obsługuje treści wideo 180 i 360 stopni. W rzeczywistości działa całkiem dobrze, pomimo tego, co deweloper może powiedzieć w Google Play Store opis. Aplikacja jest całkowicie bezpłatna, nie zawiera zakupów ani reklam w aplikacji i jest w fazie rozwoju od ostatniego sprawdzenia. To rzadkość dla odtwarzaczy wideo w Google Cardboard w latach 2018-19. Nie jest idealny, ale zdecydowanie może być gorzej.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Cardboard Theatre to jedna z najlepszych aplikacji VR

Fulldive VR

Darmowy / $0.99

FullDive VR to rodzaj platformy społecznościowej dla Cardboard i podobnych właścicieli zestawów VR. Zapewnia szybki dostęp do ton metrycznych treści wideo. Niektóre funkcje obejmują odtwarzacz wideo VR, YouTube integracja oraz przeglądarka internetowa VR, kamera, galeria VR, a nawet rynek VR, aby znaleźć inne aplikacje VR. To sprawia, że ​​jest to dość potężne centrum dla entuzjastów Google Cardboard, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy Cardboard nie jest już najpopularniejszym dzieckiem w bloku, a znalezienie nowej zawartości jest trochę trudne. Pełna wersja kosztuje $0.99 i uważamy, że jest to całkowicie do przyjęcia.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Google Cardboard Camera

Wolny

Cardboard Camera to fajna mała aplikacja Google Cardboard. Robi zdjęcia w wirtualnej rzeczywistości, a następnie je pokazuje. To wszystko, co naprawdę robi. Uważamy, że pierwotnie był to pomysł Google na weryfikację koncepcji, ale i tak jest lepszy niż większość innych aplikacji Google Cardboard. Jest to w zasadzie uwielbiany tryb panoramy z opcją oglądania w VR. Mimo to jest łatwy w użyciu i działa całkiem dobrze. Co więcej, jest to świetna zabawa i dobry sposób, aby pochwalić się możliwościami VR osobom, które nie wiedzą, jakie są. Aplikacja jest całkowicie darmowa, bez reklam i zakupów w aplikacji.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Cardboard Camera najlepsze aplikacje VR dla tektury Google

Sketchfab

Wolny

Sketchfab to repozytorium modeli 2D i 3D. Nie służy żadnemu celowi funkcjonalnemu ani produktywnemu. Daje to jednak właścicielom Google Cardboard możliwość oglądania ponad dwóch milionów obiektów w wirtualnej rzeczywistości. Aplikacja obsługuje również rozszerzoną rzeczywistość. Działa również jako rodzaj sieci społecznościowej dla twórców modeli 3D i możesz śledzić twórców, których najbardziej lubisz. Ponownie, nie jest to najbardziej funkcjonalna aplikacja, ale od czasu do czasu jest całkiem fajna, szczególnie dla dzieci. Aplikacja jest również całkowicie darmowa, bez zakupów w aplikacji. Tu i ówdzie jest kilka błędów, ale nic poważnego.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Trinus Cardboard VR

$9.99

Trinus Cardboard VR to jedna z najciekawszych aplikacji VR na liście dla dowolnej platformy. Łączy zestaw VR z komputerem i pozwala grać w gry komputerowe w przestrzeni VR. Jest to dość skomplikowane w konfiguracji i działa tylko tak dobrze, jak twój zestaw do gier i smartfon. W związku z tym przebieg może się różnić, jeśli masz urządzenie z niższej półki lub komputer do gier. W każdym razie aplikacja obsługuje kontrolery i większość kartonowych zestawów VR. Jest kilka błędów, ale aplikacja poprawia się z każdą aktualizacją. Jest również dość drogi, więc spróbuj wypróbować go w okresie zwrotu. Warto zauważyć, że zestaw VR nie gra w gry. Twój komputer działa, a Trinus przesyła go strumieniowo do zestawu VR.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Czytaj dalej:

Jeśli przegapiliśmy jakieś świetne aplikacje VR, opowiedz nam o nich w komentarzach! Możesz także kliknąć tutaj, aby sprawdzić naszą najnowszą aplikację na Androida i listy gier!