Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

10 najlepszych typów wizualizacji danych, dzięki którym Twoja prezentacja będzie się wyróżniać

10 najlepszych typów wizualizacji danych, dzięki którym Twoja prezentacja będzie się wyróżniać

Dlaczego wizualizacja danych jest bardzo ważna w każdym zawodzie?

Masz w głowie innowacyjny pomysł, ale jak Twój zespół postrzega Twoją wizję? Wizualizacja danych pomaga w wizualizacji danych. Za pomocą narzędzi do wizualizacji danych możesz zaprezentować swoje pomysły, sposób ich działania, przepływ danych, wykresy, mapy, wzorce, oś czasu, szerszy obraz i wszystko.

Wizualizacja danych polega na wprowadzeniu danych w zrozumiały wizualnie tryb za pomocą diagramów blokowych, wykresów, map, co pozwala lepiej zrozumieć każdy pomysł. Każdy pomysł, mały czy duży, zaczyna się od jakiejś formy wizualizacji danych. Ważne jest, abyś wiedział o najważniejszych rodzajach wizualizacji danych.

10 najpopularniejszych typów wykresów i ich zastosowania

Istnieje wiele skutecznych narzędzi do wizualizacji danych i tworzenia map myśli, które pomagają w wizualizacji danych za pomocą wielu narzędzi. Podstawowe narzędzia, takie jak wykresy, obrazy, mapy, wzorce, osie czasu, po złożone narzędzia, takie jak diagram rybiej ości, SFD, wykresy Gantta itp.

Przyjrzyjmy się 10 najlepszym przykładom wizualizacji danych i zobaczmy, jak mogą one pomóc w stworzeniu prezentacji, która wyróżnia się i przekazuje wiadomość.

1. Schemat blokowy

Schemat blokowy to prosty system tworzenia wykresów przedstawiający przebieg procesu. Możesz sprawdzić więcej Przykłady diagramów dla inspiracji.

2. Mapa drogowa

Mapa drogowa reprezentuje plan strategiczny projektu, który określa jego cele i wyniki. Plan działania będzie zawierał kluczowe etapy i główne etapy. Mapa drogowa jest ważnym narzędziem w biznesie.

3. Wykres lejkowy

Kolejne ważne narzędzie do wizualizacji danych dla firm. Wykres lejkowy przedstawia redukcję i optymalizację danych lub kroków z jednego procesu do następnego. Wykres lejkowy przedstawia wartości na różnych etapach procesu.

4. Schemat piramidy

Jak sama nazwa wskazuje, diagram piramidy jest przedstawiony w kształcie piramidy podzielonej na wiele poziomych sekcji. Te sekcje reprezentują hierarchię. Diagram ten jest najczęściej używany do wyrażania różnych stanowisk kierowniczych, celów w zakresie priorytetów, lokalizacji biznesowych itp.

5. Mapowanie podróży klienta

Ten opowiada wizualną historię interakcji klienta z Twoją marką. Ich podróż przez proces od początku do końca. W tej wersji wizualizacji danych możesz zobaczyć, jak klient postrzega Twoją markę i na podstawie wyników możesz zdecydować, w jaki sposób poprawić jego doświadczenie.

6. Schemat osi czasu

Diagram osi czasu informuje nas o przebiegu i postępie procesu w odniesieniu do czasu. Śledzimy go od lewej do prawej, a każdy słupek informuje nas, jaka część projektu powinna nastąpić w jakim czasie.

Diagramy osi czasu są naprawdę ważne, aby ukończyć projekt w terminie i bez przekraczania terminów.

7. Schemat rybiej ości

Diagram ości, znany również jako diagram przyczynowo-skutkowy, pomaga menedżerom i decydentom w wyśledzeniu przyczyn wad i niedoskonałości. Głowa ryby reprezentuje problem, a przyczyny problemu przenikają do kręgosłupa, jak pokazano w przykładzie wizualizacji danych poniżej.

8. Wykres Gantta

Wykres Gantta to bardzo ważne narzędzie do wizualizacji danych, które pomaga w śledzeniu postępu projektu. Wszystkie ważne wydarzenia i działania są wyświetlane w czasie.

Możesz zobaczyć czas przypisany do projektu, datę rozpoczęcia, datę zakończenia projektu lub wydarzeń i odpowiednio ustawić alerty w zespole.

9. Wykres słupkowy

Prosty wykres słupkowy przedstawia dane w postaci słupków. Różne wysokości służą do reprezentowania różnych wartości danych każdej kategorii na wykresie słupkowym.

10. Wykres kołowy

Wykres kołowy, reprezentowany w formie okrągłego koła, przedstawia dane w proporcjach. Można go używać do reprezentowania sprzedaży różnych produktów w firmie, produktywności itp. Obszar pod łukiem każdego wycinka pokazuje proporcję przypisanej do niego wartości.

Jak EdrawMax ułatwia wizualizację danych

EdrawMax jest wyposażony we wszystkie ważne narzędzia do tworzenia diagramów i tworzenia map myśli, szablony i przykłady, które pomogą Ci przedstawić dane w atrakcyjnej wizualnie i bardziej praktycznej formie.

Na przykład, jeśli chcesz utworzyć wykres Gantta, nie będziesz musiał ręcznie umieszczać każdego prostokąta i przypisywać do niego trzech różnych typów wartości. Po prostu kliknij szablon wykresu Gantta i wstaw wartości, a wykres Gantta będzie gotowy w ciągu kilku sekund.

Dzięki temu oprogramowaniu możesz uzyskać wizualną reprezentację swojego pomysłu w minimalnym czasie, dzięki czemu będziesz mógł wykorzystać swój czas na bardziej produktywną pracę. EdrawMax umożliwia tworzenie schematów organizacyjnych, map myśli, diagramów sieci, schematów elektrycznych, schematów projektu, map koncepcyjnych, przepływu pracy, wizytówek, diagramów ER, diagramów rybiej kości, organizatorów graficznych itp.

Kluczowe cechy EdrawMax

  • Obsługuje 280+ rodzaje diagramówa za pomocą EdrawMax możesz utworzyć wszystkie 10 wykresów wymienionych powyżej i więcej
  • 15 000 gotowych symboli, ponad 1500 wbudowanych szablonów ułatwiających rozpoczęcie pracy i umożliwiających tworzenie diagramów jak profesjonalista.
  • Rosnąca galeria szablonów.
  • Oprogramowanie wieloplatformowe. Jest dostępny dla systemów Windows, Mac, Linux, opartych na sieci Web (Online). Dlatego możesz z niego korzystać z dowolnego miejsca i o każdej porze.

Wniosek

Wizualizacja danych jest kluczem do sukcesu każdego wydarzenia lub biznesu. Każdy zespół projektowy potrzebuje pewnego rodzaju przypisanego przepływu, harmonogramu, kamieni milowych i procesu krok po kroku, aby zadanie zostało wykonane poprawnie i w terminie. Ręczne tworzenie tych wszystkich wykresów jest bardzo czasochłonne, dlatego ważne jest, aby skorzystać z dobrego oprogramowania do tworzenia diagramów i map myśli, takiego jak EdrawMax, Wtyczka tabel WordPresslub jakikolwiek inny