Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

5 najlepszych aplikacji chroniących przed hakerami na Androida (i 6 wskazówek dotyczących bezpieczeństwa)

Hakerzy używają różnych metod, aby dostać się do urządzeń z Androidem i uzyskać dostęp do danych. Mają różne narzędzia i oprogramowanie szpiegowskie do hakowania urządzeń i telefonów. Z biegiem lat hakowanie stało się coraz bardziej powszechne, a liczba zhakowanych urządzeń wzrosła. Użytkownicy naprawdę niepokoją się takimi atakami.

Stworzyliśmy ten przewodnik, aby pomóc użytkownikom dowiedzieć się, jak chronić swoje urządzenia z Androidem przed hakerami. Zanim porozmawiamy o akcjach i sztuczkach, musimy zrozumieć, w jaki sposób przeprowadza się hack, jakich narzędzi używają hakerzy i w jaki sposób mogą uzyskać dostęp do danych telefonów z Androidem.

Jakiego narzędzia używają hakerzy do hakowania telefonów z Androidem?

Ostatnie badania pokazują, że hakowanie stało się łatwiejsze wraz z postępem technologii i nowych narzędzi. Osoby, których urządzenia zostały zhakowane, nie mogą się o tym dowiedzieć. Nie wiedzą nawet, że ktoś zhakował ich telefon komórkowy. Tak więc, zgodnie z najnowszymi raportami, poniżej znajduje się kilka opcji wykorzystywanych przez hakerów do infekowania urządzeń i uzyskiwania dostępu do danych.

1- Zainfekowane programy

Istnieje wiele programów umożliwiających hakerom infekowanie telefonu lub urządzenia. Wiemy, że system operacyjny Android jest mniej bezpieczny niż iPhone. Większość aplikacji nie jest zatwierdzona w Sklepie Play, a programiści mogą przesyłać dowolne aplikacje. To jest powód wczesnej infekcji urządzeń z Androidem.

Dlatego każdy programista może stworzyć program, który przyciągnie użytkowników do zainstalowania go na telefonie. Po zainstalowaniu program pomaga hakerom uzyskać dostęp do urządzeń. Innym sposobem jest to, że gdy użytkownicy instalują aplikacje ze źródeł internetowych innych niż Sklep Play, jest bardziej prawdopodobne, że ostatecznie zainstalują oprogramowanie szpiegujące dla Androida.

2- Niszczycielskie narzędzia

Być może słyszałeś o złośliwym oprogramowaniu. Są rodzajem wirusa lub oprogramowania szpiegującego instalowanego na dowolnym telefonie. Nie mają one fizycznego wyglądu na urządzeniu, ale pomagają zhakować telefon. Możesz otrzymywać spam z e-maili, stron internetowych, programów i dowolnego profilu złośliwego oprogramowania. Hakerzy umieszczają takie pliki w Internecie, a gdy tylko użytkownik otworzy plik, na ich telefony przedostaje się złośliwe oprogramowanie. Złośliwe oprogramowanie modyfikuje pliki i pozwala hakerom wykonywać swoją pracę.

3- Bezpośredni dostęp do urządzenia

Jest to jedna z opcji o niskim zużyciu paliwa. Ludzie nie korzystają z tej metody, ponieważ wymaga ona fizycznego dostępu do urządzenia. Jeśli oddasz swój telefon komukolwiek, może on wstawić do niego pliki, zdjęcia lub dowolną zawartość zawierającą plik w celu zhakowania telefonu. Robią to nawet hakerzy, podłączając telefon do komputera. Mają na komputerach oprogramowanie, które pomaga im wkraść się do telefonu i łatwo go zhakować.

CZYTAĆ:  Czy nadal potrzebujemy kanałów RSS w WordPressie?

Chroń swój telefon przed włamaniami i złośliwą aktywnością

Mamy nadzieję, że rozumiesz, jak to się dzieje i jak wykorzystują to hakerzy. Bądź więc ostrożny w tym względzie. Nigdy nie oddawaj swojego telefonu osobie, której nie ufasz i postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby chronić swój telefon.

1. Zaktualizuj swój telefon komórkowy

Pomogłoby, gdybyś zawsze korzystał z najnowszego oprogramowania w swoich telefonach. Aktualizacja oprogramowania ma na celu umożliwienie użytkownikom ochrony telefonów oraz zapobieganie włamaniom i utracie danych. Starsze wersje mogą zostać zhakowane, ponieważ są bardziej powszechne i dostępne dla hakerów.
2. Korzystaj z oficjalnych aplikacji (do pobrania wyłącznie z Google Play lub App Store)

Zawsze, gdy musisz zainstalować jakiś program, pamiętaj o tym. Instaluj i używaj wyłącznie oficjalnych programów każdej firmy. Użyj sklepu Play, aby pobrać i zainstalować aplikacje. Przeczytaj recenzje użytkowników, aby dowiedzieć się więcej na ten temat i zobaczyć

jeśli jakikolwiek użytkownik zgłosił złośliwą aktywność związaną z tą aplikacją.

3. Korzystaj z zabezpieczeń

Obecnie większość urządzeń ma hasła, identyfikatory twarzy, blokady odcisków palców i inne narzędzia do ochrony telefonów i danych. Używaj aplikacji do blokowania i odblokowywania wiadomości, połączeń, WhatsApp, e-maili i ważnych aplikacji na swoich urządzeniach. Chroni to Twoje dane i pomaga zapobiegać włamaniom.

4- Ignoruj ​​​​spam na telefonie komórkowym

W większości przypadków spam jest wysyłany do użytkowników za pośrednictwem poczty elektronicznej. Bądź więc ostrożny w tym względzie. Przed otwarciem jakiegokolwiek pliku na urządzeniu sprawdź go i upewnij się. Jeśli uważasz, że plik jest spamem lub złośliwym oprogramowaniem, usuń go i nigdy nie otwieraj takich plików. Mogą zainfekować Twoje urządzenie w ciągu kilku minut i umożliwić hakerom dostęp do danych.

5. Nie korzystaj z publicznego Wi-Fi

Publiczne Wi-Fi to kolejny powód, dla którego wiele osób włamuje się do telefonów, ponieważ takie połączenia są dostępne dla wielu osób. Mogą łatwo wejść do Twojego telefonu i zrobić, co im się podoba. Pomocne byłoby, gdybyś uważał, aby nie podłączać telefonu do publicznych połączeń Wi-Fi lub tych, z których korzysta wiele osób. To tylko zmniejszy bezpieczeństwo Twojego telefonu.

Pięć najlepszych aplikacji antyhakerskich na telefony z systemem Android

Przyjrzymy się niektórym z najbardziej przydatnych i prostych aplikacji do ochrony telefonu komórkowego lub tabletu z Androidem przed niechcianymi włamaniami. Jako najczęściej używana platforma mobilna na świecie, Android jest również głównym celem ataków. Ponieważ 1,4 miliarda użytkowników ufa technologii Google zarówno osobiście, jak i komercyjnie, hakerzy ciężko pracują, aby włamać się do systemu w celu infiltracji, infekowania i okradania tych użytkowników.

CZYTAĆ:  8 ważnych statystyk dotyczących recenzji online, które musisz znać w...

Według badań prawie połowa użytkowników Androida jest podatna na złośliwe ataki hakerskie. Może to być spowodowane tym, że zrobili coś głupiego, na przykład pobrali plik z nieznanego źródła, lub po prostu dlatego, że nie zainstalowali odpowiedniego oprogramowania zabezpieczającego przed hakerami dla Androida. Jednym z największych problemów jest to, że niektóre urządzenia nie są już aktualizowane do najnowszych poprawek zabezpieczeń, co czyni je natychmiast podatnymi na ataki.

1- Aplikacja LogDog

LogDog uważa się za inteligentną technologię, która chroni hakerów przed wykorzystaniem Twoich informacji. Alerty o podejrzanych działaniach są wysyłane do Gmaila, Facebooka lub innych kont online w celu ochrony prywatnych informacji przed hakerami i oszustwami internetowymi. Obecnie ponad 750 000 użytkowników Androida korzysta z LogDog do ochrony online.

2- Aplikacja Hackuna

Cryptors Cybersecurity stworzyło Hakunę, aby chronić użytkowników przed różnymi zagrożeniami. Ta aplikacja chroni Twój telefon przed zagrożeniami z publicznej sieci Wi-Fi i aplikacjami, które mogą uzyskać dostęp do aparatu, SMS-ów i innych treści mobilnych. Program blokuje hakerów, blokuje autoryzację dostępu, który mógłby zaszkodzić Twojemu urządzeniu, a także wyszukuje ukryte oprogramowanie szpiegujące w Twoim telefonie.

3- Aplikacja AppLock

Wszyscy kochamy aplikacje na naszych telefonach, ale mogą one być niebezpieczne. Zapewnienie hakerom uprzywilejowanego dostępu za pośrednictwem pozornie nieszkodliwego programu może zapewnić im swobodę przeglądania haseł, kontaktów, wiadomości, a nawet dostępu do naszej kamery. AppLock zamyka wszystkie wrażliwe aplikacje, uniemożliwia innym dostęp do nich i uzyskuje dostęp do rzeczy, których nie chcemy, aby widziały.

4- Aplikacja Lookout (sugerowana)

Lookout Antivirus dla Androida to niewielka aplikacja o dużych możliwościach. Ta wspaniała instalacja chroni przed wirusami, trojanyi błędy przedostające się do Twojego urządzenia przez Bluetooth, połączenie online lub Wi-Fi. Dane można łatwo chronić i tworzyć kopie zapasowe w chmurze, a nawet posiada funkcję zagubionego telefonu, aby śledzić lokalizację urządzenia.

5- aplikacja zabezpieczająca dfndr (wysoki wynik użytkowników)

Ten program antyhakerski i antywirusowy jest dobrą opcją do ochrony Twojego urządzenia we współczesnym świecie. Oprócz skanowania urządzenia w poszukiwaniu wirusów i złośliwych programów, zapewnia także funkcje zapobiegające włamaniom w czasie rzeczywistym, a nawet funkcję zwiększania pamięci, aby telefon działał płynnie. Przy liczbie instalacji wynoszącej 5,5 miliona i średnim wyniku 4,5 w Sklepie Play jest to dobry wybór, jeśli chodzi o wszechstronną ochronę.

CZYTAĆ:  5 najlepszych aplikacji do hakowania Facebooka w 2024 r

Kilka innych aplikacji twierdzi, że jest w stanie zapobiec włamaniom na urządzenie z Androidem, ale naszym zdaniem jest to pięć najlepszych aplikacji.

Czy zostałeś zhakowany? (4 znaki)

Czy zauważyłeś zmianę w zachowaniu swojego telefonu z Androidem? Martwisz się, że zostaniesz zhakowany? Oto niektóre z najczęstszych oznak świadczących o tym, że Androidy zostały zhakowane, co może rzucić na Ciebie czerwoną flagę.
1. Wzrosło wykorzystanie danych:

Jeśli wiesz, ile danych zwykle wykorzystujesz, a ilość ta nagle rośnie, możesz paść ofiarą włamania. Hakerzy mogą umieścić na Twoim urządzeniu małe programy, które zwracają im informacje, ale wszyscy otrzymują dane. Przyjrzyj się bliżej, jeśli zauważyłeś wzrost wykorzystania mobilnej transmisji danych, ale nie zmienił się sposób, w jaki korzystasz z telefonu.
2. Bateria rozładowuje się znacznie szybciej niż zwykle:

Jeśli Twój telefon komórkowy jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, może uruchamiać szkodliwy program w tle. Często spowalnia to urządzenie i rozładowuje baterię znacznie szybciej niż zwykle. Starsze baterie mogły nie być wcześniej w pełni naładowane, ale prawdopodobnie musisz się martwić, jeśli Twój telefon jest stosunkowo nowy, a Ty również masz opóźnienia i przegrzewasz się.
3- Programy instalujące się samodzielnie:

To jest najdziwniejsze ze wszystkiego. Kiedy sprawdzisz zainstalowane aplikacje, zobaczysz, że na Twoim telefonie zainstalowano coś zupełnie nierozpoznawalnego. Jeśli nikt inny nie korzystał z Twojego urządzenia i nie instalował przypadkowych programów, możesz paść ofiarą włamania.
4- Szum tła podczas połączeń głosowych:

Jeśli podczas połączeń głosowych słychać echa, brzęczenie lub niejednoznaczność, być może znajdujesz się w obszarze o słabej antenie. Jeśli jednak jesteś w miejscu, o którym wiesz, że zwykle zapewnia nieskazitelną jakość połączeń i nagle pojawiają się duże zakłócenia, hakerzy mogą podsłuchiwać lub nagrywać Twoje połączenie. Tworzą dodatkową pojemność linii i powodują szum lub zakłócenia w wyraźnych połączeniach.
Uwagi końcowe

Jeśli obawiasz się, że zostałeś już zhakowany, zmień swoje hasła do konta bankowego, poczty e-mail i inne (oczywiście nie używaj Androida) i jak najszybciej zainstaluj niektóre z tych najlepszych aplikacji antyhakerskich!

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmopobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie micromaxBezpłatne pobieranie motywów WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmo