Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

9 znaków, które pokazują, że odniosłaś sukces podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Można śmiało powiedzieć, że najgorszą częścią rozmów kwalifikacyjnych dla kandydatów jest późniejsza niepewność. Nie jesteś pewien, czy rozmowa kwalifikacyjna przebiegła pomyślnie, czy nie; Trzeba trochę poczekać, żeby dowiedzieć się, jaki będzie wynik dyskusji.

Chociaż zawsze chcesz, aby pracodawca lub osoba rekrutująca zaproponowała Ci pracę, ogólnie rzecz biorąc, dobrze sobie poradzisz, jeśli rekruterzy natychmiast poinformują Cię o statusie Twojej aplikacji – nawet jeśli jest ona negatywna. Ale dni po rozmowie kwalifikacyjnej, kiedy nie jesteś pewien, na czym stoisz i co powinieneś robić, mogą być bardzo irytujące i szalone, zwłaszcza jeśli masz wrażenie, że rozmowa kwalifikacyjna była świetna.

Choć prawdopodobnie nigdy nie będziesz w stanie stwierdzić ze 100% pewnością, co myśli o Tobie rekruter, istnieje kilka oznak, które pozwolą Ci rozpoznać, kiedy nadejdą dobre wieści. Więc następnym razem, gdy będziesz chciał zająć się czymś wywiadweź głęboki oddech i zastanów się, czy te dziewięć dobrych znaków było w Tobie obecnych wywiad.

1. Słyszenie „kiedy” zamiast „jeśli”.

Aby nie zaszczepiać w kandydatach fałszywych nadziei, osoby przeprowadzające rozmowę kwalifikacyjną często wypowiadają się ogólnie, np. „osoba na tym stanowisku musi zrobić to a tamto” lub „jeśli zostaniesz zatrudniony, zaczniesz o takim a takim czasie”, tj. użyj zdań warunkowych. Jeśli jednak mocno wierzą, że jesteś odpowiednią osobą na to stanowisko, mogą niechcący zwrócić uwagę na Twój dobór słów. Zwroty takie jak „Pracujesz w tym obszarze” lub „Nasza sekretarka pomoże Ci zaaklimatyzować się po szkoleniu” są mocnym sygnałem, że odnoszą się do Ciebie jako osoby, która będzie na tym stanowisku. , myślą. Poszukaj wskazówek werbalnych, które wyraźnie wskazują, że zaakceptowali twoją obecność.

CZYTAĆ:  Strategie zaangażowania klientów, które zwiększają liczbę konwersji

2. Zwróć uwagę na rozmówcę język ciała

Nawet jeśli rozmówca stara się wyglądać na opanowanego i spokojnego, jego mowa ciała może ujawnić jego pasję wynajmowanie Ty. Kiwanie głową, ruchy nóg i gesty dłoni to pewne oznaki sukcesu wywiad. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak łatwo mogą ujawnić swoje wewnętrzne myśli i opinie za pomocą tych małych gestów!

Itp.

3. Casualizacja rozmowy

Najważniejsza część rozmowy kwalifikacyjnej dotyczy pracy – ponieważ w ten sposób osoba przeprowadzająca rozmowę dowiaduje się, czy nadajesz się do tej pracy. Ale może to być doskonały znak, jeśli dyskusja stanie się rozmowa później.
Jeśli w pewnym momencie menedżer ds. rekrutacji przestanie rozmawiać o interesach, a rozmowa kwalifikacyjna stanie się bardziej swobodna i przyjazna, jest to znak, że menedżer ds. rekrutacji jest pod wrażeniem i przekonany, że masz kwalifikacje na to stanowisko i teraz chce Cię zatrudnić. Poznaje Cię lepiej i Twoje prawdziwe zainteresowanie, mając nadzieję, że dołączysz do zespołu roboczego.

4. Ciesz się rozmową

Czasami osoby przeprowadzające rozmowę kwalifikacyjną mogą być tak szczere, że powiedzą Ci, że masz takie same umiejętności i doświadczenie. Jeśli dobrze wypadniesz podczas rozmów kwalifikacyjnych, jakich oczekuje się od osoby przeprowadzającej rozmowę kwalifikacyjną, potwierdzi on Twoje słowa i pokaże, że sprawia mu przyjemność słuchanie Twoich rozmów. Na przykład, gdy zapytasz go na koniec rozmowy kwalifikacyjnej: „Jak myślisz, jaka osoba jest odpowiednią osobą na to stanowisko?” Odpowiada, że ​​byłeś bardzo dobry w rozmowie na temat (konkretnego projektu lub tematu). Jest to solidny i solidny wskaźnik Twojego sukcesu w branży wywiad.

5. Poznaj innych członków zespołu

Kolejnym sygnałem wskazującym na Twój sukces na rozmowie kwalifikacyjnej jest zaproszenie do przedstawienia się innym członkom zespołu. Chociaż spotkanie z innymi członkami zespołu po długiej i przeciągającej się dyskusji może być przytłaczające, jeśli osoba przeprowadzająca rozmowę poprosi Cię o spotkanie z innymi osobami lub ustali w tym celu inny termin, jest to znak, że ma na myśli Ciebie. Uważa to za stosowne i chce uświadomić o tym innym decydentom, więc upewnij się, że leży to w Twoim najlepszym interesie.

CZYTAĆ:  Jak można wykorzystać analitykę do ulepszenia swojej firmy

6. Mówienie o wynagrodzenie i korzyści

Jeśli osoba przeprowadzająca rozmowę kwalifikacyjną poprosiła Cię o udowodnienie, że nadajesz się do tej pracy i powiedziała Ci wszystko prawa i pomóc ofertom ich firmy, powinieneś wiedzieć, że ich ulubieńcy prawdopodobnie uwzględnią Ciebie.
Musisz zdać sobie sprawę, że gdyby cię nie chcieli, po co mieliby spędzać więcej czasu na rozmowach z tobą? Wszystko to może oznaczać Twój sukces i akceptację podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

7. Długość wywiadu

Ogólnie rzecz biorąc, rozmowa kwalifikacyjna jest dłuższa niż oczekiwano, co może być oznaką Twojego zwycięstwa i sukcesu w dyskusji oraz przyciągnięcia uwagi rozmówcy. Załóżmy, że zauważyłeś, że czas rozmowy kwalifikacyjnej jest dłuższy niż w przypadku innych kandydatów z powodu kolejnych pytań osoby przeprowadzającej rozmowę kwalifikacyjną. W takim przypadku należy dopuścić taką możliwość może nie odpowiadasz wystarczająco na pytania. Jednak z drugiej strony istnieje również możliwość, że naprawdę zależy im na tym, abyś był entuzjastyczny. Możesz przyciągnąć ich opinię dzięki swojej umiejętności czytania i pisania. Zatem długość rozmowy kwalifikacyjnej również może być dla Ciebie dobrym znakiem.

8. Uzyskaj informację o dalszym etapie rozmowy kwalifikacyjnej

Zwykle nie ma powodu, aby udzielać kandydatowi informacji i wyjaśnień na temat dalszych kroków po rozmowie kwalifikacyjnej. Jeśli menedżer ds. rekrutacji z uśmiechem uściśnie Ci dłoń i powie: „Wkrótce się z Tobą skontaktujemy”, oznacza to, że chce Cię zatrudnić. Jednak wyrażenie takie jak „oddzwonimy do Ciebie później” zwykle wyraża brak zainteresowania drugiej osoby.

9. Pozytywna i natychmiastowa reakcja na kolejne e-maile

Ankieterzy zwykle spotykają się z kilkoma osobami, a większość z nich wysyła e-mail z podziękowaniami natychmiast po rozmowie kwalifikacyjnej. Ankieterzy nie mają możliwości i możliwości szybkiego odpowiadania na takie e-maile, zwłaszcza jeśli pochodzą od kandydatów, którzy byli dla nich mniej atrakcyjni. Jeśli więc osoba przeprowadzająca rozmowę kwalifikacyjną poświęci czas, aby szybko i uprzejmie odpowiedzieć na Twój e-mail, może to oznaczać, że jest zainteresowana współpracą z Tobą.
Dzisiaj, po rozmowie kwalifikacyjnej, wysyłają e-mail z podziękowaniami do menedżera ds. rekrutacji. To pokazuje, że są pod Twoim wrażeniem i są tak zainteresowani, że porzucili swoje działania, aby odpowiedzieć na Twój e-mail. Jeśli szybko odpowiedzą na Twój e-mail i w zamian podziękują za przybycie, to przygotuj długopis do podpisania umowy.

CZYTAĆ:  Kontroluj muzykę Spotify podczas gry za pomocą paska gier Xbox

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie intexPobierz zerowe motywy WordPressdarmowy płatny kurs Udemy do pobrania