Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Błędy w budowaniu linków, które popełniają blogerzy

Błędy w budowaniu linków, które popełniają blogerzy

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektóre blogi zajmują wyższą pozycję niż Twój? Być może mają lepsze SEO lub nawet lepszą treść niż Ty. A może mają więcej linków zwrotnych. Jakikolwiek jest ich sekret, prawdopodobnie powinieneś go naśladować.

Istnieją miliony blogów. Prawie wszyscy chcą zająć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google. Jednak większość nie zna różnych czynników rankingowych niezbędnych do konkurowania, a jeszcze inni nie wiedzą dokładnie, co zrobić, aby się tam dostać, łącznie z budowaniem linków.

Być może zastanawiasz się, czy warto poświęcać czas na budowanie linków. W końcu, czy nie jest to korzystne tylko dla dużych marek, które mogą sobie pozwolić na płacenie tysięcy dolarów za uzyskanie linków z najlepszych witryn? Odpowiedź brzmi nie. Istnieje wiele bezpłatnych sposobów tworzenia wysokiej jakości linków, które podniosą Twoje rankingi bez wydawania ani grosza.

Po pierwsze, musisz wiedzieć, czego chcą Twoi odbiorcy. Nie możesz zbudować udanego bloga lub witryny internetowej, jeśli nie wiesz, kim są Twoi odbiorcy. Prawda jest taka, że ​​większość blogerów nie podejmuje tego kroku. Spędzają tak dużo czasu skupiając się na sobie, że zapominają zwracać uwagę na swoich odbiorców.

Aby dowiedzieć się, kim są Twoi odbiorcy, musisz zadać sobie kilka pytań: Jakie są moje cele? Jak chcę, żeby ludzie się czuli, odwiedzając moją witrynę? Do kogo próbuję dotrzeć ze swoimi treściami?

Jeśli znasz odpowiedź na te pytania, to jesteś we właściwym miejscu. Jeśli nie, nadszedł czas, abyś zaczął myśleć o tym, jak znaleźć na nie odpowiedzi.

Potem są inne rzeczy, coś w rodzaju kuli śnieżnej. Błędy w budowaniu linków przybierają wówczas formę błędów technicznych w budowaniu linków i przekształcają się w inne, zdroworozsądkowe błędy, które w przeciwnym razie nie miałyby miejsca.

Nie biorąc pod uwagę SEO na stronie i intencji wyszukiwania

Najważniejszą rzeczą do zrobienia, jeśli chodzi o SEO, jest spojrzenie na swoją witrynę z perspektywy użytkownika; co oni próbują osiągnąć? Jeśli potrafisz odpowiedzieć na to pytanie, będziesz mógł podejmować lepsze decyzje dotyczące tego, jak poprawić ich doświadczenie. Oznacza to upewnienie się, że cała zawartość Twojej strony ma oczywisty cel i nie ma wątpliwości, dlaczego ktoś miałby chcieć odwiedzić Twoją witrynę.

Jeśli kiedykolwiek coś na stronie internetowej Cię zdezorientowało lub zastanawiałeś się, czy jest to dla Ciebie istotne, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie jesteś sam. Przeciętny człowiek spędza tylko 8 sekund na skanowaniu strony internetowej, zanim przejdzie do kolejnej. Oznacza to, że każdy element Twojej strony musi służyć jasnemu celowi i zapewniać wartość odwiedzającym.

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, zalecamy skorzystanie z bezpłatnego narzędzia Google o nazwie „Search Console”. Dzięki temu możesz dokładnie zobaczyć, jakie słowa kluczowe są wyszukiwane przez użytkowników i odnoszą się do Twojej firmy. Możesz także użyć tego narzędzia, aby dowiedzieć się, które strony w Twojej witrynie generują największy ruch, dzięki czemu będziesz mógł skoncentrować więcej czasu i energii na tych obszarach.

Zanim zajmiesz się budowaniem linków, chcesz się upewnić, że masz dobre SEO na stronie i że w pełni zaspokoiłeś intencje użytkownika stojące za zapytaniem, na które kierujesz swój artykuł. Następnie możesz sprawdzić proces budowania linków pod kątem krytycznych błędów.

Nie utworzyłeś treści, do której można linkować

Treści, które można połączyć, to jeden ze sposobów wykorzystania istniejących odbiorców do tworzenia nowych. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli dobrze znasz już swoją publiczność. Jeśli próbujesz zdobyć zupełnie nowych odbiorców, znalezienie sposobu nawiązania z nimi kontaktu może zająć trochę czasu. Kiedy jednak już wiesz, kim są Twoi odbiorcy docelowi, możesz zacząć zastanawiać się, w jaki sposób pomóc im odkryć Twoją markę i produkty.

Z naszego doświadczenia wynika, że ​​ludzie popełniają trzy główne błędy podczas tworzenia treści, które można linkować. Albo o tym nie myślą, albo za bardzo się starają, albo po prostu nic nie robią.

Przyjrzyjmy się kilku skutecznym sposobom tworzenia treści, które można linkować.

Krok 1: Przyjrzyj się treściom konkurencji

Będziesz chciał znaleźć możliwości w zakresie treści wysokiej jakości, które pasują do Twojej marki i branży. Na przykład, jeśli działasz w branży fitness, możesz skupić się na recenzowaniu produktów lub pisaniu artykułów na temat sprzętu do ćwiczeń.

Krok 2: Znajdź podobne zainteresowania odbiorców

Dzięki temu będziesz mieć lepszy pogląd na to, gdzie umieścić swoje treści.

Krok 3: Stwórz unikalną treść

Następnym krokiem jest stworzenie unikalnej treści, która wykorzystuje te wspólne zainteresowania. Upewnij się, że tworzone treści są istotne dla odbiorców, a jednocześnie oryginalne. Dobrą zasadą jest unikanie kopiowania innych; z punktu widzenia Google znacznie lepiej jest napisać coś oryginalnego, niż kopiować czyjąś pracę.

Nie masz planu B

Jeśli chodzi o budowanie linków, zawsze wiąże się to z ryzykiem. Czasami linki nie zostaną przesłane, czasami zostaną przesłane, ale nie w takiej liczbie, jakiej się spodziewasz, a czasami pojawią się w oczekiwanej liczbie.

To powiedziawszy, posiadanie planu B jest niezbędne. Jeśli nie jesteś przygotowany na takie zdarzenia, możesz stracić pieniądze i/lub reputację, ponieważ nie masz gotowej alternatywnej strategii.

Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać rozpoczynając kampanię budowania linków.

Po pierwsze, nie lekceważ potęgi jakości nad ilością. Choć może się wydawać, że wygenerowanie ton linków zwrotnych będzie łatwe, w rzeczywistości bardzo trudno jest bez tego pozycjonować. Jeśli więc chcesz odnieść sukces, musisz włożyć wysiłek w generowanie wysokiej jakości linków.

Po drugie, nie zapomnij o mediach społecznościowych. Sygnały społecznościowe odgrywają ogromną rolę w ustalaniu rankingów, dlatego warto uwzględnić je w działaniach związanych z budowaniem linków.

Po trzecie, nie przeocz wpisów gościnnych. Wpisy gościnne to kolejny świetny sposób na zdobycie linków, który często prowadzi do większego ruchu i konwersji.

Po czwarte, nie ignoruj ​​płatnych reklam. Płatne reklamy to świetny sposób na uzyskanie szybkich wyników, a także zapewniają stały dopływ potencjalnych klientów i klientów.

Na koniec pamiętaj, że budowanie linków nie jest krótkotrwałą, jednorazową taktyką. Zbudowanie solidnego fundamentu wymaga czasu, a jego utrzymanie wymaga konsekwentnego wysiłku.

Docierasz do ludzi o niskiej jakości

Zasięg jest jedną z najważniejszych części każdej strategii budowania linków. Jednakże, jeśli zostanie wykonany nieprawidłowo, może łatwo stać się koszmarem. Oto kilka typowych błędów, których należy unikać podczas wysyłania e-maili.

  1. Wysyłanie zbyt wielu e-maili.
  2. Nie wiesz, jak napisać przekonujący e-mail.
  3. Pisanie ogólnych e-maili, które nie będą się wyróżniać.
  4. Korzystanie z zautomatyzowanych narzędzi do masowej wysyłki e-maili.
  5. Zapominając o personalizacji.
  6. Brak śledzenia współczynników otwarć i współczynników kliknięć, aby otworzyć.
  7. Ignorowanie negatywnych reakcji.
  8. Przyjmowanie założeń na podstawie przeszłych doświadczeń.
  9. Strach poprosić o pomoc.
  10. Wysyłanie e-maili wyglądających na spam.
  11. Wysyłanie zbyt długich e-maili.
  12. Wysyłanie e-maili zawierających nieistotne informacje.
  13. Wysyłanie e-maili, które są słabo ukierunkowane.
  14. Wysyłanie wiadomości e-mail wysyłanych z różnych domen.
  15. Wysyłanie e-maili napisanych przez osoby, dla których angielski nie jest językiem ojczystym.
  16. Wysyłanie wiadomości e-mail skopiowanych i wklejonych z innych witryn internetowych.
  17. Wysyłanie e-maili, które są nieprawidłowo sformatowane.
  18. Wysyłanie e-maili, w których brakuje obrazów lub grafik.
  19. Wysyłanie e-maili, które są trudne do odczytania.
  20. Wysyłanie e-maili pełnych literówek.

To tylko kilka błędów, które przyczyniają się do słabego zasięgu.

Masz słabe oczekiwania co do wyników

Kampanie budowania linków są często nękane niskimi oczekiwaniami. Twórcy linków uważają, że muszą tworzyć linki do każdego fragmentu treści w Internecie i że musi to nastąpić natychmiast. Nie zdają sobie sprawy, że istnieje wiele scenariuszy, w których nie można budować linków. Tak naprawdę większość tych scenariuszy jest bardzo powszechna.

Prawda o budowaniu linków jest taka, że ​​nie zawsze chcesz tworzyć linki do każdego rodzaju treści w Internecie. Czasami chcesz po prostu utworzyć linki do treści istotnych dla odbiorców. Jeśli próbujesz uzyskać ranking pod kątem określonej frazy kluczowej, prawdopodobnie nie chcesz tworzyć linków do artykułów niezwiązanych z danym tematem. Czasami po prostu nie masz wystarczająco dużo czasu na zbudowanie linków do każdego artykułu w Internecie.

Krótko mówiąc, musisz zrozumieć, do jakiego rodzaju treści będziesz mógł tworzyć linki. Kiedy już to wiesz, możesz zacząć myśleć o tym, jak alokować swoje zasoby. Poniżej znajduje się krótka lista rodzajów treści, do których można utworzyć linki w jednej witrynie:

1. Strony transakcyjne – są to strony, które istnieją wyłącznie po to, aby coś sprzedawać. Na przykład można kupić książkę w serwisie Amazon, ponieważ ktoś lubi czytać książki. Ich zakup jest ich transakcją. Jednak Amazon tak naprawdę nie przejmuje się tym, czy czytelnik przeczyta książkę, czy nie. Interesuje ich tylko to, że kupili produkt. W związku z tym publikują informacje o książce na swojej stronie. Teraz, gdy ktoś wyszukuje hasło „książka”, może otrzymać informację o produkcie na pierwszej stronie Google. Nazywa się to retargetingiem i zdarza się dość często w przypadku płatnych reklam.

2. Treści promocyjne – są to strony zawierające przydatne informacje na określony temat. Na przykład moja lokalna biblioteka publikuje comiesięczny biuletyn zawierający ciekawe wiadomości i wydarzenia dziejące się w mieście. Kiedy ludzie wyszukują hasło „biblioteka”, pojawiam się wśród wyników.

3. Treść redakcyjna – są to strony napisane przez ekspertów w określonej dziedzinie. Na przykład New York Times publikuje artykuły informacyjne na temat spraw bieżących. Gdy ludzie szukają tematów związanych z polityką, pojawiam się wśród wyników. Jeśli napiszę artykuł na ten sam temat, mogę umieścić link do mojej pracy w treści redakcyjnej.

4. Treści generowane przez użytkowników (UGC) – obejmują blogi, strony wiki, fora itp. Ideą UGC jest to, że użytkownicy tworzą wartościowe treści, które inni uznają za przydatne. Na przykład, jeśli prowadzę bloga o pisaniu, mógłbym zamieścić artykuł o tym, jak poprawić swoje umiejętności pisania. Inni autorzy uznaliby to za źródło informacji i udostępniliby je swoim znajomym.

5. Strony marek – marki wykorzystują te strony również do promowania siebie. Na przykład Apple ma własną stronę internetową poświęconą promowaniu siebie. Nazywa się apple.com.

6. Często zadawane pytania – na wielu stronach internetowych publikowane są pytania i odpowiedzi. Na przykład, jeśli wejdziesz na Wikipedię, zauważysz, że istnieje wiele artykułów z listami często zadawanych pytań.

7. Wpisy na blogu – posty na blogu to kolejna forma treści generowanych przez użytkowników. Zamiast jednak zadać pytanie, bloger pisze długi post na konkretny temat.

8. Wydarzenia – niektóre firmy organizują wydarzenia, w których biorą udział inne firmy. Na przykład konferencje, targi, seminaria itp.

9. Komunikaty prasowe – Firmy regularnie wysyłają komunikaty prasowe do mediów.

10. Konta w mediach społecznościowych – większość sieci społecznościowych umożliwia łączenie się z innymi ludźmi. Możesz to zrobić poprzez profile, grupy, strony itp.

To tylko kilka typów stron z treścią, które warto wziąć pod uwagę podczas pracy nad tworzeniem linków prowadzących do Twoich treści.

Linkujesz tylko do strony głównej

Google nie lubi, gdy ludzie linkują tylko do jednej strony. Chce widzieć różne strony, do których prowadzą linki. Ma to sens, ponieważ jeśli ktoś szuka czegoś konkretnego, chce znaleźć to, czego szuka. Nie chcą wchodzić na inną stronę i się rozglądać. Jeśli więc nie ma powodu umieszczać linków do wielu stron, nie rób tego.

Jeśli linkujesz tylko do jednej strony, może się wydawać, że kupujesz linki do tej strony. Załóżmy, że sprzedajesz buty w Internecie. Możesz umieścić link tylko do swojej strony głównej, na której znajdziesz listę wszystkich swoich produktów. Ale jeśli rzeczywiście miałbyś oddzielną stronę dla każdego produktu, nie miałoby większego sensu umieszczanie linku do tej strony.

Najlepszą praktyką jest umieszczanie linków w różnych obszarach witryny. Może masz na przykład bloga o modzie i stronę z kategoriami odzieży męskiej. Następnie możesz utworzyć łącze do obu tych stron na swojej stronie głównej. Dzięki temu, gdy ktoś będzie szukać odzieży męskiej, zobaczy całą Twoją kolekcję.

Nie dawaj wyszukiwarkom miejsca na wyobraźnię. Twórz różnorodne strony odpowiednie dla Twojej branży. I nie martw się zbytnio, że zostaniesz przyłapany na robieniu czegoś nielegalnego. Wyszukiwarki nie będą Cię karać za stosowanie taktyk niezgodnych z zasadami Google. Jeśli jednak będziesz nadal korzystać z tych technik, ryzykujesz całkowitym zablokowaniem dostępu do wyszukiwarki.

Używasz tylko jednego typu łącza

Dywersyfikacja linków pomaga zwiększyć szanse na uzyskanie lepszych rankingów w wyszukiwarkach. Dzięki tej praktyce boty wyszukiwania nie uznają Twojej witryny za spam i w związku z tym nie nałożą na nią kary.

Oprócz linkowania na różnych stronach Twojej witryny, ważne jest, aby różnicować typy linków, które tworzysz. Linki takie jak linki wewnętrzne, linki zewnętrzne, linki z tekstem zakotwiczenia, linki do obrazów, linki do filmów itp. to przykłady różnych typów linków. Chociaż niektóre z tych typów linków są oczywiste, inne nie.

Na przykład, czy wiesz, co to jest link do tekstu zakotwiczenia? Czy korzystasz z linków do zdjęć? A co z linkami wideo? I choć brzmi to prosto, są ludzie, którzy wciąż nie rozumieją różnicy między tymi typami linków.

Dywersyfikacja typów linków jest tak ważna dlatego, że sposób, w jaki wyszukiwarki indeksują Twoją witrynę, zależy od rodzaju używanego linku. Jeśli więc zamieszczasz link do tylko jednego rodzaju treści, możesz pozostawić tak zwany ślad. Ślady to wzorce, dzięki którym Google może dokładnie dowiedzieć się, co próbujesz zrobić, aby oszukać algorytm.

Jak to na Ciebie wpływa? No cóż, przeanalizujmy następujący scenariusz. Załóżmy, że masz wpis na blogu na temat SEO. Chcesz promować ten artykuł na platformach mediów społecznościowych. Ponieważ jednak promujesz treść, nie chcesz skupiać się tylko na jednej konkretnej platformie. Chcesz także zróżnicować swoje publikacje, publikując je na wielu platformach. Nie publikuj postów na jednej platformie tylko raz i myśl, że to już koniec.

Ponadto, jeśli nie masz pewności, czy robisz wystarczającą dywersyfikację linków, oto kilka błędów w budowaniu linków, których musisz unikać:

  1. Brak dywersyfikacji linków
  2. Udostępnianie tej samej treści na wielu stronach
  3. Promuj tylko jedną stronę na platformach mediów społecznościowych
  4. Ignorowanie linków wewnętrznych
  5. Brak wystarczającej liczby linków zwrotnych
  6. Utrata ostrości
  7. Zbyt duże skupienie się na ilości zamiast na jakości
  8. Tworzenie fałszywych kont
  9. Kupowanie linków
  10. Przyłapanie na robieniu czegokolwiek nielegalnego
  11. Brak zrozumienia, jak działają wyszukiwarki
  12. Brak wiedzy, jak używać słów kluczowych w tekście zakotwiczenia
  13. Brak optymalizacji Twojej witryny
  14. Nie upewnianie się, że wszystkie Twoje witryny internetowe są aktualne
  15. Nie zwracanie uwagi na konkurencję

W tekście zakotwiczenia nie ma różnorodności

To nie to samo, co poprzednia część. Poprzednia sekcja odnosi się do samych linków, ale nie do tekstu zakotwiczenia. Tekst zakotwiczenia linku to część linku, która zmienia kolor na niebieski i którą użytkownicy czytają na stronie. To jest to, o czym tutaj mówimy.

Jeśli chcesz mieć dobrą pozycję w Google, musisz zrobić pewne rzeczy. Jedną rzeczą jest upewnienie się, że każdy z Twoich linków zwrotnych zawiera frazę kluczową. Pomaga to Google zrozumieć, czego dotyczy każdy link. Okazuje się jednak, że wiele osób nie wie, jak budować dobre linki zwrotne. Często po prostu kopiują i wklejają tekst w polu zakotwiczenia swoich witryn. Ale może to faktycznie zaszkodzić Twoim rankingom.

Google sprawdza tekst zakotwiczenia Twojego linku zwrotnego i interpretuje go jako schemat manipulacji algorytmem. Jeśli więc po prostu dodasz nazwę swojej marki do tekstu zakotwiczenia, możesz zostać ukarany. Aby tego uniknąć, staraj się różnicować słowa użyte w tekście zakotwiczenia. Na przykład możesz używać różnych odmian nazwy swojej marki, takich jak „twoja nazwa marki.com”, „www.twoja nazwa marki.com”, a nawet „twoja nazwa.com/twoja branża…”.

Możesz także użyć powiązanych wyrażeń, takich jak „nasze produkty” lub „kreator stron internetowych”. Inną opcją jest użycie synonimów słów kluczowych, takich jak „projektowanie stron internetowych” lub „optymalizacja wyszukiwarek”. I wreszcie, możesz połączyć wiele słów kluczowych w jedno zdanie, co ułatwi Google określenie tematyki Twojej witryny.

Jeśli skupisz się na jednym typie tekstu zakotwiczenia i nie będziesz miał wystarczającej różnorodności tekstu zakotwiczenia, może to mieć negatywny wpływ.

Zajmujesz się wyłącznie wymianą linków

Koncepcja wymiany linków jest dość powszechna wśród blogerów. Robią to, bo chcą zwiększyć ruch na swoim blogu. Jednak większość ludzi nie wie, że umieszczanie linków do cudzej witryny bez pozwolenia jest sprzeczne z wytycznymi Google. Właśnie dlatego wielu blogerów traci rankingi, mimo że nie zrobili nic złego.

Google nie lubi, gdy ludzie wymieniają się między sobą linkami, a szczególnie wtedy, gdy jest to nadmierne. Wskazówki Google dla webmasterów zabraniają nadmiernej wymiany linków.

Kiedy próbujesz promować swoją witrynę, możesz pomyśleć, że wymiana linków to świetny sposób na zdobycie widoczności. Jednak Google nie jest zainteresowany pomaganiem Ci w osiągnięciu tego celu. Zamiast tego szukają sposobów sprawdzenia, czy Twoja witryna jest legalna. Jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić, jest sprawdzenie jakości witryn, do których prowadzą linki. Jeśli są niskiej jakości, istnieje ryzyko, że Ty również nie zajmiesz dobrej pozycji w rankingu.

I nie zapomnij przestrzegać zasad określonych przez Google. Nie kopiuj i nie wklejaj całego artykułu na inną stronę internetową. Nie używaj także narzędzi stron trzecich do automatycznego generowania linków. Tego typu narzędzia mogą faktycznie zaszkodzić Twoim rankingom.

Linki otrzymujesz tylko ze stron internetowych o niskiej jakości

Google chce, abyś tworzył wysokiej jakości witryny internetowe. Jeśli chcesz mieć dobrą pozycję w Google, musisz zadbać o dobrą budowę swojej witryny. Wiele osób uważa, że ​​skoro witryna jest popularna, musi być dobra. To nie jest prawda. Popularność nie musi oznaczać jakości. Istnieje wiele witryn o niskiej jakości, które są bardzo popularne. Witryny tego typu często wykorzystują techniki czarnego kapelusza w celu podniesienia swoich rankingów. Nazywa się je „farmami linkowymi”.

Jednym z najgorszych błędów w budowaniu linków jest próba pozyskiwania linków ze stron o niskiej jakości. Kiedy to robisz, w rzeczywistości oddajesz darmowy ruch komuś innemu. Co gorsza, możesz wyrządzić sobie krzywdę, jeśli osoba, z którą łączysz się z linkiem, zdecyduje się zaspamować Twoją witrynę.

Najlepszym sposobem na znalezienie legalnych źródeł linków jest rozejrzenie się po swojej niszy. Znajdź blogi poruszające tematy podobne do Twoich. Następnie sprawdź, jakiego rodzaju linki mają. Spójrz na ich profile w mediach społecznościowych. Zobacz, jakiego rodzaju posty publikują. Czy sprawiają wrażenie, jakby interesowali się tematem, o którym piszą? Czy ich profil jest czysty i profesjonalny? Jeśli nie wydają się godni zaufania, nie zawracaj sobie głowy kontaktowaniem się z nimi.

Jeśli chcesz zacząć zarabiać w Internecie, musisz skupić się na tworzeniu świetnych treści. Ludzie nie odwiedzą Twojej witryny, jeśli nie będą wiedzieć, dlaczego powinni. Musisz zapewnić wartość swoim czytelnikom. Ponadto musisz zaoferować coś wyjątkowego. Większość ludzi nie pozostanie na dłużej, gdy zorientują się, jak nudna jest Twoja witryna.

Myślisz, że więcej zawsze znaczy lepiej

Budowanie linków to ciężka praca. Można to zrobić na wiele różnych sposobów, zwłaszcza teraz, gdy Google wprowadziło zmiany w sposobie rankingu treści. Jedna rzecz, która nie zmieniła się zbytnio od początku, to znaczenie pisania treści wysokiej jakości. Nie oznacza to jednak, że nie warto pisać więcej. W rzeczywistości,
uważamy, że warto dodać więcej treści do witryny. Jednakże, co to naprawdę oznacza?

Kiedy mówimy o treściach wysokiej jakości, zwykle mamy na myśli dłuższe fragmenty treści. Dłuższe artykuły mają zazwyczaj lepszą pozycję w rankingu, ponieważ zapewniają czytelnikom większą wartość. Zawierają więcej informacji, co ułatwia ich czytanie i przyswajanie. I choć krótsze posty też są świetne, niekoniecznie oferują taką samą wartość.

Problem w tym, że ludzie często zakładają, że więcej znaczy zawsze lepiej. W rezultacie starają się upchnąć każdą informację w jednym poście. Choć może się to wydawać dobrym pomysłem, w rzeczywistości przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. Zamiast tego chcesz mieć pewność, że każdy artykuł ma wystarczającą wartość, aby uzasadnić jego długość. Jeśli to zrobisz, nie zabraknie ci rzeczy do powiedzenia.

Nie oznacza to, że nie powinieneś zamieszczać krótkich postów. Wręcz przeciwnie, zdecydowanie powinieneś. Krótkie posty świetnie nadają się do dzielenia się krótkimi wskazówkami, aktualnościami, odpowiadania na pytania i udostępniania przydatnych zasobów. Ale nawet tego typu posty wymagają przemyślenia i planowania. W końcu, jeśli po prostu skopiujesz i wkleisz na Twitterze plik tekstu, nie zastanawiając się, dlaczego to robisz, jest mało prawdopodobne, że wzbudzi to zainteresowanie. Inaczej mówiąc, musisz zrozumieć, dlaczego publikujesz post. W przeciwnym razie możesz zmarnować mnóstwo czasu i wysiłku.

Budowanie linków nie jest zadaniem jednorazowym

Podobnie jak w przypadku witryn internetowych, budowanie linków nie jest jednorazowym wysiłkiem. To coś, na co trzeba poświęcać czas każdego dnia, z miesiąca na miesiąc.

W zależności od tego, jak duża jest Twoja witryna, możesz potencjalnie potrzebować całego zespołu, aby ułatwić prawidłowe budowanie linków.

Tak czy inaczej, nigdy nie myśl, że budowanie linków to zadanie, które wymaga tylko jednego sprintu i gotowe.

Wręcz przeciwnie, może to wymagać miesięcy lub lat wysiłku, aby zobaczyć rezultaty, w zależności od rodzaju rezultatów, których szukasz.

Kiedy planujesz rozpocząć następną kampanię budowania linków?