Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Co to jest marketing internetowy?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest marketing internetowy?

Wiele mówi się o „marketingu internetowym”. Ale co to oznacza? A od czego zaczynamy?

Marketing internetowy to proces kierowania ruchu online do Twojej witryny w celu zwiększenia sprzedaży, liczby potencjalnych klientów i czegokolwiek innego, co można uznać za poprawę ROI Twojej firmy (zwrot z inwestycji).

Od zrozumienia różnicy między marketingiem cyfrowym a reklamą tradycyjną po identyfikację rynku docelowego – dzielimy każdy aspekt marketingu internetowego na łatwe do zrozumienia terminy.

Niezależnie od tego, czy planujesz wprowadzić na rynek nowy produkt, czy rozszerzyć swoją obecną ofertę, marketing internetowy może być kluczem do zapewnienia powodzenia Twojej nowej oferty.

Czym tak naprawdę jest marketing internetowy?

Marketing internetowy to proces tworzenia i dystrybucji treści online, które przyciągają odwiedzających Twoją witrynę. Może to oznaczać pisanie postów na blogu, publikowanie filmów lub tworzenie profili w mediach społecznościowych. Marketing treści działa, ponieważ zapewnia wartość potencjalnym klientom. Jeśli jesteś w stanie dostarczyć informacje, które pomogą im rozwiązać problemy lub odpowiedzieć na pytania, masz dużą szansę na przekształcenie tych czytelników w kupujących.

Termin „marketing internetowy” obejmuje różnorodne taktyki stosowane w celu promowania produktów i usług w Internecie. Należą do nich marketing e-mailowy, marketing afiliacyjny, reklamy displayowe, optymalizacja wyszukiwarek i wiele innych. Ogólnie jednak marketing internetowy możemy postrzegać jako zbiór metod stosowanych przez firmy w celu nawiązania kontaktu z klientami za pośrednictwem Internetu.

Krótkie wyjaśnienie marketingu internetowego

Termin „marketing internetowy” jest często używany zamiennie z „marketingiem internetowym”, ale w rzeczywistości odnosi się do wielu różnych rodzajów działań marketingowych, które odbywają się na wielu platformach. Obejmuje to kampanie e-mailowe, reklamy displayowe, tworzenie aplikacji mobilnych, reklamy w płatnych wynikach wyszukiwania, marketing w mediach społecznościowych i wiele więcej.

Choć niektórym może się wydawać, że marketing internetowy to po prostu kupowanie reklam, nie jest to do końca prawdą. Chodzi o coś więcej, niż tylko wyrzucanie pieniędzy Facebook grupy reklam. Tak naprawdę istnieje kilka sposobów wykorzystania Internetu do promowania swojej firmy bez wydawania ani grosza. Oto trzy najlepsze:

1. Marketing e-mailowy

Marketing e-mailowy jest nadal jedną z najskuteczniejszych form marketingu, ponieważ znasz zwyczaje swoich klientów. Jeśli będziesz wysyłać im biuletyn co tydzień, z biegiem czasu zbudujesz zaufanie wśród swoich klientów. Możesz nawet oferować zniżki za zapisanie się na listę mailingową.

2. Marketing mediów społecznościowych

Serwisy społecznościowe takie jak Twitter, InstagramLinkedIn i Pinterest to nie tylko fajne miejsca do spędzania czasu; to potężne narzędzia do kierowania ruchu do Twojej witryny. Regularnie publikując posty, dzieląc się ciekawymi artykułami i nawiązując kontakt z obserwującymi, możesz zwiększyć liczbę obserwujących i zwiększyć świadomość marki.

3. Marketing treści

Marketing treści polega na tworzeniu treści poruszających różnorodne tematy związane z Twoją niszą. Upewniając się, że Twoja strategia marketingu treści jest wszechstronna, ukierunkowana na niszę i rozwiązuje problemy odbiorców, zapewniasz swojej witrynie przewagę, której brakuje innym.

Marketing treści i tradycyjna reklama: jaka jest różnica?

Czasy, w których sprzedawca pukał do drzwi, już dawno minęły. Tak naprawdę większość ludzi nie pozwoliłaby dzisiaj nikomu przyjść do swojego domu, gdyby nie znała ich osobiście. Ale co z tymi sprzedawcami, którzy nadal istnieją? Jaka przyszłość czeka ich zawód? Czy staną się przestarzałe?

Obecnie wiele firm korzysta z kanałów cyfrowych, aby dotrzeć do potencjalnych i potencjalnych klientów. Obejmuje to media społecznościowe, pocztę e-mail, witryny internetowe, wiadomości tekstowe, aplikacje mobilne itp. Metody te zapewniają firmom opłacalny sposób nawiązywania kontaktu z konsumentami i budowania relacji. Niektóre firmy stwierdzają jednak, że stare sposoby docierania do klientów nadal sprawdzają się lepiej niż kanały cyfrowe. Na przykład jedno z badań wykazało, że 56% respondentów wolało zadzwonić do znajomego lub członka rodziny niż przeczytać o produkcie w Internecie. Dlaczego? Ponieważ ludzie chcą mieć wrażenie, że rozmawiają z prawdziwą osobą, a nie tylko z istotą bez twarzy.

Innym powodem, dla którego zimne rozmowy telefoniczne są skuteczne, jest to, że pomagają humanizować markę. Ludziom mniej zależy na markach niż na indywidualnych osobach. Jeśli klient wie, że sprzedawcy zależy na tyle, aby podjąć dodatkowy krok i się z nim skontaktować, czuje, że się o niego troszczy. W przyszłości chętniej będą kupować produkty tej marki.
Jak zatem marketerzy mogą odnieść sukces w obliczu konkurencji? Jedną z odpowiedzi jest zrozumienie różnicy pomiędzy content marketingiem a tradycyjną reklamą. Marketing treści koncentruje się na tworzeniu wartościowych, istotnych i spójnych komunikatów, które pomagają edukować i informować odbiorców.

Wykorzystuje różne media, takie jak blogi, filmy, e-booki, infografiki, podcasty itp., Aby przyciągnąć i zaangażować potencjalnych nabywców. Tradycyjna reklama natomiast skupia się na promowaniu produktów i promowaniu konkretnych wydarzeń. Często wiąże się to z płatnymi reklamami w telewizji, radiu, prasie i/lub na zewnątrz. Chociaż oba typy strategii marketingowych można skutecznie stosować, każda z nich ma swoje mocne i słabe strony.

Na przykład content marketing świetnie nadaje się do budowania świadomości i budowania zaufania wśród docelowych odbiorców. Jednakże pomiar ROI może być trudny, ponieważ opiera się na danych jakościowych. Z drugiej strony reklamę tradycyjną można mierzyć ilościowo, wymaga to jednak dużych budżetów i wysokich kosztów produkcji. Tak więc, chociaż oba podejścia mają swoje zalety, żadne nie jest idealne. Ostatecznie najlepsza strategia zależy od rodzaju odbiorców, do których chcesz dotrzeć, posiadanego budżetu oraz rodzaju oferowanego produktu lub usługi.

Dlaczego marketing internetowy ma cały szum?

Marketing internetowy to jedna z tych rzeczy, które ludzie albo kochają, albo nienawidzą. W Internecie można znaleźć wiele artykułów na ten temat, ale większość z nich skupia się na negatywnych aspektach tego zjawiska. W rzeczywistości istnieją nawet całe książki napisane wyłącznie na ten temat. Marketing internetowy ma jednak wiele zalet, szczególnie dla firm. Przyjrzyjmy się zatem zaletom i wadom marketingu internetowego.

Korzyści z marketingu internetowego

1. Zasięg

Jedną z największych zalet marketingu internetowego jest to, że nie musisz znajdować się w pobliżu miejsca zamieszkania Twoich klientów. Dzięki temu możesz kierować reklamy bezpośrednio do nich i kierować reklamy na określone grupy demograficzne. Na przykład, jeśli sprzedajesz karmę dla zwierząt domowych, możesz reklamować się specjalnie dla właścicieli psów, zamiast kierować reklamy do wszystkich. A ponieważ docierasz do ludzi na całym świecie, Twoja potencjalna baza klientów jest znacznie większa.

2. Koszt

Kolejną ogromną zaletą marketingu internetowego jest to, że kosztuje mniej niż tradycyjne metody reklamy. Kupując reklamy w gazetach lub czasopismach, wydasz pieniądze na produkcję, druk, dystrybucję itp. W przypadku marketingu internetowego płacisz jednak za hosting, przepustowość i konserwację i nie musisz się martwić o nakłady lub umieszczenie reklamy. Ponadto możesz używać narzędzi takich jak AdSense, aby zarabiać na swojej witrynie bez konieczności inwestowania dużych pieniędzy z góry.

3. Elastyczność

Ponieważ marketing internetowy jest tak elastyczny, możesz tworzyć kampanie, które pasują do każdego budżetu. Możesz zacząć od małego i dalej się rozwijać, lub możesz szybko zwiększyć skalę, gdy uzyskasz większy ruch. Tak czy inaczej, nie będziesz musiał się martwić, że wydasz zbyt dużo pieniędzy na coś, co nie działa.

4. Kierowanie

Dzięki marketingowi internetowemu możesz także dotrzeć do określonych grup osób. Na przykład, jeśli Twoja firma sprzedaje karmę dla zwierząt domowych, możesz kierować reklamy wyłącznie na właścicieli psów, używając słów kluczowych związanych z psami. Lub, jeśli sprzedajesz odzież, możesz kierować reklamy do kobiet noszących rozmiar 10–12. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twój przekaz dotrze do właściwych osób i pomoże Ci budować z nimi relacje.

5. Prędkość

Jeśli zajmujesz się marketingiem internetowym, wyniki zwykle można zobaczyć w ciągu kilku dni, a nie miesięcy. Oznacza to, że możesz szybciej testować różne pomysły i strategie i dowiedzieć się, co działa lepiej, zanim zainwestujesz w to dodatkowy czas i pieniądze.

6. Skalowalność

Jeśli nie szukasz rozwiązania długoterminowego, marketing internetowy może nie być dla Ciebie. Utrzymanie aktywnej obecności w Internecie wymaga znacznego wysiłku i z czasem łatwo stracić zainteresowanie. Jeśli jednak dopiero zaczynasz i potrzebujesz szybkiego wsparcia, marketing internetowy może dać Ci dokładnie to, czego potrzebujesz. Stworzenie skalowalnej strategii marketingu internetowego jest trudne, a w niektórych przypadkach może zająć więcej czasu niż wdrożenie oryginalnej strategii.

7. Dane

Kiedy prowadzisz marketing internetowy, wszystkie Twoje informacje są przechowywane online. Ułatwia to śledzenie skuteczności każdej kampanii i tego, która z nich przyciąga nowych potencjalnych klientów. Ponadto możesz łatwo udostępniać dane innym stronom internetowym i kontom w mediach społecznościowych.

8. Bezpieczeństwo

Ponieważ wszystko odbywa się online, ryzyko utraty poufnych informacji jest minimalne. A jeśli prawidłowo korzystasz z protokołu SSL z bezpiecznym certyfikatem, możesz chronić poufne informacje w swojej witrynie przed wścibskimi oczami. Ponadto posiadanie odpowiedniej implementacji https:// oznacza, że ​​Twoja witryna może również uzyskać bardzo niewielki wzrost rankingu. Dlatego warto upewnić się, że wdrażasz bezpieczny protokół https://.

9. Nie musisz być profesjonalistą

Podczas gdy niektórzy marketerzy internetowi mają za sobą lata doświadczenia, inni wciąż się uczą. Ponieważ nie ma w tym przypadku fizycznego produktu, nie musisz zajmować się wysyłką ani zwrotami. Aby móc pisać kompleksowe artykuły na wybrane obszary tematyczne, wystarczy mieć wystarczającą wiedzę na dany temat.

10. Niskie ryzyko

Nie musisz się tak bardzo martwić popełnianiem błędów. Zamiast marnować pieniądze na produkty, które nie będą działać, możesz najpierw wypróbować różne rozwiązania i dowiedzieć się, co przyciągnie klientów.

Jest oczywiste, że marketing internetowy ma wiele zalet w porównaniu z wadami. I chociaż niektóre nisze mogą być trudne, inne są łatwiejsze. Oznacza to, że możesz zacząć już dziś za niewielkie lub żadne koszty początkowe, a to może zapewnić Ci źródło dochodu w nadchodzących latach.

Jaka jest rola marketingu internetowego?

Po pierwsze – co dokładnie oznacza „marketing internetowy”? Na początek jest to po prostu kolejny sposób na określenie marketingu cyfrowego. W rzeczywistości istnieje kilka różnych rodzajów marketingu cyfrowego, każdy z nich ma swój własny, unikalny cel i grupę docelową. Podzielmy więc te najczęstsze:

optymalizacja wyszukiwarki

Odnosi się to do tego, jak dobrze zoptymalizowana jest Twoja witryna pod kątem wyszukiwarek takich jak Google, Bing itp. Optymalizacja wyszukiwarek zazwyczaj koncentruje się na takich kwestiach, jak badanie słów kluczowych, strona techniczna (wszystko związane z serwerem i kodem) oraz budowanie linków, ale istnieją wiele aspektów, aby upewnić się, że Twoja witryna jest dobrze zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek.

Marketing treści

Marketing treści zasadniczo polega na tworzeniu świetnych treści, które ludzie chcą czytać, oglądać, słuchać lub w inny sposób wchodzić w interakcję. Mogą to obejmować posty na blogach, e-booki, infografiki, filmy, podcasty, seminaria internetowe itp. Marketing treści to jeden z najlepszych sposobów na zwiększenie ruchu w Twojej witrynie, zwiększenie świadomości marki i ostatecznie generowanie potencjalnych klientów.

Marketing mediów społecznościowych

Termin marketing w mediach społecznościowych obejmuje wszystko, od publikowania wysokiej jakości treści po nawiązywanie kontaktu z obserwującymi. Sieci społecznościowe takie jak Facebook, TwitterLinkedIn, Instagram, Pinteresti inne umożliwiają firmom nawiązywanie kontaktu z potencjalnymi klientami.

W ekosystemie internetowym firmy rolę marketingu internetowego można sprowadzić do jednego celu: zwiększania rankingów, ruchu i konwersji witryny internetowej.

Pozyskiwanie nowych klientów za pomocą marketingu internetowego

Wiesz, jak to jest: szukasz nowej pary butów i nagle widzisz ekran pełen opcji. Może coś widziałeś Instagram Lub Pinterest, a może po prostu wpisałeś w Google „buty”. Tak czy inaczej, ostatecznie będziesz przeglądać dziesiątki, a nawet setki różnych par butów. I chociaż niektóre są urocze, inne wyglądają jak gówno.

I tu właśnie pojawia się marketing internetowy. Koncentrując się na płatnych reklamach, optymalizacji wyszukiwarek i projektowaniu stron internetowych, możesz przyciągnąć nowych klientów do reprezentowanych przez Ciebie marek. W rzeczywistości można to zrobić na wiele sposobów. Jednak w zależności od rodzaju klienta, do którego chcesz dotrzeć, możesz skupić się na jednej metodzie, a nie na drugiej.

Strategie marketingowe są często wykorzystywane do pozyskiwania nowych klientów za pośrednictwem reklam, kampanii e-mailowych, a nawet mediów społecznościowych. Jednak w miarę jak narzędzia cyfrowe stają się coraz ważniejsze, wiele firm zwraca się w stronę marketingu internetowego, aby przyciągnąć nowych klientów. Marketing online obejmuje wszystko, od płatnych mediów społecznościowych po optymalizację wyszukiwarek.

Koncentrując się na określonych strategiach, możesz przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć sprzedaż. Nazywa się je „konwersjami”. Każda osoba, która trafi na Twoją witrynę, zostaje „konwertowana” na klienta, gdy podejmuje działanie i kupuje od Ciebie.

Korzystając z tych metod, możliwe jest wykładnicze zwiększenie sprzedaży. Zanim jednak zdecydujesz się na jedną strategię, będziesz chciał przeprowadzić badania rynku i testy A/B różnych podejść, aby upewnić się, że wybrana strategia będzie dla Ciebie skuteczna.

Pielęgnuj lojalność wobec marki poprzez marketing internetowy

W dzisiejszej erze cyfrowej zależy nam na zadowoleniu naszych klientów. Można to jednak osiągnąć na wiele sposobów, poza zwykłym dostarczaniem dobrych produktów lub usług. Jednym ze sposobów jest utrzymanie zaangażowania klientów, zwłaszcza tych, którzy już znają Twoją markę. Obejmuje to komunikację z nimi za pośrednictwem poczty elektronicznej, mediów społecznościowych i innych kanałów.

Aby skutecznie komunikować się z klientami, potrzebujesz odbiorców. W tym celu będziesz potrzebować listy e-mailowej umożliwiającej wyrażenie zgody. Jeśli go nie masz, musisz go utworzyć.

Będziesz także chciał mieć pewność, że używasz wszystkich dostępnych narzędzi do promowania swojej marki. Istnieje wiele bezpłatnych narzędzi, takich jak Hootsuite i Buffer, które pomogą Ci zarządzać wieloma kontami jednocześnie. Te aplikacje umożliwiają planowanie postów na różnych platformach, np Facebook, Twitter, Instagram,
LinkedIn itp., bez konieczności logowania się na każde konto z osobna.

Wreszcie, będziesz chciał zaistnieć w mediach społecznościowych. Chociaż niektóre firmy decydują się skupić wyłącznie na Facebook, inni wolą rozpowszechniać swoje wiadomości w różnych sieciach. Na przykład możesz opublikować codzienne oferty w obu przypadkach Facebook I Twitterudostępniając zdjęcia i filmy w serwisie Pinterest.

Marketing internetowy a marketing treści: jaka jest różnica?

Zarówno content marketing, jak i marketing internetowy są niezwykle ważnymi elementami marketingu cyfrowego. Każdy z nich wymaga innego zestawu umiejętności, aby dobrze wykonać zadanie, ale razem tworzą potężną kombinację.

Kluczowa różnica między nimi polega na tym, że marketing treści koncentruje się wyłącznie na tworzeniu treści, podczas gdy marketing internetowy obejmuje wszystko inne związane z dotarciem do odbiorców. Jeśli więc chcesz tworzyć świetne treści, musisz najpierw zrozumieć, jak pisać atrakcyjne teksty, optymalizować posty na blogu i upewnić się, że witryna działa prawidłowo.

Jeśli nie wiesz, co sprawia, że ​​treść jest dobra, nie będziesz w stanie wyprodukować dużej wartości. Bez wysokiej jakości treści nie będziesz w stanie skutecznie promować swojej firmy w Internecie.

Marketing treści i marketing internetowy są ważnymi częściami marketingu cyfrowego, ale nie są dokładnie tym samym. Aby lepiej zrozumieć różnice między nimi, przyjrzyjmy się niektórym podobieństwom i różnicom między nimi:

  • Obydwa skupiają się na tworzeniu i dystrybucji treści w celu dotarcia do odbiorców
  • Obydwa wymagają specjalistycznej wiedzy w zakresie pisania, redagowania, projektowania graficznego itp.
  • Obydwa wymagają budżetu
  • Obie są częścią szerszych strategii, takich jak SEO, płatne reklamy, media społecznościowe itp.

Jednakże, podczas gdy content marketing koncentruje się na tworzeniu i dystrybucji samej treści, marketing internetowy koncentruje się na wszystkim innym, co wiąże się z dotarciem do tych odbiorców. Obejmuje to takie rzeczy jak:

  • Płatne reklamy
  • Zarządzanie mediami społecznościowymi
  • optymalizacja wyszukiwarki
  • Projektowanie stron internetowych i tworzenie stron internetowych
  • Marketing e-mailowy
  • Marka

Tak więc, choć prawdą jest, że zarówno content marketing, jak i marketing internetowy można wykorzystać do tworzenia angażujących treści, służą one bardzo różnym celom.

Marketing internetowy to kluczowy element miksu marketingu mediów cyfrowych każdej marki

Bez wątpienia marketing internetowy jest kluczowym elementem każdej marki, która chce działać w Internecie. Bez tego możesz zostać pozostawiony na śmierć w wyniku słabej sprzedaży i stale kurczącej się bazy klientów.

Dbając o prawidłową realizację strategii marketingu internetowego, możesz naprawić ten błąd i zapewnić dalszą poprawę sprzedaży i zysków w nadchodzących latach.

Kiedy planujesz wdrożyć w swojej firmie zupełnie nową strategię marketingu internetowego?