Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Co to jest Quora i jak działa?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest Quora i jak działa?

Quora to wspaniały sposób na nawiązanie kontaktu z potencjalnymi użytkownikami poprzez zadawanie pytań na tematy, które mogą ich zainteresować. Jeśli więc szukasz nowego sposobu na promowanie swojej witryny, a jeszcze go nie wypróbowałeś, możesz chcieć rozważ skorzystanie z Quory.

Quora to świetny sposób na budowanie relacji z wpływowymi osobami i ekspertami w Twojej niszy. Jeśli chcesz zostać liderem myśli lub ekspertem w swojej dziedzinie, Quora może pomóc Ci zyskać widoczność i wiarygodność.

Quora to internetowa społeczność pytań i odpowiedzi, która umożliwia użytkownikom zadawanie pytań i udzielanie na nie odpowiedzi. Użytkownicy mają możliwość stworzenia własnej strony profilowej, na której mogą dzielić się informacjami o sobie i swoich zainteresowaniach. Pytania i odpowiedzi są podzielone na tematy, które następnie dzielą się na podtematy. Strona ma ponad 300 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.

Przy tak dużej bazie użytkowników istnieje wiele możliwości SEO na tej platformie.

Co to jest Quora?

Mówiąc najprościej, Quora to witryna z pytaniami i odpowiedziami, na której każdy może zadawać pytania lub odpowiadać na pytania innych osób. Witryna ma ponad 300 milionów zarejestrowanych użytkowników, którzy anonimowo zamieszczają swoje odpowiedzi.

Została założona w 2009 roku przez dwóch studentów Uniwersytetu Stanforda, Adama D’Angelo i Charliego Cheevera. Chcieli stworzyć miejsce, w którym ludzie mogliby swobodnie dzielić się wiedzą i informacjami.

Quora to świetny sposób, aby uzyskać opinie od ekspertów i zyskać nowy wgląd w tematy, które Cię interesują. Jeśli chcesz zacząć odpowiadać na pytania, na tej platformie masz mnóstwo możliwości.

Według requireage.comoto kilka interesujących statystyk dotyczących platformy:

  • Co miesiąc Quorę odwiedza ponad 300 milionów unikalnych użytkowników.
  • W 2016 r. Quora miała 100 milionów użytkowników miesięcznie. W 2017 r. liczba ta wzrosła do 190 milionów, a w 2023 r. – 300 milionów.
  • Dziś znajduje się w pierwszej dwudziestce mediów społecznościowych na świecie pod względem liczby użytkowników.
  • Użytkownicy Quora angażują się w dyskusje na 400 000 tematów.
  • Użytkownicy Quora zadają codziennie na platformie od 3000 do 5000 pytań.
  • Według szacunków na każde pytanie na Quorze przypada średnio 6-7 odpowiedzi, ale zależy to od takich czynników, jak charakter pytań. Jeśli temat jest ciekawy, może mieć ponad 5000 odpowiedzi.

Bez wątpienia Quora to fantastyczny kanał marketingowy, dzięki czemu możesz pomóc w szerzeniu świadomości marki, a także w wyborze treści na swoim blogu i nie tylko.

Jak faktycznie działa Quora?

W zasadzie każdy może zadawać pytania i odpowiadać na pytania.

Nie musisz się nawet rejestrować; możesz po prostu przeglądać tematy i znajdować interesujące pytania. Jeśli chcesz wziąć udział, możesz opublikować własną odpowiedź lub skomentować odpowiedź innej osoby.

Witryna jest w dużej mierze samomoderowana, co oznacza, że ​​odpowiedzi dobrej jakości są pozytywnie oceniane, a odpowiedzi słabe są odrzucane. Dodatkowo w Quora są moderatorzy, którzy przeglądają zgłoszone odpowiedzi. Należą do nich pracownicy lub kontrahenci.

Istnieją również moderatorzy, którzy sprawdzają zgłoszenia nadużyć i spamu. Użytkownicy mogą wysyłać raporty o spamie, co działa w obu przypadkach: moderatorzy zajmują się spamem, a użytkownicy również wysyłają raporty, na podstawie których moderatorzy podejmują działania, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Czy w Quora w ogóle możliwe jest utworzenie łącza zwrotnego do Twojej witryny?

W serwisie Search Engine Journal, wyjaśnił Roger Montti następujące informacje od Johna Muellera na temat ważności linków zwrotnych do Twojej witryny z Quora:

„Praktyka korzystania z Quory do budowania linków jest zasadniczo tą samą strategią w przypadku spamowania na forach i spamowania linkami do profili.

Taktyka spamu na forum

Spamowanie na forum jest kierowane do społeczności, odpowiadając na pytania i dodając link do Twojej witryny w celu uzyskania „więcej informacji”.

Niektórzy SEO-owcy białych kapeluszy uważają to za sytuację korzystną dla obu stron, ponieważ odpowiadasz na pytanie i łączysz się z artykułem zawierającym więcej informacji.

Jednak większość osób zarządzających lub moderujących społeczności forów postrzega to jako spam.

Taktyka budowania linków do profilu

Twórcy linków do profili to ludzie, którzy odwiedzają forum, zamieszczają kilka bezużytecznych postów, a następnie znikają.

Sposób działania tej taktyki spamu o niskiej jakości polega na tym, że gdy członek forum zamieszcza post, w jego profilu pokazanym w dyskusji pojawia się link do jego profilu. Następnie na ich stronie profilowej znajduje się link do promowanej witryny.

Jako moderator w WebmasterWorld przez około 16 lat mogę potwierdzić, że budowanie linków do profili jest łatwe do wykrycia i agresywne przez kompetentnych moderatorów.

Quora Link Building dla ruchu

Niektórzy twierdzą, że upuszczenie linków (nofollow) na Quorze spowoduje ogromny ruch. Może to spowodować duży ruch, ale jest bardzo prawdopodobne, że będzie on pochodził z Indii.

Quora jest bardzo popularna w krajach takich jak Indie, Nepal i Bangladesz.

Ten rodzaj ruchu nie jest przydatny, jeśli szukany ruch pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, Włoch, Francji lub Wielkiej Brytanii”.

Chociaż można to uznać za spamerską taktykę budowania linków, może to pomóc w zwiększeniu innych czynników, które sprawiają, że warto inwestować czas na tej platformie, w tym EAT (eksperta, autorytatywność i wiarygodność) oraz ogólny autorytet.

Jak Quora może uzupełnić strategię marketingową dowolnego specjalisty SEO

Tym, co czyni Quorę wyjątkową, jest to, że pozwala marketerom wykorzystać ją w ramach szerszej strategii. Tak naprawdę jest kilka rzeczy, które marketerzy mogą zrobić za pomocą Quory, a które są niemożliwe na większości innych platform. Oto trzy przykłady:

Świadomość marki – jednym ze sposobów budowania świadomości marki jest nawiązanie kontaktu z wpływowymi osobami z Twojej branży. Możesz znaleźć wpływowych osób na Quorze, wyszukując tematy związane z Twoją niszą. Gdy znajdziesz osobę interesującą, możesz zacząć zadawać pytania i nawiązywać z nią kontakt. Jeśli będziesz mieć szczęście, w odpowiedzi wspomnią o Twojej marce.

Dowód społeczny – Kolejnym świetnym sposobem na zdobycie dowodu społecznego jest publikowanie odpowiednich pytań na Quora. Ludzie uwielbiają odpowiadać na pytania, bo dzięki temu mają o czym rozmawiać. Kiedy ludzie widzą, że wiele osób mówi o Twoim produkcie, pomaga im to przekonać ich, że musi być dobry.

Tworzenie treści – wreszcie innym sposobem wykorzystania Quory jest pisanie artykułów na podstawie otrzymanych pytań. Artykuły te można wykorzystać do promowania marki, przyciągania ruchu do witryny i zapewniania wartości odbiorcom.

Poniższy wykres przedstawia ogólne zainteresowanie wyszukiwaniem Quora w czasie w Trendach Google od 2004 roku.

Dlaczego Quora może być kluczową częścią strategii każdego specjalisty SEO

Chociaż wielu marketerów wykorzystuje Quorę jako sposób na promocję, dzięki temu potężnemu narzędziu możesz zrobić o wiele więcej. Oto kilka sposobów wykorzystania Quory do budowania marki i zwiększania ruchu w Twojej witrynie.

Odpowiedz na pytania dotyczące Twojej branży

Prawdopodobnie słyszałeś, że odpowiadanie na pytania na Quorze pomaga poprawić twoją reputację i rangę. To prawda. Należy jednak pamiętać, że Quora nie tylko pomaga Ci zyskać wiarygodność; zapewnia także widoczność. Kiedy ktoś zadaje pytanie dotyczące Twojej branży, jesteś w stanie odpowiedzieć bezpośrednio. Pojawisz się w wynikach wyszukiwania dla słów kluczowych związanych z Twoją niszą. Ponadto zwiększysz liczbę odwiedzających Twoją witrynę, ponieważ ludzie będą szukać informacji na Twój temat.

Buduj relacje z influencerami

Jeśli sam chcesz zostać influencerem, zacznij od zadawania pytań. Ludzie uwielbiają rozmawiać o tym, co wiedzą. Jeśli zadasz odpowiednie pytanie, być może znajdziesz osobę, która będzie chciała napisać dla Ciebie post gościnny. A może nawet dadzą Ci wskazówki, jak ulepszyć Twój produkt. Tak czy inaczej, nawiążesz relację z inną osobą, która może potencjalnie skierować klientów do Twojej witryny.

Twórz treści

Ludzie uwielbiają czytać artykuły napisane przez ekspertów w swojej dziedzinie. Dlaczego więc nie napisać czegoś samodzielnie? Pisz posty na blogu, publikuj filmy lub prowadź seminaria internetowe. Możesz także skorzystać z narzędzi wydawniczych Quora. Do swoich postów możesz dodawać zdjęcia, filmy, ankiety i inne elementy. Następnie umieść link do swojej witryny.

Agencja Altos omawia kilka przykładów marketingu Quora, co powinno dać dalszy kontekst tego, jak może to być przydatne dla Twojej firmy:

Co specjalista SEO może zrobić z Quorą?

Jest wiele rzeczy, które specjalista SEO może zrobić z Quorą, aby poprawić wyniki kampanii SEO. Oto kilka pomysłów:

Znajdź słowa kluczowe

Quora ma ponad 300 milionów użytkowników. Oznacza to, że istnieje mnóstwo potencjalnych słów kluczowych, na które można kierować reklamy. Skorzystaj z Trendów Google, aby określić, które hasła są obecnie popularne. Następnie przejrzyj najczęściej zadawane pytania dotyczące każdego słowa kluczowego. Czy na którekolwiek z tych pytań odpowiada Twoja konkurencja? Jeśli tak, możesz zamiast tego rozważyć kierowanie na te słowa kluczowe.

Promuj swoją witrynę

Gdy ktoś szuka określonego słowa kluczowego, Quora wyświetli listę pytań i odpowiedzi. Pierwszy wynik jest zwykle najpopularniejszy. Upewnij się, że Twoja witryna wyświetla się u góry strony. Spróbuj także dodać linki do swojej witryny w treści swoich odpowiedzi. Pomoże to zwiększyć ruch z powrotem w Twojej witrynie.

Zwiększ ruch w swojej witrynie

Jak wspomniano wcześniej, gdy ktoś szuka określonego słowa kluczowego, Quora wyświetla listę pytań i odpowiadających im odpowiedzi. Jedną z odpowiedzi będzie prawdopodobnie odpowiedź od konkurencji. Jeśli jednak odpowiesz na pytanie, pojawisz się wyżej w wynikach wyszukiwania niż oni. W efekcie zwiększysz ruch na swojej stronie.

Odpowiedz na pytania dotyczące Twojej niszy

Jeśli interesuje Cię konkretny temat, zdecydowanie powinieneś odpowiedzieć na pytania z nim związane. Na przykład, jeśli prowadzisz firmę sprzedającą koszulki na zamówienie, prawdopodobnie powinieneś odpowiedzieć na pytania typu „Ile kosztuje zaprojektowanie koszuli?” lub „Z jakiego materiału jest najlepsza koszula?”. Nie tylko zyskasz wiedzę o swojej niszy, ale także ugruntujesz wiarygodność w społeczności.

Wordstream mówi o o tym, jak profesjonaliści SEO mogą skorzystać z Quory, opisz także w swoim poście na blogu na ten temat:

Dlaczego Quora jest tak świetną witryną, z której mogą skorzystać profesjonaliści SEO?

Quantcast szacuje, że prawie W samych Stanach Zjednoczonych co miesiąc dostęp do Quory ma 775 000 osób, co czyni go jedną z największych sieci społecznościowych w kraju. Według Alexy Quora jest trzecią najczęściej odwiedzaną witryną w Stanach Zjednoczonych. Innymi słowy, Quora jest ogromna.

Ale nie tylko duże liczby czynią Quorę atrakcyjną dla marketerów. Jest kilka powodów, dla których ta platforma jest idealna do internetowych kampanii marketingowych.

Wskaźniki zaangażowania

Użytkownicy Quora spędzają średnio około 30 minut na wizytę. Oznacza to, że spędzają czas na Twoich treściach. Aktywnie wchodzą w interakcję z Twoją marką.

Wysoki współczynnik konwersji

Według DemandSage.comgdy reklamujesz się w Quora, użytkownicy Quora dokonują konwersji ze współczynnikiem 4 składa się wyżej niż gdzie indziej.

Grupa docelowa

Użytkownicy Quory są zazwyczaj dobrze wykształceni. Według Quantcast 65 procent ma wykształcenie wyższe. Oznacza to, że prawdopodobnie będą otwarci na Twoją wiadomość.

Dowód społeczny

Ludzie ufają temu, co mówią inni. Kiedy ktoś zadaje pytanie na Quorze, inni użytkownicy je widzą. Następnie klikają, aby przeczytać odpowiedź. Dzięki temu Twoja firma zyskuje natychmiastową wiarygodność.

Niska cena

Utworzenie profilu na Quorze nic nie kosztuje. Wszystko czego potrzebujesz to unikalna nazwa użytkownika. Od tego momentu możesz zacząć odpowiadać na pytania i budować autorytet.

Tworzenie optymalnego profilu Quora

Za każdym razem, gdy odpowiadasz na pytanie, u góry odpowiedzi wyświetlana jest niewielka część Twojej biografii. Może to znacząco pomóc w budowaniu marki. Chcesz podać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i wszelkie istotne informacje.

Użytkownicy mogą także mieć biografie tematyczne. Odpowiadając na pytania, możesz wspomnieć o swojej wiedzy w mediach społecznościowych lub wyjaśnić, że masz umiejętności inżynieryjne, odpowiadając na przykład na pytanie dotyczące inżynierii oprogramowania.

Chcesz wspomnieć o swojej marce jak najbliżej początku. W ten sposób możesz w pełni wykorzystać przestrzeń 50 znaków.

Jest to również świetny sposób na zwiększenie swoich umiejętności i pokazanie, że rzeczywiście jesteś ekspertem w tym, o czym dyskutujesz.

Jak śledzić tematy w Quora za pomocą powiadomień

Jedno z największych zastosowań Quory obejmuje badania rynku, które dają więcej zabawy niż typowe badania rynku, z którymi możesz mieć do czynienia.

Powodem tego jest to, że pozwala ci dowiedzieć się, o czym mówią twoi odbiorcy i dowiedzieć się, jakie pytania zadają ludzie w Twojej niszy.

Jest to główna korzyść dla Twojej strategii marketingowej, ponieważ dzięki temu możesz dostosować tematy do docelowych odbiorców, nie martwiąc się o to, czy dobrze to targetujesz.

Aby śledzić tematy za pomocą powiadomień, możesz codziennie otrzymywać e-mailem wszystkie te pytania i odpowiedzi.

Aby rozpocząć, po prostu wybierz tematy, które pojawią się podczas wyszukiwania w polu wyszukiwania Quora. Dzięki temu możesz mieć określone tematy, które możesz śledzić tylko na Quorze.

Quora wyświetli listę sugestii autouzupełniania. Gdy tak się stanie, i klikniesz, aby przejść do strony poświęconej temu tematowi, zobaczysz jeszcze więcej powiązanych tematów, które możesz śledzić z boku ekranu.

Jest to świetny sposób na zbadanie tematu i znalezienie pytań, na które można uzyskać odpowiedź.

Oto jak możesz znaleźć powiadomienia w Quora:

Znajdź najlepsze pytania, na które będziesz chciał znać odpowiedzi

Chociaż na Quorze możesz odpowiedzieć na niemal każde pytanie, jakie chcesz, istnieją bardziej strategiczne sposoby odpowiadania na pytania, których szukają ludzie.

Możesz rozważyć następujące kwestie:

Wyszukaj wybrany temat. Robiąc to w pierwszej kolejności, możesz pomóc odkryć pytania, na które powinieneś bardziej skupić się.

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, możesz skorzystać z paska wyszukiwania u góry strony.

Gdy już to zrobisz, poszukaj pytań, które zostały ostatnio zadane. Są to zazwyczaj te, które cieszą się największą popularnością i dlatego są najlepszymi odpowiedziami.

Poszukaj pytań, na które odpowiedzi udzielili już inni eksperci. Jeśli nie, zapytaj ich sam!

Poszukaj pytań, na które nie ma odpowiedzi. Być może dzieje się tu coś ciekawego, z czego możesz się czegoś nauczyć.

Zadaj sobie pytanie, czy odpowiadanie na to pytanie sprawiłoby Ci przyjemność. Jeśli tak, prawdopodobnie będziesz zadowolony z odpowiedzi na to pytanie.

Zanim odpowiesz, koniecznie przeczytaj komentarze. Często zawierają cenne informacje, które możesz dodać do swojej odpowiedzi.

Znajdź wątki, które mają wiele głosów pozytywnych. Głos pozytywny jest sygnałem dla Quory, że wątek ma znacząco wysoką jakość. Przynajmniej wystarczająco wysokiej jakości, aby zdobyć tyle głosów pozytywnych. Jeśli chodzi o popularność odpowiedzi, można w rezultacie osiągnąć wiele tysięcy wyświetleń dziennie.

Odpowiedz na pytanie, korzystając z wiedzy i autorytetu na temat swojej niszy

Wiedzę i wpływ na Quorę zdobywa się zwykle poprzez szerzenie swojej wiedzy i odpowiadanie na pytania ludzi dotyczące Twojej niszy.

Bezpośrednią korzyścią z bycia na Quorze jest to, że jako profesjonalista SEO oznacza to, że jesteś postrzegany jako ekspert w określonej dziedzinie.

Odpowiadając na pytania, zapewniając znaczącą wartość i zapewniając kompletne odpowiedzi, które pomogą użytkownikom Quora, przekonasz się, że Twoja wiedza i wpływ na platformę wzrosną.

Co sprawia, że ​​odpowiedzi na Quora są świetne?

Jedno źródło, Blog CrazyEggwyjaśnia, że ​​odpowiedzi wykorzystujące źródła, odniesienia i statystyki są doskonałymi odpowiedziami. Chcesz zapewnić dobrą, ale krótką odpowiedź na pytania odbiorców, która zawiera również link do zewnętrznego źródła.

Wykorzystaj pytania ze swojego bloga jako podstawę swojej strategii (oraz link do swojej odpowiedzi)

Jest to część zmiany przeznaczenia treści. I to jest coś, co może sprawić, że wpisy na Twoim blogu będą miały znaczącą wartość przez długi czas po ich publikacji.

Na przykład: załóżmy, że napisałeś artykuł, który zawierał wiele odpowiedzi na często zadawane pytania lub problemy użytkowników.

Jedyne, co możesz zrobić, to odszukać ten post na blogu, wybrać pytania, na które odpowiedziałeś, i znaleźć te pytania (lub ich odpowiedniki) w serwisie Quora.

Następnie możesz udostępnić odpowiedzi na te pytania na Quorze, w którym możesz zamieścić link do swojego wpisu na blogu, który zawiera jeszcze pełniejsze informacje na ten temat.

Użyj Quora, aby uzupełnić wysiłki związane z budowaniem linków

Chociaż linki na Quorze nie są obserwowane, mogą nadal stanowić uzupełnienie Twoich wysiłków w zakresie budowania linków, włączając je do Twojej strategii.

Jako uzupełnienie, nie należy ich uważać za główną strategię budowania linków ze względu na efekt nofollow.

Można je jednak uznać za źródło ruchu, ponieważ w rezultacie ruch może wrócić do Twojej witryny z Quora.

Kiedy planujesz współpracę z Quorą w ramach kolejnego projektu SEO?