Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Aktualizacja Google Page Experience zostanie udostępniona zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na komputerach stacjonarnych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Aktualizacja Google Page Experience zostanie udostępniona zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na komputerach stacjonarnych

W ramach radykalnego rozszerzenia wytycznych dotyczących jakości stron firma Google ogłosiła, że ​​aktualizacja dotycząca jakości stron zostanie udostępniona zarówno w wersji mobilnej, jak i stacjonarnej.

Podczas Google I/O Jeffrey Jose ogłosił, że algorytm Google Page Experience zostanie ostatecznie zastosowany zarówno do stron na komputery stacjonarne, jak i na urządzenia mobilne.

Oczekuje się, że aktualizacja wyglądu strony zostanie udostępniona w połowie czerwca, ale jak dotąd oczekiwano, że będzie ona dostępna tylko na urządzeniach mobilnych.

Wersja pełnego spektrum nie jest jeszcze dostępna.

„Jeśli już mowa o urządzeniach, z radością ogłaszam, że wprowadzamy ranking jakości stron na komputery stacjonarne. Chociaż wkrótce udostępnimy stronę na urządzenia mobilne, wierzymy, że jakość strony ma kluczowe znaczenie bez względu na powierzchnię, na której użytkownik przegląda internet. Właśnie dlatego ciężko pracujemy, aby zapewnić świetny ranking wrażeń na komputerach stacjonarnych. Jak zawsze będziemy udostępniać zaktualizowane wskazówki, dokumentację i narzędzia, które pomogą Ci zapewnić najlepsze działanie stron”.

„Wyszukiwarka Google zawsze uwzględniała doświadczenie użytkownika w rankingu. pamiętasz niektóre z naszych wcześniejszych wysiłków z 2014 r., kiedy ogłosiliśmy, że kompatybilność z urządzeniami mobilnymi jest sygnałem rankingowym.

W tym samym roku rozpoczęliśmy również starania o ranking w oparciu o protokół HTTPS, aby zapewnić naszym użytkownikom bezpieczne dostarczanie stron internetowych.

Przyjrzyjmy się bliżej doświadczeniu strony. Kiedy myślimy o doświadczeniu strony, myślimy w kategoriach czterech filarów doświadczenia użytkownika.

Ładują się, co oznacza, jak szybko lub wolno zasoby strony są pobierane i wyświetlane w przeglądarce użytkownika. Irytacja użytkownika jest ważnym filarem, który określa ilościowo niektóre zachowania strony internetowej, które mogą przeszkodzić użytkownikowi w wykonaniu zadania. Bezpieczeństwo i prywatność: krytyczny aspekt tego, jak bezpieczna i przyjazna dla prywatności jest strona internetowa. I dostępność.

Fabryka zdrowia osób niepełnosprawnych Światowej Organizacji Zdrowia stwierdza, że ​​ponad miliard ludzi, czyli około 15% światowej populacji, cierpi na jakąś formę niepełnosprawności.

Jako twórcy stron internetowych ponosimy ogromną odpowiedzialność za tworzenie stron, które będą dostępne dla wszystkich naszych użytkowników. Te cztery filary stanowią strukturę pozwalającą myśleć o sposobie korzystania ze stron.

Wierzymy, że jeśli strony dobrze na nich działają, zapewniają użytkownikom wyjątkową wartość, która może budować długoterminowe relacje z Twoimi klientami.

Przyjrzyjmy się, jak te cztery filary przekładają się w praktyce na doświadczenie strony. Do ładowania używamy największej zawartości farby i pierwszego opóźnienia wejściowego. Największa zawartość treściowa, w skrócie LCP, to metryka, która raportuje czas renderowania największego obrazu lub bloku tekstu widocznego w rzutni, w porównaniu z momentem rozpoczęcia ładowania strony.

Opóźnienie pierwszego wejścia, w skrócie FID, mierzy czas od pierwszej interakcji użytkownika ze stroną. Dzieje się tak wtedy, gdy klikają łącze, naciskają przycisk lub korzystają z niestandardowej kontrolki opartej na JavaScript do czasu, gdy przeglądarka faktycznie jest w stanie rozpocząć przetwarzanie procedur obsługi zdarzeń w odpowiedzi na tę interakcję.

W przypadku filaru irytacji użytkownika mamy skumulowane przesunięcie układu – CLS. CLS mierzy sumę wszystkich indywidualnych wyników przesunięć układu dla każdej nieoczekiwanej zmiany układu, która ma miejsce na stronie. Przesunięcie układu następuje za każdym razem, gdy widoczny element zmienia swoje położenie z jednej renderowanej klatki na następną.

„Zakaz nadużywania reklam pełnoekranowych” to istniejąca zasada rankingu wyszukiwania, która jest powiązanym sygnałem, którego od dawna używamy w wyszukiwaniu i który wykrywa obecność i użycie reklam pełnoekranowych wrogich użytkownikom.

Zauważyliśmy, że takie reklamy pełnoekranowe są często używane do nakłonienia użytkowników do zrobienia czegoś, czego nie chcą, na przykład uniemożliwienia im czytania lub interakcji ze stroną, na którą trafili z wyszukiwarki Google.

Reklamy pełnoekranowe mają wiele świetnych zastosowań, takich jak te wymagane przez prawo: przykładem jest zgoda na RODO lub reklama pełnoekranowa pokazująca zaktualizowane godziny pracy podczas pandemii koronaawirusa. Sygnał nie ma na nie wpływu. Ze względu na bezpieczeństwo i prywatność chcemy mieć pewność, że witryny są dostarczane przy użyciu protokołu HTTPS. Użytkownicy powinni móc bezpiecznie przeglądać Internet, nie martwiąc się o atak typu „man in the Middle” lub niewłaściwe podszywanie się pod inne osoby.

Systemy bezpiecznego przeglądania w Google łączą dziesięciolecia doświadczenia w identyfikowaniu i eliminowaniu zagrożeń internetowych, takich jak złośliwe oprogramowanie, niechciane pobieranie oprogramowania czy socjotechnika.

Podobnie jak w przypadku niektórych innych sygnałów, od dawna używamy Bezpiecznego przeglądania w wyszukiwarce, aby ostrzegać użytkowników, gdy wykryjemy, że mogą klikać potencjalnie szkodliwą witrynę.

Każdy użytkownik zasługuje na bezpieczne przeglądanie. Te dwa sygnały współdziałają, aby zapewnić, że witryny będą dobrymi obywatelami Internetu.

Sygnał przyjazny dla urządzeń mobilnych obejmuje filar dostępności, który mierzy skuteczność stron na małych ekranach, często używanych przez telefony komórkowe.

Pierwsze trzy wskaźniki: największa zawartość treści, opóźnienie pierwszego wejścia i skumulowane przesunięcie układu to podstawowe parametry sieci

Zamiast wskaźników, które mają zastosowanie do wszystkich stron internetowych i które powinny być mierzone przez wszystkich właścicieli witryn i które będą widoczne we wszystkich narzędziach Google. Każdy z kluczowych wskaźników sieciowych reprezentuje odrębny aspekt doświadczenia użytkownika i jest mierzalny w terenie oraz odzwierciedla rzeczywiste doświadczenia w zakresie krytycznego wyniku zorientowanego na użytkownika.

Można je mierzyć za pomocą JavaScript przy użyciu standardowego internetowego interfejsu API i zapewnia doskonałą ścieżkę oprzyrządowania niezależną od produktu.

Aby dowiedzieć się więcej o podstawowych wskaźnikach sieciowych, zapoznaj się z wykładem zespołu Chrome zatytułowanym Co nowego w web Vitals na konferencji IO 2021.

Podstawowe wskaźniki internetowe to nie tylko zestaw wskaźników, ale także solidny zestaw wskazówek dotyczących progów, które odpowiadają oczekiwaniom użytkowników.

Zespół Chrome przeprowadził szeroko zakrojone badania i opracował wskazówki dotyczące tego, co to znaczy osiągać dobre, słabe wyniki lub coś pomiędzy.

Na przykład LCP, gdzie mierzymy wydajność ładowania strony, wartości mniejsze niż dwie i pół sekundy oznaczają, że strona zapewnia dobre doświadczenia użytkownika.

Strony, które zajmują więcej niż cztery sekundy, są uważane za słabe. Podobnie w przypadku pierwszego opóźnienia wejściowego 100 milisekund to maksymalne opóźnienie, jakie użytkownicy muszą napotkać podczas początkowego wprowadzania danych i jego odpowiedzi.

Wszystko, co trwa dłużej niż 300 milisekund, sprawia wrażenie, jakby strona się zawiesiła, co pogarsza komfort użytkowania. Skumulowane przesunięcie układu jest metryką bez jednostki 0.1 wynik poniżej jest dobry, podczas gdy 00,25 lub więcej jest uważane za słabe.

Krótka informacja: kiedy zespół Chrome po raz pierwszy wprowadził skumulowane przesunięcie układu, metryka uwzględniała cały cykl życia strony.

Niedawno zespół zaktualizował definicję, aby była dokładniejsza, ograniczając maksymalny czas trwania okna do pięciu sekund.

Gdy wyszukiwarka Google uruchomi ranking jakości stron, będziemy używać tej zaktualizowanej definicji skumulowanej zmiany układu.

Jak wcześniej ogłosiliśmy, kiedy uruchomimy ranking jakości stron, planujemy także zaktualizować funkcję najważniejszych artykułów w wyszukiwarce Google.

Zmiany obejmują rozszerzenie wymagań kwalifikacyjnych na wszystkie kwalifikujące się strony internetowe, niezależnie od ich podstawowego wyniku Web Vitals lub stanu jakości strony, pod warunkiem, że spełniają one zasady treści Google News.

Planujemy wykorzystać ranking jakości stron, aby zapewnić użytkownikom mobilnym wyświetlanie artykułów wysokiej jakości.

A skoro już mowa o urządzeniach, z radością ogłaszam, że wprowadzamy ranking jakości stron na komputery stacjonarne. Chociaż wkrótce udostępnimy strony na urządzenia mobilne, wierzymy, że jakość strony ma kluczowe znaczenie bez względu na powierzchnię, na której użytkownik przegląda internet.

Właśnie dlatego ciężko pracujemy, aby zapewnić świetny ranking wrażeń na komputerach stacjonarnych. Jak zawsze będziemy udostępniać zaktualizowane wskazówki, dokumentację i narzędzia, które pomogą Ci zapewnić najlepsze działanie stron.

Czekajcie na więcej szczegółów na ten temat. Innym sposobem na zwiększenie liczby stron dostępnych dla użytkowników jest skorzystanie z pobierania wstępnego w wyszukiwarce Google za pomocą podpisanych giełd. Na początku tego roku ogłosiliśmy, że wyszukiwarka Google będzie pobierać z wyprzedzeniem witryny utworzone przy użyciu podpisanych giełd.

Strony są pobierane z wyprzedzeniem i przechowywane w przeglądarce użytkownika, gotowe do załadowania, gdy użytkownik kliknie wynik, co prowadzi do niemal natychmiastowego załadowania. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu dystrybuowanej na całym świecie usługi szybkiej pamięci podręcznej firmy Google, z której możesz teraz korzystać bez żadnych dodatkowych kosztów.

Nikkei, duży japoński wydawca, zaobserwował ogromną poprawę zarówno pod względem wydajności, jak i wskaźników biznesowych dzięki wstępnemu pobieraniu z giełd podpisanych. W swoich testach LCP poprawiło się o 300 milisekund, około 20%, a miało to miejsce zanim zespół przeprowadził mikrooptymalizacje. Innymi słowy, 20% to najniżej wiszący owoc.

Dzięki szybkiemu ładowaniu zaobserwowali o 12% większe zaangażowanie użytkowników. Gratulujemy drużynie tak wspaniałego osiągnięcia. Jeśli nie możesz się już doczekać, raport dotyczący jakości strony w konsoli wyszukiwania to doskonałe miejsce, w którym możesz zacząć.

Raport dotyczący jakości strony zawiera cenne wskaźniki, takie jak odsetek adresów URL, dobry poziom płatnych usług oraz liczba wyświetleń w wynikach wyszukiwania na przestrzeni czasu, umożliwiając właścicielom witryn szybką ocenę ich wydajności.

Właściciele witryn mogą zagłębić się w elementy sygnału dotyczącego jakości strony, aby uzyskać dodatkowy wgląd w możliwości ulepszeń.

Zaktualizowano także raport skuteczności wyszukiwania, aby umożliwić filtrowanie stron zapewniających dobrą jakość stron, co pomaga właścicielom witryn śledzić porównanie tych stron z innymi w tej samej witrynie”.

Aktualizacja obsługi strony została przesunięta na połowę czerwca i wtedy ma zostać udostępniona w indeksie mobile-first.

Wkrótce potem prawdopodobnie pojawi się wersja komputerowa aktualizacji obsługi strony.

Nie mamy konkretnych ram czasowych, w których można by się odwołać do dat premiery, ale możesz być pewien, że gdy tylko się dowiemy, ty też to zrobisz.

Będziemy Cię na bieżąco informować o każdym kroku.

Table of Contents