Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Co to jest tryb towarzyszący w Google Meet?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Co to jest tryb towarzyszący w Google Meet?

Pełne uczestnictwo może być trudne, jeśli dołączasz do spotkania hybrydowego z sali konferencyjnej, w której niektórzy uczestnicy są w pokoju, a inni w odległych lokalizacjach.

Google Meet oferuje tryb towarzyszący, aby poprawić interakcję dla wszystkich. Na przykład możesz użyć trybu towarzyszącego na swoim laptopie po dołączeniu do spotkania przy użyciu sprzętu audio i wideo w pokoju. Nawet jeśli jesteś w pokoju z innymi osobami, możesz dołączyć do dyskusji jako osoba prywatna z własnym kafelkiem wideo i innymi narzędziami Google Meet na swoim laptopie.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Co to jest tryb towarzyszący w Google Meet?

Tryb towarzyszący gwarantuje, że nikt w zatłoczonym pokoju konferencyjnym nie zostanie pominięty, gdy zdalni uczestnicy dołączą do spotkania. W Google Meet tryb towarzyszący umożliwia łączenie się z drugiego urządzenia, takiego jak laptop. Jeśli korzystasz z trybu towarzyszącego, możesz uczestniczyć w czacie podczas spotkania, podnosić rękę, aby mówić, udostępniać drugi ekran do prezentacji i współpracować na tablicy.

Należy pamiętać, że dźwięk, wideo i mikrofon będą domyślnie wyłączone w trybie towarzyszącym, aby uniknąć słyszalnych zakłóceń. Możesz go jednak włączyć, jeśli chcesz wziąć udział w dyskusji.

Należy zauważyć, że gospodarz spotkania ma pełną kontrolę nad audio i wideo uczestników.

Kto może skorzystać z trybu towarzyszącego?

Tryb towarzyszący może być szczególnie przydatny w następujących sytuacjach:

 • Bierzesz udział w spotkaniu hybrydowym z sali konferencyjnej za pomocą Google Nest Hub Max lub inny sprzęt konferencyjny i chcą mieć te same interaktywne narzędzia, co uczestnicy zdalni.
 • Chcesz udostępnić prezentację z ekranu urządzenia dodatkowego podczas uczestniczenia w spotkaniu na urządzeniu głównym.
 • Chcesz wyświetlić całą prezentację spotkania na drugim urządzeniu i wideo innych zdalnych uczestników na urządzeniu głównym podczas spotkania.

Jeśli używasz trybu towarzyszącego tylko do dołączania do rozmów wideo w Google Meet, nie będziesz słyszeć ani widzieć, co dzieje się na spotkaniu.

Jak korzystać z trybu towarzyszącego w Google Meet

Możesz dołączyć do rozmowy Google Meet w trybie towarzyszącym na dwa sposoby, wyciszając dźwięk laptopa, aby zapobiec sprzężeniu zwrotnemu.

Jednym ze sposobów dołączenia do spotkania w trybie towarzyszącym jest użycie linku z zaproszeniem na spotkanie wysłanego przez gospodarza Google Meet:

 1. Kliknij link lub Dołączyć w zaproszeniu do Google Meet.
 2. Niech Gotowy do przyłączenia się? strona docelowa spotkania ładuje się w nowym oknie.
 3. Kliknij na Użyj trybu towarzyszącego przycisk pod Inne opcje dołączania.
 4. Gdy dołączysz do rozmowy wideo w Google Meet, pojawi się okno Korzystanie z trybu towarzyszącego w środku z dostępnymi funkcjami.

Innym sposobem dołączenia do rozmowy Google Meet w trybie towarzyszącym jest skorzystanie z dedykowanego linku do strony internetowej:

 1. Wprowadź adres URL dedykowanego linku do witryny Google Meet w trybie towarzyszącym w przeglądarce.
 2. Podaj kod spotkania lub link do spotkania w pliku Wpisz kod lub link okno dialogowe na ekranie głównym Meet.
 3. Kliknij na Uruchom towarzysza przycisk, aby dołączyć do spotkania.
 4. Musisz zalogować się na to samo konto Google, na które zaproszono Cię na spotkanie, lub będziesz potrzebować zgody gospodarza spotkania, aby dołączyć do rozmowy w trybie towarzyszącym.

Dostępne funkcje w trybie towarzyszącym

Oto interaktywne funkcje, do których masz dostęp w trybie towarzyszącym:

 • Czat podczas spotkania do interakcji z uczestnikami spotkania.
 • Udostępnianie ekranu do prezentacji z laptopa.
 • Przycisk Podnieś rękę, aby poprosić o pozwolenie na zabranie głosu na spotkaniu.
 • Tablica do współpracy z uczestnikami spotkania.
 • Ukryte napisy ułatwiające śledzenie tego, co jest mówione na spotkaniu.
 • Przycisk reakcji emoji, aby w zabawny sposób odpowiedzieć na treść spotkania.
 • Możesz włączyć swój kanał wideo dla zdalnych uczestników.
 • Pokoje grupowe, ankiety, pytania i odpowiedzi, sterowanie spotkaniami dla gospodarzy i nagrywanie spotkań to tylko niektóre z funkcji, które można znaleźć tylko w wersjach premium Google Meet.

Uzyskaj większą interaktywność podczas wirtualnych spotkań hybrydowych

Tryb towarzyszący to przydatna funkcja, która zwiększa komfort korzystania z Google Meet, gdy dołączasz do wirtualnego spotkania za pośrednictwem urządzenia w sali konferencyjnej. Umożliwia dostęp do większej liczby funkcji i łatwą interakcję z uczestnikami zdalnych spotkań. Tryb towarzyszący nie jest jednak dostępny w aplikacjach na Androida ani iOS. Obecnie opcja jest dostępna tylko w Google Meet na komputer.

Gdy na spotkaniu jest wiele kanałów wideo, może być trudno skoncentrować się na prezentacji lub udostępnianym dokumencie. Na szczęście możesz łatwo wyłączyć dowolne kafelki wideo w Google Meet, aby skupić się na tym, co ważne.