Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Czy serwis Kiwi.com jest legalny? (Uwaga przed dokonaniem rezerwacji)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Czy serwis Kiwi.com jest legalny? (Uwaga przed dokonaniem rezerwacji)

Kiwi.com (wcześniej Skypicker) zazwyczaj oferuje tańsze ceny niż bezpośrednia rezerwacja w linii lotniczej, ale czy to rzeczywiście jest legalne?

W tym artykule dowiesz się DOKŁADNIE, czy jest to legalna, bezpieczna i niezawodna platforma, czy też OSZUST i o czym powinieneś wiedzieć przed dokonaniem rezerwacji za pośrednictwem Kiwi.

Zacznijmy.

Czy serwis Kiwi.com jest legalny?

Kiwi.com to bez wątpienia legalne internetowe biuro podróży. Jednak rezerwacja lotu przez nią zwiększa ryzyko problemów w porównaniu z rezerwacją bezpośrednio w linii lotniczej, ponieważ Kiwi działa jako pośrednik między podróżnym a linią lotniczą.

Chociaż problemy mogą wystąpić nawet przy bezpośredniej rezerwacji w linii lotniczej, szanse są znacznie mniejsze niż w przypadku rezerwacji lotu przez Kiwi.com.

Dlatego:

Jeśli nie wiesz, Kiwi.com zasadniczo działa jako pośrednik między tobą a liniami lotniczymi.

Jako pośrednik Kiwi pobiera Twoją płatność i odpowiada za Twoją rezerwację, a nie linię lotniczą, w której dokonałeś rezerwacji, ponieważ Twoja umowa nie jest zawarta bezpośrednio z nimi, ale z Kiwi.

W przypadku, gdy coś pójdzie nie tak między Tobą a linią lotnicząbędziesz musiał skontaktować się z Kiwi.com, a oni skontaktują się z linią lotniczą, w której masz rezerwację, a następnie Kiwi skontaktuje się z Tobą.

Ale jak szybko Obsługa klienta Kiwi.com pomoże Ci rozwiązać problem, w zależności od poziomu obsługi klienta wybranego w momencie rezerwacji.

Dla tych, którzy nie są świadomi, Kiwi.com zasadniczo oferuje trzy rodzaje usług:

 1. Usługa podstawowa: W ramach tej usługi nie otrzymasz natychmiastowej odpowiedzi na twoje telefony ani nie będziesz mógł skontaktować się z Kiwi.com przez e-mail.
 2. Usługa dodatkowa: Dzięki tej usłudze możesz kontaktować się z Kiwi.com za pośrednictwem poczty e-mail, a Twoje rozmowy telefoniczne będą miały średni priorytet.
 3. Serwis Premium: W ramach usługi premium Twoje rozmowy telefoniczne będą miały wysoki priorytet i możesz skontaktować się z Kiwi.com za pośrednictwem poczty elektronicznej.

podobniedokonywanie zmian lub anulowanie rezerwacji i otrzymywanie zwrotu kosztów zależy od rodzaju biletu zakupionego w momencie rezerwacji.

Jeśli nie wiesz, Kiwi.com oferuje zasadniczo trzy rodzaje biletów, a każdy z nich ma własne zasady zwrotu kosztów i zmian w rezerwacji:

 1. Bilet ulgowy: Nie możesz wprowadzać zmian ani otrzymać zwrotu pieniędzy, jeśli anulujesz podróż.
 2. Bilet standardowy: Możesz wprowadzić zmiany, ale nie otrzymasz zwrotu pieniędzy, jeśli anulujesz podróż.
 3. Bilet elastyczny: Może wprowadzać zmiany, a także otrzyma zwrot 90%, jeśli anulujesz podróż.

Bilet Flexi Kiwi jako jedyna oferuje zwrot pieniędzy w przypadku anulowania podróży, ale nie warto jej kupować, ponieważ niweczy to wszystkie oszczędności, które uzyskasz dzięki bezpośrednim rezerwacjom.

W rzeczywistości rezerwacja lotu bezpośrednio w linii lotniczej z takimi samymi lub nawet lepszymi funkcjami (anulowania, zmiany i zwroty) może być znacznie tańsza niż Flexi Tickets.

I nawet jeśli zdecydujesz się na Obsługa klienta premium i kup A Bilet elastycznydokonywanie zmian, anulowanie, uzyskanie zwrotu pieniędzy lub rozwiązanie jakiegokolwiek innego problemu nadal nie będzie tak wygodne, jak w przypadku bezpośredniej rezerwacji z linią lotniczą, ponieważ zaangażowany jest pośrednik.

Więc podsumowując wszystko, powiedziałbym:

Kiwi.com zdecydowanie oszczędza pieniądze (zwykle z Saver Ticket) w porównaniu z bezpośrednimi rezerwacjami w liniach lotniczych i działa dobrze, o ile wszystko idzie gładko.

Ale kiedy masz rezerwację przez Kiwi i coś pójdzie nie tak lub wydarzy się jakaś nieoczekiwana okoliczność, Kiwi może sprawić, że rozwiązanie będzie bardziej skomplikowane.

Najprawdopodobniej utkniesz w wielu sytuacjach między linią lotniczą a Kiwi.com, zanim problem zostanie rozwiązany.

Jest całkiem możliwe, że Twój problem również nie zostanie rozwiązany, zwłaszcza jeśli jest pilny z powodu zaangażowania pośrednika (Kiwi) i być może braku obsługi klienta w Kiwi.

Podobnie trudno jest wprowadzać zmiany, anulować i uzyskać zwrot pieniędzy (nawet jeśli zdecydowałeś się na bilet flexi), gdy masz rezerwację przez Kiwi.

Więc chociaż prawdą jest, że Kiwi.com zazwyczaj oferuje lepsze stawki niż rezerwacja bezpośrednio z linią lotniczą, kontakt z Kiwi.com może być uciążliwy, jeśli coś pójdzie nie tak lub będziesz musiał wprowadzić zmiany, anulować i otrzymać zwrot pieniędzy.

Ale jeśli chodzi o jego legalnośćKiwi.com jest z pewnością legalnym internetowym biurem podróży, podobnie jak jeden z jego głównych udziałowców Generalny Atlantyk która posiada 53% udziałów w Kiwi.com.

Jeśli nie wiesz, General Atlantic jest funduszem wzrostu, który od 42 lat inwestuje w wiodące, rozwijające się firmy na świecie, aby je budować i odnosić sukcesy.

Jeśli Kiwi.com jest firmą oszukańczą, w jaki sposób fundusz wzrostu z 42-letnią historią inwestycji w duże firmy może inwestować w taką firmę?

Absolutnie nie będą!

Co więcej, Kiwi.com działa na rynku ostatnie 10 lat i faktem jest, że firmy oszukańcze nie przetrwają tak długo.

Poza tym firmy zajmujące się oszustwami zwykle działają anonimowo, ale Kiwi.com ma swoją siedzibę w Borno w Czechachz biurami w Barcelonie, Bratysławie i Pradze.

Biorąc pod uwagę wszystkie te najważniejsze czynniki, można dojść do wniosku, że Kiwi.com jest bez wątpienia legalnym internetowym biurem podróży.

Więc, czy powinieneś rezerwować loty bezpośrednio, czy przez Kiwi?

Jeśli różnica w cenie między rezerwacją lotu bezpośrednio w linii lotniczej a przez Kiwi nie jest znaczna, nie ma sensu rezerwować przez Kiwi.com.

Jeśli jednak różnica w cenie jest znacząca, sprowadza się to głównie do poziomu komfortu osobistego.

Osobiście polecam Kiwi.com tylko jeśli:

 • Masz ograniczony budżet.
 • Różnica w cenie między rezerwacją bezpośrednio a przez nich jest znaczna.
 • Masz prawie pewność, że nie zmienisz ani nie anulujesz lotu w celu uzyskania zwrotu pieniędzy.
 • Jesteś gotów podjąć ryzyko związane z rezerwacją za pośrednictwem Kiwi.
 • Kupujesz Gwarancja Kiwi.com (więcej na ten temat później), ale nadal oszczędzasz znaczne pieniądze w porównaniu z bezpośrednią rezerwacją w linii lotniczej.

Oprócz tych warunków musisz postępować zgodnie ze wskazówkami wymienionymi poniżej.

8 Wskazówki, które należy znać przed dokonaniem rezerwacji za pośrednictwem Kiwi.com

Aby znacznie zmniejszyć ryzyko problemów związanych z rezerwacją przelotu, oto siedem wskazówek, których należy przestrzegać:

1. Wybierz żądaną usługę lotu

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wybrać rodzaj usługi lotniczej, którą chcesz.

Otrzymujesz usługi lotnicze, z których musisz wybrać to, co najbardziej Ci odpowiada, czyli albo najtańsze, szybkie, albo dowolne inne.

Jest to niezbędne, ponieważ jeśli się spieszysz i wybierasz najtańszą opcję, nie oczekuj, że ta usługa lotnicza szybko zabierze Cię do miejsca docelowego.

2. Dodaj bagaż do swojego lotu

Jednym z głównych problemów, z jakimi borykają się podróżni na lotnisku, jest to, że albo nie uwzględnili rodzaju bagażu, który przewożą ze sobą, albo przekraczają limit wagowy, który wybrali w momencie rezerwacji.

Dlatego, aby uniknąć takich niedogodności, należy dokładnie sprawdzić, ile ważysz, a także upewnić się, że rodzaj przewożonego bagażu jest zgodny z tym, co wybrałeś podczas rezerwacji lotu.

3. Wprowadź prawidłowe dane rezerwacji

Najważniejszą i najbardziej delikatną częścią procesu rezerwacji lotu jest dokładne wprowadzenie informacji o rezerwacji.

Pamiętaj, że tylko A drobny błąd może prowadzić do niepowodzenia całej rezerwacji.

Aby tak się nie stało, sprawdź wielokrotnie, czy informacje, które umieszczasz na stronie Kiwi.com, są takie same jak w paszporcie/dowodzie osobistym.

4. Sprawdź szczegóły swojej rezerwacji

Po wprowadzeniu wszystkich informacji o rezerwacji rzuć okiem na przegląd rezerwacji, aby upewnić się, że wszystkie szczegóły rezerwacji zostały wprowadzone prawidłowo.

Pamiętaj, że po tym etapie nie możesz zmienić informacji o rezerwacji po zakończeniu płatności, jeśli korzystasz z biletu Saver.

5. Potwierdź swoją rezerwację w linii lotniczej

Po zarezerwowaniu lotu przez Kiwi.com musisz potwierdzić rezerwację w linii lotniczej, aby uniknąć przykrych niespodzianek po przybyciu na lotnisko.

Należy jednak zawsze:

6. Wprowadzaj zmiany, anuluj lub rozwiązuj inne problemy tylko za pośrednictwem Kiwi.com

Chociaż nie ma żadnych problemów, dzwoniąc bezpośrednio do linii lotniczej i potwierdzając rezerwację dokonaną za pośrednictwem Kiwi.com, ale wprowadzanie zmian, anulowanie lub rozwiązywanie wszelkich innych problemów bezpośrednio z linią lotniczą może powodować problemy na lotnisku.

Możesz także utracić odpowiedzialność Kiwi.com za pomoc.

Dlatego należy zawsze dokonywać zmian, anulować lub rozwiązywać inne problemy wyłącznie za pośrednictwem Kiwi, w przeciwnym razie rezerwacja zakończy się niepowodzeniem.

7. Upewnij się, że masz wszystkie wymagane dokumenty

Przed wyruszeniem w podróż koniecznie upewnij się, że masz paszport, wizę, dokumenty wymagane przez przewoźnika, kraj wylotu i docelowy oraz inne tego typu kraje, przez które przejeżdżasz.

W tych warunkach Kiwi.com nie będzie odpowiadać za pomoc w tym zakresie, a cały Twój czas i pieniądze pójdą na marne.

8. Wydrukuj swój bilet elektroniczny

Po dokonaniu rezerwacji Kiwi.com wyśle ​​Ci e-bilet pocztą elektroniczną. Można go również pobrać z aplikacji Kiwi.com.

Wydrukowanie biletu elektronicznego jest niezbędne, ponieważ w niektórych przypadkach musisz pokazać go linii lotniczej, ponieważ niektóre loty mogą nie kwalifikować się do odprawy online.

No i proszę!

Postępując zgodnie z tymi ośmioma wskazówkami, prawdopodobieństwo napotkania jakichkolwiek problemów podczas rezerwacji lotu przez Kiwi.com jest mniejsze.

Co to jest gwarancja Kiwi.com?

Gwarancja Kiwi.com to dodatkowa płatna usługa Kiwi.com oferowana jako dodatkowa ochrona na warunkach, które:

 1. Twój lot został odwołany, opóźniony przez przewoźnika lub przewoźnik wprowadza zmiany w rozkładzie Twojego lotu.
 2. Właściwe władze uniemożliwiają Ci wsiadanie do jednego lub kilku wagonów znajdujących się w Twoim planie podróży.
 3. Wszelkie inne zdarzenia spowodowane przez przewoźnika, które mają wpływ na Twój lot.

W tych warunkach Kiwi.com jest zobowiązana do zorganizowania lot alternatywny Lub zwrot płatności w oparciu o to, czego chcesz.

Istnieją jednak warunki, w których gwarancja Kiwi.com nie ma zastosowania, nawet jeśli pożyczyłeś ją podczas rezerwacji. To są:

 1. Samodzielnie anulujesz lub zmienisz lot.
 2. Twój lot został zakłócony z Twojej winy, na przykład z powodu niedostępności wymaganych przez Ciebie dokumentów lub spóźnienia się na lot.
 3. Zakłócenia spowodowane okolicznościami niezależnymi od linii lotniczej.

Dlatego w tych niefortunnych okolicznościach Kiwi.com nie ma obowiązku zorganizowania alternatywnego lotu ani zwrotu płatności.

Wniosek

Rzeczywiście, Kiwi.com jest legalnym internetowym biurem podróży i naprawdę oferuje tańsze ceny (w większości przypadków) niż rezerwacja bezpośrednio w linii lotniczej.

Jednak rezerwacja przez Kiwi.com wiąże się z większym ryzykiem problemów niż rezerwacja bezpośrednio w linii lotniczej, ponieważ działa ona jako pośrednik między Tobą a linią lotniczą.

Kiwi.com działa dobrze, o ile wszystko idzie gładko.

Ale Kiwi.com może być problemem, z którym trzeba sobie poradzić, jeśli coś pójdzie nie tak, wydarzy się jakaś nieoczekiwana okoliczność lub jeśli będziesz musiał wprowadzić zmiany, anulować lub otrzymać zwrot pieniędzy.

Czy powinieneś rezerwować loty przez Kiwi.com czy bezpośrednio w linii lotniczej?

Cóż, jak powiedziałem wcześniej, sprowadza się to głównie do osobistych preferencji, ale należy rozważyć rezerwację przez Kiwi.com tylko wtedy, gdy:

 • Masz ograniczony budżet.
 • Różnica w cenie między rezerwacją bezpośrednio a przez Kiwi jest znaczna.
 • Masz prawie pewność, że nie zmienisz ani nie anulujesz lotu w celu uzyskania zwrotu pieniędzy.
 • Jesteś gotów podjąć ryzyko związane z rezerwacją za pośrednictwem Kiwi.
 • Kupiłeś Gwarancję Kiwi.com i nadal oszczędzasz znaczne pieniądze niż rezerwując bezpośrednio w linii lotniczej.

Oprócz tych warunków, musisz przestrzegać wskazówki wymienione powyżej.

Więc to tyle z mojej strony!

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz coś dodać, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Często zadawane pytania na Kiwi.com

Czy serwis Kiwi.com jest niezawodny?

Kiwi.com to niezawodna platforma, o ile wszystko idzie gładko, ale jeśli pojawi się problem, jego rozwiązanie staje się bólem głowy z powodu zaangażowania strony trzeciej, Kiwi.com.

Czy serwis Kiwi.com jest zaufany?

Kiwi.com jest zdecydowanie zaufaną witryną do rezerwacji lotów, ponieważ jest jedną z dobrze znanych firm zajmujących się technologią turystyczną, która działa na rynku od 2012 roku i jest używana przez miliony podróżnych na całym świecie.

Czy serwis Kiwi.com jest bezpieczny?

Kiwi.com jest bezpieczny, ale jeśli coś pójdzie nie tak, staje się skomplikowane i wiąże się z dodatkowymi opłatami za wprowadzenie zmian lub zwrot pieniędzy.

Czy Kiwi.com zwraca pieniądze?

Jeśli anulujesz podróż samodzielnie, a nie przez przewoźnika, Kiwi.com zwróci Ci 90% kosztów, ale tylko wtedy, gdy wybrałeś usługę biletową Flexi.

Jeśli jednak wystąpi zakłócenie ze strony przewoźnika, Kiwi.com zwróci pieniądze, ale tylko wtedy, gdy wybrałeś Gwarancję Kiwi.com dla swojej rezerwacji.