Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Google wyjaśnia, że ​​nie ma preferowanego współczynnika ilości stron

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Google wyjaśnia, że ​​nie ma preferowanego współczynnika ilości stron

Jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera w przesłanym przez niego segmencie pytań i odpowiedzi o stosunek liczby stron.

Ich główne pytanie brzmiało: czy po stronie Google istnieje dobry stosunek do całkowitej liczby stron?

Na przykład: czy pozycje o dużym natężeniu ruchu szkodzą temu, że wiele stron – być może 50 procent – ​​wszystkich stron w domenie nie jest indeksowanych lub jest indeksowanych, ale nie generuje ruchu?

John odpowiedział, że z punktu widzenia Google nie ma konkretnego współczynnika, który Google zadeklarowałby w odniesieniu do liczby stron, które powinna zawierać witryna, ani liczby stron indeksowanych, które powinna zawierać witryna.

To naprawdę zależy od specjalisty SEO.

John zwykle widzi, że mniejsza liczba stron zwykle działa lepiej w tym sensie, że jeśli możesz skoncentrować wartość treści na swoich stronach, to ogólnie rzecz biorąc, te kilka stron będzie znacznie silniejszych, niż gdybyś osłabił treść treści na wielu różnych stronach.

W tym przypadku John zwykle zalecałby posiadanie mniejszej liczby stron zamiast większej ich liczby.

Dzieje się tak we wszystkich przypadkach w tym sensie, że z punktu widzenia rankingu Google może nadać tym stronom nieco większą wagę z punktu widzenia indeksowania.

Google łatwiej za nimi nadążać. Dlatego szczególnie jeśli zaczynasz od nowej witryny internetowej, John zaleca zacząć od czegoś małego i skupić się na czymś konkretnym, co chcesz osiągnąć.

Następnie możesz się stamtąd rozwijać. Jest to lepsze rozwiązanie niż zwykłe wejście i powiedzenie: „No cóż, mam 500 000 stron i chcę, żeby Google je wszystkie zaindeksował”.

Ponieważ, szczególnie w przypadku nowej witryny, gdy zaczynasz od dużej liczby stron, istnieje ryzyko, że Google po prostu wybierze mniejszą próbkę tych stron.

Istnieje ryzyko, że Google może nie wybrać mniejszej próbki stron, na których faktycznie Ci zależy.

Dzieje się to mniej więcej w 28:48 miejscu filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (przesłane pytanie) 28:48
Zobaczmy, czy Google ma dobry stosunek lub uwagę, jeśli chodzi o liczbę stron? Innymi słowy, czy pozycje stron rankingowych o dużym natężeniu ruchu szkodzą wielu osobom, powiedzmy, że 50% wszystkich stron w domenie nie jest indeksowanych lub jest indeksowanych, ale nie generuje ruchu.

Jana (odpowiedź) 29:04
Z naszego punktu widzenia nie ma konkretnego współczynnika określającego, ile stron powinna zawierać witryna internetowa ani ile stron indeksowalnych powinna zawierać witryna. To ostatecznie zależy od Ciebie. Zwykle zauważam, że mniejsza liczba stron zwykle działa lepiej, w tym sensie, że jeśli możesz skoncentrować wartość treści na swoich stronach, to ogólnie rzecz biorąc, te kilka stron będzie znacznie silniejszych, niż gdybyś miał w pewnym sensie rozcieńczyć treść na wielu różnych stronach.

Dlatego zazwyczaj zalecałbym posiadanie mniejszej liczby stron zamiast większej ich liczby. Jest to zasada ogólna w tym sensie, że z punktu widzenia rankingu możemy nadać tym stronom nieco większą wagę. Z pełzającego punktu widzenia łatwiej nam za nimi nadążać. Dlatego szczególnie jeśli zaczynasz od nowej witryny internetowej, polecam zacząć od czegoś małego i skupić się na czymś konkretnym, co chcesz osiągnąć.

A potem rozwijam się dalej, a nie tylko wchodzę i mówię: „No cóż, mam 500 000 stron i chcę, żeby Google je wszystkie zaindeksował”. Ponieważ szczególnie w przypadku nowej witryny internetowej, kiedy zaczynasz od tak dużej liczby stron, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wybierzemy tylko małą próbkę tych stron. A to, czy ta mała próbka to strony, na których najbardziej Ci zależy, jest dość wątpliwe.