Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak dostosować ikony w RealmeUI i ColorOS 7

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak dostosować ikony w RealmeUI i ColorOS 7

Smartfony. Jeśli kupisz jeden, jest mało prawdopodobne, że przez jakiś czas przejdziesz na nowy. I bądźmy szczerzy, patrzenie na ten sam ekran dzień po dniu może stać się trochę nudne. Ale wiesz co? To nie musi tak być. Nie mówimy tylko o zmianie tapety lub pobraniu różnych motywów.

Możesz dostosować sposób wyświetlania ikon na swoim telefonie, nadając mu świeży wygląd lub po prostu dając sobie przypływ mocy w stylu „Mogę dokonać ikonicznych zmian”. A jeśli masz smartfon z systemem RealmeUI lub ColorOS7, dostosowywanie staje się naprawdę łatwe. Nie wymaga to nawet pobierania ani korzystania z Internetu. Ikony możesz dostosować bezpośrednio w aplikacji Ustawienia na smartfonie.

Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać te proste kroki:

Kroki, aby dostosować ikony w interfejsie Realme i ColorOS 7

Krok 1: Otwórz ustawienia

Po pierwsze, musisz mieć RealmeUI lub ColorOS 7 działający smartfon (Realme 6 Pro i Oppo Reno 3 Pro), aby wykonać poniższe kroki. Po prostu zaktualizuj je, aby zachować bezpieczeństwo. Teraz na tym smartfonie znajdź aplikację Ustawienia i otwórz ją.

Krok 2: Wybierz opcję Ekran główny i Magazyn ekranu blokady

Po przejściu do Ustawień znajdź opcję „Ekran główny i magazyn ekranu blokady” i otwórz ją.

Krok 3: Przejdź do personalizacji

Przewiń w dół (będziesz musiał sporo przewinąć) i znajdź sekcję Personalizacja. W tej sekcji znajdziesz trzy różne opcje, które pomogą Ci zmienić wygląd Twojego smartfona. Dostajesz „Ustaw motyw” i „Ustaw tapetę”, ale tutaj liczy się „Ustaw styl ikon”, który pozwoli Ci dostosować ikony na smartfonie.

Krok 4: Wybierz i dostosuj

Po otwarciu okna Ustaw styl ikon dostępne będą cztery różne opcje zmiany wyglądu ikon:

  1. Domyślne: w tym stylu ikony aplikacji są prawie takie same, jak te, które dostajesz po wyjęciu z pudełka, przeważnie okrągłe. Zignoruj, jeśli szukasz zmiany (i dlatego czytasz, prawda?).
  2. Styl materiału: jak sama nazwa wskazuje, wydaje się być inspirowany materialnym projektem Google. Większość ikon jest umieszczana w kwadratowych polach. W niektórych aplikacjach zobaczysz także różne ikony aparatu (ikona będzie wyglądać jak aparat, muzyka i same ustawienia. Jest nieco bardziej płaska, ale
  3. Pebble: Pebble łączy w sobie dwa pierwsze style. Ikony różnią się od dwóch pierwszych i są ogrodzone kształtem kwadratu (kwadratu z owalnymi narożnikami). Po raz kolejny niektóre aplikacje otrzymują różne ikony – ustawienia są bardzo proste dzięki dwóm suwakom zamiast kół zębatych i chociaż ikona aparatu pozostaje, jego obiektyw staje się znacznie większy.
  4. Niestandardowe: tutaj możesz uwolnić całą swoją kreatywność. Wybierz opcję Niestandardowe (pamiętaj o włączeniu opcji „Użyj ikon Art+” w górnej części), a przeniesie Cię do innego okna z trzema nowymi różnymi opcjami dostosowywania:
    • Kształt: Pierwsza opcja umożliwia wybranie kształtu ikon. Do wyboru masz cztery różne opcje, które są ułożone obok siebie. Kwadrat, Octagon, Squoval i to, co lubimy nazywać „liściem kwadratowym” (spójrz na zdjęcie – wygląda jak kwadrat z dwoma przeciwległymi narożnikami, które są lekko wydłużone). Wybierz kształt, który najbardziej Ci się podoba i przejdź do kolejnej opcji. Nawiasem mówiąc, jeśli wybierzesz kwadrat, otrzymasz także opcję zaokrąglenia jego rogów, jeśli sobie tego życzysz.
    • Pierwszy plan: To jest suwak. Pomoże to zmienić rozmiar pierwszego planu, którym w większości przypadków jest logo aplikacji. Przesuwanie od lewej do prawej zwiększa rozmiar pierwszego planu. Możesz przesuwać i wyświetlać różne rozmiary i wybierać ten, który najbardziej Ci odpowiada.
    • Ikona: Ta opcja działa podobnie jak poprzednia. Posiada suwak i zmienia rozmiar w taki sam sposób jak poprzednia opcja. Tylko to zmienia rozmiar całej ikony, a nie tylko pierwszego planu. Oznacza to, że dzięki tej opcji możesz zmienić rozmiar ikony i zachować ją tak dużą lub małą, jak chcesz.

Otóż ​​to. To wszystko, czego potrzebujesz, aby nadać swojemu telefonowi inny wygląd, przynajmniej pod względem ikon. Tak, istnieją bardziej wszechstronne rozwiązania, ale to jest najlepsze ze względu na swoją prostotę i fakt, że jest bezpośrednio wbudowane w telefon.