Jak Facebook Zamów listę znajomych

Facebook od początku bardzo zmienił algorytm sortowania według znajomych. Dzisiaj twój Facebook Profil pokazuje zdjęcia dziewięciu osób, które są zawsze na szczycie listy. Tych dziewięciu znajomych widzisz przed wejściem na listę znajomych.

Te listy wywołują zamieszanie. Niektóre osoby spośród tych dziewięciu mogą być użytkownikami, z którymi nie kontaktowałeś się przez długi czas. Dlaczego FacebookCzy algorytm ma dla nich priorytet?

Dokładny algorytm, który czyni Facebook identyfikacja dziewięciu konkretnych profili jest utrzymywana w tajemnicy. Istnieją jednak pewne parametry, o których wiadomo, że wpływają na to zamówienie.

Ciąg czynników

Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na Facebook algorytm. Z powodu tego algorytmu niektóre opcje listy znajomych mogą wydawać się mylące. Kiedy trzeba wziąć pod uwagę lokalizację, czas, interakcję, kliknięcia profilu, częstotliwość i wiele innych rzeczy, trudno jest uzyskać wyraźny obraz.

W tej sekcji przyjrzymy się niektórym parametrom wpływającym na algorytm.

jak Facebook zamawia listę przyjaciół

Komunikacja

Facebook śledzi, jak często czatujesz lub wymieniasz wiadomości z określonymi osobami. Interakcje obejmują zarówno rozmowy indywidualne, jak i grupowe. Jeśli niedawno kontaktowałeś się z tą osobą, szanse na pojawienie się jej na liście znajomych są większe.

Wyświetlenia profilu

Algorytm zbiera dane o tym, jak często przeglądasz określone profile. Jeśli widoki profilu są wzajemne, co oznacza, że ​​osoba, której profil często odwiedzasz, regularnie sprawdza również Twój profil, istnieje duża szansa, że ​​pojawią się na liście.

Interakcje profilowe

Interakcje profilowe to nie to samo, co komunikacja. Są to posty na ścianie, posty polubienia i komentarze. Jeśli oznaczysz kogoś postem, możesz również zwiększyć wartość algorytmu.

Interakcje ze zdjęciami

Te interakcje obejmują wszystkie komentarze, polubienia i tagi związane ze zdjęciami Facebook. Na przykład, gdy często lubisz czyjeś zdjęcia lub gdy ktoś często oznacza Cię tagami na swoich zdjęciach. Obejmuje nawet widoki zdjęć – jak często patrzysz na czyjeś zdjęcia i odwrotnie.

Facebook Szukaj

lista znajomych na Facebooku

Chociaż jest ściśle powiązany z widokami profilu, Facebook wyszukiwanie jest osobnym czynnikiem. Bierze pod uwagę, jak często Twoi znajomi wpisują Twoje imię i nazwisko w pasku wyszukiwania. Jeśli ktoś często cię szuka i na odwrót, napędzasz algorytm.

Wzajemne relacje z przyjaciółmi

Jeśli ty i inna osoba macie wspólnych przyjaciół i oboje wchodzicie z nimi w interakcje prywatnie, będziecie się wspinać po listach znajomych. Facebook opiera wiele algorytmów na wspólnych przyjaciołach, więc ten parametr jest ważny.

Ostatni znajomi

Twoi niedawni znajomi mogą również znaleźć się na szczycie listy. Dzieje się tak, jeśli masz z nimi jakąś formę interakcji lub komunikacji.

Często zdarza się, że dwóch lub trzech spośród dziewięciu twoich najlepszych przyjaciół to wszyscy nowi przyjaciele. The Facebook algorytm stara się przesunąć najnowszą aktywność na wierzch.

Aktywni użytkownicy

Jeśli twoi znajomi są często zalogowani Facebook i wchodzić w interakcje z różnymi stronami i profilami, mogą przejść w górę listy. Logika jest taka, że ​​ludzie, którzy są częściej Facebook będą ci, z którymi spędzasz większość czasu online. Jeśli dana osoba nie była aktywna od miesięcy, Facebook nie uważa ich za istotne.

kolejność znajomych na Facebooku

Co z przyjaciółmi na czacie?

Pasek boczny czatu działa w podobny sposób. Algorytm wybiera interakcje, aktywność, komunikację, zdjęcia itp. To określa, którzy znajomi pojawią się na górze i będą mieli pierwszeństwo. Znajomi, z którymi najczęściej się komunikujesz, zwykle będą pierwsi na tej liście.

Czy twoi przyjaciele i sugerowani znajomi mają podobny algorytm?

Jeśli masz podobne osoby wyskakujące na liście „Osoby, które możesz znać” Facebook listy, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy algorytmy są podobne. Krótka odpowiedź: nie są.

Przed, Facebook rozważano tylko liczbę wspólnych znajomych. Dzisiaj udostępniamy wiele danych osobowych, które Facebook może użyć, aby udoskonalić rekomendacje znajomych. Dane te obejmują:

  • Lokalizacja: Jeśli podróżujesz za granicę i masz wspólnych znajomych z osobami mieszkającymi w pobliżu, Facebook polecę je tobie.
  • Wyświetlenia profilu: Jeśli ktoś ostatnio oglądał Twój profil, może pojawić się jako sugestia.
  • Wspólni przyjaciele: Tak jak we wcześniejszych dniach, zachęcanie wielu wspólnych znajomych z inną osobą Facebook polecam je tobie.
  • Połączone aplikacje innych firm: Mimo że Facebook oficjalnie temu zaprzecza, istnieje powód, by w to wierzyć. W końcu wielu użytkowników łączy ich Facebook profile z różnymi aplikacjami. Jeśli zsynchronizowałeś swój Facebook konto na platformach takich jak Instagram, a nawet Tindera, może sugerować osoby, z którymi tam wchodziłeś.
  • Czy możesz zmienić listę znajomych?

    Lista znajomych w Twoim profilu będzie okresowo aktualizowana. Niestety, nie możesz wybrać dziewięciu przyjaciół, których pokaże.

    Na karcie Eksploruj po lewej stronie strony głównej możesz kliknąć „Listy znajomych”, aby utworzyć nowe listy znajomych i edytować istniejące. Nie wpłynie to bezpośrednio na twoją pierwszą dziewiątkę, ale możesz utworzyć listę i dodać tylko garstkę znajomych, z którymi najczęściej kontaktujesz się, aby nigdy nie przegapić niczego, co udostępnią. Może to mieć wpływ na twoją pierwszą dziewiątkę, szczególnie jeśli często zostawiasz polubienia i komentarze do ich postów.