Czy wiesz, czym jest prywatność? Najwyraźniej nie, odkąd zaczęli szukać w Google, jak nagrać rozmowę na Androidzie… No cóż, albo wiesz, ale oni chcieli pluć na te wszystkie moralne postawy, które pojawiły się znikąd. Co więcej, prawdopodobieństwo, że należysz konkretnie do użytkowników z drugiej kategorii, jest znacznie wyższe. W każdym razie z moich osobistych doświadczeń wynika, że prawie każdy pies wie o poufności, prywatności i innych bzdurach. Ale, co dziwne, niewiele osób wie o możliwościach umiejętnego obchodzenia ograniczeń nałożonych przez te właśnie instalacje.
Dwa lata temu Google zbanowało nagrywaj rozmowy na Androidzie… Firma nie tylko przyczyniła się do usunięcia aplikacji z odpowiednią funkcjonalnością z Google Play, ale także zablokowała sam mechanizm nagrywania dźwięku, który można było aktywować podczas rozmowy telefonicznej. Oczywiście doprowadziło to do tego, że użytkownicy zaczęli szukać obejść, ale jedyny sposób na zwrócenie możliwości nagrywaj rozmowy na Androidzie, który był odpowiedni dla wszystkich smartfonów, otrzymywał prawa roota. Dobrze, że użytkownicy smartfonów Huawei nie muszą się tym przejmować.
Nagrywaj rozmowy telefoniczne na Androida
Nagraj rozmowę na Honor, podobnie jak w Huawei, to tak proste jak łuskanie gruszek:
- Otwórz Chrome – “Pobrane pliki” i zainstaluj aplikację;
- Uruchom standardową aplikację „Telefon” – „Ustawienia” i włącz opcję „Automatyczne nagrywanie rozmów”;
- Wybierz czyjś numer telefonu i kliknij przycisk nagrywania, aby nagrać rozmowę.
Ta metoda działa na wszystkich smartfonach Huawei i Honor, niezależnie od tego, czy obsługują usługi Google, czy nie. Nie wiem, jak Chińczykom udało się to zaimplementować z pominięciem zasad giganta wyszukiwania, ale coś mi mówi, że można było to zrobić na złość. W każdym razie załączeniu nagrania rozmowy telefonicznej nie towarzyszy żadne powiadomienie dla abonenta na drugim końcu linii. Oznacza to, że nie będzie wiedział, że jest nagrywany, chyba że sam mu o tym powiesz.
Czy warto nagrywać rozmowę telefoniczną?
To prawda, musisz zrozumieć, że nagrywając swoich rozmówców, naruszasz ich prawo do poufności rozmów telefonicznych. Dlatego nie będziesz mógł w żaden sposób wykorzystać powstałego rekordu. Na przykład nie będzie można dołączyć go do sprawy karnej i wykorzystać jako dowodu w sądzie, gdyż taki zapis zostanie uznany za dowód uzyskany z naruszeniem wymogów Kodeksu postępowania karnego. W rezultacie nie będzie to dla ciebie przydatne.
To inna sprawa, jeśli ostrzeżesz rozmówcę o nagraniu. Ale w tym przypadku raczej nie powie ci, czego od niego chcesz. Dlatego wszystko, co funkcja nagrywania zrobi dla ciebie, to jako narzędzie do przypominania sobie i swoim rozmówcom o czymś, chyba że kopiesz dla nich, lub jako środek zagrożenia, jeśli przeciwnie, kopiesz dla nich. Bardzo skuteczne będzie przekazanie im nagranej rozmowy i zastraszenie jej publikacją. Pamiętaj jednak, że jest to bardzo śliska ścieżka, której nie radzimy kroczyć.