Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak podłączyć adres IP & Adres Mac modemu lub routera?

Jak wiadomo, zagrożenia hakerskie stale ewoluują, a hakerzy próbują przedostać się do sieci i sprzętu w sieci na różne sposoby. W rezultacie użytkownicy i duże organizacje muszą podjąć pewne osobiste kroki, aby chronić swoją sieć komunikacyjną i poufne informacje.

Obejmują one używanie bezpiecznych protokołów przesyłania, takich jak PPTP oraz wiązanie ze sobą adresów i adresów IP.

Powiązanie IP i Mac, określane jako protokół rozpoznawania adresów w routerach (ARP), umożliwia routerom łączenie adresu IP urządzeń sieciowych z ich adresami. Takie podejście uniemożliwia hakerom przeprowadzanie ataków polegających na fałszowaniu protokołu ARP i innych ataków związanych z ARP, ponieważ każde urządzenie będzie mogło komunikować się z siecią tylko wtedy, gdy będzie miało adres IP zgodny z listą ARP i jeśli adres IP uniemożliwia routerowi przed próbą połączenia się z siecią o nieznanym adresie.

Połącz adresy IP i adresy

Aby to zrobić, najpierw otwórz stronę ustawień routera TipiLink pod adresem 192.168.1.1 i wprowadź odpowiednie hasło, aby uzyskać dostęp do ustawień.

2. Przejdź do opcji Powiązanie IP i MAC, a następnie Ustawienia powiązania.

3. Aby zarządzać urządzeniem, możesz wyświetlić adres urządzenia i adres IP w sieci lokalnej za pomocą listy ARP, a następnie skonfigurować elementy. Ta strona pokazuje listę ARP i wszystkie jednostki wiązania IP i MAC.

Możesz wybrać opcję i kliknąć przycisk Załaduj wybrane, aby załadować listę ARP dla tej jednostki.

4. Wybierz opcję Włącz, aby uzyskać dostęp do funkcji wiązania ARP.

5. Kliknij przycisk Zapisz, a następnie wybierz przycisk Dodaj nowy.

CZYTAĆ:  Jak zaktualizować oprogramowanie Samsung A3?

6. Wprowadź adres MAC i adres IP, zaznacz pole wyboru Powiąż i kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać zmiany w routerze.

Skonfiguruj komunikację PPTP / L2TP

Kolejną praktyczną opcją oferowaną przez routery TipiLink jest zabezpieczenie komunikacji w oparciu o prywatną sieć LAN. Oczywiście, aby skorzystać z powyższej funkcji, należy zwrócić uwagę na dwa krytyczne punkty. Po pierwsze, klient obsługuje PPTP / L2TP. wykonaj także poniższe czynności, aby skorzystać z możliwości protokołu PPTP/L2TP routerów TP-Link. należy pamiętać, że niektórzy dostawcy usług internetowych oferują komunikację opartą na protokole PPTP/L2TP. W takim przypadku do komunikacji można wykorzystać połączenie klienta PPTP/L2TP. Przejdź do strony zarządzania routerem, kliknij zakładkę Zaawansowane u góry strony, a następnie przejdź do Sieć -> Internet w lewym panelu.

2. Wybierz PPTP jako typ połączenia internetowego.

3. Następnie wprowadź prawidłowe hasło i nazwę użytkownika.

4. Na tym etapie musisz wprowadzić adres IP serwera VPN / nazwę domeny. (Na przykład 219.76.10.41 lub jeśli posiadasz serwer VIP z nazwą domeny, musisz wprowadzić nazwę domeny w tej sekcji. Pamiętaj, że adres IP, który wpiszesz w tej sekcji, to adres, który umożliwia połączenie się z bezpiecznie w Internecie).

Kliknij przycisk Zapisz, a następnie Połącz.

Możesz teraz korzystać z bezpiecznego połączenia podczas prowadzenia interesów.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPress za darmodarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie CoolpadaPobierz motywy WordPress za darmokurs udemy do pobrania za darmo