Jak przekazywać wiadomości tekstowe na swój adres e-mail

Pomimo wzrostu liczby aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych i komunikatorów, poczta elektroniczna pozostaje sprawdzonym i prawdziwym trybem komunikacji elektronicznej, który nadal jest ważny dla wielu użytkowników.

E-mail ma wiele zalet w stosunku do wiadomości tekstowych pod kilkoma bardzo ważnymi względami. Po pierwsze, chociaż można go usunąć, wiadomości e-mail są zazwyczaj przechowywane bardziej trwale niż wiadomości tekstowe, czy to na serwerze pocztowym, czy na komputerze lokalnym. Wiadomości tekstowe można zapisywać w podobny sposób, ale większość aplikacji SMS na smartfony ma ustalone limity miejsca, a po osiągnięciu tych limitów wiadomości muszą zostać usunięte, aby aplikacja mogła nadal działać. Po drugie, wiadomości e-mail mogą być znacznie dłuższe niż wiadomości tekstowe, a ponieważ zazwyczaj składają się na pełnowymiarowej klawiaturze, wiadomości są łatwiejsze do utworzenia. Wreszcie, e-mail jest ogólnie bardziej niezawodną formą komunikacji, w przeciwieństwie do SMS-ów, które mogą znikać bez śladu.

Ponieważ wiadomości są bardziej tymczasowe, gdy ludzie otrzymują wiadomości tekstowe, które chcą zachować na stałe lub przechowywać w zorganizowany sposób, trzymanie wiadomości na smartfonie nie jest zwykle najlepszym planem.

W rzeczywistości najlepszym sposobem przechowywania i organizowania ważnych tekstów jest powierzenie ich innej platformie przesyłania wiadomości i przesłanie ich na konto e-mail. Oprócz przesyłania ważnych tekstów na e-mail, możesz również chcieć zrobić zrzuty ekranu ważnych tekstów.

Na szczęście możesz przesyłać wiadomości tekstowe na e-mail dość łatwo na większości urządzeń. W tym artykule pokażę, jak przekazać SMS-a na e-mail na Androidzie i iPhonie, jak przekazywać wiadomości Whatsapp na e-mail oraz jak korzystać z Google Voice jako usługi SMS-ów.Jak przekazywać wiadomości tekstowe na swój adres e-mail 1

Prześlij wiadomości tekstowe na e-mail

Istnieją zasadniczo dwa różne sposoby przesyłania wiadomości tekstowych na adres e-mail. Możesz albo użyć aplikacji, aby automatycznie przekazywać niektóre lub wszystkie wiadomości w trybie cichym bez robienia czegokolwiek, albo możesz przekazywać poszczególne wiadomości ręcznie. Pokażę oba podejścia zarówno na platformy Android, jak i iPhone.

Jak przesłać wiadomość tekstową na mój e-mail na Androidzie?

Jeśli posiadasz telefon z Androidem i chcesz przekazywać wiadomości na swoje konto e-mail, istnieje wiele bezpłatnych aplikacji na Google Play Store który zrobi to za ciebie. Jedna z najlepiej ocenianych i najlepiej wyposażonych bezpłatnych aplikacji nosi nazwę „SMS na pocztę / telefon”I działa wyjątkowo dobrze. Może się również okazać, że ta aplikacja jest przydatna do synchronizacji tekstów między platformami, na przykład między telefonem a laptopem.

Jak przekazywać wiadomości tekstowe na swój adres e-mail 2SMS na pocztę / telefon pozwala tworzyć konfigurowalne filtry do przekazywania wiadomości. Możesz przekazywać wiadomości tylko wtedy, gdy masz połączenie z Wi-Fi, tylko w sieci domowej, a nawet w roamingu.

Możesz określić adres, pod który chcesz wysyłać wiadomości; jeśli chcesz, możesz również przekazać na inny numer telefonu i wybrać kontakty, z których chcesz przekazywać wiadomości. To bardzo potężny pakiet, który wykona pracę za Ciebie. Darmowa wersja pozwala mieć jeden filtr; dostępna jest wersja pro za $0.99 / miesiąc, $7.49 / rok lub jednorazowa płatność w wysokości 49,99 USD za dożywotnią subskrypcję, która znosi wszystkie limity.

Jak ręcznie przesłać tekst na e-mail na Androidzie?

Jeśli nie chcesz archiwizować wszystkich wiadomości, ale zamiast tego po prostu wysyłasz od czasu do czasu SMS-a, możesz po prostu ręcznie przekazać dalej. Aby ręcznie przesłać wiadomość tekstową na Androida, wystarczy nacisnąć „Prześlij” w aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych, a w polu odbiorcy lub odbiorcy wprowadź adres e-mail, pod którym normalnie dodajesz numer telefonu.

 1. Otwórz wątek tekstowy, który chcesz przekazać.
 2. Wybierz "Dzielić”(Lub„Naprzód„) I wybierz„Wiadomość. ”
 3. Dodaj adres e-mail, na który zwykle dodajesz numer telefonu.
 4. Dotknij „Wysłać. ”

Tak długo, jak masz dane i / lub MMS w swoim planie, powinno to działać dobrze. W zależności od sieci dostawa może jednak potrwać kilka minut.

Jak przesłać wiadomość tekstową na mój e-mail na iPhonie?

Chociaż nie ma dobrego nie-ręcznego sposobu przekazywania wiadomości na e-mail na iPhonie i nie wydaje się, że istnieją dobre aplikacje innych firm do tego celu, możesz ręcznie przekazywać pojedyncze lub wiele wiadomości na e-mail. Będąc w stanie ręcznie przesłać jedną lub więcej wiadomości na iPhonie, co może załatwić sprawę, ponieważ możesz po prostu przekazać najważniejsze wiadomości na e-mail.

Oto jak ręcznie przekazywać wiadomości tekstowe na e-mail na telefonie iPhone:

 1. otwarty Wiadomościi otwórz wątek z wiadomością, którą chcesz przekazać.
 2. Stuknij i przytrzymaj wiadomość, aż pojawi się wyskakujące okienko. Kran Więcej… na dole ekranu.
 3. Stuknij okrągłe pole wyboru obok każdej wiadomości, którą chcesz przekazać.
 4. Naciśnij strzałkę w prawym dolnym rogu.
 5. Wpisz adres „Do”, na który chcesz przekazać
 6. Stuknij strzałkę wysyłania po prawej stronie wiadomości, aby ją wysłać i to wszystko.

przekazywanie tekstu na e-mail na iOS

W zależności od sieci może minąć trochę czasu, zanim wiadomość dotrze do skrzynki odbiorczej, ale powinna tam dotrzeć.

Możesz także skonfigurować przekazywanie wiadomości tekstowych, które działa na dowolnym urządzeniu z systemem iOS, takim jak iPhone lub iPad, a także na macOS. Chociaż nie jest to tożsame z przekazywaniem wiadomości e-mail, automatyczne przechowywanie wiadomości w więcej niż jednym miejscu może pomóc:

 1. Otworzyć Ustawienia app
 2. Następnie dotknij Wiadomości
 3. Następnie dotknij Przekazywanie wiadomości tekstowych
 4. Przełącz urządzenie, na które chcesz przekazać dalej. Lista urządzeń będzie zawierać dowolne inne Apple urządzenia, które masz.

Używanie Google Voice jako usługi SMS-ów

Jedną z opcji do rozważenia (szczególnie jeśli masz system iOS, a zatem nie masz aplikacji, która poradziłaby sobie z tym zadaniem), aby uzyskać bezpłatny głos Google numer i użyj go jako numeru tekstowego. Możesz zainstalować aplikację Google Voice na Androidzie lub iOS. Google Voice będzie przechowywać Twoje wiadomości tekstowe przez czas nieokreślony, zapewniając pojemność archiwalną podobną do e-maila.

Ponadto, Google Voice Wreszcie, jeśli żadna z powyższych opcji nie działa dla Ciebie, rozważ uzyskanie bezpłatnego numeru Google Voice. Aby skonfigurować przekazywanie tekstu, zaloguj się do konta Google Voice i dotknij lub kliknij menu Ustawienia.

W ustawieniach znajdź sekcję Wiadomości i przełącz opcję „Prześlij dalej wiadomości e-mail” i wprowadź adres, którego chcesz użyć. Konfigurowanie przekazywania wiadomości tekstowych na e-mail za pomocą Google Voice jest bardzo proste.

Jak przekazywać wiadomości tekstowe na swój adres e-mail 3

Prześlij wiadomości WhatsApp na adres e-mail

Jeśli chcesz, możesz również przekazywać wiadomości WhatsApp na adres e-mail. Jeśli podczas rozmowy czujesz się wyjątkowo zabawnie i chcesz zapisać dowody lub masz wybór zdjęć, GIF-ów lub filmów, które chcesz zachować, możesz zapisać wszystkie swoje rozmowy WhatsApp na e-mail.

Jak przekazywać wiadomości tekstowe na swój adres e-mail 4

Wyślij indywidualną wiadomość WhatsApp na adres e-mail:

 1. Otwórz rozmowę zawierającą wiadomość, którą chcesz przekazać w WhatsApp.
 2. Stuknij i przytrzymaj wiadomość, a następnie stuknij „Naprzód. ”
 3. Naciśnij ikonę w prawym dolnym rogu.
 4. Wpisz adres e-mail i dotknij przycisku wysyłania.

Wyślij cały wątek wiadomości WhatsApp na adres e-mail:

 1. Otwórz rozmowę zawierającą wiadomość, którą chcesz przekazać w WhatsApp.
 2. Stuknij nazwę osoby lub grupy, z którą rozmawiasz u góry ekranu.
 3. Przewiń w dół i dotknij „Eksportuj czat.
 4. Stuknij „Poczta”, wprowadź adres e-mail i stuknij przycisk wysyłania.

Według WhatsApp możesz umieścić do 10 000 wiadomości w jednym pliku tekstowym, ale możesz nie chcieć czekać tak długo. Znalezienie tego, którego szukasz w pliku o takim rozmiarze, zajęłoby wieczność!

Czy chcesz uzyskać więcej informacji na temat korzystania z wiadomości tekstowych oraz porad i wskazówek? Następnie zapoznaj się z naszym samouczkiem na temat dodawania dzwonka do wiadomości tekstowych na Androidzie i zapoznaj się z tym przewodnikiem na temat wysyłania wiadomości tekstowych z komputera. Jeśli chcesz zachować prywatność podczas wysyłania SMS-ów, zapoznaj się z tym artykułem, jak wysłać anonimowy tekst.

Jeśli masz jakieś wskazówki i porady dotyczące przekazywania wiadomości tekstowych na e-mail na dowolnym urządzeniu, zostaw nam komentarz poniżej!