Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak śledzić czyjąś lokalizację na WhatsApp

WhatApp to darmowa aplikacja do przesyłania wiadomości mobilnych, która pozwala użytkownikom wysyłać wiadomości tekstowe i głosowe, udostępniać zdjęcia, filmy i dokumenty prywatnie oraz nawiązywać połączenia głosowe i wideo. Aplikacja działa w oparciu o komórkową datę lub połączenie Wi-Fi, aby wykonywać wszystkie te funkcje przesyłania wiadomości, bez konieczności subskrypcji lub opłat miesięcznych. Dzięki tym wszystkim wspaniałym funkcjom nic dziwnego, że szybko zyskał popularność. Teraz służy do 2 miliard ludzi w 180 krajach.

Podobnie jak w przypadku każdej innej platformy do przesyłania wiadomości online, stałą troską użytkowników jest prywatność. Można zapytać: „Jak bezpieczny jest WhatsApp w ochronie danych osobowych i informacji?” Cóż, WhatsApp ma dość zaawansowaną funkcję bezpieczeństwa, ponieważ zapewnia kompleksowe szyfrowanie. Oznacza to, że tylko nadawca i odbiorca mogą uzyskać dostęp do wiadomości. Śledzenie lokalizacji może jednak stanowić kolejny problem.

Łatwo jest śledzić ludzi za pomocą WhatsApp i istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Najprostszym i najbardziej przejrzystym sposobem jest funkcja „Udostępnij lokalizację” w aplikacji. Istnieją jednak bardziej tajne metody, które pozwalają uniknąć wykrycia.

Udostępnij lokalizację

Pierwszym i najłatwiejszym sposobem na znalezienie czyjejś lokalizacji za pomocą WhatsApp jest funkcja „Udostępnij lokalizację”, która została uruchomiona pod koniec 2017 roku.

Ta metoda pozwala udostępniać swoją lokalizację zarówno w wiadomościach jeden na jednego, jak i na czatach grupowych. Po udostępnieniu swojej lokalizacji osoba lub osoby, z którymi rozmawiasz, mogą łatwo zrobić to samo. Wiele osób używa „Udostępnij lokalizację” do koordynowania wydarzeń lub spotkań w grupie. Aby korzystać z tej funkcji, musisz włączyć uprawnienia lokalizacji dla WhatsApp w ustawieniach urządzenia mobilnego.

Aby udostępnić swoją lokalizację, wykonaj następujące kroki:

 1. Uruchom WhatsApp.
 2. Rozpocznij czat z osobą lub grupą, którą chcesz śledzić.
 3. Następnie dotknij ikony „Spinacz do papieru” po prawej stronie pola tekstowego.
 4. WhatsApp otworzy menu dostępnych typów załączników. Naciśnij ikonę „Lokalizacja”. Pozwól WhatsApp na dostęp do lokalizacji twojego telefonu.Jak śledzić lokalizację na WhatsApp
 5. Następnie zobaczysz mapę. Naciśnij przycisk „Udostępnij lokalizację na żywo”. Zobaczysz ostrzeżenie informujące, że wszyscy uczestnicy zobaczą Twoją lokalizację.WhatsApp Jak kogoś śledzić
 6. Wybierz okres, w którym chcesz podzielić się swoją pozycją. 15 minut 1 czas i 8 opcje godzin są dostępne.Lokalizacja WhatsApp
 7. Dodaj komentarz, jeśli chcesz, a następnie dotknij przycisku „Prześlij”.
Rekommenderad:  Jak zapobiec śledzeniu telefonu komórkowego?

Wszyscy w rozmowie mogą teraz widzieć Twoją pozycję na mapie do końca wspólnego okresu, niezależnie od tego, czy aktywnie korzystasz z WhatsApp, czy nie. Możesz zatrzymać udostępnianie swojej lokalizacji, dotykając przycisku „Zatrzymaj udostępnianie” na czacie. Aby ta metoda zadziałała, druga osoba lub osoby muszą wyrazić zgodę na udostępnienie Ci swojej lokalizacji. Jeśli tak, ich nazwa pojawi się na tej samej mapie.

Zawsze możesz wyłączyć uprawnienia lokalizacji WhatsApp w ustawieniach telefonu w dowolnym momencie. Wystarczy przejść do ustawień telefonu, a następnie wybrać Aplikacje i powiadomienia. Stuknij Zaawansowane, a następnie Uprawnienia aplikacji. Wybierz lokalizację i wyłącz WhatsApp.

Wyłącz lokalizację WhatsApp

Symbol sistema

Jeśli chcesz kogoś zlokalizować i nie masz telefonu w pobliżu, zawsze możesz użyć starego symbolu sistema. Należy pamiętać, że ta metoda działa tylko w wersji online WhatsApp.

 1. Uruchom WhatsApp Web na swoim komputerze.
 2. Otwórz czat z osobą, którą chcesz zlokalizować.
 3. Zamknij wszystkie inne aplikacje, programy i procesy, które mogą być uruchomione na twoim komputerze, ponieważ mogą zakłócać proces monitorowania.
 4. Jednocześnie naciśnij przyciski „Sterowanie”, „Alt” i „Usuń”, co spowoduje uruchomienie Menedżera zadań.
 5. Następnie naciśnij przycisk „Windows„I litera„ R ”w tym samym czasie. Spowoduje to uruchomienie funkcji „Uruchom”.Śledź kogoś na WhatsApp
 6. Wpisz „cmd” w polu tekstowym i naciśnij „Enter”. Spowoduje to uruchomienie sistema.
 7. Gdy symbol sistema, wpisz „netstat-an” w wierszu polecenia i naciśnij przycisk „Enter”.
 8. Symbol sistema Pokaże ci adres IP osoby, z którą rozmawiasz. Zapisz to.
 9. Idź https://www.iptrackeronline.com i wpisz adres w pasku wyszukiwania.Jak śledzić kogoś na WhatsApp
 10. Presiona „Enter”, a pojawią się na mapie.

Linki śledzące

Jeśli powyższe metody nie są atrakcyjne, zawsze możesz spróbować użyć linków podążających. Ta metoda może wymagać nieco więcej pracy z Twojej strony, ale jest skuteczna, nawet jeśli osoba, którą śledzisz, odrzuci Twoją prośbę o „Udostępnij lokalizację”. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zlokalizować osobę za pośrednictwem linków uzupełniających.

 1. Najpierw musisz utworzyć bezpłatne konto hostingowe na serwerze, który oferuje bezpłatny hosting. My3gb, Hostgator i 000webshot to popularne opcje.
 2. Po zakończeniu konfiguracji zaloguj się na konto hostingowe i przejdź do sekcji „Menedżer plików”.
 3. Pobierz plik ZIP „Śledzenie pliku ZIP” na komputer.
 4. Wyodrębnij plik. W folderze zobaczysz trzy pliki.
 5. Następnie prześlij te pliki na konto hostingowe. Powinieneś przesłać je do katalogu głównego folderu menedżera plików [public_html].
 6. Po przesłaniu plików wyślij link do osoby, którą chcesz zlokalizować. Może to wyglądać tak: techhacks.my3gb.com.
 7. Wszystkie informacje o lokalizacji i urządzeniu osoby docelowej będą przechowywane w pliku log.txt znajdującym się w folderze głównym.
Rekommenderad:  Jak automatycznie uruchomić skrypt w systemie Linux?

Inspectlet

Jeśli nie jesteś fanem praktycznego podejścia, zawsze możesz skorzystać z usługi online lub aplikacji do śledzenia osoby, z którą rozmawiasz. Jedną z tych usług jest Inspectlet. Chociaż przede wszystkim miało to na celu śledzenie ruchu na stronie i tworzenie map cieplnych, Inspectlet może służyć do lokalizowania osób, z którymi rozmawiasz. Facebook i WhatsApp

Zobaczmy, jak śledzić ludzi za pomocą Inspectlet.

 1. Otwórz przeglądarkę i przejdź do oficjalnej strony Inspectlet.
 2. Utwórz konto
 3. Następnie zaloguj się na swoje konto.
 4. Aplikacja zapewni Ci kod śledzenia, który możesz wkleić do czatu WhatsApp.
 5. Gdy osoba, którą chcesz zlokalizować, dotknie i otworzy link, Inspectlet prześle Ci swoją lokalizację i inne informacje.

Inspectlet

Kiedy stosować te metody?

Jeśli chcesz skontaktować się z przyjacielem lub partnerem i przekazać mu instrukcje w czasie rzeczywistym, najlepiej zacząć od udostępnienia im swojej lokalizacji. Jeśli jednak chcesz znaleźć zbuntowanego nastolatka, możesz to zrobić za pomocą naszych bardziej skomplikowanych metod. Twój cel może nigdy nie odkryć, że są śledzone. Zastanów się jednak nad tą uwagą. Metody śledzenia lokalizacji innych firm nie są bardzo łatwe do wykonania i musisz być bardzo obeznany z technologią, aby wydostać się z Internetu i uniknąć oszustwa.