Czy chcesz, aby Twoja biblioteka była bardziej dostępna online? Jeśli tak, możesz utworzyć wirtualne półki na książki dla swojej biblioteki w WordPress za pomocą wtyczki Library Bookshelves, aby przenieść swoją bibliotekę do Internetu.
Wtyczka ta obsługuje różnorodne archiwa biblioteczne, co umożliwia łatwe importowanie całego katalogu. Jeśli Twój system katalogów nie jest obsługiwany, twórca wtyczki może go dodać, jeśli wyślesz mu wiadomość.
Jako taka jest to jedna z najlepszych opcji tworzenia wirtualnych półek na książki w WordPress.
Dziś pokażę jak z niego korzystać.
Po co budować wirtualne półki na książki w WordPress?
Próba znalezienia konkretnej książki w bibliotece nie jest najłatwiejszym zadaniem, zwłaszcza jeśli nie rozumiesz, w jaki sposób biblioteki sortują swoje książki.
Tworzenie wirtualnych półek na książki może pomóc użytkownikom wyszukiwać je w Internecie, tak jak w prawdziwej bibliotece. Nie tylko to, ale może działać jako narzędzie do śledzenia, gdzie znajdują się książki.
Dzięki temu użytkownicy będą wiedzieć dokładnie, gdzie znaleźć konkretną książkę, gdy przyjdą do biblioteki.
Dzięki temu stanowi doskonały dodatek do każdej witryny internetowej biblioteki. Może to być także narzędzie pomagające pracownikom dowiedzieć się, gdzie znajdują się książki.
Warto również wspomnieć, że chociaż wspomniałem tylko o książkach, prawda jest taka, że większość katalogów bibliotecznych działa na płytach DVD, e-bookach i innych rodzajach multimediów przechowywanych w Twojej bibliotece.
W każdym razie wirtualny regał na książki może być świetnym dodatkiem do Twojej witryny.
Jak zbudować wirtualne półki na książki w WordPress
The Półki biblioteczne Wtyczka umożliwia budowanie wirtualnych półek na książki, które zapełniają się poprzez import katalogu bibliotecznego. Obsługuje ponad 20 systemów katalogowych i planuje dodać więcej. Dzięki temu zbudowanie ich w mgnieniu oka jest niezwykle łatwe.
Wtyczka umożliwia także dekorowanie katalogu poprzez import obrazów książek z sieci CDN, takich jak Amazon, OpenLibrary.Org i innych. W ten sposób możesz naprawdę sprawić, że każda półka na książki będzie wyglądać świetnie.
Krok 1: Zainstaluj półki biblioteczne
Zacznijmy od kliknięcia na Wtyczki i wybrania opcji Dodaj nową w lewym panelu administracyjnym.
Wyszukaj regały biblioteczne w dostępnym polu wyszukiwania. Może to spowodować wyświetlenie dodatkowych wtyczek, które mogą okazać się pomocne.
Znajdź wtyczkę Library Bookshelves, kliknij przycisk „Zainstaluj teraz” i aktywuj wtyczkę do użycia.
Krok 2: Skonfiguruj ustawienia
Już prawie gotowe, ale zanim wyświetisz półkę na książki, warto poświęcić chwilę i skonfigurować ustawienia. Aby je znaleźć, kliknij opcję Ustawienia samej wtyczki.
Istnieją trzy sekcje, które obejmują Ustawienia katalogu, Ustawienia suwaka i Dostosuj CSS. Wszystkie są dość łatwe w konfiguracji i wymagają jedynie skorzystania z menu rozwijanych lub wpisania tekstu w odpowiednim miejscu.
W związku z tym streszczę te sekcje i omówię tylko opcje, które można w nich znaleźć,
Ustawienia katalogu
Ustawienia katalogu pozwalają wybrać, z jakiego systemu katalogów korzystasz, czy książki mają otwierać się w nowej karcie i skąd pochodzą wyświetlane obrazy książek. Istnieją inne opcje, ale te są najważniejsze.
Ponownie, opcje te wymagają jedynie dokonania wyboru z menu rozwijanego. Jeśli nie widzisz swojego katalogu na liście, spróbuj skontaktować się z twórcą wtyczki. Strona wtyczki mówi, że doda więcej, jeśli zostanie o to poproszony.
Ustawienia suwaka
Ustawienia suwaka składają się z szeregu pól wyboru, które dostosowują różne ustawienia po stronie wyświetlacza. Niestety wtyczka nie ma opcji podglądu, więc wykonanie tej czynności może być nieco trudne, chyba że masz już utworzoną półkę na książki, do której możesz się odwołać.
W każdym razie znajdziesz opcje leniwego ładowania, napisów, efektów najechania, pauzy po najechaniu i niezliczone inne opcje. Ponownie. tak naprawdę to kwestia zaznaczenia odpowiedniego pola i sprawdzenia, czy podoba Ci się zmiana.
Dostosuj CSS
Ta sekcja daje Ci znacznie większą kontrolę nad wyglądem półki na książki. Zwykle edytowałbyś to za pomocą kodu CSS, ale ta wtyczka ułatwia to, umożliwiając indywidualne dostosowanie wartości.
Ponownie nie możesz zobaczyć podglądu, więc wiedza o tym, co zmieniasz, może być grą w zgadywanie, jeśli nie masz utworzonej półki na książki. To powiedziawszy, dostosuj wartości według własnego uznania.
Krok 3: Dodaj lokalizacje
Następną rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to dodać lokalizacje do swojej witryny. Jest to prawie odpowiednik dodawania kategorii i tagów w WordPress. Jeśli wiesz, jak to zrobić, możesz zacząć.
Jeśli to Cię nie dotyczy, przejdź dalej i przejdź do kroku 4.
Aby to zrobić, kliknij Półki na książki i wybierz opcję Lokalizacje.
Jeśli korzystasz z WordPressa od jakiegoś czasu, ten obszar powinien wyglądać znajomo, ponieważ jest taki sam w przypadku dodawania kategorii i tagów. Działa identycznie jak te, ale dla tych, którzy nie wiedzą jak je zrobić, wszystko wyjaśnię.
Lokalizacje umożliwiają informowanie odwiedzających, gdzie znajduje się dana książka. Na przykład możesz naprawdę chcieć przeczytać książkę, ale może ona być dostępna w twoim obecnym oddziale. Może być jednak dostępny w innym oddziale.
Dzięki temu odwiedzający wiedzą, dokąd się udać. Proces jest dość prosty. Wprowadź lokalizację w polu Nazwa i wprowadź opis tej lokalizacji. W takim przypadku wskazane byłoby podanie adresu.
Po zakończeniu kliknij przycisk „Dodaj nową lokalizację”. Możesz pozostawić pole Slug puste, ponieważ zostanie ono automatycznie wypełnione. I to właściwie wszystko. Możesz powtórzyć tę czynność, aby dodać tyle lokalizacji, ile potrzeba.
W kolejnych krokach pokażę jak przypisać lokalizacje.
Krok 4: Utwórz półki na książki
Teraz właściwie utwórz półki na książki w WordPress. Książki można dodawać na dwa główne sposoby. Pierwszym z nich jest wykorzystanie interfejsu API katalogów bibliotecznych do zaimportowania katalogu. Drugim jest dodanie ich ręcznie.
Oczywiście przy setkach lub tysiącach książek do dodania metoda ręczna nie ma większego sensu, ale opcja istnieje.
Aby rozpocząć, kliknij Półki na książki i wybierz opcję Dodaj nowy.
Na górze możesz wpisać nazwę półki. Możesz wprowadzić wszystko, ale prawdopodobnie najlepszą opcją byłoby skopiowanie tego, co zostało zrobione w rzeczywistej bibliotece. To powiedziawszy, możesz tworzyć niestandardowe półki, takie jak bestsellery lub coś w tym stylu.
Poniżej pola tytułu znajduje się kategoria Przedmioty. W tym miejscu faktycznie dodasz książki do półki. Do wyboru są dwie opcje. Pierwsza polega na ręcznym ich wprowadzeniu, druga to zalecany sposób wykorzystania katalogu bibliotecznego do importowania książek.
Jeśli zdecydujesz się zaimportować je jako listę (ręcznie), zalecam poświęcenie czasu na utworzenie arkusza kalkulacyjnego Excel zawierającego listę, a następnie skopiowanie go do WordPress. Dzięki temu zawsze będziesz mieć pod ręką ten arkusz kalkulacyjny.
To powiedziawszy, większość po prostu zastosuje podejście katalogowe. Zatem wybierzmy to.
Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać usługę, z której korzystasz w przypadku swojego katalogu. Zrób to, wybierając jedną z rozwijanego menu.
Po wybraniu jednego z interfejsów API wtyczka wyświetli wiele przykładów jego działania. Musisz wprowadzić adres URL żądania, który zasadniczo zawiera wszystkie książki, które chcesz dodać. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z dokumentacją interfejsu API.
Możesz także wybrać częstotliwość wywoływania interfejsu API. Dzięki temu półka na książki pozostanie na swoim miejscu, gdy dodasz do niej nowe książki. Aby uzyskać najdokładniejsze wyniki, możesz wybrać opcję codzienną, tygodniową, miesięczną lub co 5 minut.
Po prawej stronie możesz wybrać lokalizację, dla której ma być przeznaczony ten regał. Jeśli nie widzisz żadnych lokalizacji, oznacza to, że nie dodałeś ich w kroku 2.
Po dodaniu wszystkiego zapisz zmiany, aby zostały zapisane w WordPress. Powinieneś powtórzyć ten krok tyle razy, ile potrzeba, aby zbudować wiele półek na książki.
Krok 5: Wyświetlanie półki na książki
Dzięki półkom bibliotecznym utworzonym w WordPressie pozostaje tylko je wyświetlić. Na szczęście jest to całkiem proste, ponieważ ta wtyczka wykorzystuje krótkie kody. Są one generowane dla każdej utworzonej przez Ciebie półki na książki.
Kod ten znajdziesz w sekcji Półki na książki w kolumnie Krótki kod.
Po prostu skopiuj krótki kod półki z książkami, aby użyć go w WordPress. Możesz wkleić go do dowolnego bloku krótkiego kodu w poście, stronie, a nawet w obszarze widżetów. Obejmuje to sposób korzystania z wtyczki Library Bookshelves do WordPress.
Dodaj półki biblioteczne do WordPress już dziś
Wtyczka Library Bookshelves jest idealna dla dowolnej witryny WordPress z biblioteką. Pozwala łatwo wyświetlić półkę z książkami i upewnić się, że zawiera ona również odpowiedni dla niej obraz za pośrednictwem różnych sieci CDN.
Ogólnie rzecz biorąc, wtyczka jest bardzo łatwa w użyciu i zawiera wszystkie funkcje, jakich oczekuje biblioteka.
Jak łatwo było Ci korzystać z wtyczki Library Bookshelves? Dlaczego potrzebowałeś wtyczki regału w WordPress?