Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak wciągające doświadczenia zmieniają biznes

Jak wciągające doświadczenia zmieniają biznes

Jeśli jeszcze nie wprowadziłeś wciągających rozwiązań w swojej firmie, wkrótce przegapisz jedną z najważniejszych rewolucji technologicznych w handlu detalicznym. Według przewidywań Gartnera w 2019 r. oczekiwano, że 20% dużych przedsiębiorstw przyjmie i oceni rozwiązania w zakresie rzeczywistości wirtualnej (VR), rzeczywistości rozszerzonej (AR) i rzeczywistości mieszanej (MR).

Minęło kilka lat od roku 2019, a postęp w technologiach immersyjnych jest znaczący. Wchodzimy w wiek metaświataw którym immersja będzie odgrywać kluczową rolę w tym, jak pracujemy, bawimy się i robimy zakupy.

Nie chcesz przegapić tej nowej możliwości.

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o wciągających doświadczeniach i o tym, jak zmieniają one handel, jaki znamy.

VR w e-commerce

Wciągające doświadczenie to ulepszenie zwykłego handlu elektronicznego. Wykorzystuje technologie immersyjne, takie jak AR, VR i MR, w połączeniu z chatbotami, uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją, aby poprawić doświadczenie zakupowe klienta.

Wciągające doświadczenia nie są z natury nową wersją handlu elektronicznego, ale raczej ulepszeniem lub rozszerzeniem. Klienci cieszą się interaktywnym doświadczeniem z Twoimi produktami i usługami, co zwiększa ich zaangażowanie podczas zakupów i poprawia ich postrzeganie Twojego produktu przed jego zakupem.

Różni się to od zwykłego handlu elektronicznego, w którym klienci po prostu przeglądają Twój katalog online i mogą wcześniej wejść w interakcję z produktem tylko wtedy, gdy odwiedzą Twój sklep stacjonarny.

Immersyjne doświadczenia zachęcają klienta do dłuższego przebywania w Twoim sklepie, oceniania i recenzowania produktu, który chce kupić. Dlatego otrzymujesz:

 • Wyższe współczynniki konwersji
 • Niższe stopy zwrotu
 • Zwiększona średnia wartość koszyka
 • Większy wolumen sprzedaży
 • Pozytywny wizerunek marki
 • Więcej powracających klientów

Specjalistyczne zestawy słuchawkowe i smartfony są obecnie najpopularniejszym sprzętem używanym do cieszenia się immersyjnymi wrażeniami na pełną skalę. W przypadku oprogramowania większość implementacji wykorzystuje aplikację internetową lub natywną konsolę, aplikację komputerową lub mobilną w celu dostarczania wciągających treści, które nie wymagają użycia żadnego specjalnego sprzętu.

Aplikacje internetowe są rozwiązaniem najbardziej preferowanym ze względu na ich uniwersalność. Dzięki temu mogą działać na różnych urządzeniach.

Kupujący mogą cieszyć się różnymi rodzajami wciągających doświadczeń. Zawierają:

Zanurzenie taktyczne

Immersja taktyczna wykorzystuje dotyk, aby użytkownik miał wrażenie, że dosłownie dotknął wirtualnego obiektu. Wykorzystuje specjalistyczne urządzenia do pomiaru, identyfikacji i przekazywania wrażenia dotykowego użytkownikowi poprzez kontakt ze skórą.

Na przykład użytkownik może poczuć sztuczne wibracje, gdy dotknie obiektu, wzmacniając jego wirtualne wrażenia.

Immersja taktyczna nie została jeszcze w pełni zbadana w sektorze komercyjnym, ale wykazano, że jest potężnym narzędziem, gdy jest używana w wirtualne sklepy i showroomy.

Zanurzenie wzroku

Immersja wzrokowa wykorzystuje AR i VR do wyjaśnienia i zaprezentowania funkcji produktu. Zanurzenie wzroku tworzy silną więź z konsumentem i sprawia, że ​​pamięć o Twojej marce lub produkcie jest trwalsza.

Kilka wystaw sztuki w USA, np jako Strefa 15wdrożyły metodę zanurzenia wzroku, aby zaprezentować swoje wielkoskalowe wirtualne instalacje artystyczne i sztuki holograficzne, które zanurzają odwiedzających w kreatywnej przestrzeni opartej na technologii.

Zanurzenie narracji

Storytelling to potężne narzędzie marketingowe. Doświadczenia immersyjne wykorzystują immersję narracyjną w celu zwiększenia potencjału zakupowego, pozwalając konsumentom dowiedzieć się więcej o produkcie i jego pochodzeniu za pomocą realistycznego dźwięku i kreatywnych efektów wizualnych.

Immersja narracyjna umożliwia prowadzenie dialogów, interakcję z klientami i pozwala im wybierać interakcje z produktem, gdy dowiadują się o nim wirtualnie.

Technologie immersyjne stają się centralny punkt dla wielu sprzedawców detalicznych, a wiele osób twierdzi, że wykorzystuje immersję, aby zoptymalizować cyfrowe doświadczenia swoich klientów. Oto kilka przykładów tego, jak wciągające doświadczenia sprawdzają się na co dzień.

Marketing i reklama

Marketerzy i twórcy treści wykorzystują siłę immersji, aby tworzyć nowe i wciągające reklamy, które reagują na ruch i inne bodźce użytkownika.

Na przykład, korzystając z wbudowanych żyroskopów, akcelerometrów i magnetometrów w telefonach komórkowych, marketerzy i twórcy treści mogą dostarczać obrazy 3D produktu lub sklepu, z którymi użytkownik może wchodzić w interakcję tak, jakby były realistyczne.

Przykładem dużej marki, która w ostatnim czasie zastosowała takie podejście, jest Netflix. Firma wykorzystała technologię FYSEE 360, aby wprowadzić widzów do popularnych światów filmowych i przyciągnąć nowych subskrybentów.

Handel elektroniczny i zakupy

Wiele marek i sklepów internetowych wprowadza aplikacje AR i wirtualne doświadczenia, aby użytkownicy mogli testować swoje produkty i robić zakupy w ich sklepach bez fizycznego dostępu do nich.

Na przykład sklepy z artykułami wyposażenia wnętrz pozwalają użytkownikom pomalować pokoje na kolory i wybrać odcienie, które im się podobają, przed dokonaniem zakupu. Mitsubishi nawiązał współpracę z ByondXR do tworzenia wirtualnych salonów, które poprawiają jakość zakupów dla swoich klientów.

Klienci uwielbiają takie doświadczenia, ponieważ są bardziej dostępne i opłacalne.

Doświadczenia immersyjne rozwiązują kilka istotnych problemów napotykanych podczas korzystania z handlu elektronicznego. Przede wszystkim klienci są coraz bardziej wybredni w wyborze sklepów i marek, skłaniając się bardziej ku wyjątkowym i bezbłędnym zakupom.

Dlatego przyciągnięcie ich uwagi staje się coraz trudniejsze, chyba że zastosujesz wciągające doświadczenia, aby uczynić ich zakupy przyjemniejszymi.

Wciągające zakupy stymulują mózg i sprawiają, że zakupy online stają się bardziej osobiste. W rezultacie zwiększa współczynnik konwersji, współczynnik zaangażowania i przychody.

Być może największym wyzwaniem stojącym przed e-commerce są wysokie stopy zwrotu. Zgodnie z badaniami, 30% produktów online jest zwracanych w porównaniu do 8,89% w sklepach stacjonarnych. Staje się to większym problemem, jeśli Twój sklep oferuje politykę bezpłatnych zwrotów.

Większość tych zwrotów jest spowodowana tym, że produkt nie wygląda tak, jak widział go klient na zdjęciach. Korzystając z zakupów immersyjnych, Twoi klienci będą mieli pewność, że kupują to, co dostaną, ponieważ wirtualnie weszli w interakcję z produktem.

Co powinieneś zrobić, gdy będziesz gotowy wkroczyć do wciągającego świata zakupów? Oto pięć kluczowych kroków, które sprawią, że integracja będzie płynna.

 • Zidentyfikuj – Odkryj obszary, w których Twoja AR i VR mogą pomóc pokonać wyzwania biznesowe i wykorzystać nowe możliwości.
 • Plan – Zbadaj różnych dostawców technologii immersyjnych, poznaj ich technologie i postanowienia oraz ustal, czy ich technologia będzie odpowiadać potrzebom i procesom Twojej firmy.
 • Projekt – Zaprojektuj różne przypadki użycia dla wciągających doświadczeń w swojej firmie i dopasuj dane biznesowe oraz procesy do wciągającego świata.
 • Skala – Powiąż przypadki użycia z wynikami biznesowymi i określ, w jaki sposób wciągające doświadczenia mogą wpłynąć na ulepszenia.
 • Analizuj – Stale ulepszaj i twórz wartościowe doświadczenie użytkownika, korzystając z analiz, aby określić, co można zmienić, aby osiągnąć cele biznesowe i poprawić ROI.

Wciągające doświadczenia są przyszłością handlu detalicznego i handlu. Ponieważ metaświat eksploduje przypadki użycia technologii immersyjnych i ich możliwości, powinieneś być na wysokim poziomie, zamieniając zakupy w swojej firmie w wciągające, wciągające doświadczenie.

Skontaktuj się z renomowanym dostawcą już dziś i dowiedz się, jak Twoja firma może przygotować się na metaświat.

Biografia autora:

Marc Loeb jest globalnym dyrektorem sprzedaży ds ByondXR, firma zajmująca się technologią handlu detalicznego, która opracowała zastrzeżoną platformę eCommerce, aby pomóc markom i sprzedawcom detalicznym w tworzeniu wirtualnych sklepów i salonów oraz zarządzaniu nimi, które rewolucjonizują branżę, zapewniając skalowalne, wciągające rozwiązania zwiększające zaangażowanie klientów i sprzedaż. Marc ma ponad 25-letnie doświadczenie w technologii, rozwoju biznesu i handlu elektronicznym. Jego wcześniejsze doświadczenia obejmują dyrektora generalnego globalnej firmy zajmującej się handlem elektronicznym bezpośrednio do konsumentów, wysyłającej produkty do ponad 150 krajów na całym świecie oraz prezesa globalnego producenta odzieży Kellwood Company. Marc posiada tytuł MBA Kellogg School of Business na Northwestern University oraz certyfikaty HKUST Business School w Hongkongu w zakresie marketingu cyfrowego.